Grote lof voor Tedesco: "Dát is zijn grootste kwaliteit"

door
Grote lof voor Tedesco:

De Rode Duivels kijken dinsdagavond Duitsland in de ogen in Keulen in een vriendschappelijke wedstrijd. Een mooie test meteen voor Domenico Tedesco, die natuurlijk een sterke band heeft met onze oosterburen.


De in Italië geboren oefenmeester groeide namelijk op in Duitsland en bouwde er ook zijn voetbalcarrière uit. Sinds kort staat hij aan het roer van onze nationale ploeg, die hij in zijn eerste wedstrijd als T1 naar een 0-3-zege leidde op het veld van Zweden. Een goede start, die een even goed vervolg verdient op het veld van de Duitsers.

In Duitsland kijken ze uit naar de confrontatie met Tedesco. Ze kennen er onze bondscoach vanbinnen en vanbuiten en kunnen zijn kwaliteiten dan ook als geen ander inschatten. Henrik Jacobs van Hamburger Adenblatt gunt ons bij RTBF een inkijk in de persoon Tedesco. "Zijn grootste kwaliteit?", vraagt Jacobs zich luidop af. "Zijn communicatieve vaardigheden. Hij kent meerdere talen. Dat helpt hem om met zijn spelers te praten. Hij heeft ook een grote tactische kennis. Op de coachingsacademie had hij de beste resultaten. Hij begrijpt dingen die anderen niet begrijpen", klinkt het lovend.

EK ALS DOEL
Het doel onder Tedesco is duidelijk: het EK in Duitsland halen. Met de zege tegen Zweden zetten de Belgen alvast een goede eerste stap richting deelname aan dat toernooi. Een goed resultaat en dito prestatie tegen Duitsland zou het vertrouwen bij de Duivels nog wat doen toenemen richting de volgende kwalificatiewedstrijden, die in juni gepland staan. Na het WK heerst er alvast een positieve sfeer rond de nationale ploeg en dat lijkt nu al de grootste verwezenlijking van Tedesco.

LEES OOK: Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Wat wordt het tegen Duitsland?

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

27
27
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

115
115
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

59
59
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

39
39
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

19
19
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

167
167
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

326
326
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

130
130
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

149
149
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

78
78
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

141
141
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

468
468
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

163
163
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

95
95
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

650
650
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

191
191
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

48
48
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

893
893
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

162
162
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

292
292
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

532
532
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

845
845
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

1001
1001
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

233
233
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

59
59

Meer sportnieuws