Vertonghen komt met straffe woorden over Kompany

door
Vertonghen komt met straffe woorden over Kompany

Bij RSC Anderlecht hadden ze drie jaar lang met Vincent Kompany een wereldster in hun rangen. Hij leverde er goed werk als trainer, maar werd het slachtoffer van een machtsstrijd en werd naar de uitgang gedwongen. Achteraf een grote fout. Jan Vertonghen sprak vol lof over ‘Vince the Prince’.


Vertonghen kwam naar Anderlecht enkele maanden nadat Kompany weg was. Het is jammer dat beiden niet samenwerkten in het Lotto Park. Vertonghen speelde in het verleden bij de Rode Duivels samen met Kompany. Als aanvoerder liet die een geweldige indruk achter op ‘Sterke Jan’, dat maakte hij bekend in de podcast van FC Afkicken.

CHARISMA

"Als Vincent Kompany praat, dan luister je. Geloof mij. Hij heeft zo een ongelooflijk charisma. Vincent is één van de grootste persoonlijkheden die ik ooit heb ontmoet in het voetbal. Hij was de beste aanvoerder die ik ooit heb gehad voor het team. Hij dacht altijd mee over wat goed was voor het team, op en naast het veld. Hij werd door iedereen gerespecteerd. Kompany was ook de eerste speler van de Gouden Generatie die een grote transfer versierde en zo de deur opende voor de rest”, zei Vertonghen.

Kompany kreeg de afgelopen jaren al veel lof vanwege zijn periode als voetballer. Heel wat ex-spelers van Man City omschreven hem ook al als de ideale aanvoerder. Het was dan zeker geen toeval dat Kompany trainer werd en daar op zijn bijna 37ste al veel indruk maakte bij Anderlecht en Burnley. Dat zijn naam na 3 jaar trainerschap al wordt genoemd bij Tottenham is dan ook geen toeval.

LEES OOK: Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Gaat Kompany ook de wereldtop halen als coach?

Meest recent

Straffe beelden: Stromae zet Lotto Park in vuur en vlam

RSC Anderlecht heeft op sportief vlak allerminst een succesvolle periode achter de rug. Maar qua ...

5
5
Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

5
5
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

354
354
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

75
75
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

248
248
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

119
119
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

20
20
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

155
155
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

456
456
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

290
290
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

143
143
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

103
103
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

63
63
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

165
165
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

426
426
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

153
153
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

99
99
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

652
652
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

556
556
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

52
52
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

608
608
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

280
280
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

192
192
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

192
192
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

518
518

Meer sportnieuws