Leekens fileert Club Brugge: "Vijgen na Pasen"

door
Leekens fileert Club Brugge:

Het draait momenteel allemaal wat minder bij Club Brugge. De regerende Belgische landskampioen moet zich tevreden stellen met de vijfde plaats in het klassement en de kans dat het de Champions' Play-Off haalt, wordt steeds kleiner. George Leekens, voormalige trainer van de West-Vlamingen, twijfelt alvast luidop. 


Zondag trekt Club Brugge naar KV Mechelen en het moet er winnen als het zich nog wil plaatsen voor de Champions' Play-Offs. Maar Leekens gelooft er niet meer in. "Alle vertrouwen lijkt weg", vertelt de voormalige bondscoach aan Krant Van West-Vlaanderen. "Met Yaremchuk als de exponent, als je zondag zijn match met Oekraïne op Wembley zag… Het heeft wellicht te maken met de oorlog in zijn land, de negatieve druk… Maar in Kortrijk merkten we dat het gebrek aan vertrouwen ook een collectief probleem is."

Ook het vertrek van enkele sterkhouders en veteranen heeft Blauw-Zwart pijn gedaan. Volgens Leekens mist de ploeg spelers die het team kunnen dragen. "In zulke omstandigheden merk je ook een gebrek aan leiderschap. Nu nog zeggen dat ze Vormer missen, zijn vijgen na Pasen. Hij was al eerder afgeserveerd. Je mag ook Vanaken geen gebrek aan leiderschap kwalijk nemen. Hij is geen Vormer, Simons of Van der Elst. Eerder een Jan Ceulemans: een fantastische voetballer, maar geen leiderstype zoals Vandereycken of ik."

4 WEDSTRIJDEN
Het is erop of eronder voor Club Brugge. Als de Belgische landskampioen nog iets wil redden dit seizoen, zal het in de komende vier partijen moeten winnen en hopen dat Gent punten laat liggen. Zondag speelt Club tegen Mechelen, daarna volgen Seraing, Westerlo en Eupen. In principe zeer haalbare wedstrijden voor de West-Vlamingen. 

LEES OOK: Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Ben jij het eens met Leekens?

Meest recent

Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

18
18
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

46
46
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

45
45
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

149
149
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

71
71
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

399
399
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

367
367
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

387
387
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

110
110
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

559
559
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

182
182
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

250
250
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

301
301
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

124
124
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

73
73
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

217
217
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

188
188
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

81
81
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

101
101
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

47
47
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

296
296
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

291
291
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

263
263
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

255
255
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

321
321

Meer sportnieuws