Union beslist over sanctie na 'wangedrag' Lapoussin

door
Union beslist over sanctie na 'wangedrag' Lapoussin

Union SG is aan schitterend seizoen bezig. De Brusselaars doen mee voor de titel en schopten het tot in de kwartfinales van de Europa League. Naast het veld waren er wel enkele problemen met Loïc Lapoussin.


Zo werd de flankspeler in december tegengehouden door de politie, maar weigerde hij om een alcoholcontrole te ondergaan. Geen half jaar later kwam Lapoussin nu in opspraak bij de nationale ploeg van Madagascar.  Daar werd Lapoussin volgens zijn bondscoach Nicolas Dupuis uit de selectie geweerd voor de terugwedstrijd tegen de Centraal-Afrikaanse Republiek wegens 'ongepast gedrag'. Wat dat gedrag precies was, vertelde Dupuis er niet bij. Volgens de lokale media was hij na een 0-3-nederlaag in de heenwedstrijd het nachtleven ingedoken en dat werd hem niet in dank afgenomen.

Volgens de entourage van Lapoussin had de speler nochtans toestemming gekregen om een stapje in de wereld te zetten. Bovendien zou er al een afsprak geweest zijn dat hij de terugwedstrijd niet zou spelen. Volgens hen gebruikt Dupuis Lapoussin om de tegenvallende resultaten van Madagascar te verdoezelen. Union nam daarop contact op met de bond van Madagascar en wachtte af om stappen te ondernemen.

ACHTER LAPOUSSIN
De Brusselse club reageerde nu, en staat achter zijn speler."Ik heb met Loïc gesproken en sta honderd procent achter hem", verklaart coach Karel Geraerts bij Het Laatste Nieuws. "Ik heb gesproken met de bond van Madagascar en met Loïc. Daarna is het duidelijk dat ik Loïc honderd procent steun. Ik zie geen reden om links of rechts tussen te komen. Loïc is bij Union zoals teruggekeerd op de voorziene dag en het voorziene uur. Hij heeft geen fouten gemaakt", klinkt het duidelijk. Er zal dus geen sanctie volgen.

LEES OOK: 'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

Correcte beslissing van Union?

Meest recent

'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

22
22
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

128
128
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

36
36
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

95
95
Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

87
87
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

260
260
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

191
191
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

115
115
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

298
298
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

134
134
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

967
967
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

177
177
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

117
117
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

28
28
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

565
565
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

692
692
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

406
406
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

439
439
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

147
147
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

240
240
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

378
378
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

336
336
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

281
281
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

155
155

Meer sportnieuws