Blitzstart bezorgt Duivels historische zege in Duitsland

347 stemmen
Blitzstart bezorgt Duivels historische zege in Duitsland

Domenico Tedesco heeft zijn start als bondscoach van de Rode Duivels niet gemist. Na de 0-3 in Zweden op vrijdag boekte zijn ploeg nu ook een zeer knappe zege in Duitsland. Die Mannschaft werd voor de eerste keer sinds 1954 nog eens verslagen, want na een blitzstart met twee goals in de eerste acht minuten wonnen de Belgen uiteindelijk met 2-3.


Een halfuur lang waren de Rode Duivels in Keulen een pletwals die de Duitsers helemaal in de vernieling speelde. Na amper acht minuten stond er al 0-2 op het scorebord. Eerst kwam Carrasco goed naar binnen om Ter Stegen te kloppen met een hoge knal, even later scoorde Lukaku oog in oog met Ter Stegen zijn vierde goal op enkele dagen tijd.

Ook daarna bleven de kansen komen, met onder meer een kopbal van Lukaku op de lat. Na een halfuur ging de Belgische storm wel wat liggen en vlak voor rust kwam Duitsland weer in de match. Lukaku kreeg een kopbal van Füllkrug ongelukkig tegen de arm, waardoor de bal op de stip ging. De Duitse cultspits zette de penalty keurig om, waardoor we met 1-2 gingen rusten.

DUITSE DRUK
In de tweede helft kregen we een ander spelbeeld. De Duitsers, die na een halfuur al een dubbele wissel doorgevoerd hadden, kwamen met meer vuur uit de kleedkamer en gingen op zoek naar de gelijkmaker. De Duivels moesten achteruit en hadden geluk dat de gelijkmaker van Werner afgekeurd werd wegens buitenspel. Twaalf minuten voor tijd leken ze de wedstrijd echter alsnog te beslissen, toen aanvoerder De Bruyne zijn sterke match bekroonde door een scherpe counter af te werken. Toch werd het in de slotminuten nog bibberen, want twee minuten nadat hij de paal getroffen had, zorgde Gnabry alsnog voor 2-3. In de slotminuten zou België echter standhouden om een historisch resultaat over de streep te trekken.

LEES OOK: Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Verdiende zege voor de Duivels?

Meest recent

Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

6
6
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

474
474
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

49
49
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

25
25
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

34
34
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

19
19
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

153
153
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

74
74
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

50
50
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

164
164
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

271
271
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

80
80
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

152
152
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

38
38
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

239
239
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

71
71
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

39
39
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

590
590
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

585
585
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

70
70
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

284
284
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

154
154
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

306
306
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

164
164

Meer sportnieuws