'AA Gent houdt dit bedrag over aan vertrek Ngadeu'

door
'AA Gent houdt dit bedrag over aan vertrek Ngadeu'

Het zat er al even aan te komen, maar in de loop van donderdag moest AA Gent een enorme domper bevestigen. Het verliest immers in de meest cruciale fase van het seizoen Michael Ngadeu, die niet kon weerstaan aan een lucratief aanbod van Beijing Guoan. De Kameroense verdediger trok met onmiddellijke ingang naar China en tekende er voor 2,5 jaar.


Voor Hein Vanhaezebrouck is het nieuws een kleine ramp, want hij ziet zo zijn belangrijkste verdediger vertrekken. Ngadeu was immers zowat de enige achterin die dit seizoen gespaard bleef van blessureleed, want Okumu, Torunarigha, Piatkowski en Godeau lagen de voorbije maanden allemaal een periode in de lappenmand. Hij was dan ook de speler met de meeste minuten dit seizoen.

AA Gent kan zich toch een klein beetje troosten met het geld dat het incasseert door het vertrek van de grootverdiener. Het Laatste Nieuws weet dat Gent door het incasseren van een transfersom en het uitsparen van zijn loon de komende maanden de club nog zo'n 1 miljoen euro zal opleveren. Al zal dat bedrag in het niets verzinken als Gent naast zijn sportieve doelen grijpt.

CONTRACT VERBREKEN
Toch restte Gent geen andere mogelijkheid dan Ngadeu te laten vertrekken. De speler wou zelf absoluut meteen naar China verkassen en dreigde ermee zijn contract eenzijdig te ontbinden. Hij beschikte ook over een clausule waarmee hij dat kon, mits het betalen van een schadevergoeding. Sowieso was Ngadeu in de zomer einde contract en was het lang niet zeker dat hij nog zou bijtekenen.

LEES OOK: 'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

Doet AA Gent financieel nog een goede zaak?

Meest recent

'Monsterbod van 95 miljoen euro op Nico Williams'

De wintermercato staat voor de deur en dan is het tijd om de geruchtenmolen te laten draaien. Naar ...

2
2
Birger Maertens verrast vriend en vijand met nieuw leven

Birger Maertens was jarenlang een herkenbaar gezicht bij Club Brugge. Als betrouwbare verdediger ...

17
17
Rudi Garcia roept grote vrees: update over zes Duivels

Bondscoach Rudi Garcia is al volop bezig met het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

18
18
'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

20
20
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

70
70
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

43
43
'Neymar maakt gratis knaltransfer'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

53
53
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

24
24
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

55
55
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

165
165
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

330
330
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

183
183
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

174
174
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

169
169
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

57
57
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1355
1355
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

48
48
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

49
49
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

340
340
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

138
138
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

204
204
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

249
249
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

54
54
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

212
212
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

427
427

Meer sportnieuws