Grote lof voor Tedesco: "Dát is zijn grootste kwaliteit"

door
Grote lof voor Tedesco:

De Rode Duivels kijken dinsdagavond Duitsland in de ogen in Keulen in een vriendschappelijke wedstrijd. Een mooie test meteen voor Domenico Tedesco, die natuurlijk een sterke band heeft met onze oosterburen.


De in Italië geboren oefenmeester groeide namelijk op in Duitsland en bouwde er ook zijn voetbalcarrière uit. Sinds kort staat hij aan het roer van onze nationale ploeg, die hij in zijn eerste wedstrijd als T1 naar een 0-3-zege leidde op het veld van Zweden. Een goede start, die een even goed vervolg verdient op het veld van de Duitsers.

In Duitsland kijken ze uit naar de confrontatie met Tedesco. Ze kennen er onze bondscoach vanbinnen en vanbuiten en kunnen zijn kwaliteiten dan ook als geen ander inschatten. Henrik Jacobs van Hamburger Adenblatt gunt ons bij RTBF een inkijk in de persoon Tedesco. "Zijn grootste kwaliteit?", vraagt Jacobs zich luidop af. "Zijn communicatieve vaardigheden. Hij kent meerdere talen. Dat helpt hem om met zijn spelers te praten. Hij heeft ook een grote tactische kennis. Op de coachingsacademie had hij de beste resultaten. Hij begrijpt dingen die anderen niet begrijpen", klinkt het lovend.

EK ALS DOEL
Het doel onder Tedesco is duidelijk: het EK in Duitsland halen. Met de zege tegen Zweden zetten de Belgen alvast een goede eerste stap richting deelname aan dat toernooi. Een goed resultaat en dito prestatie tegen Duitsland zou het vertrouwen bij de Duivels nog wat doen toenemen richting de volgende kwalificatiewedstrijden, die in juni gepland staan. Na het WK heerst er alvast een positieve sfeer rond de nationale ploeg en dat lijkt nu al de grootste verwezenlijking van Tedesco.

LEES OOK: Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Wat wordt het tegen Duitsland?

Meest recent

"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

3
3
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

20
20
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

15
15
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

141
141
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

92
92
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1064
1064
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

492
492
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

30
30
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

96
96
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

143
143
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

109
109
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

231
231
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

135
135
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

114
114
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

93
93
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

111
111
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

304
304
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

39
39
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

621
621
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

342
342
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

128
128
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

163
163
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

267
267
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

120
120
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

84
84

Meer sportnieuws