Sterkhouder KV Kortrijk duidt sleutelwedstrijd aan

256 stemmen
Sterkhouder KV Kortrijk duidt sleutelwedstrijd aan

In de laatste vier speeldagen van de reguliere competitie wordt de strijd om het behoud nog razend spannend. Seraing lijkt een vogel voor de kat en kan zelfs komend weekend al zeker zijn van degradatie. Verder ligt alles nog open. Zulte Waregem en KV Oostende staan er het slechtste voor, maar ook AS Eupen en KV Kortrijk zijn nog niet veilig.


De Kerels deden vlak voor de interlandbreak wel nog een uitstekende zaak door verrassend Club Brugge met 1-0 te kloppen. Daardoor hebben ze als veertiende in de stand nu al zes punten voorsprong op de degradatiezone. Dat is een kloof die het in vier wedstrijden in principe niet meer zou mogen weggeven, maar desondanks doen ze er in het Guldensporenstadion alles aan om de boel scherp te houden.

Doelman Tom Vandenberghe wil zaterdag dan ook een resultaat neerzetten op Cercle Brugge. "Het zal geen makkelijke partij worden, maar we moeten punten pakken. We zijn nog namelijk nog niet gered", waarschuwt hij in Het Laatste Nieuws. "De week nadien wordt nog belangrijker. De wedstrijd tegen Eupen is een ware zespuntenmatch. Natuurlijk staan we er goed voor, want de drie punten tegen Club Brugge waren drie gouden punten. Maar we mogen niet beginnen zweven."

CRUCIALE PARTIJ
Op 8 april krijgt Kortrijk het bezoek van Eupen en als het die partij kan winnen, lijkt het behoud zo goed als zeker te zijn. Dat zou goed zijn voor de Kerels, want op de laatste twee speeldagen krijgen ze nog toppers tegen Antwerp en Union geserveerd. Ze kunnen dus maar beter zo snel mogelijk nog punten pakken.

LEES OOK: Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Zal KV Kortrijk zich redden?

Meest recent

Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

14
14
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

136
136
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

71
71
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

261
261
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

432
432
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

61
61
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

118
118
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

224
224
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

253
253
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

268
268
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

80
80
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

56
56
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

271
271
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

107
107
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

287
287
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

377
377
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

78
78
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

63
63
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

596
596
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

76
76
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

191
191
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

436
436
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

67
67
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

178
178
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

337
337

Meer sportnieuws