Broos haalt slag thuis bij Zuid-Afrika: "Anders mochten ze me doden"

door
Broos haalt slag thuis bij Zuid-Afrika:

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en daar boekte hij een succesje. De ervaren trainer wist het land te plaatsen voor de Afrika Cup. De Belgische trainer sprak wel heel opvallende taal na de kwalificatie.


Zuid-Afrika won met 2-1 van Liberia en is daardoor zeker van de Afrika Cup. Broos was uiteraard zeer tevreden, maar beseft maar al te goed dat de druk hoog zal blijven. Zijn uitspraken zorgden daar ook deels voor, want Broos haalde toch een stevige quote naar boven na de kwalificatie.

"Dit land zou normaal gezien op elke editie van de Afrika Cup moeten staan. Ik begreep dan ook niet waarom het de voorbije jaren niet lukte. Deze overwinning is dan ook heel belangrijk voor ons, want we hebben een team met jonge spelers. De komende 10 maanden willen we nog zo veel mogelijk progressie maken. Ik had gezegd dat ze me mochten doden als we de Afrika Cup niet haalden. Nu zouden ze me moeten doden als we niet voorbij de groepsfase raken", zei de voormalige trainer van onder meer Club Brugge, RSC Anderlecht en KRC Genk.

KAMEROEN

De Afrika Cup vindt plaats in januari 2024 en Broos heeft er zeer goede herinneringen aan. In 2017 wist hij met Kameroen het Afrikaanse landentoernooi te winnen. Sindsdien heeft hij een zeer goede reputatie in Afrika. Zuid-Afrika hoopt uiteraard dat de Belgische coach hen ook naar zo een succes kan leiden.

LEES OOK: Garcia krijgt hulp aangeboden uit verrassende hoek

Gaat Broos ook met Zuid-Afrika de Afrika Cup winnen?

Meest recent

Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

62
62
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

82
82
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

118
118
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

41
41
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

138
138
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

396
396
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

35
35
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

262
262
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

428
428
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

264
264
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

58
58
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

52
52
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

82
82
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

129
129
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

50
50
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

208
208
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

476
476
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

111
111
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

151
151
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

95
95
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

15
15
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

222
222
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

147
147
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

274
274
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

176
176

Meer sportnieuws