RSCA'er geeft toe: "België? Wil voor Kameroen of Senegal spelen"

175 stemmen
RSCA'er geeft toe:

Heel wat Belgische spelers hebben roots in andere landen. Eén van hen is de jonge Simion Michez. De flankspeler van RSC Anderlecht speelt bij de Futures en kan nog kiezen uit drie landen. Hij sprak zich uit over zijn toekomst als mogelijk international. Die legt wellicht niet bij de Rode Duivels.


Michez kan op termijn nog kiezen voor België, Kameroen en Senegal. Tegenover Joueurs Sénégalais gaf hij meer uitleg over zijn mogelijk voorkeur. “Ik heb nog geen definitieve keuze gemaakt, maar ik wil voor Senegal of Kameroen spelen voor de trots van mijn ouders. Ik weet dat ik een keuze zal moeten maken, maar momenteel weet ik het nog niet”, liet hij alvast weten.

POLYVALENT

Michez maakte dit seizoen de nodige progressie bij de Futures, al is het best vreemd dat hij daar toch regelmatig op de bank zit. Michez toonde zich al dit seizoen, maar is ook slachtoffer van zijn polyvalentie. Zo moest hij al opdraven als rechter- en linkerflankaanvaller, en ook als rechterflankverdediger. Op die laatste positie lijkt hij het meeste toekomst te hebben, maar Abdulrazak Ishaq krijgt daar steevast de voorkeur. Al kan die zeker niet overtuigen, ook niet bij de Futures.

Michez geniet wel al de nodige Belgische interesse. De 21-jarige speler is einde contract bij de Brusselaars en kan dus vrij onderhandelen met andere clubs. Hij speelde in het verleden ook voor Olympic Charleroi. Het is nog niet duidelijk of hij volgend seizoen ook nog voor de Belgische recordkampioen zal spelen.

LEES OOK: WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

Zal hij ooit doorbreken bij RSCA?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

59
59
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

149
149
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

34
34
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

132
132
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

72
72
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

59
59
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

147
147
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

238
238
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

335
335
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

182
182
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

527
527
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

57
57
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

330
330
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

247
247
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

363
363
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

244
244
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

169
169
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

215
215
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

166
166
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

66
66
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

635
635
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

102
102
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

50
50
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

290
290
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

111
111

Meer sportnieuws