Vertonghen komt met straffe woorden over Kompany

1366
Vertonghen komt met straffe woorden over Kompany

Bij RSC Anderlecht hadden ze drie jaar lang met Vincent Kompany een wereldster in hun rangen. Hij leverde er goed werk als trainer, maar werd het slachtoffer van een machtsstrijd en werd naar de uitgang gedwongen. Achteraf een grote fout. Jan Vertonghen sprak vol lof over ‘Vince the Prince’.


Vertonghen kwam naar Anderlecht enkele maanden nadat Kompany weg was. Het is jammer dat beiden niet samenwerkten in het Lotto Park. Vertonghen speelde in het verleden bij de Rode Duivels samen met Kompany. Als aanvoerder liet die een geweldige indruk achter op ‘Sterke Jan’, dat maakte hij bekend in de podcast van FC Afkicken.

CHARISMA

"Als Vincent Kompany praat, dan luister je. Geloof mij. Hij heeft zo een ongelooflijk charisma. Vincent is één van de grootste persoonlijkheden die ik ooit heb ontmoet in het voetbal. Hij was de beste aanvoerder die ik ooit heb gehad voor het team. Hij dacht altijd mee over wat goed was voor het team, op en naast het veld. Hij werd door iedereen gerespecteerd. Kompany was ook de eerste speler van de Gouden Generatie die een grote transfer versierde en zo de deur opende voor de rest”, zei Vertonghen.

Kompany kreeg de afgelopen jaren al veel lof vanwege zijn periode als voetballer. Heel wat ex-spelers van Man City omschreven hem ook al als de ideale aanvoerder. Het was dan zeker geen toeval dat Kompany trainer werd en daar op zijn bijna 37ste al veel indruk maakte bij Anderlecht en Burnley. Dat zijn naam na 3 jaar trainerschap al wordt genoemd bij Tottenham is dan ook geen toeval.

LEES OOK: Mevrouw De Bruyne verrast met hartverscheurend verhaal

Gaat Kompany ook de wereldtop halen als coach?

Meest recent

Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

18
18
Mevrouw De Bruyne verrast met hartverscheurend verhaal

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

18
18
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

53
53
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

57
57
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

56
56
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

197
197
Alarmbel rond Lukaku bij Fenerbahçe: "Hij is daarvan de dupe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

93
93
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

309
309
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

149
149
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

337
337
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

284
284
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

436
436
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

285
285
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

95
95
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

88
88
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

46
46
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

199
199
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

145
145
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

236
236
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

222
222
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

359
359
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

77
77
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

68
68
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

601
601
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

101
101

Meer sportnieuws