Club Brugge legt ambitieus jeugdplan op tafel

door
Club Brugge legt ambitieus jeugdplan op tafel

Dit seizoen maakten heel wat beloftenelftallen hun intrede in het mannenvoetbal, met ook vier U23-teams die instroomden in de Challenger Pro League. Vooraf werden er heel wat vraagtekens geplaatst bij de sportieve meerwaarde van die ploegen, maar intussen blijkt dat ze wel degelijk hun volwassen tegenstanders het vuur aan de schenen kunnen leggen. Vooral Club NXT gooit hoge ogen.


De jonge Bruggelingen prijken na 26 speeldagen op een fraaie derde plaats in het klassement en dat met een piepjonge ploeg. Na het vertrek van dispensatiespeler Lennart Mertens in januari is de oudste speler in de kern de 22-jarige Shion Homma. Naast Homma spelen er met Ordoñez, Cuevas en Perez nog een paar jonge buitenlanders regelmatig mee, maar verder doet NXT het met jongens van eigen bodem.

Dat is ook een bewuste strategie. "Met Club NXT willen we systematisch spelers afleveren aan de A-kern. We zullen pas goed gewerkt hebben als de eerste ploeg steeds meer gestoffeerd geraakt met jongens uit onze opleiding", vertelt Guilian Preud'homme, CEO van Club NXT, immers in Het Laatste Nieuws. "Geen talenten kopen als ze 18 jaar zijn — dat kan als ze waanzinnig goed kunnen voetballen — maar ze wel zelf zoeken en beter maken. Home grown. Daarom rekruteren we al op jonge leeftijd én hebben we partnerclubs in onder meer de Kempen, Antwerpen en Vlaams-Brabant."

DOORSTROMEN
Preud'homme geeft verder nog aan dat er idealiter één à twee spelers per seizoen doorstromen naar de A-kern, al wil hij geen quote opleggen. Dit seizoen zit Club alvast ruim op schema, want de voorbije maanden werden Jorne Spileers (18), Kyriani Sabbe (18), Chemsdine Talbi (17) en Romeo Vermant (19) al doorgeschoven naar het eerste elftal. Op Sabbe na kregen zij ook allemaal al speelminuten. Daarnaast wisten ook Ibe Hautekiet en Arne Engels te debuteren op het hoogste niveau, al moesten zij daarvoor wel in januari transfers naar respectievelijk Standard en FC Augsburg maken.

POLL: Zal Club erin slagen elk jaar één of twee spelers door te schuiven?

Meest recent

'Jashari stilaan onhoudbaar: daverend prijskaartje gemeld'

Als het aan de club zelf ligt, zal uitblinker Ardon Jashari ook volgend seizoen te bewonderen zijn ...

5
5
'Tielemans in running voor onverwachte transferschok'

Momenteel ligt hij in de lappenmand, maar Youri Tielemans kan voorts terugblikken op puik seizoen ...

19
19
Gent ziet steunpilaar uitvallen, Antwerp vindt vervanger Odoi

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een sleutelduel op het programma binnen de strijd om ...

61
61
TU: 'Juventus wil Club-uitblinker, laatste droomtransfer Ronaldo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

132
132
Kampioenen van het hart: KV Mechelen ontroert met prachtactie

KV Mechelen kwam gisteren slechts tot een gelijkspel in de wedstrijd tegen Standard. Hierdoor is ...

36
36
Pocognoli zet mentale oorlog na Anderlecht verder

Union SG is nog steeds op titelkoers. Na de 0-1 overwinning tegen RSC Anderlecht is het verschil met ...

148
148
JPL-smaakmaker flirt met Kompany: “Hij heeft mijn nummer”

Vincent Kompany heeft als speler én trainer een verleden bij RSC Anderlecht. De Belgische ...

42
42
Coosemans maakt brandhout van Anderlecht-ploegmakkers

RSC Anderlecht verloor van grote rivaal Union SG. Paars-Wit ging met het kleinste verschil onderuit ...

502
502
Fink geeft Genk-fans hoop: “Die zijn volgend jaar nog hier”

KRC Genk zit in de Champions Play-Offs in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers stonden heel ...

136
136
‘Hasi zet ultiem charmeoffensief in bij Anderlecht’

Blijft Besnik Hasi ook volgend seizoen als hoofdtrainer aan het roer staan bij RSC Anderlecht. Het ...

239
239
Anti-voetbal? Stijn Stijnen geeft criticasters lik op stuk

Patro Eisden neemt het zondag om 16u op tegen Lokeren-Temse in de terugmatch van de finale van de ...

107
107
Geen Tielemans, geen probleem: straffe Onana bejubeld

Youri Tielemans moest geblesseerd toekijken bij de wedstrijd tussen Aston Villa en Bournemouth. De ...

30
30
Drama in Hamburg: Feestelijke promotie verandert in ware horror

Feest gisterenavond in Hamburg: na zeven magere jaren is het de club eindelijk gelukt om terug te ...

290
290
Anderlecht vloekt: dit zei Wim Smet na afgekeurde goal

De titelstrijd begint meer en meer in het voordeel van Union SG te kantelen. De Unionisten blijven ...

472
472
Dolberg breekt stilte over Anderlecht-vertrek na derbyslipper

RSC Anderlecht is er andermaal niet in geslaagd om de derby tegen Union SG naar zijn hand te zetten. ...

603
603
'Arsenal grijpt drastisch in met 'sleutelspeler' Trossard'

Het einde van het seizoen nadert en dus zijn heel wat clubs al druk in de weer met de ...

180
180
3 op 10 - Kranten sparen 'zwakke schakel' Anderlecht niet

RSC Anderlecht blijft voorlopig puntenloos achter tegen de top drie uit het Champions' ...

450
450
Opstellingen: Hayen beslist over keeper, Genk zonder smaakmaker?

Na de zege van Union SG op Anderlecht, kan Club Brugge KV zich zondagavond geen fouten permitteren ...

185
185
Scheidsrechtersbaas reageert: één vraagteken na afgekeurde goal Anderlecht

Union SG heeft zaterdagavond andermaal een grote stap richting de landstitel gezet. De koploper won ...

903
903
Hasi trekt harde conclusie over verliezend Anderlecht

Vorige week zag Anderlecht zijn droom om een trofee te pakken in rook opgaan na de nederlaag in de ...

545
545

Meer sportnieuws