Mazzu doet boekje open over Anderlecht en Union

door
Mazzu doet boekje open over Anderlecht en Union

Veel zal afhangen van welke beslissing het BAS uiteindelijk neemt over het al dan niet herspelen van de match tegen KV Mechelen, maar het zou zomaar kunnen dat Anderlecht straks uit de play-offs gehouden wordt door... Felice Mazzu. De coach werd in oktober nog ontslagen bij Paars-Wit, maar ging tijdens het WK weer aan de slag bij Charleroi en wordt met de Carolo's de voornaamste concurrent in de strijd om de achtste plaats.


Op Mambourg bewees Mazzu toch weer zijn kwaliteiten als trainer, want toen hij overnam stond Charleroi pas op de dertiende plaats in het klassement. En ook de trainer zelf had er woelige maanden opzitten, met in de zomer zijn veelbesproken overstap van Union naar Anderlecht en daarna vier turbulente maanden in het Lotto Park. Mazzu had er van bij het begin de perceptie van de fans tegen en omdat de resultaten tegenvielen, werd hij al snel ontslagen.

"Als het te herdoen was, zou ik alles exact hetzelfde doen. Ik heb geen enkele spijt over mijn passage bij Anderlecht", vertelt Mazzu daarover echter bij RTBF. "Ik heb alles gedaan zoals ik het moest doen, naar mijn persoonlijkheid. Het is daarvoor dat ik ook aangesteld werd: om te handelen naar mijn persoonlijkheid. Ik heb mijn menselijke aanpak behouden en het gevoel met de spelers zat goed. Maar op een gegeven moment hebben bepaalde mensen dan beslist dat het niet meer werkte."

UNION
Ook over zijn gecontesteerde vertrek bij Union in de zomer deed hij overigens een boekje open. "Ik wil er niet te veel over zeggen, maar weet enkel dit: als het enkel en alleen aan mij gelegen had, dan zat ik vandaag nog bij Union", verrast hij. "Ik wou graag blijven, maar ze hebben er simpelweg niet alles aan gedaan opdat ik zou kunnen blijven. Meer wil ik daarover niet zeggen, want ik wil iedereen respecteren en iedereen beslist zoals hij wil. Maar van mijn kant wou ik blijven."

LEES OOK: Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Heeft Mazzu de zaken verkeerd aangepakt bij Anderlecht?

Meest recent

'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

36
36
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

156
156
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

247
247
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

232
232
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

17
17
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

37
37
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

740
740
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

230
230
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

132
132
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

120
120
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

172
172
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

57
57
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

673
673
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

317
317
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

203
203
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

163
163
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

49
49
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

842
842
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

201
201
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

308
308
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

71
71
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

237
237
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

416
416
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

406
406
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

65
65

Meer sportnieuws