Zebra's doen na spektakelstuk geweldige zaak richting Play-Offs

84
Zebra's doen na spektakelstuk geweldige zaak richting Play-Offs

Felice Mazzu is stilaan aan een huzarenstukje bezig met Charleroi. Van degradatiekandidaat transformeerde de ex-coach van Anderlecht zijn team in een mum van een tijd tot een gegadigde voor een Europees ticket. Westerlo mag zijn PO1 droom opbergen.


Westerlo en Charleroi speelden een onderling duel met grote belangen. De Kemphanen hadden nog steeds een goede kans voor een plek in de Champion Play-Offs, de Zebra's mikten dan weer voluit op een stek in de Europe Play-Offs. Onder Mazzu gaat het trouwens uitstekend met de Karolo's, van degradatiezorgen is er al lang geen sprake meer bij de Waalse club.

Kemphanen nemen kanonstart, Zebra's hebben laatste woord

De eerste grote kans was er in Het Kuipje eentje voor de bezoekers: Bayo kwam snel oog in oog met doelman Bolat maar die laatste reageerde alert. Een dure misser, meteen nadien kreeg Fixelles de bal aan de overzijde prima aangespeeld en hij knikte de 1-0 in doel. De wedstrijd bleef nadien in evenwicht met kansen over en weer.

Iets voorbij het halfuur sloegen de Zebra's genadeloos toe: na een scherpe counter gaf Tchatchoua prima voor en Bayo werkte dankbaar de 1-1 in doel. Plots kwamen de bezoekers helemaal onder stoom en een paar minuten later maakte Heymans (ex-Westerlo trouwens) al de 1-2 na opnieuw een prachtig uitgespeelde tegenaanval. De Kemphanen moesten zo alsnog met een achterstand de kleedkamer in.

Charleroi doet halfweg een prima zaak richting de Play-Offs.

Kemphanen vechten terug, Zebra's klauwen

De thuisploeg nam opnieuw een vlammende start in de tweede helft en enkel een geweldige doelman Koffi hield zijn team recht. Onder meer Van den Keybus en Vaesen geraakten niet aan de gelijkmaker. Op het uur leek Westerlo een strafschop te krijgen na een vermeende fout op Van den Keybus maar na het zien van de VAR-beelden besloot Lambrechts terug te komen op zijn beslissing.

Het energieke spel van de Kemphanen kostte krachten en Charleroi slaagde er steeds meer in om de thuisploeg wat van het eigen doel weg te houden. Op twintig minuten van het einde kwam Nene nog eens dicht bij een doelpunt maar opnieuw was Koffi bij de pinken. In de absolute slotfase kreeg Westerlo nog een unieke kans op de gelijkmaker na een strafschopfout op Nene. Vanaf elf meter zorgde Dierckx nog voor de verdiende gelijkmaker: 2-2. Maar nog was het niet gedaan in het Kuipje, de Zebra's hadden het laatste woord toen Badji vanuit een scherpe hoek de bal geweldig in de winkelhaak ramde: 2-3. Charleroi mocht met een fantastisch gevoel de bus op, Westerlo baalde als een stekker.

Scoreverloop:

1-0 (7') Fixelles, 1-1 (35') Bayo, 1-2 (39') Heymans, 2-2 (89') Dierckx (p), 2-3 (90+3') Badji

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Is Mazzu één van de beste Belgische coaches?

Meest recent

Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

20
20
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

16
16
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

142
142
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

23
23
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

29
29
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

66
66
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

174
174
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

22
22
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

63
63
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

108
108
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

16
16
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

54
54
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

347
347
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

212
212
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

176
176
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

188
188
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

89
89
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

50
50
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

129
129
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

87
87
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

70
70
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

142
142
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

305
305
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

66
66

Meer sportnieuws