Anderlecht-opleiding domineert Jupiler Pro League

218
Anderlecht-opleiding domineert Jupiler Pro League

Dat RSC Anderlecht veel inzet op eigen jeugd is algemeen geweten. De Brusselaars investeren enorm veel in het opleiden van jonge spelers met als gevolg dat ze ook beroep kunnen doen op de jonkies in de eerste ploeg. Geen enkele andere ploeg in België doet beter. 


Sterker nog, geen enkele andere ploeg komt zelfs maar in de buurt van RSCA. Het Nieuwsblad berekende dat de Belgische recordkampioen maar liefst 45% van de gespeelde minuten in de Jupiler Pro League toekent aan eigen jeugdspelers. Spelers moeten wel minstens twee jaar hebben doorgebracht in de jeugdopleiding van Anderlecht. Cercle staat tweede met 27,9%. 

Anderlecht zag dit seizoen al 15 zelfopgeleide spelers in actie komen voor het eerste team. Denk maar aan spelers als Verschaeren, Amuzu, Stroeykens, Delcroix, Arnstad en Debast. Die laatste wordt nu ook steevast opgepikt door de Rode Duivels en speelde al maar liefst 2579 minuten voor Paars-Wit. Verschaeren stond al 2250 minuten op het terrein voor Paars-Wit. 

RIEMER
Sinds de aanstelling van Brian Riemer kregen enkele jeugdproducten hun kans bij het eerste team. Verbruggen verving Van Crombrugge in doel, Verschaeren en Amuzu werden vaste waardes in de kern. 'In youth we trust', de leuze die weer opleefde onder Vincent Kompany, lijkt dus weer helemaal terug. 

LEES OOK: Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

Moeten meer ploegen inzetten op hun jeugdwerking?

Meest recent

Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

13
13
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

221
221
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

85
85
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

150
150
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na PSV-clash

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

95
95
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

41
41
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

170
170
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

70
70
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

97
97
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

31
31
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

192
192
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

148
148
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

52
52
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

177
177
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1080
1080
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

87
87
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

51
51
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

204
204
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

105
105
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

188
188
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

198
198
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

83
83
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

465
465

Meer sportnieuws