'Vete met UEFA ontspoort: Barça eist 100 miljoen euro'

293 stemmen
'Vete met UEFA ontspoort: Barça eist 100 miljoen euro'

Hoewel het FC Barcelona dezer dagen op sportief vlak voor de wind gaat en ze op de titel afstevenen in La Liga, is de club de voorbije maanden tegelijk ook weer in vieze papieren geraakt. De zaak-Negreira zorgt immers voor heel wat beroering in Spanje en kan Barça zuur opbreken. In hun verdediging schoppen de Catalanen wild om zich heen.


Onlangs spande de club al een rechtszaak aan tegen de vijf journalisten die het nieuws over de betalingen aan José Maria Negreira, die op dat moment vice-voorzitter van de Spaanse scheidsrechterscommissie was, als eerste naar buiten brachten. Ze beschuldigen hen van laster, ook al waren de berichten hoegenaamd niet uit de lucht gegrepen. Het staat immers buiten kijf dat Barça over een kleine 20 jaar miljoenen euro's aan Negreira overmaakte en het Spaanse gerecht onderzoekt inderdaad of er geen zweem van corruptie aan die betalingen hangt.

Ook de UEFA opende onlangs een onderzoek en dat kan op sportief vlak zware gevolgen hebben voor Barça. De Europese voetbalbond kan beslissen om hen voor minstens één seizoen uit te sluiten van Europees voetbal, maar dat zullen ze in Camp Nou niet zomaar laten gebeuren. Mundo Deportivo weet dat Barça nu al met een schadeclaim van maar liefst 100 miljoen euro dreigt.

GEDERFDE INKOMSTEN
Dat bedrag komt neer op de inkomsten die Barça zou mislopen door een seizoen niet deel te mogen nemen aan de Champions League. Ze zouden overgaan tot de klacht als de UEFA hen zou straffen zonder dat ze in Spanje door een rechtbank veroordeeld zijn, een proces dat nog jaren kan aanslepen. Ze voelen zich gesteund door een precedent, want ook Fenerbahçe kreeg in het verleden al een schadevergoeding nadat de UEFA hen voor twee jaar uitgesloten had, maar ze daarna vrijgesproken werden door een Turkse rechtbank.

LEES OOK: 'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

🚀

Denk je dat FC Barcelona een straf zal ontlopen?

Meest recent

'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

14
14
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

74
74
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

154
154
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

157
157
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

143
143
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

17
17
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

24
24
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

93
93
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

21
21
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

122
122
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

149
149
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

623
623
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

188
188
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

113
113
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

62
62
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

379
379
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

342
342
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

834
834
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

150
150
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

539
539
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

144
144
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

170
170
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

753
753
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

876
876

Meer sportnieuws