Club Brugge legt ambitieus jeugdplan op tafel

627 stemmen
Club Brugge legt ambitieus jeugdplan op tafel

Dit seizoen maakten heel wat beloftenelftallen hun intrede in het mannenvoetbal, met ook vier U23-teams die instroomden in de Challenger Pro League. Vooraf werden er heel wat vraagtekens geplaatst bij de sportieve meerwaarde van die ploegen, maar intussen blijkt dat ze wel degelijk hun volwassen tegenstanders het vuur aan de schenen kunnen leggen. Vooral Club NXT gooit hoge ogen.


De jonge Bruggelingen prijken na 26 speeldagen op een fraaie derde plaats in het klassement en dat met een piepjonge ploeg. Na het vertrek van dispensatiespeler Lennart Mertens in januari is de oudste speler in de kern de 22-jarige Shion Homma. Naast Homma spelen er met Ordoñez, Cuevas en Perez nog een paar jonge buitenlanders regelmatig mee, maar verder doet NXT het met jongens van eigen bodem.

Dat is ook een bewuste strategie. "Met Club NXT willen we systematisch spelers afleveren aan de A-kern. We zullen pas goed gewerkt hebben als de eerste ploeg steeds meer gestoffeerd geraakt met jongens uit onze opleiding", vertelt Guilian Preud'homme, CEO van Club NXT, immers in Het Laatste Nieuws. "Geen talenten kopen als ze 18 jaar zijn — dat kan als ze waanzinnig goed kunnen voetballen — maar ze wel zelf zoeken en beter maken. Home grown. Daarom rekruteren we al op jonge leeftijd én hebben we partnerclubs in onder meer de Kempen, Antwerpen en Vlaams-Brabant."

DOORSTROMEN
Preud'homme geeft verder nog aan dat er idealiter één à twee spelers per seizoen doorstromen naar de A-kern, al wil hij geen quote opleggen. Dit seizoen zit Club alvast ruim op schema, want de voorbije maanden werden Jorne Spileers (18), Kyriani Sabbe (18), Chemsdine Talbi (17) en Romeo Vermant (19) al doorgeschoven naar het eerste elftal. Op Sabbe na kregen zij ook allemaal al speelminuten. Daarnaast wisten ook Ibe Hautekiet en Arne Engels te debuteren op het hoogste niveau, al moesten zij daarvoor wel in januari transfers naar respectievelijk Standard en FC Augsburg maken.

LEES OOK: 'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Zal Club erin slagen elk jaar één of twee spelers door te schuiven?

Meest recent

Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

30
30
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

24
24
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

194
194
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

134
134
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

119
119
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

304
304
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

521
521
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

305
305
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3300
3300
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

60
60
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

68
68
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

145
145
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

55
55
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

197
197
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

68
68
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

24
24
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

210
210
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

193
193
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

169
169
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

102
102
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

37
37
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

116
116
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

123
123
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

128
128
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

120
120

Meer sportnieuws