Zebra's doen na spektakelstuk geweldige zaak richting Play-Offs

84
Zebra's doen na spektakelstuk geweldige zaak richting Play-Offs

Felice Mazzu is stilaan aan een huzarenstukje bezig met Charleroi. Van degradatiekandidaat transformeerde de ex-coach van Anderlecht zijn team in een mum van een tijd tot een gegadigde voor een Europees ticket. Westerlo mag zijn PO1 droom opbergen.


Westerlo en Charleroi speelden een onderling duel met grote belangen. De Kemphanen hadden nog steeds een goede kans voor een plek in de Champion Play-Offs, de Zebra's mikten dan weer voluit op een stek in de Europe Play-Offs. Onder Mazzu gaat het trouwens uitstekend met de Karolo's, van degradatiezorgen is er al lang geen sprake meer bij de Waalse club.

Kemphanen nemen kanonstart, Zebra's hebben laatste woord

De eerste grote kans was er in Het Kuipje eentje voor de bezoekers: Bayo kwam snel oog in oog met doelman Bolat maar die laatste reageerde alert. Een dure misser, meteen nadien kreeg Fixelles de bal aan de overzijde prima aangespeeld en hij knikte de 1-0 in doel. De wedstrijd bleef nadien in evenwicht met kansen over en weer.

Iets voorbij het halfuur sloegen de Zebra's genadeloos toe: na een scherpe counter gaf Tchatchoua prima voor en Bayo werkte dankbaar de 1-1 in doel. Plots kwamen de bezoekers helemaal onder stoom en een paar minuten later maakte Heymans (ex-Westerlo trouwens) al de 1-2 na opnieuw een prachtig uitgespeelde tegenaanval. De Kemphanen moesten zo alsnog met een achterstand de kleedkamer in.

Charleroi doet halfweg een prima zaak richting de Play-Offs.

Kemphanen vechten terug, Zebra's klauwen

De thuisploeg nam opnieuw een vlammende start in de tweede helft en enkel een geweldige doelman Koffi hield zijn team recht. Onder meer Van den Keybus en Vaesen geraakten niet aan de gelijkmaker. Op het uur leek Westerlo een strafschop te krijgen na een vermeende fout op Van den Keybus maar na het zien van de VAR-beelden besloot Lambrechts terug te komen op zijn beslissing.

Het energieke spel van de Kemphanen kostte krachten en Charleroi slaagde er steeds meer in om de thuisploeg wat van het eigen doel weg te houden. Op twintig minuten van het einde kwam Nene nog eens dicht bij een doelpunt maar opnieuw was Koffi bij de pinken. In de absolute slotfase kreeg Westerlo nog een unieke kans op de gelijkmaker na een strafschopfout op Nene. Vanaf elf meter zorgde Dierckx nog voor de verdiende gelijkmaker: 2-2. Maar nog was het niet gedaan in het Kuipje, de Zebra's hadden het laatste woord toen Badji vanuit een scherpe hoek de bal geweldig in de winkelhaak ramde: 2-3. Charleroi mocht met een fantastisch gevoel de bus op, Westerlo baalde als een stekker.

Scoreverloop:

1-0 (7') Fixelles, 1-1 (35') Bayo, 1-2 (39') Heymans, 2-2 (89') Dierckx (p), 2-3 (90+3') Badji

LEES OOK: "Of ik de woorden van Defour hoorde? Ja en het raakte het me"

Is Mazzu één van de beste Belgische coaches?

Meest recent

Charleroi bevestigt domper en haalt verschroeiend uit

Komend weekend kunnen de fans zich verwarmen aan de tiende speeldag in de Jupiler Pro League, maar ...

5
5
Joos trekt pijnlijke vergelijking tussen Anderlecht en Gent

Zaterdag krijgt Anderlecht op de tiende speeldag van de Jupiler Pro League het bezoek van Westerlo ...

18
18
Union paste voor Belg: "Ze hebben niet gebeld"

Union heeft dit seizoen zijn zaakjes weer goed op orde, want het draait netjes mee bovenaan het ...

17
17
'Floptransfer? Club Brugge neemt standpunt in'

Bij Club Brugge draait het dit seizoen vooralsnog uitstekend, want zowel in de competitie als ...

95
95
‘Miljardair kaapt Tresoldi weg: Verhaeghe machteloos’

Club Brugge zegt het met zoveel woorden: Nicolò Tresoldi is niet te koop, voor geen enkele ...

293
293
TRANSFERUURTJE: 'Club kan 70 miljoen vangen, dilemma bij Genk'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

84
84
‘Duivelse-revelatie Lavia plots in zak en as bij Chelsea’

Romeo Lavia was afgelopen interlandperiode dé grote revelatie bij de Rode Duivels. De ...

127
127
Laatste knaltransfer De Bruyne? Defour onthult onvrede

Kevin De Bruyne heeft bij Napoli plots een andere rol gekregen. Onder Massimiliano Allegri staat de ...

59
59
Rooney spaart Tielemans en Lammens niet: ongeziene uithaal

Manchester United ligt zwaar onder vuur. De club zit in een desastreuze reeks, maar toch zal Michael ...

63
63
'Kane hakt transferknoop door: Romano meldt akkoord'

Harry Kane heeft de Ballon d'Or gewonnen. De aanvaller speelt al jaren op een énorm hoog ...

108
108
"Of ik de woorden van Defour hoorde? Ja en het raakte het me"

Steven Defour liet onlangs in een podcast weten dat Norman Bassette in zijn tijd bij KV Mechelen ...

59
59
Crisis bij Standard? Andi Zeqiri velt zijn oordeel

Standard zit na vier nederlagen op rij met een pijnlijke 0 op 12. Toch weigert Andi Zeqiri om van ...

87
87
Nederland in de ban van Belg: "Gemiste kans voor Ajax"

Charles Vanhoutte maakt indruk in Nederland. De Belgische middenvelder van Feyenoord werd tijdens ...

128
128
'Grootmacht is gek op Kane: spectaculair transferplan'

FC Barcelona zou komende zomer drie bekende namen willen verkopen om de komst van Harry Kane te ...

134
134
Vader Yamal in opspraak: 'Spuwde haar in het gezicht'

Niet alleen Lamine Yamal haalde het nieuws in Spanje. Ook zijn vader Mounir Nasraoui deed de ...

291
291
Jackpot Club Brugge? 'Forbs in beeld bij Europese topclub'

Carlos Forbs is bezig aan een geweldig seizoen. De Portugese flankaanvaller zal Club Brugge na het ...

586
586
Standard maakt opvallende financiële cijfers bekend

Standard is een club die al jaren financieel niet rendabel is. De Rouches hebben nog steeds veel ...

136
136
Union SG boekt zeer straffe recordwinst in België

Union heeft een historisch financieel jaar achter de rug. De Brusselse bekerwinnaar sloot het ...

78
78
Nieuwe zorgen om Kompany: BILD onthult details

De gezondheidstoestand van Vincent Kompany (40) blijft de gemoederen in Duitsland bezighouden. De ...

387
387
Dieptepunt op Ballon d’Or: Yamal publiek vernederd

Lamine Yamal werd wereldkampioen en landskampioen, en toch moest hij in Londen toekijken hoe Harry ...

432
432
Laatste seizoen bij KRC Genk of carrière zoals Heynen?

KRC Genk heeft heel wat spelers in de rangen die mogen dromen van een topcompetitie. Zo is er Matte ...

203
203
Zoals Mourinho ooit aanhaalde: Anderlecht likt zijn wonden

RSC Anderlecht is de afgelopen tien jaar héél vaak opnieuw begonnen. Te vaak. Dat is ...

186
186
KRC Genk heeft ‘man van 25 miljoen euro’ in de rangen

KRC Genk heeft een paar individuele toppers in de kern rondlopen. De Limburgers hebben op een ...

170
170
Club Brugge flikt het: grote RSCA-droom van Marc Coucke komt uit

Bijna tien jaar geleden nam Marc Coucke RSC Anderlecht over. Dat was tot op heden geen succes. Er ...

1522
1522
Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

453
453

Meer sportnieuws