Westerlo spreekt straffe ambitie uit: "Waarom niet?"

door
Westerlo spreekt straffe ambitie uit:

Westerlo is zonder twijfel dé aangename verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kemphanen begonnen aan het seizoen met als ambitie het behoud te verzekeren, maar deden de voorbije maanden ruim beter. Vier speeldagen voor het einde van de reguliere competitie staan ze op een knappe zesde plaats, waardoor deelname aan de play-offs lonkt.


Westerlo is al zo goed als zeker van minstens Play-Off II, want het heeft al zeven punten voorsprong op nummer negen Charleroi. Maar het mag ook nog dromen van de top vier, want de achterstand daarop bedraagt amper drie punten. Er wacht hen de komende weken wel nog een zeer pittig programma met wedstrijden tegen Charleroi, Anderlecht en Club Brugge.

Desondanks is het geloof in 't Kuipje groot. "Ik denk dat we dit seizoen al getoond hebben dat we ons mannetje kunnen staan tegen grote ploegen. Waarom zou dat de komende wedstrijden niet gebeuren?", vraagt Sinan Bolat zich af bij RTV. De doelman droomt zelfs al van meer. "Natuurlijk willen we allemaal een Europees ticket pakken. Dat zou fantastisch zijn voor iedereen. We moeten het gewoon wedstrijd per wedstrijd aanpakken en proberen zo hoog mogelijk te eindigen."

ONTGOOCHELING
Bolat geeft aan dat hij liever een Europees ticket pakt in Play-Off II dan Play-Off I te spelen en met lege handen achter te blijven. Trainer Jonas De Roeck loopt nog niet zover vooruit. "Het zou natuurlijk een teleurstelling zijn als we de play-offs niet halen, want we verdienen om bij de eerste acht te eindigen", stelt hij. "Lukt het niet, dan is het maar zo. De hoofddoelstelling was het behoud, maar we staan nu in deze situatie."

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Westerlo eindigt straks...

Meest recent

Truitjes-gate blijft nazinderen: zo reageren spelers VS

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

12
12
"Amper 17 jaar" - Anderlecht smult van Duivels debuut De Cat

Het blijft bijzonder snel gaan voor Nathan De Cat. Om amper 17-jarige leeftijd maakte de ...

47
47
Tottenham bereikt bodem: interim-trainer vliegt na 7 matchen

Het dramatische seizoen van Tottenham Hotspur heeft zondag een nieuw dieptepunt bereikt. Zo maakte ...

38
38
Opvallend: Coucke, Trump en De Wever samen in één foto

Er zijn momenten waarop zelfs drukbezette zakenmannen hun dagelijkse routine achter zich laten. Marc ...

26
26
Rode Duivel zakt door het ijs: Waalse pers deelt buis uit

De Rode Duivels hebben een goed gevoel over gehouden aan de start van hun oefencampagne richting het ...

159
159
'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

FC Barcelona zal na de interland-break een gooi doen naar de Spaanse titel en de eindzege in de ...

35
35
Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Het is ondertussen anderhalf jaar geleden dat Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge hun ...

91
91
Shirtjes-catastrofe USA-België: pijnlijke details lekken uit

De oefenwedstrijd tussen België en de Verenigde Staten heeft voor een lawine aan kritiek ...

207
207
Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

195
195
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

329
329
'Salah weg bij Liverpool: verrassende nieuwe club wenkt'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

116
116
Mexico-België om 3u 's nachts: VTM komt met mooie geste

Nadat de Verenigde Staten zaterdag over de knie werden gelegd, kruisen de Rode Duivels eerstdaags de ...

1006
1006
'Transferbom Club in stroomversnelling: gesprekken onderweg'

De sportieve leiding van Club Brugge kan zijn agenda komende zomer best niet te vol plannen. Zo ...

409
409
'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Robert Lewandowski lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. Maar de Poolse goalgetter ...

144
144
Titelclash Union en Club: "Zij zijn de te kloppen ploeg"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

298
298
Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

254
254
Alderweireld keihard voor Duivel: "Ik zet hem níét in basis"

De Rode Duivels hebben hun eerste oefenwedstrijd richting het WK al overtuigend gewonnen. Zo werden ...

1015
1015
'Bayern onverbiddelijk: Kompany speelt routinier kwijt'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

184
184
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

83
83
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

182
182
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

182
182
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

530
530
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

267
267
Vandenbempt slaat alarm: groot probleem Duivels

De Rode Duivels wonnen overtuigend van gastland VS in Atalanta. Het werd 2-5 na een moeilijk begin. ...

100
100

Meer sportnieuws