Vertonghen onthult: "Kreeg berichtje van Overmars"

door
Vertonghen onthult:

De aanvoerdersband moest hij aan Kevin De Bruyne laten, maar tegen Zweden deed Jan Vertonghen (35) wel nog altijd dienst als leider van de defensie. De recordinternational bewees de voorbije weken ook bij Anderlecht dat hij nog niet versleten is. Al beseft hij dat de jaren stilaan wel hun tol beginnen te eisen.


In de podcast Football is Life van FC Afkicken vreest Vertonghen, die voor het overige weliswaar niet graag geconfronteerd wordt met zijn houdbaarheidsdatum, er bijvoorbeeld voor dat hij ooit nog een comeback zal vieren bij Ajax. "Als speler lijkt die kans klein, ook qua kwaliteit. Ajax aast op een ander niveau dan mannen van mijn leeftijd. Het is simpelweg niet realistisch", aldus de ervaren verdediger.

Nochtans zat een tweede periode in Amsterdam, waar Vertonghen destijds doorbrak en maar liefst  220 keer in actie kwam alvorens naar Tottenham te verhuizen, er enkele jaren geleden wel degelijk in. "Nog voor Daley Blind terug was kreeg ik een bericht van Marc Overmars of ik zin had om terug te keren. Voor mij was het toen echter niet het juiste moment," vertelt de 146-voudig Rode Duivel verder nog.

ANTWERP?
Uiteindelijk verhuisde Vertonghen een paar jaar later naar Benfica, om vorige zomer vervolgens bij Anderlecht te belanden. Nadat hij bij Ajax op kant was geschoven omwille van grensoverschrijdend gedrag zette Overmars inmiddels de lijnen uit bij Antwerp. Mogelijk waagde hij toen dus eveneens een poging om de linkspoot naar de Bosuil, waar hij dan herenigd kon worden met Toby Alderweireld, te lokken.

LEES OOK: Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

Vertonghen had bij Antwerp wel gepast

Meest recent

'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

49
49
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

58
58
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

76
76
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

287
287
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

61
61
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

147
147
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

218
218
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

68
68
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

223
223
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

193
193
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

379
379
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

276
276
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

383
383
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

332
332
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

295
295
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

57
57
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

260
260
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

460
460
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

119
119
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

202
202
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

61
61
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

123
123
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

182
182
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

334
334
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

63
63

Meer sportnieuws