Grote Kluivert-heisa bij Antwerp FC

door
Grote Kluivert-heisa bij Antwerp FC

Het voetbalseizoen bevindt zich nog niet in een beslissende eindfase, maar desondanks wordt de zomermercato al goed voorbereid door verschillende Belgische topclubs. Antwerp FC maakt alvast werk van enkele transferdossiers, waaronder ook de case van Justin Kluivert. De Nederlandse aanvaller heeft het helemaal gehad bij AS Roma, waar hij geen toekomst heeft en jaarlijks wordt verhuurd aan een andere club. Volgens Tuttomercatoweb ziet Antwerp FC zijn komst wel zitten, maar dan zullen de plooien tussen Kluivert en Marc Overmars wel eerst plat gestreken moeten worden.


SCHITTEREN BIJ VALENCIA
Antwerp FC, Ajax, VfL Wolfsburg en Fulham FC willen Justin Kluivert onder contract leggen in de komende zomer. De Nederlandse aanvaller doet het uitstekend op uitleenbasis bij Valencia CF, waar hij een grote meerwaarde heeft door zijn dynamisch spel en grote mate van diepgang. “Hij is als een op hol geslagen paard dat voor gevaar zorgt zodra hij in het spel betrokken wordt”, schreef El Desmarque onlangs nog over de gehuurde speler van AS Roma. Daarnaast is Kluivert ook niet vies om wat defensief werk op te knappen.



De 23-jarige ontbolstert helemaal onder Rubén Baraja, die de ontslagen coach Gennaro Gattuso opvolgde. De komst van het clubicoon van Valencia veranderde de prestaties van Justin Kluivert drastisch, de Nederlander presteert sindsdien veel constanter en hij teert niet enkel en alleen maar op zijn flitsen. Valencia wil hem dan ook dolgraag op definitieve basis overnemen, maar de club is financieel niet in staat om de aankoopoptie van 15 miljoen euro te lichten. Kluivert keert straks dus terug naar AS Roma, maar daar wil en kan hij ook niet blijven.

OP OVERSCHOT BIJ AS ROMA
Justin Kluivert heeft geen toekomst meer in Rome en in de voorbije drie jaar werd hij steeds uitgeleend aan respectievelijk RB Leipzig, OGC Nice en Valencia. En die onzekerheid is de jonge aanvaller grondig beu. “Dat verhuren is niets. Ik raad het niet aan. Ik wil ergens voor twee, drie jaar voetballen. Ik sta nog onder contract bij AS Roma, maar ik denk dat het voor mij een gesloten boek is”, zei Kluivert onlangs nog bij Ziggo Sport. “Honderd procent zeker kun je het niet zeggen, maar hoe vaak ben ik nu al wel niet verhuurd?”



Justin Kluivert wil dus een definitieve oplossing zoeken en vinden in de komende zomermercato, en volgens Tuttomercatoweb is Antwerp FC een optie voor hem. Dat zou alvast geen vergezochte piste zijn, want zijn landgenoten Calvin Stengs, Jurgen Ekkelenkamp en Vincent Janssen floreren op de Bosuil allemaal onder de Nederlandse trainer Mark van Bommel. Maar vooral Marc Overmars zal overtuigd moeten worden van de mogelijke komst van Kluivert. Bij Ajax was het afscheid tussen beide heren namelijk niet zo goed, en zelfs explosief te noemen.

FRICTIES TUSSEN KLUIVERT EN OVERMARS
Justin Kluivert zat in 2018 in zijn voorlaatste contractjaar bij Ajax en de Amsterdammers voerden de druk stevig op om zijn verbintenis te verlengen. In een interview met de Volkskrant haalde hij toen vernietigend uit over het in zijn ogen beroerde topsportklimaat in de club, waaronder dus ook de directie met Marc Overmars op kop. Volgens Kluivert zette de toenmalige voetbaldirecteur hem onder druk om zijn contract te verlengen. “Er is me min of meer gezegd dat ik moest bijtekenen. Anders moest ik weg. Dan ga je nadenken. (...)”, aldus Kluivert toen.



“Ik voel me onder druk gezet. Het belangrijkste voor Ajax is dat ik mijn contract verleng. Dan gaat het niet om het voetbal, maar om geld.” Maar in elk verhaal ligt de waarheid in het midden. Zo nam Justin Kluivert in de periode wijlen Mino Raiola onder de arm, de supermakelaar die de naam had om spelers zo snel en zo duur mogelijk te ‘vermarkten’ en het zakelijke spel altijd zo hard mogelijk te spelen. Raiola wilde van Kluivert - op 19-jarige leeftijd (!) - de bestbetaalde speler maken van de club maken.

BRENGT OVERMARS DE REDDING?
De onderhandelingen tussen het kamp-Justin Kluivert en Ajax slepen maandenlang aan, en bovendien waren de salariseisen torenhoog te noemen. En dat leidde uiteraard tot grote frustratie van Marc Overmars. “We zijn al 10 maanden aan het onderhandelen over een nieuw contract. Het is wel een keer klaar”, kwam ook algemeen directeur Edwin van der Sar toen tussen. Ajax moest uiteindelijk zwichten voor de geboden 17,5 miljoen euro van AS Roma, maar het einde tussen Kluivert en Overmars was dus erg explosief en pijnlijk te noemen.



Enkele jaren na de feiten betreurt Justin Kluivert de manier waarop zijn vertrek bij Ajax tot stand gekomen was. “Achteraf, als je nu kijkt, zou je wel kunnen denken dat ik te vroeg ben gegaan. Ik denk eerlijk gezegd dat ik het nu anders zou hebben gedaan.” En wie weet is het net Marc Overmars die de carrière van Kluivert, die in de laatste drie seizoenen van hot naar her gestuurd werd op uitleenbasis, kan rehabiliteren bij Antwerp FC. Kluivert kan zich alvast spiegelen aan zijn landgenoot Calvin Stengs, die na een mislukte passage bij Nice OGC terug helemaal boven water komt op de Bosuil.

LEES OOK: Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Kluivert past bij Antwerp FC

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

43
43
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

113
113
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

373
373
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

290
290
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

123
123
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

102
102
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

67
67
'Club Brugge in nesten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

174
174
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

327
327
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

181
181
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

92
92
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

32
32
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

234
234
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

260
260
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

408
408
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

390
390
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

267
267
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

44
44
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

155
155
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

134
134
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

48
48
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

187
187
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

91
91
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

377
377
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

97
97

Meer sportnieuws