Vertonghen komt met straffe woorden over Kompany

1366
Vertonghen komt met straffe woorden over Kompany

Bij RSC Anderlecht hadden ze drie jaar lang met Vincent Kompany een wereldster in hun rangen. Hij leverde er goed werk als trainer, maar werd het slachtoffer van een machtsstrijd en werd naar de uitgang gedwongen. Achteraf een grote fout. Jan Vertonghen sprak vol lof over ‘Vince the Prince’.


Vertonghen kwam naar Anderlecht enkele maanden nadat Kompany weg was. Het is jammer dat beiden niet samenwerkten in het Lotto Park. Vertonghen speelde in het verleden bij de Rode Duivels samen met Kompany. Als aanvoerder liet die een geweldige indruk achter op ‘Sterke Jan’, dat maakte hij bekend in de podcast van FC Afkicken.

CHARISMA

"Als Vincent Kompany praat, dan luister je. Geloof mij. Hij heeft zo een ongelooflijk charisma. Vincent is één van de grootste persoonlijkheden die ik ooit heb ontmoet in het voetbal. Hij was de beste aanvoerder die ik ooit heb gehad voor het team. Hij dacht altijd mee over wat goed was voor het team, op en naast het veld. Hij werd door iedereen gerespecteerd. Kompany was ook de eerste speler van de Gouden Generatie die een grote transfer versierde en zo de deur opende voor de rest”, zei Vertonghen.

Kompany kreeg de afgelopen jaren al veel lof vanwege zijn periode als voetballer. Heel wat ex-spelers van Man City omschreven hem ook al als de ideale aanvoerder. Het was dan zeker geen toeval dat Kompany trainer werd en daar op zijn bijna 37ste al veel indruk maakte bij Anderlecht en Burnley. Dat zijn naam na 3 jaar trainerschap al wordt genoemd bij Tottenham is dan ook geen toeval.

LEES OOK: Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Gaat Kompany ook de wereldtop halen als coach?

Meest recent

Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

1
1
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

38
38
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

47
47
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

70
70
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

43
43
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

9
9
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

30
30
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

90
90
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

53
53
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

33
33
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

85
85
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

132
132
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

315
315
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

112
112
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

78
78
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

198
198
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

51
51
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

184
184
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

748
748
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

66
66
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

101
101
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

73
73
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

75
75
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

383
383
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

170
170

Meer sportnieuws