Meesterzet Club Brugge met nieuwe topcoach

door
Meesterzet Club Brugge met nieuwe topcoach

Enkele weken geleden leek Alfred Schreuder de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge te worden, maar de onderhandelingen tussen beide partijen zijn al een tijdje geblokkeerd. Vincent Mannaert kijkt daarom naar andere opties en in die zoektocht is de manager uitgekomen bij Dino Toppmöller, de laatste jaren de vaste assistent van Julian Nagelsmann bij RB Leipzig en Bayern München. De 42-jarige is klaar om terug hoofdcoach te worden en volgens Sacha Tavolieri zou dat dus kunnen bij Club Brugge. Toppmöller is de tegenpool van Scott Parker en zijn profiel past erg goed in de nieuwe doorgevoerde dynamiek bij de huidige Belgische landskampioen.


ASSISTENT VAN NAGELSMANN (MET ERVARING ALS HOOFDCOACH)
Julian Nagelsmann kreeg vorige week vrijdag de bons bij Bayern München. Der Rekordmeister is 10 jaar op een rij ongenaakbaar in Duitsland, maar dit seizoen loopt het duidelijk verkeerd in München. Sinds vorige week staat Bayern niet meer aan de leiding in de Bundesliga en dat is men niet gewend bij de Duitse topclub. In het zog van Nagelsmann moesten ook zijn trouwe assistenten beschikken: Benjamin Glück, Xaver Zembrod en Dino Toppmöller. Die laatste wordt nu als potentiële nieuwe hoofdcoach van Club Brugge genoemd.



Dino Toppmöller heeft reeds ervaring als hoofdcoach bij F91 Dudelange (2016 tot en met 2019) en zelfs eventjes in België bij RE Virton (2019), waarbij hij vooral bij de Luxemburgers succesvol was. Toppmöller loodste Dudelange naar drie opeenvolgende titels, waaronder een treble in zijn eerste seizoen. Hij kwalificeerde de club ook voor de groepsfase van de Europa League, voor de eerste keer ooit in de clubgeschiedenis, waarin Dudelange onder andere AC Milan, Real Betis en Olympiakos bekampte.

DE ‘SPELER FLUISTERAAR’
Dino Toppmöller werd daarna de vaste assistent-coach van Julian Nagelsmann bij RB Leipzig en Bayern München. Toppmöller was een belangrijke asset in de technische staf van Nagelsmann, waarbij hij vooral verantwoordelijk was voor het uitwerken van de trainingen, in het bijzonder het analyseren en het inoefenen van stilstaande fases. Toppmöller vormde ook een belangrijke link tussen de technische staf en de spelers, want hij spreekt vloeiend Frans waardoor hij probleemloos kon communiceren met spelers zoals Kingsley Coman, Corentin Tolisso en Michael Cuisance.

Dino Toppmöller was bij RB Leipzig en Bayern München altijd populair bij de spelers, wat ook niet geheel verrassend is in de rol van assistent-coach, en in Duitsland wordt hij daarom ook als de 'speler fluisteraar' omschreven. “Ik wist meteen dat we op dezelfde golflengte zaten”, zei Julian Nagelsmann over Toppmöller. “Dino is een relaxte kerel met een groot hart en hij begrijpt het voetbal erg goed. Hij is een geweldige toevoeging voor mijn technische staf en hij verdient het om meer in de spotlights te staan.” En dat laatste mag je zelfs letterlijk nemen.


Dino Toppmöller aan Transfermarkt.de: “Ik geloof dat leiderschap meer is dan enkel expertise. De spelers moeten je accepteren als coach, maar ook als een persoon.”

Door zijn eerdere ervaring als hoofdcoach bij F91 Dudelange en RE Virton, net als door zijn charisma en natuurlijke uitstraling, liet Julian Nagelsmann zijn assistent-coach vaak de pers te woord staan. “Hij heeft een zekere ervaring om voor de camera’s te staan”, zei Nagelsmann daar over. “Je kan het zien dat hij zelf hoofdcoach is geweest en hij is geen verwaande eikel.” Maar naast de talenkennis, het analyseren en inoefenen van de stilstaande fases, het voorbereiden en uitwerken van de trainingen, en de wedstrijd interviews, ligt de voornaamste kwaliteit van Toppmöller toch bij zijn tactische knowhow.

NAGELSMANN, TUCHEL, KLOPP EN HEYNCKES
Julian Nagelsmann omschrijft Dino Toppmöller als een intelligente man met een goede expertise. Dino is trouwens de zoon van Klaus Toppmöller, die Bayer Leverkusen in 2002 naar de finale van de Champions League leidde, en het lijkt slechts een kwestie van tijd te zijn dat de 42-jarige terug op zijn eigen benen zal staan als hoofdcoach. Wat zou Club Brugge dan kunnen verwachten van Toppmöller? Hij staat alvast voor dezelfde filosofie en visie van Nagelsmann. “Zijn voetbal is ook mijn voetbal”, zei Toppmöller eerder in de Duitse media.



“Balbezit is nooit een doel op zich. We willen aanvallend, doortastend en aantrekkelijk voetbal spelen, met een hoge intensiteit, druk- en counterpress momenten.” Dino Toppmöller haalt zijn inspiratie niet alleen bij Julian Nagelsmann, maar ook bij andere Duitse topcoaches zoals Thomas Tuchel “Omdat hij tactisch briljant is”, Jurgen Klopp “Hij motiveert de spelers ongelooflijk. Uiteindelijk gaat het om de wil en de laatste inspanning en Klopp zorgt daar voor”, en Jupp Heynckes: “Hij heeft gewoon ongelooflijke personele vaardigheden.”

TOPPMÖLLER KLAAR VOOR CLUB BRUGGE?
Club Brugge houdt met Dino Toppmöller dus duidelijk een veelzijdige coach in de gaten. Zijn tactische expertise en people skills staan buiten kijf, net als zijn ervaring bij topclubs zoals RB Leipzig en Bayern München. Toppmöller is ook een coach die de rangen sluit, goed communiceert en altijd populair is bij de spelers. Toevallig of niet zet Club Brugge - en voornamelijk Rik De Mil - na het vertrek van Scott Parker vol in op het creëren van een positieve groepsdynamiek. Het enige wat niet in zijn voordeel spreekt is een gebrek aan ervaring als hoofdcoach. Anderzijds had Alfred Schreuder dat vorig jaar ook niet, maar hij loodste Club Brugge toen wel nog naar de Belgische landstitel.



Dino Toppmöller verklaarde vorig jaar dat hij nog steeds een rol als hoofdcoach ambieert, en dat dit zelfs een doel is voor hem. Maar toen was er geen enkele reden om iets te veranderen, want hij voelde zich erg goed in zijn toenmalige rol als assistent-coach van Julian Nagelsmann bij Bayern München. In oktober vorig jaar was er zelfs al interesse van VfB Stuttgart, dat toen Pellegrino Matarazzo de laan uit stuurde. Nu Toppmöller sinds vorige week vrijdag een vrije coach is, zal hij dergelijke benaderingen en voorstellen ongetwijfeld uitgebreid bekijken. En dan is de vacante functie bij Club Brugge uiteraard ook een interessante piste om te bestuderen voor hem.

LEES OOK: 'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Is Toppmöller de ideale coach voor Club Brugge?

Meest recent

Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Rudi Garcia heeft de Belgen naar het WK geloodst. Dat is een goede prestatie, maar zeker niet ...

0
0
Weelde voor Garcia: "Ik hoop in de basis te blijven staan"

Rudi Garcia mocht gisteren een feestje vieren. De WK-kwalificatie is een feit. Opdracht volbracht. ...

23
23
Plotse lof voor Garcia: "We zijn op de goede weg"

Het is hommeles tussen Rudi Garcia en Het Laatste Nieuws. Na de WK-kwalificatie stellen ze de ...

30
30
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

81
81
Witsel weet niet wat hij ziet: "Dit was héél emotioneel"

Na ongeveer een uur spelen bracht Rudi Garcia Axel Witsel in het veld. Hij gaf het Luikse publiek zo ...

61
61
Onthuld: 'Mannaert verkoos deze topcoach boven Garcia'

Na het behoud in de A-divisie van de Nations League, heeft Rudi Garcia ook zijn tweede grote target ...

139
139
Garcia vs. De Bilde: is dít de reden voor spanningen?

De Rode Duivels vierden dinsdagavond een uitgebreid feestje na hun kwalificatie voor het WK 2026. ...

311
311
Twee nieuwe WK-sprookjes, opsteker Duivels bij loting

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht geplaatst voor het WK in Canada, Mexico en de ...

151
151
'De Cat grof wild: transferplannen Anderlecht bekend'

Door de vroegtijdige uitschakeling van de Belgische ploeg op het WK U17, is Nathan De Cat ruim op ...

275
275
‘Druk op García stijgt: Belgische topcoach klopt al aan’

De druk op Rudi García wordt met de dag zwaarder: de resultaten vallen nog mee, maar op het ...

249
249
België naar WK: buitenlandse pers smult van één Rode Duivel

Als de balletjes op vijf december in de trommel gaan voor de loting van de groepsfase op het WK ...

278
278
Domper op feestavond: Garcia clasht met Gilles De Bilde

De Rode Duivels gaan naar het WK 2026! Zoals verwacht werd de kwalificatie dinsdagavond verzilverd ...

760
760
Met nieuwe bondscoach naar WK? 'Vincent Mannaert aan zet'

De Rode Duivels zijn sinds dinsdagavond zeker van hun WK-ticket na een mooie gala-avond tegen ...

174
174
Duivel solliciteert meteen naar WK: "Verdien mijn plaats"

De Rode Duivels mogen naar het WK, zoveel is nu ook definitief duidelijk. De kwalificatie kon hen ...

249
249
Kranten unaniem: één Rode Duivel alweer dé uitblinker

De Rode Duivels hebben dinsdagavond uiteindelijk toch hun WK-ticket in stijl weten binnen te halen. ...

295
295
Deze landen mogen al naar WK, zo zien barrages eruit

Dinsdagavond werden de laatste kwalificatiewedstrijden voor het WK afgewerkt. Enkel in Noord-Amerika ...

312
312
Spanje, Zwitserland, Oostenrijk, Schotland naar WK na thrillers

Naast de Rode Duivels wisten nog een aantal Europese landen zich dinsdag van het WK te verzilveren. ...

102
102
Rode Duivels mogen met monsterscore toch nog naar WK

De Rode Duivels hebben dinsdagavond gewoon hun ticket voor het WK binnengehaald. Tegen Liechtenstein ...

113
113
Van Gaal ziet pijnlijke oorzaak voor crisis bij Ajax

Voor Ajax is het alweer een zwaar tegenvallend seizoen aan het worden. In de Eredivisie heeft het nu ...

69
69
Toch nog een opsteker: jonge Duivels mogen nog dromen van EK

Het is voor de Belgische nationale jeugdelftallen geen al te best interlandluik geworden. De Jonge ...

181
181
Rode Duivels op voorsprong, maar fans uiten grote twijfel

De Rode Duivels lijken goed op weg om hun ticket voor het WK gewoon binnen te halen. Tegen ...

147
147
'Geen Anderlecht, FC Barcelona slaat wel hard toe'

RSC Anderlecht wordt jaarlijks met tientallen spelers in verband gebracht. Het ene dossier is al ...

255
255
Benzema sluit deze sensationale transfer niét uit

Rondom Karim Benzema is het al een tijdje stil. Hij speelt niet meer in Europa en bolt rustig uit in ...

76
76
JPL-smaakmaker 'vergeten': "Zou meedraaien bij Rode Duivels"

Elke interlandperiode worden een aantal namen genoemd die toch bij de selectie horen. Ook deze keer. ...

186
186
Bizarre keuze Garcia roept vragen op: "Waarom?"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg voor de partij tegen Liechtenstein meegedeeld. Daar vielen toch ...

442
442

Meer sportnieuws