'Vete met UEFA ontspoort: Barça eist 100 miljoen euro'

door
'Vete met UEFA ontspoort: Barça eist 100 miljoen euro'

Hoewel het FC Barcelona dezer dagen op sportief vlak voor de wind gaat en ze op de titel afstevenen in La Liga, is de club de voorbije maanden tegelijk ook weer in vieze papieren geraakt. De zaak-Negreira zorgt immers voor heel wat beroering in Spanje en kan Barça zuur opbreken. In hun verdediging schoppen de Catalanen wild om zich heen.


Onlangs spande de club al een rechtszaak aan tegen de vijf journalisten die het nieuws over de betalingen aan José Maria Negreira, die op dat moment vice-voorzitter van de Spaanse scheidsrechterscommissie was, als eerste naar buiten brachten. Ze beschuldigen hen van laster, ook al waren de berichten hoegenaamd niet uit de lucht gegrepen. Het staat immers buiten kijf dat Barça over een kleine 20 jaar miljoenen euro's aan Negreira overmaakte en het Spaanse gerecht onderzoekt inderdaad of er geen zweem van corruptie aan die betalingen hangt.

Ook de UEFA opende onlangs een onderzoek en dat kan op sportief vlak zware gevolgen hebben voor Barça. De Europese voetbalbond kan beslissen om hen voor minstens één seizoen uit te sluiten van Europees voetbal, maar dat zullen ze in Camp Nou niet zomaar laten gebeuren. Mundo Deportivo weet dat Barça nu al met een schadeclaim van maar liefst 100 miljoen euro dreigt.

GEDERFDE INKOMSTEN
Dat bedrag komt neer op de inkomsten die Barça zou mislopen door een seizoen niet deel te mogen nemen aan de Champions League. Ze zouden overgaan tot de klacht als de UEFA hen zou straffen zonder dat ze in Spanje door een rechtbank veroordeeld zijn, een proces dat nog jaren kan aanslepen. Ze voelen zich gesteund door een precedent, want ook Fenerbahçe kreeg in het verleden al een schadevergoeding nadat de UEFA hen voor twee jaar uitgesloten had, maar ze daarna vrijgesproken werden door een Turkse rechtbank.

LEES OOK: Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

Denk je dat FC Barcelona een straf zal ontlopen?

Meest recent

Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

10
10
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

45
45
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

49
49
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

32
32
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

36
36
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

24
24
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

31
31
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

92
92
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

130
130
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

260
260
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

295
295
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

122
122
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

145
145
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

447
447
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

58
58
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

125
125
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

45
45
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

546
546
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

806
806
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

230
230
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

305
305
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

390
390
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

248
248
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

78
78
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

265
265

Meer sportnieuws