Meesterzet Club Brugge met nieuwe topcoach

door
Meesterzet Club Brugge met nieuwe topcoach

Enkele weken geleden leek Alfred Schreuder de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge te worden, maar de onderhandelingen tussen beide partijen zijn al een tijdje geblokkeerd. Vincent Mannaert kijkt daarom naar andere opties en in die zoektocht is de manager uitgekomen bij Dino Toppmöller, de laatste jaren de vaste assistent van Julian Nagelsmann bij RB Leipzig en Bayern München. De 42-jarige is klaar om terug hoofdcoach te worden en volgens Sacha Tavolieri zou dat dus kunnen bij Club Brugge. Toppmöller is de tegenpool van Scott Parker en zijn profiel past erg goed in de nieuwe doorgevoerde dynamiek bij de huidige Belgische landskampioen.


ASSISTENT VAN NAGELSMANN (MET ERVARING ALS HOOFDCOACH)
Julian Nagelsmann kreeg vorige week vrijdag de bons bij Bayern München. Der Rekordmeister is 10 jaar op een rij ongenaakbaar in Duitsland, maar dit seizoen loopt het duidelijk verkeerd in München. Sinds vorige week staat Bayern niet meer aan de leiding in de Bundesliga en dat is men niet gewend bij de Duitse topclub. In het zog van Nagelsmann moesten ook zijn trouwe assistenten beschikken: Benjamin Glück, Xaver Zembrod en Dino Toppmöller. Die laatste wordt nu als potentiële nieuwe hoofdcoach van Club Brugge genoemd.



Dino Toppmöller heeft reeds ervaring als hoofdcoach bij F91 Dudelange (2016 tot en met 2019) en zelfs eventjes in België bij RE Virton (2019), waarbij hij vooral bij de Luxemburgers succesvol was. Toppmöller loodste Dudelange naar drie opeenvolgende titels, waaronder een treble in zijn eerste seizoen. Hij kwalificeerde de club ook voor de groepsfase van de Europa League, voor de eerste keer ooit in de clubgeschiedenis, waarin Dudelange onder andere AC Milan, Real Betis en Olympiakos bekampte.

DE ‘SPELER FLUISTERAAR’
Dino Toppmöller werd daarna de vaste assistent-coach van Julian Nagelsmann bij RB Leipzig en Bayern München. Toppmöller was een belangrijke asset in de technische staf van Nagelsmann, waarbij hij vooral verantwoordelijk was voor het uitwerken van de trainingen, in het bijzonder het analyseren en het inoefenen van stilstaande fases. Toppmöller vormde ook een belangrijke link tussen de technische staf en de spelers, want hij spreekt vloeiend Frans waardoor hij probleemloos kon communiceren met spelers zoals Kingsley Coman, Corentin Tolisso en Michael Cuisance.

Dino Toppmöller was bij RB Leipzig en Bayern München altijd populair bij de spelers, wat ook niet geheel verrassend is in de rol van assistent-coach, en in Duitsland wordt hij daarom ook als de 'speler fluisteraar' omschreven. “Ik wist meteen dat we op dezelfde golflengte zaten”, zei Julian Nagelsmann over Toppmöller. “Dino is een relaxte kerel met een groot hart en hij begrijpt het voetbal erg goed. Hij is een geweldige toevoeging voor mijn technische staf en hij verdient het om meer in de spotlights te staan.” En dat laatste mag je zelfs letterlijk nemen.


Dino Toppmöller aan Transfermarkt.de: “Ik geloof dat leiderschap meer is dan enkel expertise. De spelers moeten je accepteren als coach, maar ook als een persoon.”

Door zijn eerdere ervaring als hoofdcoach bij F91 Dudelange en RE Virton, net als door zijn charisma en natuurlijke uitstraling, liet Julian Nagelsmann zijn assistent-coach vaak de pers te woord staan. “Hij heeft een zekere ervaring om voor de camera’s te staan”, zei Nagelsmann daar over. “Je kan het zien dat hij zelf hoofdcoach is geweest en hij is geen verwaande eikel.” Maar naast de talenkennis, het analyseren en inoefenen van de stilstaande fases, het voorbereiden en uitwerken van de trainingen, en de wedstrijd interviews, ligt de voornaamste kwaliteit van Toppmöller toch bij zijn tactische knowhow.

NAGELSMANN, TUCHEL, KLOPP EN HEYNCKES
Julian Nagelsmann omschrijft Dino Toppmöller als een intelligente man met een goede expertise. Dino is trouwens de zoon van Klaus Toppmöller, die Bayer Leverkusen in 2002 naar de finale van de Champions League leidde, en het lijkt slechts een kwestie van tijd te zijn dat de 42-jarige terug op zijn eigen benen zal staan als hoofdcoach. Wat zou Club Brugge dan kunnen verwachten van Toppmöller? Hij staat alvast voor dezelfde filosofie en visie van Nagelsmann. “Zijn voetbal is ook mijn voetbal”, zei Toppmöller eerder in de Duitse media.



“Balbezit is nooit een doel op zich. We willen aanvallend, doortastend en aantrekkelijk voetbal spelen, met een hoge intensiteit, druk- en counterpress momenten.” Dino Toppmöller haalt zijn inspiratie niet alleen bij Julian Nagelsmann, maar ook bij andere Duitse topcoaches zoals Thomas Tuchel “Omdat hij tactisch briljant is”, Jurgen Klopp “Hij motiveert de spelers ongelooflijk. Uiteindelijk gaat het om de wil en de laatste inspanning en Klopp zorgt daar voor”, en Jupp Heynckes: “Hij heeft gewoon ongelooflijke personele vaardigheden.”

TOPPMÖLLER KLAAR VOOR CLUB BRUGGE?
Club Brugge houdt met Dino Toppmöller dus duidelijk een veelzijdige coach in de gaten. Zijn tactische expertise en people skills staan buiten kijf, net als zijn ervaring bij topclubs zoals RB Leipzig en Bayern München. Toppmöller is ook een coach die de rangen sluit, goed communiceert en altijd populair is bij de spelers. Toevallig of niet zet Club Brugge - en voornamelijk Rik De Mil - na het vertrek van Scott Parker vol in op het creëren van een positieve groepsdynamiek. Het enige wat niet in zijn voordeel spreekt is een gebrek aan ervaring als hoofdcoach. Anderzijds had Alfred Schreuder dat vorig jaar ook niet, maar hij loodste Club Brugge toen wel nog naar de Belgische landstitel.



Dino Toppmöller verklaarde vorig jaar dat hij nog steeds een rol als hoofdcoach ambieert, en dat dit zelfs een doel is voor hem. Maar toen was er geen enkele reden om iets te veranderen, want hij voelde zich erg goed in zijn toenmalige rol als assistent-coach van Julian Nagelsmann bij Bayern München. In oktober vorig jaar was er zelfs al interesse van VfB Stuttgart, dat toen Pellegrino Matarazzo de laan uit stuurde. Nu Toppmöller sinds vorige week vrijdag een vrije coach is, zal hij dergelijke benaderingen en voorstellen ongetwijfeld uitgebreid bekijken. En dan is de vacante functie bij Club Brugge uiteraard ook een interessante piste om te bestuderen voor hem.

LEES OOK: 'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Is Toppmöller de ideale coach voor Club Brugge?

Meest recent

KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

26
26
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

5
5
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

43
43
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

37
37
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

61
61
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

33
33
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

38
38
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

85
85
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

32
32
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

77
77
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

49
49
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

180
180
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

370
370
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

51
51
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

212
212
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

40
40
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

65
65
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

100
100
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

96
96
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

618
618
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

263
263
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

183
183
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

160
160
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

334
334
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

47
47

Meer sportnieuws