De Condé volhardt in kritiek op Tedesco

1132 stemmen
De Condé volhardt in kritiek op Tedesco

De Rode Duivels boekten de voorbije dagen deugddoende zeges in Zweden (0-3) en Duitsland (2-3), waardoor het enthousiasme over de werkwijze van nieuwe bondscoach Domenico Tedesco momenteel zeer groot is. Je zou bijna vergeten dat de interlandperiode begon met een grote rel, want in Genk waren ze niet te spreken over de beslissingen van de Duitser.


De Limburgers hadden in de weken voor de selectie gepusht voor een selectie van Bryan Heynen en Mike Trésor, die allebei aan een sterk seizoen bezig zijn. Tedesco maakte echter andere keuzes en passeerde het duo. In de plaats van Heynen gaf hij de voorkeur aan het jongere Premier League-duo Mangala en Lavia, terwijl hij uitlegde dat Trésor moest opboksen tegen Trossard en Carrasco, beiden titularis bij een Europese topclub.

De resultaten geven Tedesco ook gelijk, maar desondanks volharden ze in Genk in hun kritiek. "De mening van onze club en mijzelf is niet veranderd", vertelt sportief directeur Dimitri de Condé in De Morgen. "Ik blijf het een onderwaardering van de Belgische competitie vinden. Dan heb ik het niet alleen over de Genk-jongens, bij andere ploegen zijn er nog. Je geeft het signaal aan jonge Belgische spelers dat ze beter op de bank kunnen gaan zitten bij een Southampton, Leicester of PSV, terwijl drie van onze ploegen Europese kwartfinales bereikten en Club Brugge overwinterde in de Champions League."

ANDERE POSITIES
Dat De Condé juist die drie clubs noemt, lijkt erop te wijzen dat hij vooral de selecties van Roméo Lavia, Dennis Praet en Johan Bakayoko niet begrijpt. Lavia is nochtans absoluut geen bankzitter bij Southampton en wordt aanzien als een toekomstige wereldtopper, waardoor zowat elke Engelse grootmacht hem nu al het hof maakt.

Praet en Bakayoko spelen inderdaad niet altijd bij hun clubs, maar zijn ook andere profielen dan Heynen en Trésor. Tedesco lijkt Praet eerder te zien als een alternatief voor De Bruyne, terwijl Heynen naar Onana, Mangala en Lavia moet kijken als concurrenten. Bakayoko kwam dan weer bij de selectie omdat Tedesco nog een rechtsbuiten nodig had, een positie die hij bij PSV ook speelt. Trésor komt bij Genk dan weer vanaf links.

LEES OOK: KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

Had Tedesco meer spelers uit de JPL bij de selectie moeten halen?

Meest recent

Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

23
23
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union moet Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt zijn, want het ...

70
70
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

76
76
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

238
238
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

256
256
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

108
108
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

98
98
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

87
87
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

12
12
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

106
106
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

460
460
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

283
283
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

185
185
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

183
183
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

52
52
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

99
99
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

1019
1019
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

524
524
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

224
224
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

78
78
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

324
324
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

102
102
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

118
118
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

122
122
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

208
208

Meer sportnieuws