Grote lof voor Tedesco: "Dát is zijn grootste kwaliteit"

door
Grote lof voor Tedesco:

De Rode Duivels kijken dinsdagavond Duitsland in de ogen in Keulen in een vriendschappelijke wedstrijd. Een mooie test meteen voor Domenico Tedesco, die natuurlijk een sterke band heeft met onze oosterburen.


De in Italië geboren oefenmeester groeide namelijk op in Duitsland en bouwde er ook zijn voetbalcarrière uit. Sinds kort staat hij aan het roer van onze nationale ploeg, die hij in zijn eerste wedstrijd als T1 naar een 0-3-zege leidde op het veld van Zweden. Een goede start, die een even goed vervolg verdient op het veld van de Duitsers.

In Duitsland kijken ze uit naar de confrontatie met Tedesco. Ze kennen er onze bondscoach vanbinnen en vanbuiten en kunnen zijn kwaliteiten dan ook als geen ander inschatten. Henrik Jacobs van Hamburger Adenblatt gunt ons bij RTBF een inkijk in de persoon Tedesco. "Zijn grootste kwaliteit?", vraagt Jacobs zich luidop af. "Zijn communicatieve vaardigheden. Hij kent meerdere talen. Dat helpt hem om met zijn spelers te praten. Hij heeft ook een grote tactische kennis. Op de coachingsacademie had hij de beste resultaten. Hij begrijpt dingen die anderen niet begrijpen", klinkt het lovend.

EK ALS DOEL
Het doel onder Tedesco is duidelijk: het EK in Duitsland halen. Met de zege tegen Zweden zetten de Belgen alvast een goede eerste stap richting deelname aan dat toernooi. Een goed resultaat en dito prestatie tegen Duitsland zou het vertrouwen bij de Duivels nog wat doen toenemen richting de volgende kwalificatiewedstrijden, die in juni gepland staan. Na het WK heerst er alvast een positieve sfeer rond de nationale ploeg en dat lijkt nu al de grootste verwezenlijking van Tedesco.

LEES OOK: Arthur Theate blaast loftrompet richting Rudi Garcia

Wat wordt het tegen Duitsland?

Meest recent

Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

55
55
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

32
32
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

403
403
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

77
77
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

263
263
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

75
75
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

367
367
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

350
350
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

121
121
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

430
430
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

247
247
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

453
453
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

509
509
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

425
425
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

184
184
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

260
260
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

345
345
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

226
226
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

94
94
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

223
223
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

209
209
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

63
63
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

689
689
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

127
127
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

664
664

Meer sportnieuws