Sterkhouder KV Kortrijk duidt sleutelwedstrijd aan

door
Sterkhouder KV Kortrijk duidt sleutelwedstrijd aan

In de laatste vier speeldagen van de reguliere competitie wordt de strijd om het behoud nog razend spannend. Seraing lijkt een vogel voor de kat en kan zelfs komend weekend al zeker zijn van degradatie. Verder ligt alles nog open. Zulte Waregem en KV Oostende staan er het slechtste voor, maar ook AS Eupen en KV Kortrijk zijn nog niet veilig.


De Kerels deden vlak voor de interlandbreak wel nog een uitstekende zaak door verrassend Club Brugge met 1-0 te kloppen. Daardoor hebben ze als veertiende in de stand nu al zes punten voorsprong op de degradatiezone. Dat is een kloof die het in vier wedstrijden in principe niet meer zou mogen weggeven, maar desondanks doen ze er in het Guldensporenstadion alles aan om de boel scherp te houden.

Doelman Tom Vandenberghe wil zaterdag dan ook een resultaat neerzetten op Cercle Brugge. "Het zal geen makkelijke partij worden, maar we moeten punten pakken. We zijn nog namelijk nog niet gered", waarschuwt hij in Het Laatste Nieuws. "De week nadien wordt nog belangrijker. De wedstrijd tegen Eupen is een ware zespuntenmatch. Natuurlijk staan we er goed voor, want de drie punten tegen Club Brugge waren drie gouden punten. Maar we mogen niet beginnen zweven."

CRUCIALE PARTIJ
Op 8 april krijgt Kortrijk het bezoek van Eupen en als het die partij kan winnen, lijkt het behoud zo goed als zeker te zijn. Dat zou goed zijn voor de Kerels, want op de laatste twee speeldagen krijgen ze nog toppers tegen Antwerp en Union geserveerd. Ze kunnen dus maar beter zo snel mogelijk nog punten pakken.

LEES OOK: BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

Zal KV Kortrijk zich redden?

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

17
17
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

6
6
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

106
106
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

118
118
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

184
184
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

198
198
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

339
339
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

179
179
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

54
54
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

289
289
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

58
58
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

227
227
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

177
177
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

90
90
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

255
255
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

192
192
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

120
120
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

145
145
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

342
342
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

185
185
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

139
139
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

262
262
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

95
95
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

327
327
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

158
158

Meer sportnieuws