Union beslist over sanctie na 'wangedrag' Lapoussin

door
Union beslist over sanctie na 'wangedrag' Lapoussin

Union SG is aan schitterend seizoen bezig. De Brusselaars doen mee voor de titel en schopten het tot in de kwartfinales van de Europa League. Naast het veld waren er wel enkele problemen met Loïc Lapoussin.


Zo werd de flankspeler in december tegengehouden door de politie, maar weigerde hij om een alcoholcontrole te ondergaan. Geen half jaar later kwam Lapoussin nu in opspraak bij de nationale ploeg van Madagascar.  Daar werd Lapoussin volgens zijn bondscoach Nicolas Dupuis uit de selectie geweerd voor de terugwedstrijd tegen de Centraal-Afrikaanse Republiek wegens 'ongepast gedrag'. Wat dat gedrag precies was, vertelde Dupuis er niet bij. Volgens de lokale media was hij na een 0-3-nederlaag in de heenwedstrijd het nachtleven ingedoken en dat werd hem niet in dank afgenomen.

Volgens de entourage van Lapoussin had de speler nochtans toestemming gekregen om een stapje in de wereld te zetten. Bovendien zou er al een afsprak geweest zijn dat hij de terugwedstrijd niet zou spelen. Volgens hen gebruikt Dupuis Lapoussin om de tegenvallende resultaten van Madagascar te verdoezelen. Union nam daarop contact op met de bond van Madagascar en wachtte af om stappen te ondernemen.

ACHTER LAPOUSSIN
De Brusselse club reageerde nu, en staat achter zijn speler."Ik heb met Loïc gesproken en sta honderd procent achter hem", verklaart coach Karel Geraerts bij Het Laatste Nieuws. "Ik heb gesproken met de bond van Madagascar en met Loïc. Daarna is het duidelijk dat ik Loïc honderd procent steun. Ik zie geen reden om links of rechts tussen te komen. Loïc is bij Union zoals teruggekeerd op de voorziene dag en het voorziene uur. Hij heeft geen fouten gemaakt", klinkt het duidelijk. Er zal dus geen sanctie volgen.

LEES OOK: Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Correcte beslissing van Union?

Meest recent

Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

5
5
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

21
21
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

13
13
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

25
25
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

34
34
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

71
71
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

102
102
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

41
41
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

134
134
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

34
34
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

61
61
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

189
189
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

154
154
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

125
125
'City pakt zwaar uit: PL-smaakmaker eerste zomeraanwinst'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

45
45
Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

412
412
Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

176
176
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

270
270
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

560
560
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

170
170
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

118
118
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

261
261
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

69
69
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

79
79

Meer sportnieuws