Lierse K presenteert verrassende naam als nieuwe coach

door
Lierse K presenteert verrassende naam als nieuwe coach

In de Challenger Pro League gaan de play-offs stilaan hun beslissende fase in, maar niet voor elke ploeg staat daarin nog evenveel op het spel. Lierse K zal bijvoorbeeld een rustig eindeseizoen beleven, want het komt in de Promotion Play-Off niet meer in aanmerking voor de titel en staat er momenteel op de vijfde plaats. Daardoor kunnen ze op het Lisp al volop denken aan volgend seizoen.


Eerder kondigde hoofdtrainer Tom Van Imschoot al aan dat hij het na dit seizoen voor bekeken zal houden bij Lierse en dus moest de club op zoek naar een opvolger. Die heeft het nu ook gevonden met een verrassende naam. De club kondigt aan dat Jo Christiaens de nieuwe trainer zal worden. De 34-jarige komt straks over van eerstenationaler KSK Heist, waar hij sinds het begin van het seizoen aan de slag was.

Christiaens is een oud-verdediger die in het seizoen 2009/10 twee wedstrijden in de Jupiler Pro League speelde voor Westerlo, maar daar nooit kon doorbreken. Hij was daarna in de lagere reeksen actief voor Geel, Oosterzonen en Thes Sport. In 2020 stopte hij als speler en ging hij meteen aan de slag als trainer bij Turnhout, dat hij van derde naar tweede nationale loodste. Dit seizoen bezet hij met Heist de zesde plaats in eerste nationale.

ERVAREN ASSISTENT
Als T2 krijgt Christiaens straks Geert Emmerechts naast zich. De ex-speler van Antwerp verdiende zijn sporen als trainer vooral bij Anderlecht, waar hij van 2005 tot 2016 aan de slag was als jeugdtrainer, beloftencoach en assistent van John van den Brom en Besnik Hasi. Die laatste volgde hij daarna ook naar Legia Warschau. Emmerechts was het laatste aan de slag als trainer bij Berchem, waar hij in oktober vertrok.


Goede keuze van Lierse?

Meest recent

Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

6
6
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

8
8
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

113
113
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

53
53
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

176
176
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

157
157
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

546
546
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

89
89
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

153
153
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

343
343
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

51
51
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

258
258
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

296
296
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

111
111
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

579
579
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

47
47
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

96
96
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

191
191
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

759
759
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

276
276
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

105
105
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

381
381
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

300
300
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1536
1536
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

576
576

Meer sportnieuws