Lapoussin-debacle krijgt staartje, Union-CEO reageert scherp

177
Lapoussin-debacle krijgt staartje, Union-CEO reageert scherp

Gisteren raakte bekend dat Loïc Lapoussin, sterkhouder bij Royal Union SG, uit de nationale selectie van Madagaskar was gezet. De Fransman Nicolas Dupuis, bondscoach van het Afrikaanse land, wou de middenvelder niet langer bij de groep hebben nadat hij zich had bezondigd aan "ongepast gedrag". 


Lapoussin, die gisteren 27 werd, was nergens te bespeuren tijdens de 2-0 nederlaag van Madagaskar tegen de Centraal-Afrikaanse Republiek. De eilandnatie zag zo zijn laatste kans op kwalificatie voor de Africa Cup de neus doorgeboord worden. Samen met ploeggenoot Sylvio Ouassiero zou de Union-smaakmaker de groepsregels overtreden hebben. "Het gaat om ongepast gedrag waar ik absoluut niet achter sta. Zij zullen niet op het veld staan", vertelde bondscoach Dupuis bekend op Facebook. 

Het is niet bekend om welk exact gedrag het gaat, maar ook de Brusselse club van de middenvelder heeft beslist om actie te ondernemen. “Het heeft geen zin om nu al een standpunt in te nemen, want we weten niet wat er precies gebeurd is”, aldus Union-CEO Philippe Bormans aan Het Laatste Nieuws. “Maar we verwachten een uitleg van Lapoussin en gaan ook informeren bij de voetbalfederatie van Madagascar.”

SCHULDBESEF
Het is niet de eerste keer dat Union problemen heeft met Lapoussin. Vorig jaar kreeg hij nog een extra boete van de Brusselse traditieclub nadat hij een alcoholcontrole had geweigerd en zich had misdragen tegenover de politie. De middenvelder mocht toen een nacht in de cel doorbrengen en werd door Union uit de wedstrijdselectie gezet voor de bekerpartij tegen KV Oostende. Lapoussin verontschuldigde zich toen wel voor zijn gedrag. 

LEES OOK: Scheidsrechters onder vuur: Lardot dreigt met sancties

Moet Lapoussin ook gestraft worden bij Union?

Meest recent

Ex-topref duidelijk: Anderlecht bestolen in Europa

RSC Anderlecht begon woensdag met een nederlaag aan de Europa League, al had het gerust ook anders ...

18
18
Van Bommel verrast: Vanaken out, JPL-revelaties in?

Heel voetbalminnend België kijkt al reikhalzend uit naar het middaguur, wanneer Mark van Bommel ...

52
52
Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

40
40
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

80
80
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

55
55
Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

116
116
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

134
134
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

325
325
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

65
65
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

245
245
'Masterplan Barça: spraakmakende comeback op tafel'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

257
257
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

54
54
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

37
37
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

38
38
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

405
405
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

334
334
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

27
27
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

764
764
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

303
303
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

772
772
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

269
269
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

1017
1017
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

817
817
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

495
495
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

348
348

Meer sportnieuws