Oostenrijk naar de leiding, Nederland en Frankrijk falen niet

door
Oostenrijk naar de leiding, Nederland en Frankrijk falen niet

Vanavond werden er in Europa heel wat wedstrijden afgewerkt. Zo stonden er weer een heleboel kwalificatiewedstrijden voor het aankomende EK in 2024 op het programma. Zo waren er in de groep van de Rode Duivels twee interessante partijen, en kwamen ook Nederland en Frankrijk in actie. 


In de poule van de Belgen moest Oostenrijk in eigen huis laagvlieger Estland bekampen. De Oostenrijkers - die overigens samen met de Rode Duivels aan de leiding staan in Groep F - hadden het niet gemakkelijk tegen de Baltische voetbaldwerg. In Wenen miste Gregoritsch al na een kwartier een strafschop voor het thuisland. Een tiental minuten later verraste Rauno Sappinen de Oostenrijkers compleet, en zette hij Estland op een verrassende voorsprong. In de tweede helft zette Oostenrijk alles op alles, en de moeite loonde. Via Kainz en de verguisde Gregoritsch trok de ploeg van Ralf Rangnick toch aan het langste eind. Door de zege staan de Oostenrijkers alleen op kop in de poule van de Rode Duivels. 

Evenals in Poule F nam Zweden het op tegen Azerbeidzjan. De Zweden namen meteen het heft in handen tegen de Azeri's, en kwamen vlak voor de rust op voorsprong via Emil Forsberg. In de tweede helft bleef Zweden doorduwen en scoorde het nog drie keer. Een eigen doelpunt van Mustafazada zorgde samen met doelpunten van Gyokeres, Karlsson en Elanga voor een knappe 5-0 eindzege. 

Nederland en Frankrijk falen niet

Nederland diende voor het eigen publiek de rug te rechten na de pandoering tegen Frankrijk tijdens de voorbije speeldag. Met Gibraltar stond een voetbaldwerg op het programma, en dat resulteerde ook voor een immens overwicht van de troepen van Ronald Koeman. Desondanks was Memphis Depay de enige Nederlander die zich op het scorebord kon werken in de eerste helft. Oranje morste met de kansen, en diende zich na de rust stevig te herpakken. 

In de tweede helft deed Nederland wat het moest doen, en stelde het de thuisfans toch nog enigszins tevreden. Nathan Aké verdubbelde de Oranje-voorsprong op assist van Denzel Dumfries. Gibraltar moest al snel met tien man ten strijde gaan na een duidelijke rode kaart voor Liam Walker. Een tiental minuten voor het eindsignaal zorgde diezelfde Aké uiteindelijk nog voor de 3-0 na een afgeweken schot. Oranje stelt zich uiteindelijk maar half tevreden met de prestatie, maar heeft de belangrijke driepunter toch op zak. 

Frankrijk nam het op zijn beurt op tegen Ierland. In een sfeervol Aviva Stadium in Dublin deed de thuisploeg zijn uiterste best om de Franse sterren aan banden te leggen. Deschamps moest uiteindelijk tot de tweede helft wachten vooraleer Benjamin Pavard de ban brak. De Bayern-verdediger werd uiteindelijk ook de matchwinnaar van dienst, want de WK-finalist wist nadien niet meer te scoren. 

Alle wedstrijden
- Hongarije-Bulgarije: 3-0
- Ierland-Frankrijk: 0-1
- Moldavië-Tsjechië: 0-0
- Montenegro-Servië: 0-2
- Nederland-Gibraltar: 3-0
- Oostenrijk-Estland: 2-1
- Polen-Albanië: 1-0
- Zweden-Azerbeidzjan: 5-0

LEES OOK: Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Wie wordt groepswinnaar in de poule van de Rode Duivels?

Meest recent

Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

4
4
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

18
18
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

27
27
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

37
37
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

189
189
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

156
156
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

46
46
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

115
115
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

231
231
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

308
308
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

117
117
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

126
126
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

180
180
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

327
327
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

75
75
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

416
416
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

301
301
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

405
405
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

505
505
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

406
406
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

123
123
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

526
526
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

275
275
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

799
799

Meer sportnieuws