Oostenrijk naar de leiding, Nederland en Frankrijk falen niet

door
Oostenrijk naar de leiding, Nederland en Frankrijk falen niet

Vanavond werden er in Europa heel wat wedstrijden afgewerkt. Zo stonden er weer een heleboel kwalificatiewedstrijden voor het aankomende EK in 2024 op het programma. Zo waren er in de groep van de Rode Duivels twee interessante partijen, en kwamen ook Nederland en Frankrijk in actie. 


In de poule van de Belgen moest Oostenrijk in eigen huis laagvlieger Estland bekampen. De Oostenrijkers - die overigens samen met de Rode Duivels aan de leiding staan in Groep F - hadden het niet gemakkelijk tegen de Baltische voetbaldwerg. In Wenen miste Gregoritsch al na een kwartier een strafschop voor het thuisland. Een tiental minuten later verraste Rauno Sappinen de Oostenrijkers compleet, en zette hij Estland op een verrassende voorsprong. In de tweede helft zette Oostenrijk alles op alles, en de moeite loonde. Via Kainz en de verguisde Gregoritsch trok de ploeg van Ralf Rangnick toch aan het langste eind. Door de zege staan de Oostenrijkers alleen op kop in de poule van de Rode Duivels. 

Evenals in Poule F nam Zweden het op tegen Azerbeidzjan. De Zweden namen meteen het heft in handen tegen de Azeri's, en kwamen vlak voor de rust op voorsprong via Emil Forsberg. In de tweede helft bleef Zweden doorduwen en scoorde het nog drie keer. Een eigen doelpunt van Mustafazada zorgde samen met doelpunten van Gyokeres, Karlsson en Elanga voor een knappe 5-0 eindzege. 

Nederland en Frankrijk falen niet

Nederland diende voor het eigen publiek de rug te rechten na de pandoering tegen Frankrijk tijdens de voorbije speeldag. Met Gibraltar stond een voetbaldwerg op het programma, en dat resulteerde ook voor een immens overwicht van de troepen van Ronald Koeman. Desondanks was Memphis Depay de enige Nederlander die zich op het scorebord kon werken in de eerste helft. Oranje morste met de kansen, en diende zich na de rust stevig te herpakken. 

In de tweede helft deed Nederland wat het moest doen, en stelde het de thuisfans toch nog enigszins tevreden. Nathan Aké verdubbelde de Oranje-voorsprong op assist van Denzel Dumfries. Gibraltar moest al snel met tien man ten strijde gaan na een duidelijke rode kaart voor Liam Walker. Een tiental minuten voor het eindsignaal zorgde diezelfde Aké uiteindelijk nog voor de 3-0 na een afgeweken schot. Oranje stelt zich uiteindelijk maar half tevreden met de prestatie, maar heeft de belangrijke driepunter toch op zak. 

Frankrijk nam het op zijn beurt op tegen Ierland. In een sfeervol Aviva Stadium in Dublin deed de thuisploeg zijn uiterste best om de Franse sterren aan banden te leggen. Deschamps moest uiteindelijk tot de tweede helft wachten vooraleer Benjamin Pavard de ban brak. De Bayern-verdediger werd uiteindelijk ook de matchwinnaar van dienst, want de WK-finalist wist nadien niet meer te scoren. 

Alle wedstrijden
- Hongarije-Bulgarije: 3-0
- Ierland-Frankrijk: 0-1
- Moldavië-Tsjechië: 0-0
- Montenegro-Servië: 0-2
- Nederland-Gibraltar: 3-0
- Oostenrijk-Estland: 2-1
- Polen-Albanië: 1-0
- Zweden-Azerbeidzjan: 5-0

LEES OOK: Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

Wie wordt groepswinnaar in de poule van de Rode Duivels?

Meest recent

Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

73
73
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

29
29
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

295
295
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

322
322
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

45
45
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

56
56
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

577
577
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

443
443
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

97
97
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

277
277
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

26
26
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

85
85
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

32
32
Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

253
253
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

222
222
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

99
99
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

72
72
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

515
515
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

131
131
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

96
96
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

115
115
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

99
99
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

238
238
Brusselmans zwaait af met vernietigende uithaal naar BV’s

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

119
119
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

1068
1068

Meer sportnieuws