Union beslist over sanctie na 'wangedrag' Lapoussin

door
Union beslist over sanctie na 'wangedrag' Lapoussin

Union SG is aan schitterend seizoen bezig. De Brusselaars doen mee voor de titel en schopten het tot in de kwartfinales van de Europa League. Naast het veld waren er wel enkele problemen met Loïc Lapoussin.


Zo werd de flankspeler in december tegengehouden door de politie, maar weigerde hij om een alcoholcontrole te ondergaan. Geen half jaar later kwam Lapoussin nu in opspraak bij de nationale ploeg van Madagascar.  Daar werd Lapoussin volgens zijn bondscoach Nicolas Dupuis uit de selectie geweerd voor de terugwedstrijd tegen de Centraal-Afrikaanse Republiek wegens 'ongepast gedrag'. Wat dat gedrag precies was, vertelde Dupuis er niet bij. Volgens de lokale media was hij na een 0-3-nederlaag in de heenwedstrijd het nachtleven ingedoken en dat werd hem niet in dank afgenomen.

Volgens de entourage van Lapoussin had de speler nochtans toestemming gekregen om een stapje in de wereld te zetten. Bovendien zou er al een afsprak geweest zijn dat hij de terugwedstrijd niet zou spelen. Volgens hen gebruikt Dupuis Lapoussin om de tegenvallende resultaten van Madagascar te verdoezelen. Union nam daarop contact op met de bond van Madagascar en wachtte af om stappen te ondernemen.

ACHTER LAPOUSSIN
De Brusselse club reageerde nu, en staat achter zijn speler."Ik heb met Loïc gesproken en sta honderd procent achter hem", verklaart coach Karel Geraerts bij Het Laatste Nieuws. "Ik heb gesproken met de bond van Madagascar en met Loïc. Daarna is het duidelijk dat ik Loïc honderd procent steun. Ik zie geen reden om links of rechts tussen te komen. Loïc is bij Union zoals teruggekeerd op de voorziene dag en het voorziene uur. Hij heeft geen fouten gemaakt", klinkt het duidelijk. Er zal dus geen sanctie volgen.

LEES OOK: Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Correcte beslissing van Union?

Meest recent

Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

14
14
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

87
87
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

73
73
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

33
33
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

414
414
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

437
437
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

100
100
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

173
173
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

40
40
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

306
306
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

194
194
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

297
297
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

286
286
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

196
196
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

28
28
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

379
379
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

405
405
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

80
80
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

227
227
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

51
51
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

98
98
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

378
378
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

847
847
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

365
365
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

1071
1071

Meer sportnieuws