Dimata haalt vernietigend uit naar Anderlecht

door
Dimata haalt vernietigend uit naar Anderlecht

Na enkele mislukte passages bij VfL Wolfsburg en Espanyol Barcelona zet Landry Dimata zijn carrière terug op de rails bij NEC Nijmegen. Daar is hij dit seizoen al goed voor 10 beslissende acties (8 goals en 2 assists) op 23 wedstrijden. In een interview met Het Nieuwsblad blikt hij ook terug op zijn vreemd verloop bij RSC Anderlecht.


Dimata droomde er altijd van om voor Anderlecht te spelen, want de spits is een Brusselaar van afkomst. De sterke aanvaller startte verschroeiend bij Sporting, met 13 goals voor de winterstop, en volgens Dimata zelf had hij er dat bewuste seizoen meer dan 20 gescoord als hij zich niet had geblesseerd aan zijn knie.

Dimata was een lange tijd out door die blessure, maar Anderlecht communiceerde naar de buitenwereld toe amper over de kwetsuur. “De situatie was alleen erg flou omdat we aanvankelijk niet wisten wat de beste oplossing precies was: opereren of niet”, geeft Dimata daar nu duiding over. Maar na een operatie en een lange revalidatie werd het duidelijk dat Anderlecht niet meer in hem geloofde.

16 JAAR
Sporting haalde Lukas Nmecha, en Vincent Kompany en/of de directie besloten om Dimata niet meer op te stellen. “Het plan was om te wachten tot het volgende seizoen en me pas dan weer in te schakelen. Ze deden alsof ik een speler van zestien jaar was, maar zoveel geduld had ik niet. Ik wilde voetballen voor een topcoach als Kompany, maar ik kreeg de kans gewoon niet.”

LEES OOK: 'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Dimata werd te vroeg afgeschreven bij Anderlecht

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

82
82
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

7
7
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

44
44
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

12
12
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

100
100
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

50
50
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

57
57
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

49
49
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

50
50
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

141
141
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

195
195
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

133
133
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

69
69
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

191
191
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

434
434
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

66
66
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

364
364
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

82
82
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

65
65
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

480
480
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

108
108
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

223
223
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

164
164
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

857
857
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

491
491
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

551
551

Meer sportnieuws