Westerlo spreekt straffe ambitie uit: "Waarom niet?"

161 stemmen
Westerlo spreekt straffe ambitie uit:

Westerlo is zonder twijfel dé aangename verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kemphanen begonnen aan het seizoen met als ambitie het behoud te verzekeren, maar deden de voorbije maanden ruim beter. Vier speeldagen voor het einde van de reguliere competitie staan ze op een knappe zesde plaats, waardoor deelname aan de play-offs lonkt.


Westerlo is al zo goed als zeker van minstens Play-Off II, want het heeft al zeven punten voorsprong op nummer negen Charleroi. Maar het mag ook nog dromen van de top vier, want de achterstand daarop bedraagt amper drie punten. Er wacht hen de komende weken wel nog een zeer pittig programma met wedstrijden tegen Charleroi, Anderlecht en Club Brugge.

Desondanks is het geloof in 't Kuipje groot. "Ik denk dat we dit seizoen al getoond hebben dat we ons mannetje kunnen staan tegen grote ploegen. Waarom zou dat de komende wedstrijden niet gebeuren?", vraagt Sinan Bolat zich af bij RTV. De doelman droomt zelfs al van meer. "Natuurlijk willen we allemaal een Europees ticket pakken. Dat zou fantastisch zijn voor iedereen. We moeten het gewoon wedstrijd per wedstrijd aanpakken en proberen zo hoog mogelijk te eindigen."

ONTGOOCHELING
Bolat geeft aan dat hij liever een Europees ticket pakt in Play-Off II dan Play-Off I te spelen en met lege handen achter te blijven. Trainer Jonas De Roeck loopt nog niet zover vooruit. "Het zou natuurlijk een teleurstelling zijn als we de play-offs niet halen, want we verdienen om bij de eerste acht te eindigen", stelt hij. "Lukt het niet, dan is het maar zo. De hoofddoelstelling was het behoud, maar we staan nu in deze situatie."

LEES OOK: 'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

Westerlo eindigt straks...

Meest recent

L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

151
151
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

117
117
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

103
103
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

71
71
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

183
183
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

271
271
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

504
504
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

421
421
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

379
379
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

95
95
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

754
754
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

81
81
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

321
321
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

65
65
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

132
132
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

445
445
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

147
147
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

118
118
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

75
75
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

222
222
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

672
672
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

944
944
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

744
744
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

122
122

Meer sportnieuws