Mazzu doet boekje open over Anderlecht en Union

door
Mazzu doet boekje open over Anderlecht en Union

Veel zal afhangen van welke beslissing het BAS uiteindelijk neemt over het al dan niet herspelen van de match tegen KV Mechelen, maar het zou zomaar kunnen dat Anderlecht straks uit de play-offs gehouden wordt door... Felice Mazzu. De coach werd in oktober nog ontslagen bij Paars-Wit, maar ging tijdens het WK weer aan de slag bij Charleroi en wordt met de Carolo's de voornaamste concurrent in de strijd om de achtste plaats.


Op Mambourg bewees Mazzu toch weer zijn kwaliteiten als trainer, want toen hij overnam stond Charleroi pas op de dertiende plaats in het klassement. En ook de trainer zelf had er woelige maanden opzitten, met in de zomer zijn veelbesproken overstap van Union naar Anderlecht en daarna vier turbulente maanden in het Lotto Park. Mazzu had er van bij het begin de perceptie van de fans tegen en omdat de resultaten tegenvielen, werd hij al snel ontslagen.

"Als het te herdoen was, zou ik alles exact hetzelfde doen. Ik heb geen enkele spijt over mijn passage bij Anderlecht", vertelt Mazzu daarover echter bij RTBF. "Ik heb alles gedaan zoals ik het moest doen, naar mijn persoonlijkheid. Het is daarvoor dat ik ook aangesteld werd: om te handelen naar mijn persoonlijkheid. Ik heb mijn menselijke aanpak behouden en het gevoel met de spelers zat goed. Maar op een gegeven moment hebben bepaalde mensen dan beslist dat het niet meer werkte."

UNION
Ook over zijn gecontesteerde vertrek bij Union in de zomer deed hij overigens een boekje open. "Ik wil er niet te veel over zeggen, maar weet enkel dit: als het enkel en alleen aan mij gelegen had, dan zat ik vandaag nog bij Union", verrast hij. "Ik wou graag blijven, maar ze hebben er simpelweg niet alles aan gedaan opdat ik zou kunnen blijven. Meer wil ik daarover niet zeggen, want ik wil iedereen respecteren en iedereen beslist zoals hij wil. Maar van mijn kant wou ik blijven."

LEES OOK: Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Heeft Mazzu de zaken verkeerd aangepakt bij Anderlecht?

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

95
95
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

117
117
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

175
175
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

347
347
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

122
122
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

60
60
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

591
591
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

332
332
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

140
140
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

316
316
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

869
869
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

138
138
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

331
331
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

120
120
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

346
346
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

35
35
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

230
230
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

346
346
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

134
134
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

193
193
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

176
176
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

334
334
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

207
207

Meer sportnieuws