Dimata haalt vernietigend uit naar Anderlecht

817 stemmen
Dimata haalt vernietigend uit naar Anderlecht

Na enkele mislukte passages bij VfL Wolfsburg en Espanyol Barcelona zet Landry Dimata zijn carrière terug op de rails bij NEC Nijmegen. Daar is hij dit seizoen al goed voor 10 beslissende acties (8 goals en 2 assists) op 23 wedstrijden. In een interview met Het Nieuwsblad blikt hij ook terug op zijn vreemd verloop bij RSC Anderlecht.


Dimata droomde er altijd van om voor Anderlecht te spelen, want de spits is een Brusselaar van afkomst. De sterke aanvaller startte verschroeiend bij Sporting, met 13 goals voor de winterstop, en volgens Dimata zelf had hij er dat bewuste seizoen meer dan 20 gescoord als hij zich niet had geblesseerd aan zijn knie.

Dimata was een lange tijd out door die blessure, maar Anderlecht communiceerde naar de buitenwereld toe amper over de kwetsuur. “De situatie was alleen erg flou omdat we aanvankelijk niet wisten wat de beste oplossing precies was: opereren of niet”, geeft Dimata daar nu duiding over. Maar na een operatie en een lange revalidatie werd het duidelijk dat Anderlecht niet meer in hem geloofde.

16 JAAR
Sporting haalde Lukas Nmecha, en Vincent Kompany en/of de directie besloten om Dimata niet meer op te stellen. “Het plan was om te wachten tot het volgende seizoen en me pas dan weer in te schakelen. Ze deden alsof ik een speler van zestien jaar was, maar zoveel geduld had ik niet. Ik wilde voetballen voor een topcoach als Kompany, maar ik kreeg de kans gewoon niet.”

LEES OOK: Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Dimata werd te vroeg afgeschreven bij Anderlecht

Meest recent

Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

14
14
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

22
22
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

175
175
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

430
430
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

165
165
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

223
223
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

69
69
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

687
687
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

408
408
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

122
122
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

392
392
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

450
450
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

66
66
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

94
94
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

167
167
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

50
50
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

450
450
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

443
443
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

241
241
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

152
152
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

69
69
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

581
581
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

130
130
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

143
143

Meer sportnieuws