Vertonghen onthult: "Kreeg berichtje van Overmars"

door
Vertonghen onthult:

De aanvoerdersband moest hij aan Kevin De Bruyne laten, maar tegen Zweden deed Jan Vertonghen (35) wel nog altijd dienst als leider van de defensie. De recordinternational bewees de voorbije weken ook bij Anderlecht dat hij nog niet versleten is. Al beseft hij dat de jaren stilaan wel hun tol beginnen te eisen.


In de podcast Football is Life van FC Afkicken vreest Vertonghen, die voor het overige weliswaar niet graag geconfronteerd wordt met zijn houdbaarheidsdatum, er bijvoorbeeld voor dat hij ooit nog een comeback zal vieren bij Ajax. "Als speler lijkt die kans klein, ook qua kwaliteit. Ajax aast op een ander niveau dan mannen van mijn leeftijd. Het is simpelweg niet realistisch", aldus de ervaren verdediger.

Nochtans zat een tweede periode in Amsterdam, waar Vertonghen destijds doorbrak en maar liefst  220 keer in actie kwam alvorens naar Tottenham te verhuizen, er enkele jaren geleden wel degelijk in. "Nog voor Daley Blind terug was kreeg ik een bericht van Marc Overmars of ik zin had om terug te keren. Voor mij was het toen echter niet het juiste moment," vertelt de 146-voudig Rode Duivel verder nog.

ANTWERP?
Uiteindelijk verhuisde Vertonghen een paar jaar later naar Benfica, om vorige zomer vervolgens bij Anderlecht te belanden. Nadat hij bij Ajax op kant was geschoven omwille van grensoverschrijdend gedrag zette Overmars inmiddels de lijnen uit bij Antwerp. Mogelijk waagde hij toen dus eveneens een poging om de linkspoot naar de Bosuil, waar hij dan herenigd kon worden met Toby Alderweireld, te lokken.

LEES OOK: Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Vertonghen had bij Antwerp wel gepast

Meest recent

Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

171
171
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

31
31
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

21
21
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

210
210
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

77
77
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

467
467
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

381
381
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

332
332
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

51
51
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

913
913
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

242
242
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

429
429
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

75
75
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1086
1086
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

112
112
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

207
207
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

329
329
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

121
121
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

413
413
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

352
352
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

80
80
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

43
43
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

970
970
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

99
99
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

175
175

Meer sportnieuws