Zebra's doen na spektakelstuk geweldige zaak richting Play-Offs

door
Zebra's doen na spektakelstuk geweldige zaak richting Play-Offs

Felice Mazzu is stilaan aan een huzarenstukje bezig met Charleroi. Van degradatiekandidaat transformeerde de ex-coach van Anderlecht zijn team in een mum van een tijd tot een gegadigde voor een Europees ticket. Westerlo mag zijn PO1 droom opbergen.


Westerlo en Charleroi speelden een onderling duel met grote belangen. De Kemphanen hadden nog steeds een goede kans voor een plek in de Champion Play-Offs, de Zebra's mikten dan weer voluit op een stek in de Europe Play-Offs. Onder Mazzu gaat het trouwens uitstekend met de Karolo's, van degradatiezorgen is er al lang geen sprake meer bij de Waalse club.

Kemphanen nemen kanonstart, Zebra's hebben laatste woord

De eerste grote kans was er in Het Kuipje eentje voor de bezoekers: Bayo kwam snel oog in oog met doelman Bolat maar die laatste reageerde alert. Een dure misser, meteen nadien kreeg Fixelles de bal aan de overzijde prima aangespeeld en hij knikte de 1-0 in doel. De wedstrijd bleef nadien in evenwicht met kansen over en weer.

Iets voorbij het halfuur sloegen de Zebra's genadeloos toe: na een scherpe counter gaf Tchatchoua prima voor en Bayo werkte dankbaar de 1-1 in doel. Plots kwamen de bezoekers helemaal onder stoom en een paar minuten later maakte Heymans (ex-Westerlo trouwens) al de 1-2 na opnieuw een prachtig uitgespeelde tegenaanval. De Kemphanen moesten zo alsnog met een achterstand de kleedkamer in.

Charleroi doet halfweg een prima zaak richting de Play-Offs.

Kemphanen vechten terug, Zebra's klauwen

De thuisploeg nam opnieuw een vlammende start in de tweede helft en enkel een geweldige doelman Koffi hield zijn team recht. Onder meer Van den Keybus en Vaesen geraakten niet aan de gelijkmaker. Op het uur leek Westerlo een strafschop te krijgen na een vermeende fout op Van den Keybus maar na het zien van de VAR-beelden besloot Lambrechts terug te komen op zijn beslissing.

Het energieke spel van de Kemphanen kostte krachten en Charleroi slaagde er steeds meer in om de thuisploeg wat van het eigen doel weg te houden. Op twintig minuten van het einde kwam Nene nog eens dicht bij een doelpunt maar opnieuw was Koffi bij de pinken. In de absolute slotfase kreeg Westerlo nog een unieke kans op de gelijkmaker na een strafschopfout op Nene. Vanaf elf meter zorgde Dierckx nog voor de verdiende gelijkmaker: 2-2. Maar nog was het niet gedaan in het Kuipje, de Zebra's hadden het laatste woord toen Badji vanuit een scherpe hoek de bal geweldig in de winkelhaak ramde: 2-3. Charleroi mocht met een fantastisch gevoel de bus op, Westerlo baalde als een stekker.

Scoreverloop:

1-0 (7') Fixelles, 1-1 (35') Bayo, 1-2 (39') Heymans, 2-2 (89') Dierckx (p), 2-3 (90+3') Badji

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Is Mazzu één van de beste Belgische coaches?

Meest recent

Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

5
5
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

44
44
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

24
24
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

137
137
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

258
258
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

52
52
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

96
96
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

81
81
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

12
12
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

165
165
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

122
122
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

242
242
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

147
147
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

181
181
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

216
216
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

75
75
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

233
233
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

301
301
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

143
143
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

223
223
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

43
43
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

114
114
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

260
260

Meer sportnieuws