Westerlo spreekt straffe ambitie uit: "Waarom niet?"

door
Westerlo spreekt straffe ambitie uit:

Westerlo is zonder twijfel dé aangename verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kemphanen begonnen aan het seizoen met als ambitie het behoud te verzekeren, maar deden de voorbije maanden ruim beter. Vier speeldagen voor het einde van de reguliere competitie staan ze op een knappe zesde plaats, waardoor deelname aan de play-offs lonkt.


Westerlo is al zo goed als zeker van minstens Play-Off II, want het heeft al zeven punten voorsprong op nummer negen Charleroi. Maar het mag ook nog dromen van de top vier, want de achterstand daarop bedraagt amper drie punten. Er wacht hen de komende weken wel nog een zeer pittig programma met wedstrijden tegen Charleroi, Anderlecht en Club Brugge.

Desondanks is het geloof in 't Kuipje groot. "Ik denk dat we dit seizoen al getoond hebben dat we ons mannetje kunnen staan tegen grote ploegen. Waarom zou dat de komende wedstrijden niet gebeuren?", vraagt Sinan Bolat zich af bij RTV. De doelman droomt zelfs al van meer. "Natuurlijk willen we allemaal een Europees ticket pakken. Dat zou fantastisch zijn voor iedereen. We moeten het gewoon wedstrijd per wedstrijd aanpakken en proberen zo hoog mogelijk te eindigen."

ONTGOOCHELING
Bolat geeft aan dat hij liever een Europees ticket pakt in Play-Off II dan Play-Off I te spelen en met lege handen achter te blijven. Trainer Jonas De Roeck loopt nog niet zover vooruit. "Het zou natuurlijk een teleurstelling zijn als we de play-offs niet halen, want we verdienen om bij de eerste acht te eindigen", stelt hij. "Lukt het niet, dan is het maar zo. De hoofddoelstelling was het behoud, maar we staan nu in deze situatie."

LEES OOK: Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Westerlo eindigt straks...

Meest recent

Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

0
0
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

18
18
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

65
65
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

149
149
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

84
84
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

150
150
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

342
342
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

38
38
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

385
385
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

235
235
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

70
70
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

80
80
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

178
178
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

168
168
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

123
123
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

491
491
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

36
36
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

195
195
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

334
334
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

35
35
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

57
57
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

315
315
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

332
332
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

165
165

Meer sportnieuws