Club Brugge legt ambitieus jeugdplan op tafel

627
Club Brugge legt ambitieus jeugdplan op tafel

Dit seizoen maakten heel wat beloftenelftallen hun intrede in het mannenvoetbal, met ook vier U23-teams die instroomden in de Challenger Pro League. Vooraf werden er heel wat vraagtekens geplaatst bij de sportieve meerwaarde van die ploegen, maar intussen blijkt dat ze wel degelijk hun volwassen tegenstanders het vuur aan de schenen kunnen leggen. Vooral Club NXT gooit hoge ogen.


De jonge Bruggelingen prijken na 26 speeldagen op een fraaie derde plaats in het klassement en dat met een piepjonge ploeg. Na het vertrek van dispensatiespeler Lennart Mertens in januari is de oudste speler in de kern de 22-jarige Shion Homma. Naast Homma spelen er met Ordoñez, Cuevas en Perez nog een paar jonge buitenlanders regelmatig mee, maar verder doet NXT het met jongens van eigen bodem.

Dat is ook een bewuste strategie. "Met Club NXT willen we systematisch spelers afleveren aan de A-kern. We zullen pas goed gewerkt hebben als de eerste ploeg steeds meer gestoffeerd geraakt met jongens uit onze opleiding", vertelt Guilian Preud'homme, CEO van Club NXT, immers in Het Laatste Nieuws. "Geen talenten kopen als ze 18 jaar zijn — dat kan als ze waanzinnig goed kunnen voetballen — maar ze wel zelf zoeken en beter maken. Home grown. Daarom rekruteren we al op jonge leeftijd én hebben we partnerclubs in onder meer de Kempen, Antwerpen en Vlaams-Brabant."

DOORSTROMEN
Preud'homme geeft verder nog aan dat er idealiter één à twee spelers per seizoen doorstromen naar de A-kern, al wil hij geen quote opleggen. Dit seizoen zit Club alvast ruim op schema, want de voorbije maanden werden Jorne Spileers (18), Kyriani Sabbe (18), Chemsdine Talbi (17) en Romeo Vermant (19) al doorgeschoven naar het eerste elftal. Op Sabbe na kregen zij ook allemaal al speelminuten. Daarnaast wisten ook Ibe Hautekiet en Arne Engels te debuteren op het hoogste niveau, al moesten zij daarvoor wel in januari transfers naar respectievelijk Standard en FC Augsburg maken.

LEES OOK: Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Zal Club erin slagen elk jaar één of twee spelers door te schuiven?

Meest recent

'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

0
0
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

41
41
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

107
107
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

29
29
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

49
49
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

110
110
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

70
70
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

42
42
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

69
69
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

95
95
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

163
163
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

383
383
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

215
215
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

35
35
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

151
151
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

171
171
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

413
413
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

97
97
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

452
452
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

195
195
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

53
53
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

193
193
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

638
638

Meer sportnieuws