Grote Kluivert-heisa bij Antwerp FC

1131
Grote Kluivert-heisa bij Antwerp FC

Het voetbalseizoen bevindt zich nog niet in een beslissende eindfase, maar desondanks wordt de zomermercato al goed voorbereid door verschillende Belgische topclubs. Antwerp FC maakt alvast werk van enkele transferdossiers, waaronder ook de case van Justin Kluivert. De Nederlandse aanvaller heeft het helemaal gehad bij AS Roma, waar hij geen toekomst heeft en jaarlijks wordt verhuurd aan een andere club. Volgens Tuttomercatoweb ziet Antwerp FC zijn komst wel zitten, maar dan zullen de plooien tussen Kluivert en Marc Overmars wel eerst plat gestreken moeten worden.


SCHITTEREN BIJ VALENCIA
Antwerp FC, Ajax, VfL Wolfsburg en Fulham FC willen Justin Kluivert onder contract leggen in de komende zomer. De Nederlandse aanvaller doet het uitstekend op uitleenbasis bij Valencia CF, waar hij een grote meerwaarde heeft door zijn dynamisch spel en grote mate van diepgang. “Hij is als een op hol geslagen paard dat voor gevaar zorgt zodra hij in het spel betrokken wordt”, schreef El Desmarque onlangs nog over de gehuurde speler van AS Roma. Daarnaast is Kluivert ook niet vies om wat defensief werk op te knappen.



De 23-jarige ontbolstert helemaal onder Rubén Baraja, die de ontslagen coach Gennaro Gattuso opvolgde. De komst van het clubicoon van Valencia veranderde de prestaties van Justin Kluivert drastisch, de Nederlander presteert sindsdien veel constanter en hij teert niet enkel en alleen maar op zijn flitsen. Valencia wil hem dan ook dolgraag op definitieve basis overnemen, maar de club is financieel niet in staat om de aankoopoptie van 15 miljoen euro te lichten. Kluivert keert straks dus terug naar AS Roma, maar daar wil en kan hij ook niet blijven.

OP OVERSCHOT BIJ AS ROMA
Justin Kluivert heeft geen toekomst meer in Rome en in de voorbije drie jaar werd hij steeds uitgeleend aan respectievelijk RB Leipzig, OGC Nice en Valencia. En die onzekerheid is de jonge aanvaller grondig beu. “Dat verhuren is niets. Ik raad het niet aan. Ik wil ergens voor twee, drie jaar voetballen. Ik sta nog onder contract bij AS Roma, maar ik denk dat het voor mij een gesloten boek is”, zei Kluivert onlangs nog bij Ziggo Sport. “Honderd procent zeker kun je het niet zeggen, maar hoe vaak ben ik nu al wel niet verhuurd?”



Justin Kluivert wil dus een definitieve oplossing zoeken en vinden in de komende zomermercato, en volgens Tuttomercatoweb is Antwerp FC een optie voor hem. Dat zou alvast geen vergezochte piste zijn, want zijn landgenoten Calvin Stengs, Jurgen Ekkelenkamp en Vincent Janssen floreren op de Bosuil allemaal onder de Nederlandse trainer Mark van Bommel. Maar vooral Marc Overmars zal overtuigd moeten worden van de mogelijke komst van Kluivert. Bij Ajax was het afscheid tussen beide heren namelijk niet zo goed, en zelfs explosief te noemen.

FRICTIES TUSSEN KLUIVERT EN OVERMARS
Justin Kluivert zat in 2018 in zijn voorlaatste contractjaar bij Ajax en de Amsterdammers voerden de druk stevig op om zijn verbintenis te verlengen. In een interview met de Volkskrant haalde hij toen vernietigend uit over het in zijn ogen beroerde topsportklimaat in de club, waaronder dus ook de directie met Marc Overmars op kop. Volgens Kluivert zette de toenmalige voetbaldirecteur hem onder druk om zijn contract te verlengen. “Er is me min of meer gezegd dat ik moest bijtekenen. Anders moest ik weg. Dan ga je nadenken. (...)”, aldus Kluivert toen.



“Ik voel me onder druk gezet. Het belangrijkste voor Ajax is dat ik mijn contract verleng. Dan gaat het niet om het voetbal, maar om geld.” Maar in elk verhaal ligt de waarheid in het midden. Zo nam Justin Kluivert in de periode wijlen Mino Raiola onder de arm, de supermakelaar die de naam had om spelers zo snel en zo duur mogelijk te ‘vermarkten’ en het zakelijke spel altijd zo hard mogelijk te spelen. Raiola wilde van Kluivert - op 19-jarige leeftijd (!) - de bestbetaalde speler maken van de club maken.

BRENGT OVERMARS DE REDDING?
De onderhandelingen tussen het kamp-Justin Kluivert en Ajax slepen maandenlang aan, en bovendien waren de salariseisen torenhoog te noemen. En dat leidde uiteraard tot grote frustratie van Marc Overmars. “We zijn al 10 maanden aan het onderhandelen over een nieuw contract. Het is wel een keer klaar”, kwam ook algemeen directeur Edwin van der Sar toen tussen. Ajax moest uiteindelijk zwichten voor de geboden 17,5 miljoen euro van AS Roma, maar het einde tussen Kluivert en Overmars was dus erg explosief en pijnlijk te noemen.



Enkele jaren na de feiten betreurt Justin Kluivert de manier waarop zijn vertrek bij Ajax tot stand gekomen was. “Achteraf, als je nu kijkt, zou je wel kunnen denken dat ik te vroeg ben gegaan. Ik denk eerlijk gezegd dat ik het nu anders zou hebben gedaan.” En wie weet is het net Marc Overmars die de carrière van Kluivert, die in de laatste drie seizoenen van hot naar her gestuurd werd op uitleenbasis, kan rehabiliteren bij Antwerp FC. Kluivert kan zich alvast spiegelen aan zijn landgenoot Calvin Stengs, die na een mislukte passage bij Nice OGC terug helemaal boven water komt op de Bosuil.

LEES OOK: 'Overmars vindt doorbraak: miljoenensom + bonussen'

Kluivert past bij Antwerp FC

Meest recent

Zorgwekkende exit Trossard: Besiktas-coach brengt nieuws

Enkele teams hebben donderdagavond meteen een uitstekende zaak gedaan in de Europese play-offs. ...

0
0
'Echte reden voor afwezigheid Saliba en Ndiaye bekend'

Anderlecht heeft donderdagavond een geweldige zaak gedaan. Het heeft zich immers al zo goed als ...

29
29
Werk voor Gent: De Mil doet transferuitspraak vlak na Hibernian

AA Gent zal nog vol aan de bak moeten om het hoofdtoernooi van de Conference League te halen. ...

113
113
Europese droomavond STVV: Sebaoui duidelijk over return

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

70
70
'Bommetje bij Anderlecht: Saliba plots op vertrekken'

Voor aanvang van de zomermercato werd Nathan-Dylan Saliba bestempeld als iemand die absoluut niet ...

359
359
UEL/UECL: zorgen om Trossard, Nederlandse eliminatie dreigt

Donderdagavond werden de heenwedstrijden in de laatste voorrondes van de Europa en Conference League ...

139
139
Geen perfecte Belgische avond: AA Gent botst op Schotten

AA Gent heeft als laatste van de drie Belgische ploegen vandaag nagelaten om voor een 'perfecte' ...

118
118
'Arsenal pakt wéér uit: 60 mil voor Engels international'

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

72
72
Europees feest voor STVV: terugwedstrijd wordt thriller

Voor het eerst in 23 jaar mocht STVV zich nog eens opmaken voor Europees voetbal. De Kanaries hadden ...

125
125
Rugnummer al bepaald: Anderlecht strikt zesde zomeraanwinst

Het is een erg succesvolle dag geworden voor RSC Anderlecht. Dankzij een 0-3-zege op Kairat Almaty, ...

498
498
Nieuwe twist in stadiondossier Club: Verhaeghe hard aangepakt

Begin juli kreeg Club Brugge het verlossende nieuws dat de vergunningen voor de bouw van een nieuw ...

1200
1200
Bruno bejubelt uitblinker: "Of hij sensatie kan worden?"

Behoudens een bijzonder onwaarschijnlijk scenario, treedt RSC Anderlecht dit najaar aan in de League ...

392
392
Karetsas klaar voor debuut: BVB-coach onthult groot plan

Zaterdagavond trekt het Duitse voetbalseizoen zich op gang met de traditionele supercup. Dat levert ...

159
159
'Anderlecht ruikt bloed: transferstunt ligt plots op tafel'

Anderlecht blijft speuren naar offensieve versterking en ziet plots een opvallende opportuniteit. ...

1111
1111
Barça slaat weer toe: oude bekende tekent tot 2029

FC Barcelona opent aanstaande zondag zijn nieuwe seizoen met een uitwedstrijd tegen Elche CF. In ...

80
80
Anderlecht-fans smullen van één man: "Volgende Gouden Schoen"

RSC Anderlecht staat met anderhalf been in de League Phase van de Europa League. De Brusselaars ...

338
338
Titelstrijd snel beslist? "Als Club dan 8 punten los staat ..."

De eerste twee speeldagen van de Jupiler Pro League zijn achter de rug. Het is uiteraard nog te ...

930
930
Anderlecht op rozen: Europa League lonkt meer dan ooit

De trip richting Kazachstan bleek uiteindelijk veel moeilijker dan de wedstrijd zelf. Een dominant ...

140
140
'Club Brugge shopt in eigen land: onderhandelingen lopen'

Club Brugge maakt momenteel volop werk van de komst van een extra linksback (Matteo Dams?). Maar ...

354
354
'Overmars vindt doorbraak: miljoenensom + bonussen'

Antwerp FC is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee wedstrijden al ...

707
707
'D-Day voor Sibierski: topaanwinst RSCA op het spel'

Nadat het achtereenvolgens Hammarby en PAOK uitschakelde, vormt Kairat Almaty de laatste horde voor ...

593
593
'Jackpot wenkt voor KV Mechelen: record aan diggelen?'

KV Mechelen nam vorig seizoen eindelijk voor het eerst deel aan de Champions' Play-Offs. Dat succes ...

233
233
'Anderlecht loopt blauwtje: transferplan valt in duigen'

Marc Coucke en Michael Verschueren pasten voor de verre reis, maar Antoine Sibierski is gewoon van ...

492
492
"Rotzak en leugenaar!" - Stadiondossier Club zorgt voor storm

Het stadiondossier van Club Brugge krijgt opnieuw een opvallende wending. Zes buurtbewoners geven de ...

2020
2020
Transferitis in Kazachstan: opstelling Anderlecht bekend

RSC Anderlecht moet tegen Kairat Almaty straks de voorlaatste stap zien te zetten richting de League ...

416
416

Meer sportnieuws