Tedesco door het dolle heen: "Fantastische wedstrijd"

394 stemmen
Tedesco door het dolle heen:

Domenico Tedesco heeft in zijn eerste twee matchen als bondscoach meteen komaf gemaakt met alle twijfels. De Duitser zette de Rode Duivels meteen naar zijn hand en dat leverde ook het gewenste resultaat op. De 0-3 in Zweden werd dinsdagavond gevolgd door een knappe zege in Duitsland, dat met 2-3 verslagen werd. Vooral het eerste halfuur wervelden de Belgen.


Dat kon Tedesco natuurlijk bekoren. "k ben erg gelukkig. Het was een fantastische wedstrijd. We moesten de partij doodgemaakt hebben in de eerste helft, maar dat gebeurde helaas niet. We speelden met veel lef en gingen van onze eigen kwaliteiten uit", reageerde hij bij Het Laatste Nieuws.

Na rust zakten de Belgen wel wat weg en dat was meteen het enige kritiekpuntje van Tedesco, die echter meteen ook zalfde. "In de tweede periode maakten we enkele foutjes, maar dat kan gebeuren. De jongeren krijgen hun kans en grijpen die ook. We moeten hen tijd geven, maar ze verdienen alle lof. Het was een oefenmatch en het was vooral de bedoeling om veel nieuwe zaken uit te proberen. Ik ben trots dat we voor het eerst sinds 1910 kunnen winnen op Duits grondgebied."

EERSTE SINDS VANDEREYCKEN
Tedesco heeft dus een uitstekende start genomen. Hij is de eerste bondscoach sinds René Vandereycken in 2006 die debuteert met twee zeges en met zes goals in twee matchen kan hij het beste offensieve rapport voorleggen sinds Robert Waseige, die in 1999 debuteerde met negen goals na een 5-5 tegen Nederland en een 4-0 tegen Marokko.


LEES OOK: WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Is Tedesco al een meerwaarde voor de Rode Duivels?

Meest recent

'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

7
7
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

168
168
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

33
33
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

179
179
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

43
43
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

160
160
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

263
263
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

435
435
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

142
142
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

215
215
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

170
170
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

804
804
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

199
199
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

337
337
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

191
191
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

486
486
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

346
346
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

550
550
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

485
485
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

115
115
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

225
225
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

149
149
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

99
99
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

219
219
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

351
351

Meer sportnieuws