Club Brugge legt ambitieus jeugdplan op tafel

door
Club Brugge legt ambitieus jeugdplan op tafel

Dit seizoen maakten heel wat beloftenelftallen hun intrede in het mannenvoetbal, met ook vier U23-teams die instroomden in de Challenger Pro League. Vooraf werden er heel wat vraagtekens geplaatst bij de sportieve meerwaarde van die ploegen, maar intussen blijkt dat ze wel degelijk hun volwassen tegenstanders het vuur aan de schenen kunnen leggen. Vooral Club NXT gooit hoge ogen.


De jonge Bruggelingen prijken na 26 speeldagen op een fraaie derde plaats in het klassement en dat met een piepjonge ploeg. Na het vertrek van dispensatiespeler Lennart Mertens in januari is de oudste speler in de kern de 22-jarige Shion Homma. Naast Homma spelen er met Ordoñez, Cuevas en Perez nog een paar jonge buitenlanders regelmatig mee, maar verder doet NXT het met jongens van eigen bodem.

Dat is ook een bewuste strategie. "Met Club NXT willen we systematisch spelers afleveren aan de A-kern. We zullen pas goed gewerkt hebben als de eerste ploeg steeds meer gestoffeerd geraakt met jongens uit onze opleiding", vertelt Guilian Preud'homme, CEO van Club NXT, immers in Het Laatste Nieuws. "Geen talenten kopen als ze 18 jaar zijn — dat kan als ze waanzinnig goed kunnen voetballen — maar ze wel zelf zoeken en beter maken. Home grown. Daarom rekruteren we al op jonge leeftijd én hebben we partnerclubs in onder meer de Kempen, Antwerpen en Vlaams-Brabant."

DOORSTROMEN
Preud'homme geeft verder nog aan dat er idealiter één à twee spelers per seizoen doorstromen naar de A-kern, al wil hij geen quote opleggen. Dit seizoen zit Club alvast ruim op schema, want de voorbije maanden werden Jorne Spileers (18), Kyriani Sabbe (18), Chemsdine Talbi (17) en Romeo Vermant (19) al doorgeschoven naar het eerste elftal. Op Sabbe na kregen zij ook allemaal al speelminuten. Daarnaast wisten ook Ibe Hautekiet en Arne Engels te debuteren op het hoogste niveau, al moesten zij daarvoor wel in januari transfers naar respectievelijk Standard en FC Augsburg maken.

LEES OOK: "Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Zal Club erin slagen elk jaar één of twee spelers door te schuiven?

Meest recent

Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

56
56
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

58
58
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

65
65
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

130
130
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

56
56
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

115
115
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

214
214
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

351
351
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

179
179
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

123
123
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

85
85
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

335
335
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

264
264
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

252
252
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

370
370
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

92
92
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

191
191
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1152
1152
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

94
94
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

133
133
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

431
431
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

171
171
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

556
556
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

215
215
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

184
184

Meer sportnieuws