Lapoussin-debacle krijgt staartje, Union-CEO reageert scherp

177
Lapoussin-debacle krijgt staartje, Union-CEO reageert scherp

Gisteren raakte bekend dat Loïc Lapoussin, sterkhouder bij Royal Union SG, uit de nationale selectie van Madagaskar was gezet. De Fransman Nicolas Dupuis, bondscoach van het Afrikaanse land, wou de middenvelder niet langer bij de groep hebben nadat hij zich had bezondigd aan "ongepast gedrag". 


Lapoussin, die gisteren 27 werd, was nergens te bespeuren tijdens de 2-0 nederlaag van Madagaskar tegen de Centraal-Afrikaanse Republiek. De eilandnatie zag zo zijn laatste kans op kwalificatie voor de Africa Cup de neus doorgeboord worden. Samen met ploeggenoot Sylvio Ouassiero zou de Union-smaakmaker de groepsregels overtreden hebben. "Het gaat om ongepast gedrag waar ik absoluut niet achter sta. Zij zullen niet op het veld staan", vertelde bondscoach Dupuis bekend op Facebook. 

Het is niet bekend om welk exact gedrag het gaat, maar ook de Brusselse club van de middenvelder heeft beslist om actie te ondernemen. “Het heeft geen zin om nu al een standpunt in te nemen, want we weten niet wat er precies gebeurd is”, aldus Union-CEO Philippe Bormans aan Het Laatste Nieuws. “Maar we verwachten een uitleg van Lapoussin en gaan ook informeren bij de voetbalfederatie van Madagascar.”

SCHULDBESEF
Het is niet de eerste keer dat Union problemen heeft met Lapoussin. Vorig jaar kreeg hij nog een extra boete van de Brusselse traditieclub nadat hij een alcoholcontrole had geweigerd en zich had misdragen tegenover de politie. De middenvelder mocht toen een nacht in de cel doorbrengen en werd door Union uit de wedstrijdselectie gezet voor de bekerpartij tegen KV Oostende. Lapoussin verontschuldigde zich toen wel voor zijn gedrag. 

LEES OOK: Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

Moet Lapoussin ook gestraft worden bij Union?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

19
19
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

63
63
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

30
30
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

16
16
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

126
126
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

78
78
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

195
195
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

55
55
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

177
177
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

198
198
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

231
231
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

117
117
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

307
307
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

403
403
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

482
482
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

181
181
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

119
119
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

332
332
Rotatie bij Bruno? Opvallende statistiek bij Anderlecht

Vitor Bruno krijgt de kritiek dat hij veel te veel roteert. Maar heeft de Portugees stilaan wel ...

98
98
Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

1215
1215
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

318
318
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

383
383
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

416
416
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

126
126
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

227
227

Meer sportnieuws