Meesterzet Club Brugge met nieuwe topcoach

door
Meesterzet Club Brugge met nieuwe topcoach

Enkele weken geleden leek Alfred Schreuder de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge te worden, maar de onderhandelingen tussen beide partijen zijn al een tijdje geblokkeerd. Vincent Mannaert kijkt daarom naar andere opties en in die zoektocht is de manager uitgekomen bij Dino Toppmöller, de laatste jaren de vaste assistent van Julian Nagelsmann bij RB Leipzig en Bayern München. De 42-jarige is klaar om terug hoofdcoach te worden en volgens Sacha Tavolieri zou dat dus kunnen bij Club Brugge. Toppmöller is de tegenpool van Scott Parker en zijn profiel past erg goed in de nieuwe doorgevoerde dynamiek bij de huidige Belgische landskampioen.


ASSISTENT VAN NAGELSMANN (MET ERVARING ALS HOOFDCOACH)
Julian Nagelsmann kreeg vorige week vrijdag de bons bij Bayern München. Der Rekordmeister is 10 jaar op een rij ongenaakbaar in Duitsland, maar dit seizoen loopt het duidelijk verkeerd in München. Sinds vorige week staat Bayern niet meer aan de leiding in de Bundesliga en dat is men niet gewend bij de Duitse topclub. In het zog van Nagelsmann moesten ook zijn trouwe assistenten beschikken: Benjamin Glück, Xaver Zembrod en Dino Toppmöller. Die laatste wordt nu als potentiële nieuwe hoofdcoach van Club Brugge genoemd.



Dino Toppmöller heeft reeds ervaring als hoofdcoach bij F91 Dudelange (2016 tot en met 2019) en zelfs eventjes in België bij RE Virton (2019), waarbij hij vooral bij de Luxemburgers succesvol was. Toppmöller loodste Dudelange naar drie opeenvolgende titels, waaronder een treble in zijn eerste seizoen. Hij kwalificeerde de club ook voor de groepsfase van de Europa League, voor de eerste keer ooit in de clubgeschiedenis, waarin Dudelange onder andere AC Milan, Real Betis en Olympiakos bekampte.

DE ‘SPELER FLUISTERAAR’
Dino Toppmöller werd daarna de vaste assistent-coach van Julian Nagelsmann bij RB Leipzig en Bayern München. Toppmöller was een belangrijke asset in de technische staf van Nagelsmann, waarbij hij vooral verantwoordelijk was voor het uitwerken van de trainingen, in het bijzonder het analyseren en het inoefenen van stilstaande fases. Toppmöller vormde ook een belangrijke link tussen de technische staf en de spelers, want hij spreekt vloeiend Frans waardoor hij probleemloos kon communiceren met spelers zoals Kingsley Coman, Corentin Tolisso en Michael Cuisance.

Dino Toppmöller was bij RB Leipzig en Bayern München altijd populair bij de spelers, wat ook niet geheel verrassend is in de rol van assistent-coach, en in Duitsland wordt hij daarom ook als de 'speler fluisteraar' omschreven. “Ik wist meteen dat we op dezelfde golflengte zaten”, zei Julian Nagelsmann over Toppmöller. “Dino is een relaxte kerel met een groot hart en hij begrijpt het voetbal erg goed. Hij is een geweldige toevoeging voor mijn technische staf en hij verdient het om meer in de spotlights te staan.” En dat laatste mag je zelfs letterlijk nemen.


Dino Toppmöller aan Transfermarkt.de: “Ik geloof dat leiderschap meer is dan enkel expertise. De spelers moeten je accepteren als coach, maar ook als een persoon.”

Door zijn eerdere ervaring als hoofdcoach bij F91 Dudelange en RE Virton, net als door zijn charisma en natuurlijke uitstraling, liet Julian Nagelsmann zijn assistent-coach vaak de pers te woord staan. “Hij heeft een zekere ervaring om voor de camera’s te staan”, zei Nagelsmann daar over. “Je kan het zien dat hij zelf hoofdcoach is geweest en hij is geen verwaande eikel.” Maar naast de talenkennis, het analyseren en inoefenen van de stilstaande fases, het voorbereiden en uitwerken van de trainingen, en de wedstrijd interviews, ligt de voornaamste kwaliteit van Toppmöller toch bij zijn tactische knowhow.

NAGELSMANN, TUCHEL, KLOPP EN HEYNCKES
Julian Nagelsmann omschrijft Dino Toppmöller als een intelligente man met een goede expertise. Dino is trouwens de zoon van Klaus Toppmöller, die Bayer Leverkusen in 2002 naar de finale van de Champions League leidde, en het lijkt slechts een kwestie van tijd te zijn dat de 42-jarige terug op zijn eigen benen zal staan als hoofdcoach. Wat zou Club Brugge dan kunnen verwachten van Toppmöller? Hij staat alvast voor dezelfde filosofie en visie van Nagelsmann. “Zijn voetbal is ook mijn voetbal”, zei Toppmöller eerder in de Duitse media.



“Balbezit is nooit een doel op zich. We willen aanvallend, doortastend en aantrekkelijk voetbal spelen, met een hoge intensiteit, druk- en counterpress momenten.” Dino Toppmöller haalt zijn inspiratie niet alleen bij Julian Nagelsmann, maar ook bij andere Duitse topcoaches zoals Thomas Tuchel “Omdat hij tactisch briljant is”, Jurgen Klopp “Hij motiveert de spelers ongelooflijk. Uiteindelijk gaat het om de wil en de laatste inspanning en Klopp zorgt daar voor”, en Jupp Heynckes: “Hij heeft gewoon ongelooflijke personele vaardigheden.”

TOPPMÖLLER KLAAR VOOR CLUB BRUGGE?
Club Brugge houdt met Dino Toppmöller dus duidelijk een veelzijdige coach in de gaten. Zijn tactische expertise en people skills staan buiten kijf, net als zijn ervaring bij topclubs zoals RB Leipzig en Bayern München. Toppmöller is ook een coach die de rangen sluit, goed communiceert en altijd populair is bij de spelers. Toevallig of niet zet Club Brugge - en voornamelijk Rik De Mil - na het vertrek van Scott Parker vol in op het creëren van een positieve groepsdynamiek. Het enige wat niet in zijn voordeel spreekt is een gebrek aan ervaring als hoofdcoach. Anderzijds had Alfred Schreuder dat vorig jaar ook niet, maar hij loodste Club Brugge toen wel nog naar de Belgische landstitel.



Dino Toppmöller verklaarde vorig jaar dat hij nog steeds een rol als hoofdcoach ambieert, en dat dit zelfs een doel is voor hem. Maar toen was er geen enkele reden om iets te veranderen, want hij voelde zich erg goed in zijn toenmalige rol als assistent-coach van Julian Nagelsmann bij Bayern München. In oktober vorig jaar was er zelfs al interesse van VfB Stuttgart, dat toen Pellegrino Matarazzo de laan uit stuurde. Nu Toppmöller sinds vorige week vrijdag een vrije coach is, zal hij dergelijke benaderingen en voorstellen ongetwijfeld uitgebreid bekijken. En dan is de vacante functie bij Club Brugge uiteraard ook een interessante piste om te bestuderen voor hem.

LEES OOK: Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Is Toppmöller de ideale coach voor Club Brugge?

Meest recent

Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

21
21
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

254
254
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

49
49
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

168
168
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

228
228
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

415
415
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

643
643
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

541
541
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

284
284
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

140
140
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

254
254
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

463
463
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

42
42
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

296
296
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

166
166
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

236
236
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

343
343
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

684
684
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

207
207
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

367
367
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2250
2250
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

263
263
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

353
353
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

671
671
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

192
192

Meer sportnieuws