Westerlo spreekt straffe ambitie uit: "Waarom niet?"

door
Westerlo spreekt straffe ambitie uit:

Westerlo is zonder twijfel dé aangename verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kemphanen begonnen aan het seizoen met als ambitie het behoud te verzekeren, maar deden de voorbije maanden ruim beter. Vier speeldagen voor het einde van de reguliere competitie staan ze op een knappe zesde plaats, waardoor deelname aan de play-offs lonkt.


Westerlo is al zo goed als zeker van minstens Play-Off II, want het heeft al zeven punten voorsprong op nummer negen Charleroi. Maar het mag ook nog dromen van de top vier, want de achterstand daarop bedraagt amper drie punten. Er wacht hen de komende weken wel nog een zeer pittig programma met wedstrijden tegen Charleroi, Anderlecht en Club Brugge.

Desondanks is het geloof in 't Kuipje groot. "Ik denk dat we dit seizoen al getoond hebben dat we ons mannetje kunnen staan tegen grote ploegen. Waarom zou dat de komende wedstrijden niet gebeuren?", vraagt Sinan Bolat zich af bij RTV. De doelman droomt zelfs al van meer. "Natuurlijk willen we allemaal een Europees ticket pakken. Dat zou fantastisch zijn voor iedereen. We moeten het gewoon wedstrijd per wedstrijd aanpakken en proberen zo hoog mogelijk te eindigen."

ONTGOOCHELING
Bolat geeft aan dat hij liever een Europees ticket pakt in Play-Off II dan Play-Off I te spelen en met lege handen achter te blijven. Trainer Jonas De Roeck loopt nog niet zover vooruit. "Het zou natuurlijk een teleurstelling zijn als we de play-offs niet halen, want we verdienen om bij de eerste acht te eindigen", stelt hij. "Lukt het niet, dan is het maar zo. De hoofddoelstelling was het behoud, maar we staan nu in deze situatie."

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Westerlo eindigt straks...

Meest recent

'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

12
12
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

87
87
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

115
115
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

158
158
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

29
29
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

130
130
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

72
72
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

429
429
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

143
143
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

81
81
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

147
147
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

50
50
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

346
346
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

443
443
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

136
136
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

202
202
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

82
82
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

87
87
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

179
179
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

94
94
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

275
275
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

165
165
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

239
239

Meer sportnieuws