'Vete met UEFA ontspoort: Barça eist 100 miljoen euro'

door
'Vete met UEFA ontspoort: Barça eist 100 miljoen euro'

Hoewel het FC Barcelona dezer dagen op sportief vlak voor de wind gaat en ze op de titel afstevenen in La Liga, is de club de voorbije maanden tegelijk ook weer in vieze papieren geraakt. De zaak-Negreira zorgt immers voor heel wat beroering in Spanje en kan Barça zuur opbreken. In hun verdediging schoppen de Catalanen wild om zich heen.


Onlangs spande de club al een rechtszaak aan tegen de vijf journalisten die het nieuws over de betalingen aan José Maria Negreira, die op dat moment vice-voorzitter van de Spaanse scheidsrechterscommissie was, als eerste naar buiten brachten. Ze beschuldigen hen van laster, ook al waren de berichten hoegenaamd niet uit de lucht gegrepen. Het staat immers buiten kijf dat Barça over een kleine 20 jaar miljoenen euro's aan Negreira overmaakte en het Spaanse gerecht onderzoekt inderdaad of er geen zweem van corruptie aan die betalingen hangt.

Ook de UEFA opende onlangs een onderzoek en dat kan op sportief vlak zware gevolgen hebben voor Barça. De Europese voetbalbond kan beslissen om hen voor minstens één seizoen uit te sluiten van Europees voetbal, maar dat zullen ze in Camp Nou niet zomaar laten gebeuren. Mundo Deportivo weet dat Barça nu al met een schadeclaim van maar liefst 100 miljoen euro dreigt.

GEDERFDE INKOMSTEN
Dat bedrag komt neer op de inkomsten die Barça zou mislopen door een seizoen niet deel te mogen nemen aan de Champions League. Ze zouden overgaan tot de klacht als de UEFA hen zou straffen zonder dat ze in Spanje door een rechtbank veroordeeld zijn, een proces dat nog jaren kan aanslepen. Ze voelen zich gesteund door een precedent, want ook Fenerbahçe kreeg in het verleden al een schadevergoeding nadat de UEFA hen voor twee jaar uitgesloten had, maar ze daarna vrijgesproken werden door een Turkse rechtbank.

LEES OOK: ‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

🚀

Denk je dat FC Barcelona een straf zal ontlopen?

Meest recent

Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

54
54
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

159
159
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

55
55
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

84
84
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

75
75
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

108
108
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

58
58
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

202
202
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

25
25
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

454
454
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

57
57
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

92
92
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

178
178
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

302
302
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

93
93
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

100
100
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

284
284
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

512
512
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

161
161
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

117
117
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

564
564
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

154
154
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

164
164
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

265
265

Meer sportnieuws