Blitzstart bezorgt Duivels historische zege in Duitsland

347 stemmen
Blitzstart bezorgt Duivels historische zege in Duitsland

Domenico Tedesco heeft zijn start als bondscoach van de Rode Duivels niet gemist. Na de 0-3 in Zweden op vrijdag boekte zijn ploeg nu ook een zeer knappe zege in Duitsland. Die Mannschaft werd voor de eerste keer sinds 1954 nog eens verslagen, want na een blitzstart met twee goals in de eerste acht minuten wonnen de Belgen uiteindelijk met 2-3.


Een halfuur lang waren de Rode Duivels in Keulen een pletwals die de Duitsers helemaal in de vernieling speelde. Na amper acht minuten stond er al 0-2 op het scorebord. Eerst kwam Carrasco goed naar binnen om Ter Stegen te kloppen met een hoge knal, even later scoorde Lukaku oog in oog met Ter Stegen zijn vierde goal op enkele dagen tijd.

Ook daarna bleven de kansen komen, met onder meer een kopbal van Lukaku op de lat. Na een halfuur ging de Belgische storm wel wat liggen en vlak voor rust kwam Duitsland weer in de match. Lukaku kreeg een kopbal van Füllkrug ongelukkig tegen de arm, waardoor de bal op de stip ging. De Duitse cultspits zette de penalty keurig om, waardoor we met 1-2 gingen rusten.

DUITSE DRUK
In de tweede helft kregen we een ander spelbeeld. De Duitsers, die na een halfuur al een dubbele wissel doorgevoerd hadden, kwamen met meer vuur uit de kleedkamer en gingen op zoek naar de gelijkmaker. De Duivels moesten achteruit en hadden geluk dat de gelijkmaker van Werner afgekeurd werd wegens buitenspel. Twaalf minuten voor tijd leken ze de wedstrijd echter alsnog te beslissen, toen aanvoerder De Bruyne zijn sterke match bekroonde door een scherpe counter af te werken. Toch werd het in de slotminuten nog bibberen, want twee minuten nadat hij de paal getroffen had, zorgde Gnabry alsnog voor 2-3. In de slotminuten zou België echter standhouden om een historisch resultaat over de streep te trekken.

LEES OOK: Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Verdiende zege voor de Duivels?

Meest recent

Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

21
21
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

176
176
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

108
108
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

55
55
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

17
17
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

93
93
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

65
65
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

434
434
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

53
53
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

190
190
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

161
161
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

214
214
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

94
94
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

156
156
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

199
199
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

26
26
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

277
277
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

121
121
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

217
217
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

137
137
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

284
284
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

40
40
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

173
173
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

120
120
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

243
243

Meer sportnieuws