Club Brugge legt ambitieus jeugdplan op tafel

627 stemmen
Club Brugge legt ambitieus jeugdplan op tafel

Dit seizoen maakten heel wat beloftenelftallen hun intrede in het mannenvoetbal, met ook vier U23-teams die instroomden in de Challenger Pro League. Vooraf werden er heel wat vraagtekens geplaatst bij de sportieve meerwaarde van die ploegen, maar intussen blijkt dat ze wel degelijk hun volwassen tegenstanders het vuur aan de schenen kunnen leggen. Vooral Club NXT gooit hoge ogen.


De jonge Bruggelingen prijken na 26 speeldagen op een fraaie derde plaats in het klassement en dat met een piepjonge ploeg. Na het vertrek van dispensatiespeler Lennart Mertens in januari is de oudste speler in de kern de 22-jarige Shion Homma. Naast Homma spelen er met Ordoñez, Cuevas en Perez nog een paar jonge buitenlanders regelmatig mee, maar verder doet NXT het met jongens van eigen bodem.

Dat is ook een bewuste strategie. "Met Club NXT willen we systematisch spelers afleveren aan de A-kern. We zullen pas goed gewerkt hebben als de eerste ploeg steeds meer gestoffeerd geraakt met jongens uit onze opleiding", vertelt Guilian Preud'homme, CEO van Club NXT, immers in Het Laatste Nieuws. "Geen talenten kopen als ze 18 jaar zijn — dat kan als ze waanzinnig goed kunnen voetballen — maar ze wel zelf zoeken en beter maken. Home grown. Daarom rekruteren we al op jonge leeftijd én hebben we partnerclubs in onder meer de Kempen, Antwerpen en Vlaams-Brabant."

DOORSTROMEN
Preud'homme geeft verder nog aan dat er idealiter één à twee spelers per seizoen doorstromen naar de A-kern, al wil hij geen quote opleggen. Dit seizoen zit Club alvast ruim op schema, want de voorbije maanden werden Jorne Spileers (18), Kyriani Sabbe (18), Chemsdine Talbi (17) en Romeo Vermant (19) al doorgeschoven naar het eerste elftal. Op Sabbe na kregen zij ook allemaal al speelminuten. Daarnaast wisten ook Ibe Hautekiet en Arne Engels te debuteren op het hoogste niveau, al moesten zij daarvoor wel in januari transfers naar respectievelijk Standard en FC Augsburg maken.

LEES OOK: Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Zal Club erin slagen elk jaar één of twee spelers door te schuiven?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

24
24
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

29
29
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

196
196
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

114
114
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

213
213
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

265
265
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

123
123
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

563
563
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

176
176
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

487
487
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

144
144
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

719
719
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

235
235
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

756
756
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

522
522
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

200
200
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

373
373
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1253
1253
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

471
471
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

330
330
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

486
486
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

409
409
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

284
284
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

484
484

Meer sportnieuws