Sterkhouder KV Kortrijk duidt sleutelwedstrijd aan

256 stemmen
Sterkhouder KV Kortrijk duidt sleutelwedstrijd aan

In de laatste vier speeldagen van de reguliere competitie wordt de strijd om het behoud nog razend spannend. Seraing lijkt een vogel voor de kat en kan zelfs komend weekend al zeker zijn van degradatie. Verder ligt alles nog open. Zulte Waregem en KV Oostende staan er het slechtste voor, maar ook AS Eupen en KV Kortrijk zijn nog niet veilig.


De Kerels deden vlak voor de interlandbreak wel nog een uitstekende zaak door verrassend Club Brugge met 1-0 te kloppen. Daardoor hebben ze als veertiende in de stand nu al zes punten voorsprong op de degradatiezone. Dat is een kloof die het in vier wedstrijden in principe niet meer zou mogen weggeven, maar desondanks doen ze er in het Guldensporenstadion alles aan om de boel scherp te houden.

Doelman Tom Vandenberghe wil zaterdag dan ook een resultaat neerzetten op Cercle Brugge. "Het zal geen makkelijke partij worden, maar we moeten punten pakken. We zijn nog namelijk nog niet gered", waarschuwt hij in Het Laatste Nieuws. "De week nadien wordt nog belangrijker. De wedstrijd tegen Eupen is een ware zespuntenmatch. Natuurlijk staan we er goed voor, want de drie punten tegen Club Brugge waren drie gouden punten. Maar we mogen niet beginnen zweven."

CRUCIALE PARTIJ
Op 8 april krijgt Kortrijk het bezoek van Eupen en als het die partij kan winnen, lijkt het behoud zo goed als zeker te zijn. Dat zou goed zijn voor de Kerels, want op de laatste twee speeldagen krijgen ze nog toppers tegen Antwerp en Union geserveerd. Ze kunnen dus maar beter zo snel mogelijk nog punten pakken.

LEES OOK: 'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Zal KV Kortrijk zich redden?

Meest recent

Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

22
22
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

335
335
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

155
155
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

132
132
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

147
147
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

114
114
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

46
46
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

44
44
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

53
53
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

140
140
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

123
123
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

492
492
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

91
91
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

173
173
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

347
347
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

66
66
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

1016
1016
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

511
511
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

35
35
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

12
12
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

187
187
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

987
987
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

170
170
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

465
465
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

865
865

Meer sportnieuws