Grote Kluivert-heisa bij Antwerp FC

1131
Grote Kluivert-heisa bij Antwerp FC

Het voetbalseizoen bevindt zich nog niet in een beslissende eindfase, maar desondanks wordt de zomermercato al goed voorbereid door verschillende Belgische topclubs. Antwerp FC maakt alvast werk van enkele transferdossiers, waaronder ook de case van Justin Kluivert. De Nederlandse aanvaller heeft het helemaal gehad bij AS Roma, waar hij geen toekomst heeft en jaarlijks wordt verhuurd aan een andere club. Volgens Tuttomercatoweb ziet Antwerp FC zijn komst wel zitten, maar dan zullen de plooien tussen Kluivert en Marc Overmars wel eerst plat gestreken moeten worden.


SCHITTEREN BIJ VALENCIA
Antwerp FC, Ajax, VfL Wolfsburg en Fulham FC willen Justin Kluivert onder contract leggen in de komende zomer. De Nederlandse aanvaller doet het uitstekend op uitleenbasis bij Valencia CF, waar hij een grote meerwaarde heeft door zijn dynamisch spel en grote mate van diepgang. “Hij is als een op hol geslagen paard dat voor gevaar zorgt zodra hij in het spel betrokken wordt”, schreef El Desmarque onlangs nog over de gehuurde speler van AS Roma. Daarnaast is Kluivert ook niet vies om wat defensief werk op te knappen.



De 23-jarige ontbolstert helemaal onder Rubén Baraja, die de ontslagen coach Gennaro Gattuso opvolgde. De komst van het clubicoon van Valencia veranderde de prestaties van Justin Kluivert drastisch, de Nederlander presteert sindsdien veel constanter en hij teert niet enkel en alleen maar op zijn flitsen. Valencia wil hem dan ook dolgraag op definitieve basis overnemen, maar de club is financieel niet in staat om de aankoopoptie van 15 miljoen euro te lichten. Kluivert keert straks dus terug naar AS Roma, maar daar wil en kan hij ook niet blijven.

OP OVERSCHOT BIJ AS ROMA
Justin Kluivert heeft geen toekomst meer in Rome en in de voorbije drie jaar werd hij steeds uitgeleend aan respectievelijk RB Leipzig, OGC Nice en Valencia. En die onzekerheid is de jonge aanvaller grondig beu. “Dat verhuren is niets. Ik raad het niet aan. Ik wil ergens voor twee, drie jaar voetballen. Ik sta nog onder contract bij AS Roma, maar ik denk dat het voor mij een gesloten boek is”, zei Kluivert onlangs nog bij Ziggo Sport. “Honderd procent zeker kun je het niet zeggen, maar hoe vaak ben ik nu al wel niet verhuurd?”



Justin Kluivert wil dus een definitieve oplossing zoeken en vinden in de komende zomermercato, en volgens Tuttomercatoweb is Antwerp FC een optie voor hem. Dat zou alvast geen vergezochte piste zijn, want zijn landgenoten Calvin Stengs, Jurgen Ekkelenkamp en Vincent Janssen floreren op de Bosuil allemaal onder de Nederlandse trainer Mark van Bommel. Maar vooral Marc Overmars zal overtuigd moeten worden van de mogelijke komst van Kluivert. Bij Ajax was het afscheid tussen beide heren namelijk niet zo goed, en zelfs explosief te noemen.

FRICTIES TUSSEN KLUIVERT EN OVERMARS
Justin Kluivert zat in 2018 in zijn voorlaatste contractjaar bij Ajax en de Amsterdammers voerden de druk stevig op om zijn verbintenis te verlengen. In een interview met de Volkskrant haalde hij toen vernietigend uit over het in zijn ogen beroerde topsportklimaat in de club, waaronder dus ook de directie met Marc Overmars op kop. Volgens Kluivert zette de toenmalige voetbaldirecteur hem onder druk om zijn contract te verlengen. “Er is me min of meer gezegd dat ik moest bijtekenen. Anders moest ik weg. Dan ga je nadenken. (...)”, aldus Kluivert toen.



“Ik voel me onder druk gezet. Het belangrijkste voor Ajax is dat ik mijn contract verleng. Dan gaat het niet om het voetbal, maar om geld.” Maar in elk verhaal ligt de waarheid in het midden. Zo nam Justin Kluivert in de periode wijlen Mino Raiola onder de arm, de supermakelaar die de naam had om spelers zo snel en zo duur mogelijk te ‘vermarkten’ en het zakelijke spel altijd zo hard mogelijk te spelen. Raiola wilde van Kluivert - op 19-jarige leeftijd (!) - de bestbetaalde speler maken van de club maken.

BRENGT OVERMARS DE REDDING?
De onderhandelingen tussen het kamp-Justin Kluivert en Ajax slepen maandenlang aan, en bovendien waren de salariseisen torenhoog te noemen. En dat leidde uiteraard tot grote frustratie van Marc Overmars. “We zijn al 10 maanden aan het onderhandelen over een nieuw contract. Het is wel een keer klaar”, kwam ook algemeen directeur Edwin van der Sar toen tussen. Ajax moest uiteindelijk zwichten voor de geboden 17,5 miljoen euro van AS Roma, maar het einde tussen Kluivert en Overmars was dus erg explosief en pijnlijk te noemen.



Enkele jaren na de feiten betreurt Justin Kluivert de manier waarop zijn vertrek bij Ajax tot stand gekomen was. “Achteraf, als je nu kijkt, zou je wel kunnen denken dat ik te vroeg ben gegaan. Ik denk eerlijk gezegd dat ik het nu anders zou hebben gedaan.” En wie weet is het net Marc Overmars die de carrière van Kluivert, die in de laatste drie seizoenen van hot naar her gestuurd werd op uitleenbasis, kan rehabiliteren bij Antwerp FC. Kluivert kan zich alvast spiegelen aan zijn landgenoot Calvin Stengs, die na een mislukte passage bij Nice OGC terug helemaal boven water komt op de Bosuil.

LEES OOK: 'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Kluivert past bij Antwerp FC

Meest recent

'Club Brugge op scherp: topploeg in actie voor Forbs'

Club Brugge zag deze zomer al verschillende steunpilaren vertrekken, maar wil een complete exodus ...

76
76
Geweldige beelden: Lukaku als ware koning onthaald

Romelu Lukaku zet zijn carrière voort bij Fenerbahçe. De Belgische spits landde ...

45
45
Anderlecht door tegen PAOK? Statistieken geven favoriet

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor de terugmatch in derde voorronde van de Europa League tegen ...

51
51
Meteen prijs: VAR-interventie helpt PSG aan Europese supercup

Paris Saint-Germain heeft het nieuwe seizoen geopend op dezelfde wijze waarop het vorige werd ...

46
46
Afscheid na 145 duels: Club maakt plotse vertrekker bekend

Club Brugge wil zich in de slotweken van de zomermercato nog verder versterken. Maar het is ook de ...

225
225
Ruben Van Gucht kondigt enorm heuglijk nieuws aan

Sommige momenten veranderen alles, en voor Ruben Van Gucht is zo’n bijzonder moment ...

28
28
'STVV troeft Antwerp af: bekend gezicht terug naar Stayen'

STVV is met een tegenvaller aan het nieuwe seizoen begonnen en raakte in eigen huis niet voorbij ...

90
90
"Dit kan níét" - Radja clasht met Deschacht na Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht is veelbelovend aan het nieuwe seizoen begonnen. Die start noopte analist Olivier ...

994
994
Nederland heeft bondscoach: KNVB kondigt Europese topper aan

Terwijl de start van de Nations League-campagne steeds dichter komt, zat Nederland nog steeds zonder ...

218
218
Dejaegere raakt iedereen met hartverscheurende getuigenis

Brecht Dejaegere staat al jaren bekend als een voetballer die zich op het veld niet snel laat ...

62
62
'Transfer crasht: Anderlecht grijpt naast oude bekende'

CEO Kenneth Bornauw bevestigde het afgelopen weekend andermaal: RSC Anderlecht wil zich in de ...

380
380
Terechte woede bij Union? "Scheids kreeg iets ingefluisterd"

In de derde voorronde van de Champions League heeft Union SG dan toch de duimen moeten leggen voor ...

715
715
‘Dit wordt dé zomerstunt: Club Brugge gaat voor 20M-bom’

Club Brugge lijkt nog lang niet klaar op de transfermarkt. Blauw-zwart mikt op een opvallend target, ...

2040
2040
Ajax stuurt nieuw signaal over transfer Godts

Mika Godts flirt intussen al enkele weken met een serieuze toptransfer. Niemand minder dan Paris ...

65
65
'La Louvière pakt uit met énorme transferstunt'

La Louvière wist vorig seizoen toch tot veler verbazing het behoud in de Jupiler Pro League ...

129
129
Messi dropt stevige toekomstbom na overlijden vader

Het zijn zware dagen voor Lionel Messi. De Argentijnse ster kreeg in de privésfeer immers af ...

100
100
'Standard pakt na njet meteen door met Anderlecht-target'

Bij Standard hebben ze na de teleurstellende 2-2 tegen Cercle Brugge op de openingsspeeldag beseft ...

162
162
Vitor Bruno speelt open kaart over terugkeer Lukaku

Bij Anderlecht durfden de fans de voorbije dagen stiekem dromen van een terugkeer van Romelu Lukaku, ...

277
277
Het is officieel: Lukaku zet handtekening bij Fenerbahçe

Na maanden van speculatie is de scheiding tussen Romelu Lukaku en Napoli nu ook helemaal officieel. ...

92
92
Man Utd toont vertrouwen in Lammens met nieuwigheid

Manchester United zet dezer dagen volop in op zijn Belgen. Met Youri Tielemans haalden ze deze zomer ...

190
190
'Zulte Waregem verrast met nog defensieve aanwinst'

Zulte Waregem heeft zijn start dit seizoen niet gemist, want Essevee boekte op de openingsspeeldag ...

229
229
Vertrekt Dean bij AA Gent? De Mil speelt open kaart

Gaat er bij AA Gent nog wat gebeuren op de transfermarkt? Aanvaller Max Dean wil graag een transfer ...

223
223
Union SG en Lierse SK ronden verrassende transfer af

Union SG heeft zopas een uitgaande transfer weten af te ronden. De Belgische bekerwinnaar vond een ...

99
99
'PSG kijkt aandachtig mee: smaakmaker Anderlecht in beeld'

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel veel jong talent. De Brusselaars gaan daar nog veel plezier aan ...

622
622
Euvrard verandert compleet van transfergedachte bij Standard

Standard blijft tijdens deze transferperiode nadrukkelijk uitkijken naar versterking. Vooral een ...

163
163

Meer sportnieuws