Zebra's doen na spektakelstuk geweldige zaak richting Play-Offs

84
Zebra's doen na spektakelstuk geweldige zaak richting Play-Offs

Felice Mazzu is stilaan aan een huzarenstukje bezig met Charleroi. Van degradatiekandidaat transformeerde de ex-coach van Anderlecht zijn team in een mum van een tijd tot een gegadigde voor een Europees ticket. Westerlo mag zijn PO1 droom opbergen.


Westerlo en Charleroi speelden een onderling duel met grote belangen. De Kemphanen hadden nog steeds een goede kans voor een plek in de Champion Play-Offs, de Zebra's mikten dan weer voluit op een stek in de Europe Play-Offs. Onder Mazzu gaat het trouwens uitstekend met de Karolo's, van degradatiezorgen is er al lang geen sprake meer bij de Waalse club.

Kemphanen nemen kanonstart, Zebra's hebben laatste woord

De eerste grote kans was er in Het Kuipje eentje voor de bezoekers: Bayo kwam snel oog in oog met doelman Bolat maar die laatste reageerde alert. Een dure misser, meteen nadien kreeg Fixelles de bal aan de overzijde prima aangespeeld en hij knikte de 1-0 in doel. De wedstrijd bleef nadien in evenwicht met kansen over en weer.

Iets voorbij het halfuur sloegen de Zebra's genadeloos toe: na een scherpe counter gaf Tchatchoua prima voor en Bayo werkte dankbaar de 1-1 in doel. Plots kwamen de bezoekers helemaal onder stoom en een paar minuten later maakte Heymans (ex-Westerlo trouwens) al de 1-2 na opnieuw een prachtig uitgespeelde tegenaanval. De Kemphanen moesten zo alsnog met een achterstand de kleedkamer in.

Charleroi doet halfweg een prima zaak richting de Play-Offs.

Kemphanen vechten terug, Zebra's klauwen

De thuisploeg nam opnieuw een vlammende start in de tweede helft en enkel een geweldige doelman Koffi hield zijn team recht. Onder meer Van den Keybus en Vaesen geraakten niet aan de gelijkmaker. Op het uur leek Westerlo een strafschop te krijgen na een vermeende fout op Van den Keybus maar na het zien van de VAR-beelden besloot Lambrechts terug te komen op zijn beslissing.

Het energieke spel van de Kemphanen kostte krachten en Charleroi slaagde er steeds meer in om de thuisploeg wat van het eigen doel weg te houden. Op twintig minuten van het einde kwam Nene nog eens dicht bij een doelpunt maar opnieuw was Koffi bij de pinken. In de absolute slotfase kreeg Westerlo nog een unieke kans op de gelijkmaker na een strafschopfout op Nene. Vanaf elf meter zorgde Dierckx nog voor de verdiende gelijkmaker: 2-2. Maar nog was het niet gedaan in het Kuipje, de Zebra's hadden het laatste woord toen Badji vanuit een scherpe hoek de bal geweldig in de winkelhaak ramde: 2-3. Charleroi mocht met een fantastisch gevoel de bus op, Westerlo baalde als een stekker.

Scoreverloop:

1-0 (7') Fixelles, 1-1 (35') Bayo, 1-2 (39') Heymans, 2-2 (89') Dierckx (p), 2-3 (90+3') Badji

LEES OOK: Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Is Mazzu één van de beste Belgische coaches?

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

0
0
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

3
3
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

20
20
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

5
5
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

59
59
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

14
14
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

32
32
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

20
20
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

150
150
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

240
240
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

71
71
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

596
596
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

216
216
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

72
72
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

66
66
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

182
182
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

288
288
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

508
508
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

347
347
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

311
311
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

810
810
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

717
717
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

14
14
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

88
88
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

321
321

Meer sportnieuws