Sterkhouder KV Kortrijk duidt sleutelwedstrijd aan

door
Sterkhouder KV Kortrijk duidt sleutelwedstrijd aan

In de laatste vier speeldagen van de reguliere competitie wordt de strijd om het behoud nog razend spannend. Seraing lijkt een vogel voor de kat en kan zelfs komend weekend al zeker zijn van degradatie. Verder ligt alles nog open. Zulte Waregem en KV Oostende staan er het slechtste voor, maar ook AS Eupen en KV Kortrijk zijn nog niet veilig.


De Kerels deden vlak voor de interlandbreak wel nog een uitstekende zaak door verrassend Club Brugge met 1-0 te kloppen. Daardoor hebben ze als veertiende in de stand nu al zes punten voorsprong op de degradatiezone. Dat is een kloof die het in vier wedstrijden in principe niet meer zou mogen weggeven, maar desondanks doen ze er in het Guldensporenstadion alles aan om de boel scherp te houden.

Doelman Tom Vandenberghe wil zaterdag dan ook een resultaat neerzetten op Cercle Brugge. "Het zal geen makkelijke partij worden, maar we moeten punten pakken. We zijn nog namelijk nog niet gered", waarschuwt hij in Het Laatste Nieuws. "De week nadien wordt nog belangrijker. De wedstrijd tegen Eupen is een ware zespuntenmatch. Natuurlijk staan we er goed voor, want de drie punten tegen Club Brugge waren drie gouden punten. Maar we mogen niet beginnen zweven."

CRUCIALE PARTIJ
Op 8 april krijgt Kortrijk het bezoek van Eupen en als het die partij kan winnen, lijkt het behoud zo goed als zeker te zijn. Dat zou goed zijn voor de Kerels, want op de laatste twee speeldagen krijgen ze nog toppers tegen Antwerp en Union geserveerd. Ze kunnen dus maar beter zo snel mogelijk nog punten pakken.

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Zal KV Kortrijk zich redden?

Meest recent

'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

12
12
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

16
16
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

121
121
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

130
130
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

122
122
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

50
50
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

285
285
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

152
152
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

488
488
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

184
184
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

245
245
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

480
480
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

717
717
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

328
328
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

729
729
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

127
127
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

386
386
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

615
615
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

547
547
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

65
65
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

262
262
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

455
455
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

593
593
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

156
156

Meer sportnieuws