Lapoussin-debacle krijgt staartje, Union-CEO reageert scherp

door
Lapoussin-debacle krijgt staartje, Union-CEO reageert scherp

Gisteren raakte bekend dat Loïc Lapoussin, sterkhouder bij Royal Union SG, uit de nationale selectie van Madagaskar was gezet. De Fransman Nicolas Dupuis, bondscoach van het Afrikaanse land, wou de middenvelder niet langer bij de groep hebben nadat hij zich had bezondigd aan "ongepast gedrag". 


Lapoussin, die gisteren 27 werd, was nergens te bespeuren tijdens de 2-0 nederlaag van Madagaskar tegen de Centraal-Afrikaanse Republiek. De eilandnatie zag zo zijn laatste kans op kwalificatie voor de Africa Cup de neus doorgeboord worden. Samen met ploeggenoot Sylvio Ouassiero zou de Union-smaakmaker de groepsregels overtreden hebben. "Het gaat om ongepast gedrag waar ik absoluut niet achter sta. Zij zullen niet op het veld staan", vertelde bondscoach Dupuis bekend op Facebook. 

Het is niet bekend om welk exact gedrag het gaat, maar ook de Brusselse club van de middenvelder heeft beslist om actie te ondernemen. “Het heeft geen zin om nu al een standpunt in te nemen, want we weten niet wat er precies gebeurd is”, aldus Union-CEO Philippe Bormans aan Het Laatste Nieuws. “Maar we verwachten een uitleg van Lapoussin en gaan ook informeren bij de voetbalfederatie van Madagascar.”

SCHULDBESEF
Het is niet de eerste keer dat Union problemen heeft met Lapoussin. Vorig jaar kreeg hij nog een extra boete van de Brusselse traditieclub nadat hij een alcoholcontrole had geweigerd en zich had misdragen tegenover de politie. De middenvelder mocht toen een nacht in de cel doorbrengen en werd door Union uit de wedstrijdselectie gezet voor de bekerpartij tegen KV Oostende. Lapoussin verontschuldigde zich toen wel voor zijn gedrag. 

LEES OOK: Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Moet Lapoussin ook gestraft worden bij Union?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

8
8
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

33
33
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

334
334
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

291
291
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

175
175
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

227
227
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

66
66
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

566
566
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

208
208
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

390
390
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

608
608
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

210
210
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

389
389
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

164
164
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

163
163
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

258
258
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

78
78
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

334
334
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

227
227
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

236
236
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws