Riemer vol ongeloof: "Crazy beslissing!"

832 stemmen
Riemer vol ongeloof:

RSC Anderlecht trekt zondag naar de Oostkantons om KAS Eupen partij te geven. Paars-Wit wil er drie belangrijke punten pakken in de strijd voor de top vier. Brian Riemer blikte al vooruit op het duel, maar had het ook over de stopgezette wedstrijd tussen Sporting Charleroi en KV Mechelen.


De Disciplinaire Raad voor het Profvoetbal besliste door een procedurefout dat de wedstrijd herspeeld moet worden. Een beslissing die bij veel partijen op onbegrip stuitte. Ook bij Brian Riemer. "Het mag niet gemakkelijk zijn dit seizoen", vertelde de Deen vrijdag op zijn persbabbel. "Dit is voor mij een crazy beslissing. Ik begrijp niet hoe dit kon gebeuren. Die match is gestopt omwille van heel goeie redenen. En dan kan zoiets kleins in de reglementen effect hebben op een sportsituatie... Ongelooflijk!"

Volgens Riemer had er al lang duidelijkheid moeten zijn. "Wanneer komen ze daar nu nog mee af?", vraagt hij zich luidop af. "Die beslissing had al lang geleden genomen moeten zijn. Voor mij is er geen twijfel over de uitkomst, maar wij kunnen het niet veranderen. Wij moeten dus focussen op onszelf. En ik geef ons nog altijd een heel goeie kans om de play-offs te halen."

BAS
De zaak verschijnt volgende week voor het Belgische Arbitragehof voor de Sport (BAS). Daar zullen ook Anderlecht, Westerlo, Cercle Brugge en OH Leuven aanwezig zijn, omdat ze vrijwillig tussenkomen in het dossier. Ook de Pro League doet dat overigens. Afwachten wat het BAS beslist over een wedstrijd die kan beslissen over deelname aan de play-offs of niet.

LEES OOK: ‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

Er had al lang een beslissing genomen moeten zijn ...

Meest recent

‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

25
25
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

40
40
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

28
28
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

144
144
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

413
413
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

312
312
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

199
199
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

365
365
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

104
104
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

138
138
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

175
175
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

398
398
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

529
529
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

198
198
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

370
370
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

303
303
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

75
75
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

301
301
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

131
131
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

151
151
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

610
610
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

165
165
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

212
212
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

813
813
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

70
70

Meer sportnieuws