Vertonghen: "Tot dan kan ik zeker nog mee bij België"

door
Vertonghen:

Jan Vertonghen kende een sterk WK en snoerde de criticasters de mond. Nadat hij was aangepast aan RSC Anderlecht haalt hij ook daar een geweldig niveau. Tegen Zweden toonde de linksvoetige centrale verdediger dat hij nog thuishoort bij de Rode Duivels. Hij sprak over de nationale ploeg in de podcast Football Is Life.


"Ik had wel verwacht dat ik bij de selectie zou zitten na de eerdere gesprekken met de bondscoach. Het voelt aan als een nieuwe start van een nieuwe generatie. Het was toch wennen dat jongens als Mignolet, Alderweireld, Mertens en Witsel er nu niet bij zijn. Ik wist het al iets eerder van Toby, maar ik zei hem ook dat hij nog zeker het niveau had. Maar hij had de keuze al gemaakt. Hij wil ook nog twee à drie mooie jaren meemaken met Antwerp en meer tijd spenderen met zijn gezin”, zegt Vertonghen.

De ex-speler van Ajax, Tottenham en Benfica dacht zelf niet aan stoppen als international. “Eigenlijk niet, ook omdat ik mij nog goed voel. Ik speelde volgens mijn gevoel een goed WK en dacht dat ik wel nog van waarde kon zijn in dit team. Tegen Zweden speelde ik en het ging goed. Op een gegeven moment zal het ophouden, dat besef ik ook, en er zullen wellicht ook matchen komen die minder goed gaan verlopen voor mij. Ik heb wel nog het gevoel dat ik nog zeker tot het EK meekan. Nadien zien we wel."
 

LEES OOK: Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Gaat Vertonghen meespelen op het EK 2024?

Meest recent

'Club Brugge heeft beet: twee vliegen in één klap'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

140
140
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij goudhaantje'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

45
45
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

349
349
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

210
210
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

575
575
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

433
433
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

149
149
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

90
90
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

406
406
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

62
62
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

184
184
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

342
342
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

239
239
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

210
210
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

304
304
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

249
249
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

429
429
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

230
230
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

65
65
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

107
107
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

618
618
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

85
85
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

918
918
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

663
663
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

34
34

Meer sportnieuws