Lierse K presenteert verrassende naam als nieuwe coach

door
Lierse K presenteert verrassende naam als nieuwe coach

In de Challenger Pro League gaan de play-offs stilaan hun beslissende fase in, maar niet voor elke ploeg staat daarin nog evenveel op het spel. Lierse K zal bijvoorbeeld een rustig eindeseizoen beleven, want het komt in de Promotion Play-Off niet meer in aanmerking voor de titel en staat er momenteel op de vijfde plaats. Daardoor kunnen ze op het Lisp al volop denken aan volgend seizoen.


Eerder kondigde hoofdtrainer Tom Van Imschoot al aan dat hij het na dit seizoen voor bekeken zal houden bij Lierse en dus moest de club op zoek naar een opvolger. Die heeft het nu ook gevonden met een verrassende naam. De club kondigt aan dat Jo Christiaens de nieuwe trainer zal worden. De 34-jarige komt straks over van eerstenationaler KSK Heist, waar hij sinds het begin van het seizoen aan de slag was.

Christiaens is een oud-verdediger die in het seizoen 2009/10 twee wedstrijden in de Jupiler Pro League speelde voor Westerlo, maar daar nooit kon doorbreken. Hij was daarna in de lagere reeksen actief voor Geel, Oosterzonen en Thes Sport. In 2020 stopte hij als speler en ging hij meteen aan de slag als trainer bij Turnhout, dat hij van derde naar tweede nationale loodste. Dit seizoen bezet hij met Heist de zesde plaats in eerste nationale.

ERVAREN ASSISTENT
Als T2 krijgt Christiaens straks Geert Emmerechts naast zich. De ex-speler van Antwerp verdiende zijn sporen als trainer vooral bij Anderlecht, waar hij van 2005 tot 2016 aan de slag was als jeugdtrainer, beloftencoach en assistent van John van den Brom en Besnik Hasi. Die laatste volgde hij daarna ook naar Legia Warschau. Emmerechts was het laatste aan de slag als trainer bij Berchem, waar hij in oktober vertrok.


Goede keuze van Lierse?

Meest recent

9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

0
0
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

1
1
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

12
12
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

43
43
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

45
45
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

38
38
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

138
138
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

83
83
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

120
120
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

196
196
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

216
216
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

118
118
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

37
37
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

204
204
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

360
360
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

106
106
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

592
592
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

291
291
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

485
485
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

401
401
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

419
419
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

77
77
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

68
68
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

101
101
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

244
244

Meer sportnieuws