'Vete met UEFA ontspoort: Barça eist 100 miljoen euro'

293 stemmen
'Vete met UEFA ontspoort: Barça eist 100 miljoen euro'

Hoewel het FC Barcelona dezer dagen op sportief vlak voor de wind gaat en ze op de titel afstevenen in La Liga, is de club de voorbije maanden tegelijk ook weer in vieze papieren geraakt. De zaak-Negreira zorgt immers voor heel wat beroering in Spanje en kan Barça zuur opbreken. In hun verdediging schoppen de Catalanen wild om zich heen.


Onlangs spande de club al een rechtszaak aan tegen de vijf journalisten die het nieuws over de betalingen aan José Maria Negreira, die op dat moment vice-voorzitter van de Spaanse scheidsrechterscommissie was, als eerste naar buiten brachten. Ze beschuldigen hen van laster, ook al waren de berichten hoegenaamd niet uit de lucht gegrepen. Het staat immers buiten kijf dat Barça over een kleine 20 jaar miljoenen euro's aan Negreira overmaakte en het Spaanse gerecht onderzoekt inderdaad of er geen zweem van corruptie aan die betalingen hangt.

Ook de UEFA opende onlangs een onderzoek en dat kan op sportief vlak zware gevolgen hebben voor Barça. De Europese voetbalbond kan beslissen om hen voor minstens één seizoen uit te sluiten van Europees voetbal, maar dat zullen ze in Camp Nou niet zomaar laten gebeuren. Mundo Deportivo weet dat Barça nu al met een schadeclaim van maar liefst 100 miljoen euro dreigt.

GEDERFDE INKOMSTEN
Dat bedrag komt neer op de inkomsten die Barça zou mislopen door een seizoen niet deel te mogen nemen aan de Champions League. Ze zouden overgaan tot de klacht als de UEFA hen zou straffen zonder dat ze in Spanje door een rechtbank veroordeeld zijn, een proces dat nog jaren kan aanslepen. Ze voelen zich gesteund door een precedent, want ook Fenerbahçe kreeg in het verleden al een schadevergoeding nadat de UEFA hen voor twee jaar uitgesloten had, maar ze daarna vrijgesproken werden door een Turkse rechtbank.

LEES OOK: UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Denk je dat FC Barcelona een straf zal ontlopen?

Meest recent

'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

50
50
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

33
33
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

40
40
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

93
93
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

19
19
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

294
294
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

23
23
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

130
130
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

166
166
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

125
125
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

73
73
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

58
58
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

308
308
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

29
29
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

116
116
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

218
218
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

673
673
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

566
566
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

68
68
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

604
604
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

677
677
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

353
353
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

293
293

Meer sportnieuws