Grote Kluivert-heisa bij Antwerp FC

door
Grote Kluivert-heisa bij Antwerp FC

Het voetbalseizoen bevindt zich nog niet in een beslissende eindfase, maar desondanks wordt de zomermercato al goed voorbereid door verschillende Belgische topclubs. Antwerp FC maakt alvast werk van enkele transferdossiers, waaronder ook de case van Justin Kluivert. De Nederlandse aanvaller heeft het helemaal gehad bij AS Roma, waar hij geen toekomst heeft en jaarlijks wordt verhuurd aan een andere club. Volgens Tuttomercatoweb ziet Antwerp FC zijn komst wel zitten, maar dan zullen de plooien tussen Kluivert en Marc Overmars wel eerst plat gestreken moeten worden.


SCHITTEREN BIJ VALENCIA
Antwerp FC, Ajax, VfL Wolfsburg en Fulham FC willen Justin Kluivert onder contract leggen in de komende zomer. De Nederlandse aanvaller doet het uitstekend op uitleenbasis bij Valencia CF, waar hij een grote meerwaarde heeft door zijn dynamisch spel en grote mate van diepgang. “Hij is als een op hol geslagen paard dat voor gevaar zorgt zodra hij in het spel betrokken wordt”, schreef El Desmarque onlangs nog over de gehuurde speler van AS Roma. Daarnaast is Kluivert ook niet vies om wat defensief werk op te knappen.



De 23-jarige ontbolstert helemaal onder Rubén Baraja, die de ontslagen coach Gennaro Gattuso opvolgde. De komst van het clubicoon van Valencia veranderde de prestaties van Justin Kluivert drastisch, de Nederlander presteert sindsdien veel constanter en hij teert niet enkel en alleen maar op zijn flitsen. Valencia wil hem dan ook dolgraag op definitieve basis overnemen, maar de club is financieel niet in staat om de aankoopoptie van 15 miljoen euro te lichten. Kluivert keert straks dus terug naar AS Roma, maar daar wil en kan hij ook niet blijven.

OP OVERSCHOT BIJ AS ROMA
Justin Kluivert heeft geen toekomst meer in Rome en in de voorbije drie jaar werd hij steeds uitgeleend aan respectievelijk RB Leipzig, OGC Nice en Valencia. En die onzekerheid is de jonge aanvaller grondig beu. “Dat verhuren is niets. Ik raad het niet aan. Ik wil ergens voor twee, drie jaar voetballen. Ik sta nog onder contract bij AS Roma, maar ik denk dat het voor mij een gesloten boek is”, zei Kluivert onlangs nog bij Ziggo Sport. “Honderd procent zeker kun je het niet zeggen, maar hoe vaak ben ik nu al wel niet verhuurd?”



Justin Kluivert wil dus een definitieve oplossing zoeken en vinden in de komende zomermercato, en volgens Tuttomercatoweb is Antwerp FC een optie voor hem. Dat zou alvast geen vergezochte piste zijn, want zijn landgenoten Calvin Stengs, Jurgen Ekkelenkamp en Vincent Janssen floreren op de Bosuil allemaal onder de Nederlandse trainer Mark van Bommel. Maar vooral Marc Overmars zal overtuigd moeten worden van de mogelijke komst van Kluivert. Bij Ajax was het afscheid tussen beide heren namelijk niet zo goed, en zelfs explosief te noemen.

FRICTIES TUSSEN KLUIVERT EN OVERMARS
Justin Kluivert zat in 2018 in zijn voorlaatste contractjaar bij Ajax en de Amsterdammers voerden de druk stevig op om zijn verbintenis te verlengen. In een interview met de Volkskrant haalde hij toen vernietigend uit over het in zijn ogen beroerde topsportklimaat in de club, waaronder dus ook de directie met Marc Overmars op kop. Volgens Kluivert zette de toenmalige voetbaldirecteur hem onder druk om zijn contract te verlengen. “Er is me min of meer gezegd dat ik moest bijtekenen. Anders moest ik weg. Dan ga je nadenken. (...)”, aldus Kluivert toen.



“Ik voel me onder druk gezet. Het belangrijkste voor Ajax is dat ik mijn contract verleng. Dan gaat het niet om het voetbal, maar om geld.” Maar in elk verhaal ligt de waarheid in het midden. Zo nam Justin Kluivert in de periode wijlen Mino Raiola onder de arm, de supermakelaar die de naam had om spelers zo snel en zo duur mogelijk te ‘vermarkten’ en het zakelijke spel altijd zo hard mogelijk te spelen. Raiola wilde van Kluivert - op 19-jarige leeftijd (!) - de bestbetaalde speler maken van de club maken.

BRENGT OVERMARS DE REDDING?
De onderhandelingen tussen het kamp-Justin Kluivert en Ajax slepen maandenlang aan, en bovendien waren de salariseisen torenhoog te noemen. En dat leidde uiteraard tot grote frustratie van Marc Overmars. “We zijn al 10 maanden aan het onderhandelen over een nieuw contract. Het is wel een keer klaar”, kwam ook algemeen directeur Edwin van der Sar toen tussen. Ajax moest uiteindelijk zwichten voor de geboden 17,5 miljoen euro van AS Roma, maar het einde tussen Kluivert en Overmars was dus erg explosief en pijnlijk te noemen.



Enkele jaren na de feiten betreurt Justin Kluivert de manier waarop zijn vertrek bij Ajax tot stand gekomen was. “Achteraf, als je nu kijkt, zou je wel kunnen denken dat ik te vroeg ben gegaan. Ik denk eerlijk gezegd dat ik het nu anders zou hebben gedaan.” En wie weet is het net Marc Overmars die de carrière van Kluivert, die in de laatste drie seizoenen van hot naar her gestuurd werd op uitleenbasis, kan rehabiliteren bij Antwerp FC. Kluivert kan zich alvast spiegelen aan zijn landgenoot Calvin Stengs, die na een mislukte passage bij Nice OGC terug helemaal boven water komt op de Bosuil.

LEES OOK: Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Kluivert past bij Antwerp FC

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

217
217
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

95
95
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

567
567
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

75
75
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

328
328
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

399
399
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

187
187
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

53
53
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

422
422
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

190
190
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

97
97
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

302
302
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

167
167
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

400
400
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

231
231
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

457
457
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

399
399
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

53
53
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

301
301
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

121
121
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

463
463
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

108
108
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

252
252
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

260
260

Meer sportnieuws