Grote lof voor Tedesco: "Dát is zijn grootste kwaliteit"

door
Grote lof voor Tedesco:

De Rode Duivels kijken dinsdagavond Duitsland in de ogen in Keulen in een vriendschappelijke wedstrijd. Een mooie test meteen voor Domenico Tedesco, die natuurlijk een sterke band heeft met onze oosterburen.


De in Italië geboren oefenmeester groeide namelijk op in Duitsland en bouwde er ook zijn voetbalcarrière uit. Sinds kort staat hij aan het roer van onze nationale ploeg, die hij in zijn eerste wedstrijd als T1 naar een 0-3-zege leidde op het veld van Zweden. Een goede start, die een even goed vervolg verdient op het veld van de Duitsers.

In Duitsland kijken ze uit naar de confrontatie met Tedesco. Ze kennen er onze bondscoach vanbinnen en vanbuiten en kunnen zijn kwaliteiten dan ook als geen ander inschatten. Henrik Jacobs van Hamburger Adenblatt gunt ons bij RTBF een inkijk in de persoon Tedesco. "Zijn grootste kwaliteit?", vraagt Jacobs zich luidop af. "Zijn communicatieve vaardigheden. Hij kent meerdere talen. Dat helpt hem om met zijn spelers te praten. Hij heeft ook een grote tactische kennis. Op de coachingsacademie had hij de beste resultaten. Hij begrijpt dingen die anderen niet begrijpen", klinkt het lovend.

EK ALS DOEL
Het doel onder Tedesco is duidelijk: het EK in Duitsland halen. Met de zege tegen Zweden zetten de Belgen alvast een goede eerste stap richting deelname aan dat toernooi. Een goed resultaat en dito prestatie tegen Duitsland zou het vertrouwen bij de Duivels nog wat doen toenemen richting de volgende kwalificatiewedstrijden, die in juni gepland staan. Na het WK heerst er alvast een positieve sfeer rond de nationale ploeg en dat lijkt nu al de grootste verwezenlijking van Tedesco.

LEES OOK: Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Wat wordt het tegen Duitsland?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

23
23
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

32
32
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

49
49
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

58
58
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

43
43
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

46
46
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

76
76
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

173
173
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

141
141
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

124
124
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

65
65
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

61
61
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

124
124
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

181
181
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

263
263
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

154
154
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

102
102
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

204
204
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

378
378
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

119
119
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

502
502
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

131
131
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

132
132
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

281
281

Meer sportnieuws