Van Dijk pareert kritiek Van Basten en Gullit: "Heb hier niets aan"

door
Van Dijk pareert kritiek Van Basten en Gullit:

Nederland won maandag zonder veel problemen in eigen huis van voetbaldwerg Gibraltar. Het werd 3-0 in De Kuip, maar achteraf toonde bondscoach Ronald Koeman zich ontevreden over de geleverde prestatie. Ook Marco van Basten en Ruud Gullit spraken zich kritisch uit over het voetbal dat Oranje op de mat toverde. Aanvoerder Virgil van Dijk reageerde gisterenavond op de hele heisa. 


"Ik weet niet wat voor kritiek er is geleverd? Het is duidelijk dat we slecht hebben gespeeld. Ik ben een van de ervaren jongens, dus het is volkomen terecht", vertelde Van Dijk aan Ziggo Sport na de gewonnen wedstrijd. Eventjes later werd het duidelijk dat de kritiek kwam van Van Basten en Gullit. Beide heren verweten de potige verdediger dat hij niet genoeg leiderschap had getoond in de partij tegen Gibraltar. 

"Ik heb hier niets aan. Iedereen mag zijn mening hebben tegenwoordig, dat is het geval. Of ik de lat onrealistisch hoog heb ik gelegd? Hoe kan dat nou? Perfect was het nooit, constant is het juiste woord. We hebben veel succes gehad met het team. Voetballers, dat weten zij als geen ander, hebben hoge pieken en diepe dalen", antwoordde de Liverpool-speler. 

ROBOTS
"Je weet als geen ander wanneer je wel of niet iets goed doet", ging Van Dijk verder. De kapitein van Oranje gaf ook meteen toe dat hij niet fantastisch bezig is bij Liverpool. "Het zijn lastige tijden bij de club, ook met ups and downs. Ik ben heel positief over de toekomst en probeer elke wedstrijd mijn allerbeste wedstrijd ooit te spelen. We zijn geen robots. Laten we dat niet vergeten. Misschien vergeten mensen dat soms wel eens."

Begrijp jij de reactie van Van Dijk?

Meest recent

'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

50
50
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

23
23
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

164
164
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

54
54
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

116
116
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

101
101
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

14
14
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

92
92
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

280
280
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

111
111
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

500
500
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

167
167
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

174
174
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

203
203
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

127
127
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

295
295
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

198
198
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

244
244
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

360
360
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

252
252
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

427
427
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

179
179
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

193
193
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

119
119
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

256
256

Meer sportnieuws