Blitzstart bezorgt Duivels historische zege in Duitsland

door
Blitzstart bezorgt Duivels historische zege in Duitsland

Domenico Tedesco heeft zijn start als bondscoach van de Rode Duivels niet gemist. Na de 0-3 in Zweden op vrijdag boekte zijn ploeg nu ook een zeer knappe zege in Duitsland. Die Mannschaft werd voor de eerste keer sinds 1954 nog eens verslagen, want na een blitzstart met twee goals in de eerste acht minuten wonnen de Belgen uiteindelijk met 2-3.


Een halfuur lang waren de Rode Duivels in Keulen een pletwals die de Duitsers helemaal in de vernieling speelde. Na amper acht minuten stond er al 0-2 op het scorebord. Eerst kwam Carrasco goed naar binnen om Ter Stegen te kloppen met een hoge knal, even later scoorde Lukaku oog in oog met Ter Stegen zijn vierde goal op enkele dagen tijd.

Ook daarna bleven de kansen komen, met onder meer een kopbal van Lukaku op de lat. Na een halfuur ging de Belgische storm wel wat liggen en vlak voor rust kwam Duitsland weer in de match. Lukaku kreeg een kopbal van Füllkrug ongelukkig tegen de arm, waardoor de bal op de stip ging. De Duitse cultspits zette de penalty keurig om, waardoor we met 1-2 gingen rusten.

DUITSE DRUK
In de tweede helft kregen we een ander spelbeeld. De Duitsers, die na een halfuur al een dubbele wissel doorgevoerd hadden, kwamen met meer vuur uit de kleedkamer en gingen op zoek naar de gelijkmaker. De Duivels moesten achteruit en hadden geluk dat de gelijkmaker van Werner afgekeurd werd wegens buitenspel. Twaalf minuten voor tijd leken ze de wedstrijd echter alsnog te beslissen, toen aanvoerder De Bruyne zijn sterke match bekroonde door een scherpe counter af te werken. Toch werd het in de slotminuten nog bibberen, want twee minuten nadat hij de paal getroffen had, zorgde Gnabry alsnog voor 2-3. In de slotminuten zou België echter standhouden om een historisch resultaat over de streep te trekken.

LEES OOK: WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Verdiende zege voor de Duivels?

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

238
238
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

77
77
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

191
191
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

77
77
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

630
630
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

828
828
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

306
306
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

185
185
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

66
66
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

216
216
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

140
140
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

415
415
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

31
31
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

191
191
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

216
216
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

78
78
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

123
123
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

306
306
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

212
212
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

26
26
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

72
72
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

138
138
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

535
535
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

128
128
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

770
770

Meer sportnieuws