Grote Kluivert-heisa bij Antwerp FC

1131 stemmen
Grote Kluivert-heisa bij Antwerp FC

Het voetbalseizoen bevindt zich nog niet in een beslissende eindfase, maar desondanks wordt de zomermercato al goed voorbereid door verschillende Belgische topclubs. Antwerp FC maakt alvast werk van enkele transferdossiers, waaronder ook de case van Justin Kluivert. De Nederlandse aanvaller heeft het helemaal gehad bij AS Roma, waar hij geen toekomst heeft en jaarlijks wordt verhuurd aan een andere club. Volgens Tuttomercatoweb ziet Antwerp FC zijn komst wel zitten, maar dan zullen de plooien tussen Kluivert en Marc Overmars wel eerst plat gestreken moeten worden.


SCHITTEREN BIJ VALENCIA
Antwerp FC, Ajax, VfL Wolfsburg en Fulham FC willen Justin Kluivert onder contract leggen in de komende zomer. De Nederlandse aanvaller doet het uitstekend op uitleenbasis bij Valencia CF, waar hij een grote meerwaarde heeft door zijn dynamisch spel en grote mate van diepgang. “Hij is als een op hol geslagen paard dat voor gevaar zorgt zodra hij in het spel betrokken wordt”, schreef El Desmarque onlangs nog over de gehuurde speler van AS Roma. Daarnaast is Kluivert ook niet vies om wat defensief werk op te knappen.



De 23-jarige ontbolstert helemaal onder Rubén Baraja, die de ontslagen coach Gennaro Gattuso opvolgde. De komst van het clubicoon van Valencia veranderde de prestaties van Justin Kluivert drastisch, de Nederlander presteert sindsdien veel constanter en hij teert niet enkel en alleen maar op zijn flitsen. Valencia wil hem dan ook dolgraag op definitieve basis overnemen, maar de club is financieel niet in staat om de aankoopoptie van 15 miljoen euro te lichten. Kluivert keert straks dus terug naar AS Roma, maar daar wil en kan hij ook niet blijven.

OP OVERSCHOT BIJ AS ROMA
Justin Kluivert heeft geen toekomst meer in Rome en in de voorbije drie jaar werd hij steeds uitgeleend aan respectievelijk RB Leipzig, OGC Nice en Valencia. En die onzekerheid is de jonge aanvaller grondig beu. “Dat verhuren is niets. Ik raad het niet aan. Ik wil ergens voor twee, drie jaar voetballen. Ik sta nog onder contract bij AS Roma, maar ik denk dat het voor mij een gesloten boek is”, zei Kluivert onlangs nog bij Ziggo Sport. “Honderd procent zeker kun je het niet zeggen, maar hoe vaak ben ik nu al wel niet verhuurd?”



Justin Kluivert wil dus een definitieve oplossing zoeken en vinden in de komende zomermercato, en volgens Tuttomercatoweb is Antwerp FC een optie voor hem. Dat zou alvast geen vergezochte piste zijn, want zijn landgenoten Calvin Stengs, Jurgen Ekkelenkamp en Vincent Janssen floreren op de Bosuil allemaal onder de Nederlandse trainer Mark van Bommel. Maar vooral Marc Overmars zal overtuigd moeten worden van de mogelijke komst van Kluivert. Bij Ajax was het afscheid tussen beide heren namelijk niet zo goed, en zelfs explosief te noemen.

FRICTIES TUSSEN KLUIVERT EN OVERMARS
Justin Kluivert zat in 2018 in zijn voorlaatste contractjaar bij Ajax en de Amsterdammers voerden de druk stevig op om zijn verbintenis te verlengen. In een interview met de Volkskrant haalde hij toen vernietigend uit over het in zijn ogen beroerde topsportklimaat in de club, waaronder dus ook de directie met Marc Overmars op kop. Volgens Kluivert zette de toenmalige voetbaldirecteur hem onder druk om zijn contract te verlengen. “Er is me min of meer gezegd dat ik moest bijtekenen. Anders moest ik weg. Dan ga je nadenken. (...)”, aldus Kluivert toen.



“Ik voel me onder druk gezet. Het belangrijkste voor Ajax is dat ik mijn contract verleng. Dan gaat het niet om het voetbal, maar om geld.” Maar in elk verhaal ligt de waarheid in het midden. Zo nam Justin Kluivert in de periode wijlen Mino Raiola onder de arm, de supermakelaar die de naam had om spelers zo snel en zo duur mogelijk te ‘vermarkten’ en het zakelijke spel altijd zo hard mogelijk te spelen. Raiola wilde van Kluivert - op 19-jarige leeftijd (!) - de bestbetaalde speler maken van de club maken.

BRENGT OVERMARS DE REDDING?
De onderhandelingen tussen het kamp-Justin Kluivert en Ajax slepen maandenlang aan, en bovendien waren de salariseisen torenhoog te noemen. En dat leidde uiteraard tot grote frustratie van Marc Overmars. “We zijn al 10 maanden aan het onderhandelen over een nieuw contract. Het is wel een keer klaar”, kwam ook algemeen directeur Edwin van der Sar toen tussen. Ajax moest uiteindelijk zwichten voor de geboden 17,5 miljoen euro van AS Roma, maar het einde tussen Kluivert en Overmars was dus erg explosief en pijnlijk te noemen.



Enkele jaren na de feiten betreurt Justin Kluivert de manier waarop zijn vertrek bij Ajax tot stand gekomen was. “Achteraf, als je nu kijkt, zou je wel kunnen denken dat ik te vroeg ben gegaan. Ik denk eerlijk gezegd dat ik het nu anders zou hebben gedaan.” En wie weet is het net Marc Overmars die de carrière van Kluivert, die in de laatste drie seizoenen van hot naar her gestuurd werd op uitleenbasis, kan rehabiliteren bij Antwerp FC. Kluivert kan zich alvast spiegelen aan zijn landgenoot Calvin Stengs, die na een mislukte passage bij Nice OGC terug helemaal boven water komt op de Bosuil.

LEES OOK: 'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

🚀

Kluivert past bij Antwerp FC

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

37
37
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

29
29
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

30
30
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

85
85
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

79
79
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

82
82
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

70
70
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

101
101
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

35
35
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

89
89
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

163
163
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

223
223
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

521
521
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

64
64
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

179
179
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

478
478
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

870
870
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

125
125
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

376
376
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

179
179
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

711
711
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

608
608
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

187
187
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

380
380

Meer sportnieuws