Vertonghen komt met straffe woorden over Kompany

1366 stemmen
Vertonghen komt met straffe woorden over Kompany

Bij RSC Anderlecht hadden ze drie jaar lang met Vincent Kompany een wereldster in hun rangen. Hij leverde er goed werk als trainer, maar werd het slachtoffer van een machtsstrijd en werd naar de uitgang gedwongen. Achteraf een grote fout. Jan Vertonghen sprak vol lof over ‘Vince the Prince’.


Vertonghen kwam naar Anderlecht enkele maanden nadat Kompany weg was. Het is jammer dat beiden niet samenwerkten in het Lotto Park. Vertonghen speelde in het verleden bij de Rode Duivels samen met Kompany. Als aanvoerder liet die een geweldige indruk achter op ‘Sterke Jan’, dat maakte hij bekend in de podcast van FC Afkicken.

CHARISMA

"Als Vincent Kompany praat, dan luister je. Geloof mij. Hij heeft zo een ongelooflijk charisma. Vincent is één van de grootste persoonlijkheden die ik ooit heb ontmoet in het voetbal. Hij was de beste aanvoerder die ik ooit heb gehad voor het team. Hij dacht altijd mee over wat goed was voor het team, op en naast het veld. Hij werd door iedereen gerespecteerd. Kompany was ook de eerste speler van de Gouden Generatie die een grote transfer versierde en zo de deur opende voor de rest”, zei Vertonghen.

Kompany kreeg de afgelopen jaren al veel lof vanwege zijn periode als voetballer. Heel wat ex-spelers van Man City omschreven hem ook al als de ideale aanvoerder. Het was dan zeker geen toeval dat Kompany trainer werd en daar op zijn bijna 37ste al veel indruk maakte bij Anderlecht en Burnley. Dat zijn naam na 3 jaar trainerschap al wordt genoemd bij Tottenham is dan ook geen toeval.

LEES OOK: Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Gaat Kompany ook de wereldtop halen als coach?

Meest recent

Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

18
18
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

39
39
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

104
104
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

38
38
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

104
104
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

52
52
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

301
301
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

129
129
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

134
134
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

59
59
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

204
204
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

265
265
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

86
86
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

320
320
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

868
868
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

477
477
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

364
364
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

573
573
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

169
169
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

177
177
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

226
226
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

489
489
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

570
570
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

220
220
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

409
409

Meer sportnieuws