3 topcoaches in de running bij Club Brugge

door
3 topcoaches in de running bij Club Brugge

Rik De Mil doet als hoofdcoach ad-interim de huidige jaargang uit bij Club Brugge, maar volgend seizoen zal een nieuw gezicht de blauw-zwarte troepen leiden. Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert hebben voorlopig 3 kandidaten op hun shortlist genoteerd: Alfred Schreuder, Dino Toppmöller en Andrea Pirlo. Elk van deze coaches heeft zijn eigen visie en filosofie, en het is nog maar de vraag wie van deze drie de Brugse clubleiding het meest charmeert.


ALFRED SCHREUDER
De Nederlander is een vrije coach nadat hij op 26 januari ontslagen werd bij Ajax. Alfred Schreuder heeft enkele weken geleden al onderhandelingen gevoerd met Club Brugge, hij werd ook gespot in de tribunes van het Jan Breydelstadion tijdens de wedstrijd tegen Union SG, maar beide partijen bereikten geen akkoord over de timing en de duurtijd van het arbeidscontract. Schreuder heeft het grote voordeel dat hij een coach is die op korte termijn een duidelijk idee kan brengen en dat quasi onmiddellijk kan koppelen aan resultaten. Op die manier speelde hij vorig seizoen nog kampioen met Club Brugge.

Alfred Schreuder bezit de kunst om rechtlijnigheid en eensgezindheid in de spelersgroep te creëren, bankzitter Ruud Vormer noemde de trainingen van de coach fenomenaal en zelfs de beste die hij ooit gekregen had, maar het voetbal was vaak niet erg mooi. Club Brugge speelde onder de Nederlander vaak afwachtend voetbal en de ploeg koos vooral hun momenten in plaats van te willen domineren en kansen te creëren. Maar daarnaast was Schreuder, ondanks zijn uitmuntende resultaten, ook lang niet onbesproken in de pers, de tribunes, de kleedkamer én de bestuurskamer van Club Brugge.



Toen hij eind vorig seizoen de poorten van het Jan Breydelstadion achter zich toetrok en naar Ajax verhuisde, werd hij in eerste instantie zelfs helemaal niet gemist. In de bestuurskamer heerste er een zakelijke relatie tussen Schreuder en het bestuur van Club Brugge. Het is een publiek geheim dat Vincent Mannaert en voorzitter Bart Verhaeghe zich graag met het werk van hun trainer bemoeien. Volgens Paul Okon, recent ontslagen als assistent-trainer bij Club Brugge, was Schreuder eind vorig seizoen zelfs op die bemoeienissen afgeknapt, zo stelde de Australiër enkele weken geleden in een interview met HUMO.

DINO TOPPMÖLLER
Dino Toppmöller was bij RB Leipzig en Bayern München de vaste assistent-coach van Julian Nagelsmann, maar sinds vorige week vrijdag zit de 42-jarige werkloos thuis. De Duitser speelde een belangrijke rol in het analyseren en inoefenen van de stilstaande fases, het voorbereiden en uitwerken van de trainingen, en de post wedstrijd interviews afleggen in de plaats van Nagelsmann. Maar Toppmöller heeft zelf ook al ervaring opgedaan als hoofdcoach, bij F91 Dudelange en RE Virton, en stilaan ambieert hij een nieuw avontuur als T1.



Dino Toppmöller staat voor een balbezit georiënteerde aanpak, waarin hij zijn ploeg aanvallend, doortastend en aantrekkelijk voetbal wil laten spelen. Daarnaast is een hoge intensiteit met druk- en counterpress momenten heel belangrijk in zijn visie. Toppmöller haalt zijn inspiratie niet alleen bij Julian Nagelsmann, maar ook bij andere Duitse topcoaches zoals Thomas Tuchel, Jurgen Klopp en Jupp Heynckes. De Duitser wordt ook omschreven als de ‘speler fluisteraar' omdat hij bij al zijn clubs altijd erg populair was bij de spelers.

ANDREA PIRLO
La Gazzetta dello Sport schreef eerder deze week dat Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe aan Andrea Pirlo denken als de nieuwe coach voor volgend seizoen. De Italiaan houdt van een club met een moderne visie, die contacten heeft bij de grote voetbalclubs, met een goede scouting, een goede mix van spelers en een goede jeugdwerking. Club Brugge voldoet dus aan al deze voorwaarden, waardoor de West-Vlamingen wel eens een interessante piste kunnen zijn voor Pirlo, wiens eenjarig contract bij de Turkse middenmoter Karagümrük eind dit seizoen afloopt.

Andrea Pirlo staat als coach voor een passing- en balbezit georiënteerde visie, niet geheel verrassend omdat de Italiaan in zijn spelerscarrière zelf een fijnbesnaarde spelmaker was, in een systeem met twee goed voetballende spelmakers. De 43-jarige wil zijn ploeg van achteruit laten opbouwen, het balbezit laten houden, en in balverlies de bal zo snel mogelijk recupereren. De leuze van Pirlo luidt niet voor niets: “Als je het spel niet controleert, dan is het moeilijk om te winnen.” Pirlo verliest liever op zijn eigen manier in plaats van 90 minuten voor de eigen box te gaan liggen.



Anderzijds is de intelligente Andrea Pirlo wel pragmatisch genoeg om de kwaliteiten van het beschikbare spelersmateriaal af te stemmen, of te nuanceren, op zijn algemene visie. Volgens Pirlo zijn de spelers veel belangrijker dan de trainers, en zijn het de trainers die zich moeten aanpassen aan de spelers. Pirlo spiegelt zich als coach aan het grote Barcelona van Johan Cruijff en van Pep Guardiola en het Ajax van Louis van Gaal. Maar hij bewondert ook Italiaanse coaches zoals het AC Milan van Carlo Ancelotti en het Juventus van Antonio Conte.

LEES OOK: Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Wie moet Club Brugge halen als hoofdcoach?

Meest recent

Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

8
8
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

196
196
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

100
100
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

82
82
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

205
205
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

23
23
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

195
195
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

81
81
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

257
257
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

83
83
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

478
478
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

40
40
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

83
83
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

175
175
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

638
638
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

268
268
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

103
103
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

342
342
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

290
290
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1391
1391
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

543
543
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

154
154
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

638
638
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

348
348
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

418
418

Meer sportnieuws