Van Dijk pareert kritiek Van Basten en Gullit: "Heb hier niets aan"

120 stemmen
Van Dijk pareert kritiek Van Basten en Gullit:

Nederland won maandag zonder veel problemen in eigen huis van voetbaldwerg Gibraltar. Het werd 3-0 in De Kuip, maar achteraf toonde bondscoach Ronald Koeman zich ontevreden over de geleverde prestatie. Ook Marco van Basten en Ruud Gullit spraken zich kritisch uit over het voetbal dat Oranje op de mat toverde. Aanvoerder Virgil van Dijk reageerde gisterenavond op de hele heisa. 


"Ik weet niet wat voor kritiek er is geleverd? Het is duidelijk dat we slecht hebben gespeeld. Ik ben een van de ervaren jongens, dus het is volkomen terecht", vertelde Van Dijk aan Ziggo Sport na de gewonnen wedstrijd. Eventjes later werd het duidelijk dat de kritiek kwam van Van Basten en Gullit. Beide heren verweten de potige verdediger dat hij niet genoeg leiderschap had getoond in de partij tegen Gibraltar. 

"Ik heb hier niets aan. Iedereen mag zijn mening hebben tegenwoordig, dat is het geval. Of ik de lat onrealistisch hoog heb ik gelegd? Hoe kan dat nou? Perfect was het nooit, constant is het juiste woord. We hebben veel succes gehad met het team. Voetballers, dat weten zij als geen ander, hebben hoge pieken en diepe dalen", antwoordde de Liverpool-speler. 

ROBOTS
"Je weet als geen ander wanneer je wel of niet iets goed doet", ging Van Dijk verder. De kapitein van Oranje gaf ook meteen toe dat hij niet fantastisch bezig is bij Liverpool. "Het zijn lastige tijden bij de club, ook met ups and downs. Ik ben heel positief over de toekomst en probeer elke wedstrijd mijn allerbeste wedstrijd ooit te spelen. We zijn geen robots. Laten we dat niet vergeten. Misschien vergeten mensen dat soms wel eens."

Begrijp jij de reactie van Van Dijk?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Rigaux troeft Club af, Ajax heeft nieuwe coach'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

17
17
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

86
86
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

35
35
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

69
69
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

33
33
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

197
197
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

111
111
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

336
336
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

91
91
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

64
64
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

266
266
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

119
119
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

684
684
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

195
195
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

113
113
"Grootste slachtoffer experiment Garcia" - Degryse duidelijk

Rudi Garcia heeft dinsdag een goede beurt gemaakt als Belgisch bondscoach. Zijn experiment om met ...

195
195
Courtois verklapt: zó reageerde Modric na supersave

Thibaut Courtois heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste minuten namens de nationale ploeg ...

230
230
Vanaken zet Garcia met rug tegen muur: "Was echt frappant"

Verschillende Rode Duivels hebben dinsdagavond een goede beurt gemaakt in de oefenwedstrijd tegen ...

1439
1439
Eén Duivel valt hard door de mand: kranten geven 4 op 10

Met een 0-2-oefenzege op het veld van Kroatië hebben de Rode Duivels dinsdagavond extra ...

720
720
‘Complete chaos: sleutelspeler splijt Rode Duivels’

Rudi Garcia heeft er een groot probleem bij in aanloop naar het WK. Niet op papier, maar wel zodra ...

249
249
Europese pers onder indruk: drie Duivels op voetstuk gezet

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun voorlaatste oefenmatch richting het WK. Zo werd ...

856
856
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

50
50
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

99
99
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

151
151
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

141
141

Meer sportnieuws