'Vete met UEFA ontspoort: Barça eist 100 miljoen euro'

door
'Vete met UEFA ontspoort: Barça eist 100 miljoen euro'

Hoewel het FC Barcelona dezer dagen op sportief vlak voor de wind gaat en ze op de titel afstevenen in La Liga, is de club de voorbije maanden tegelijk ook weer in vieze papieren geraakt. De zaak-Negreira zorgt immers voor heel wat beroering in Spanje en kan Barça zuur opbreken. In hun verdediging schoppen de Catalanen wild om zich heen.


Onlangs spande de club al een rechtszaak aan tegen de vijf journalisten die het nieuws over de betalingen aan José Maria Negreira, die op dat moment vice-voorzitter van de Spaanse scheidsrechterscommissie was, als eerste naar buiten brachten. Ze beschuldigen hen van laster, ook al waren de berichten hoegenaamd niet uit de lucht gegrepen. Het staat immers buiten kijf dat Barça over een kleine 20 jaar miljoenen euro's aan Negreira overmaakte en het Spaanse gerecht onderzoekt inderdaad of er geen zweem van corruptie aan die betalingen hangt.

Ook de UEFA opende onlangs een onderzoek en dat kan op sportief vlak zware gevolgen hebben voor Barça. De Europese voetbalbond kan beslissen om hen voor minstens één seizoen uit te sluiten van Europees voetbal, maar dat zullen ze in Camp Nou niet zomaar laten gebeuren. Mundo Deportivo weet dat Barça nu al met een schadeclaim van maar liefst 100 miljoen euro dreigt.

GEDERFDE INKOMSTEN
Dat bedrag komt neer op de inkomsten die Barça zou mislopen door een seizoen niet deel te mogen nemen aan de Champions League. Ze zouden overgaan tot de klacht als de UEFA hen zou straffen zonder dat ze in Spanje door een rechtbank veroordeeld zijn, een proces dat nog jaren kan aanslepen. Ze voelen zich gesteund door een precedent, want ook Fenerbahçe kreeg in het verleden al een schadevergoeding nadat de UEFA hen voor twee jaar uitgesloten had, maar ze daarna vrijgesproken werden door een Turkse rechtbank.

LEES OOK: 'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

Denk je dat FC Barcelona een straf zal ontlopen?

Meest recent

Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

2
2
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

37
37
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

25
25
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

18
18
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

109
109
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

231
231
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

177
177
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

184
184
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

317
317
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

127
127
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

187
187
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

178
178
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

587
587
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

929
929
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

462
462
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

251
251
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

413
413
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

138
138
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

637
637
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

193
193
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

65
65
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

67
67
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

76
76
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

153
153
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

347
347

Meer sportnieuws