Zebra's doen na spektakelstuk geweldige zaak richting Play-Offs

84 stemmen
Zebra's doen na spektakelstuk geweldige zaak richting Play-Offs

Felice Mazzu is stilaan aan een huzarenstukje bezig met Charleroi. Van degradatiekandidaat transformeerde de ex-coach van Anderlecht zijn team in een mum van een tijd tot een gegadigde voor een Europees ticket. Westerlo mag zijn PO1 droom opbergen.


Westerlo en Charleroi speelden een onderling duel met grote belangen. De Kemphanen hadden nog steeds een goede kans voor een plek in de Champion Play-Offs, de Zebra's mikten dan weer voluit op een stek in de Europe Play-Offs. Onder Mazzu gaat het trouwens uitstekend met de Karolo's, van degradatiezorgen is er al lang geen sprake meer bij de Waalse club.

Kemphanen nemen kanonstart, Zebra's hebben laatste woord

De eerste grote kans was er in Het Kuipje eentje voor de bezoekers: Bayo kwam snel oog in oog met doelman Bolat maar die laatste reageerde alert. Een dure misser, meteen nadien kreeg Fixelles de bal aan de overzijde prima aangespeeld en hij knikte de 1-0 in doel. De wedstrijd bleef nadien in evenwicht met kansen over en weer.

Iets voorbij het halfuur sloegen de Zebra's genadeloos toe: na een scherpe counter gaf Tchatchoua prima voor en Bayo werkte dankbaar de 1-1 in doel. Plots kwamen de bezoekers helemaal onder stoom en een paar minuten later maakte Heymans (ex-Westerlo trouwens) al de 1-2 na opnieuw een prachtig uitgespeelde tegenaanval. De Kemphanen moesten zo alsnog met een achterstand de kleedkamer in.

Charleroi doet halfweg een prima zaak richting de Play-Offs.

Kemphanen vechten terug, Zebra's klauwen

De thuisploeg nam opnieuw een vlammende start in de tweede helft en enkel een geweldige doelman Koffi hield zijn team recht. Onder meer Van den Keybus en Vaesen geraakten niet aan de gelijkmaker. Op het uur leek Westerlo een strafschop te krijgen na een vermeende fout op Van den Keybus maar na het zien van de VAR-beelden besloot Lambrechts terug te komen op zijn beslissing.

Het energieke spel van de Kemphanen kostte krachten en Charleroi slaagde er steeds meer in om de thuisploeg wat van het eigen doel weg te houden. Op twintig minuten van het einde kwam Nene nog eens dicht bij een doelpunt maar opnieuw was Koffi bij de pinken. In de absolute slotfase kreeg Westerlo nog een unieke kans op de gelijkmaker na een strafschopfout op Nene. Vanaf elf meter zorgde Dierckx nog voor de verdiende gelijkmaker: 2-2. Maar nog was het niet gedaan in het Kuipje, de Zebra's hadden het laatste woord toen Badji vanuit een scherpe hoek de bal geweldig in de winkelhaak ramde: 2-3. Charleroi mocht met een fantastisch gevoel de bus op, Westerlo baalde als een stekker.

Scoreverloop:

1-0 (7') Fixelles, 1-1 (35') Bayo, 1-2 (39') Heymans, 2-2 (89') Dierckx (p), 2-3 (90+3') Badji

LEES OOK: Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

Is Mazzu één van de beste Belgische coaches?

Meest recent

El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

0
0
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

23
23
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

144
144
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

30
30
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

198
198
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

110
110
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

130
130
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

311
311
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

222
222
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

542
542
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

399
399
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

435
435
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

328
328
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

141
141
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

130
130
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

58
58
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

172
172
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

390
390
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

569
569
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

98
98
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

347
347
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

475
475
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

463
463
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

382
382
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

344
344

Meer sportnieuws