Sterkhouder KV Kortrijk duidt sleutelwedstrijd aan

door
Sterkhouder KV Kortrijk duidt sleutelwedstrijd aan

In de laatste vier speeldagen van de reguliere competitie wordt de strijd om het behoud nog razend spannend. Seraing lijkt een vogel voor de kat en kan zelfs komend weekend al zeker zijn van degradatie. Verder ligt alles nog open. Zulte Waregem en KV Oostende staan er het slechtste voor, maar ook AS Eupen en KV Kortrijk zijn nog niet veilig.


De Kerels deden vlak voor de interlandbreak wel nog een uitstekende zaak door verrassend Club Brugge met 1-0 te kloppen. Daardoor hebben ze als veertiende in de stand nu al zes punten voorsprong op de degradatiezone. Dat is een kloof die het in vier wedstrijden in principe niet meer zou mogen weggeven, maar desondanks doen ze er in het Guldensporenstadion alles aan om de boel scherp te houden.

Doelman Tom Vandenberghe wil zaterdag dan ook een resultaat neerzetten op Cercle Brugge. "Het zal geen makkelijke partij worden, maar we moeten punten pakken. We zijn nog namelijk nog niet gered", waarschuwt hij in Het Laatste Nieuws. "De week nadien wordt nog belangrijker. De wedstrijd tegen Eupen is een ware zespuntenmatch. Natuurlijk staan we er goed voor, want de drie punten tegen Club Brugge waren drie gouden punten. Maar we mogen niet beginnen zweven."

CRUCIALE PARTIJ
Op 8 april krijgt Kortrijk het bezoek van Eupen en als het die partij kan winnen, lijkt het behoud zo goed als zeker te zijn. Dat zou goed zijn voor de Kerels, want op de laatste twee speeldagen krijgen ze nog toppers tegen Antwerp en Union geserveerd. Ze kunnen dus maar beter zo snel mogelijk nog punten pakken.

LEES OOK: The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Zal KV Kortrijk zich redden?

Meest recent

The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

45
45
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

78
78
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

109
109
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

147
147
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

296
296
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

123
123
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

101
101
Club Brugge krijgt gigantisch nieuws over stadiondossier

Club Brugge en het stadiondossier is een ongeziene soap in het Belgische voetbal. Blauw-Zwart wil al ...

444
444
‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

153
153
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

113
113
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

614
614
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

177
177
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

398
398
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

340
340
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

245
245
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

231
231
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

558
558
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

195
195
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

295
295
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

143
143
‘Olivier Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

89
89
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

195
195
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

640
640
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

292
292
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

886
886

Meer sportnieuws