Eerste degradant gooit de handdoek

door
Eerste degradant gooit de handdoek

De 31ste speeldag van de Jupiler Pro League zal de competitie weer een beetje meer een beslissende richting uitsturen. Onderin het klassement is er bijvoorbeeld nog de prangende strijd om het behoud, maar die nadert alsmaar meer zijn ontknoping. De eerste degradant is intussen bijna bekend en dat beseffen ze bij die club zelf ook maar al te goed.


Seraing blijft ook na dit weekend de rode lantaarn in de Jupiler Pro League, nadat het zaterdagavond in eigen stadion van AA Gent forfaitcijfers om de oren kreeg. Het blijft zo op de laatste plaats bengelen met vijf punten minder dan KV Oostende en Zulte Waregem, terwijl de achterstand op nummer vijftien AS Eupen voorlopig acht punten bedraagt.

"We hebben kinderlijke fouten gemaakt. Als we geconcentreerd zijn, kunnen we die tegengoals vermijden. Ik kon de verslagenheid voelen na de 0-2. We konden niet terugslaan", baalde middenvelder Gerald Kilota bij Sporza. "Na wat we vandaag hebben laten zien, zou ik liegen als ik zeg dat ik nog in de redding geloof."

LOT BEZEGELD
Bij Seraing lijken ze dus stilaan de handdoek in de ring te gooien en hun lot kan ook snel helemaal bezegeld zijn. Als Eupen zondag zou winnen van Anderlecht, zijn ze al zeker van degradatie. Anders krijgen ze volgende week nog een allerlaatste kans om het verdict minstens nog een beetje uit te stellen. Mochten ze dan verliezen op Club Brugge, dan vliegen ze echter onherroepelijk naar 1B.

LEES OOK: KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

Zal Seraing zijn laatste strohalm nog grijpen?

Meest recent

Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

102
102
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

20
20
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

45
45
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

39
39
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

35
35
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

75
75
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

42
42
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

61
61
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

73
73
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

72
72
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

153
153
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

508
508
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

157
157
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

19
19
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

208
208
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

273
273
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

199
199
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

475
475
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

266
266
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

158
158
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

731
731
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

125
125
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

157
157
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

53
53

Meer sportnieuws