Oostenrijk naar de leiding, Nederland en Frankrijk falen niet

door
Oostenrijk naar de leiding, Nederland en Frankrijk falen niet

Vanavond werden er in Europa heel wat wedstrijden afgewerkt. Zo stonden er weer een heleboel kwalificatiewedstrijden voor het aankomende EK in 2024 op het programma. Zo waren er in de groep van de Rode Duivels twee interessante partijen, en kwamen ook Nederland en Frankrijk in actie. 


In de poule van de Belgen moest Oostenrijk in eigen huis laagvlieger Estland bekampen. De Oostenrijkers - die overigens samen met de Rode Duivels aan de leiding staan in Groep F - hadden het niet gemakkelijk tegen de Baltische voetbaldwerg. In Wenen miste Gregoritsch al na een kwartier een strafschop voor het thuisland. Een tiental minuten later verraste Rauno Sappinen de Oostenrijkers compleet, en zette hij Estland op een verrassende voorsprong. In de tweede helft zette Oostenrijk alles op alles, en de moeite loonde. Via Kainz en de verguisde Gregoritsch trok de ploeg van Ralf Rangnick toch aan het langste eind. Door de zege staan de Oostenrijkers alleen op kop in de poule van de Rode Duivels. 

Evenals in Poule F nam Zweden het op tegen Azerbeidzjan. De Zweden namen meteen het heft in handen tegen de Azeri's, en kwamen vlak voor de rust op voorsprong via Emil Forsberg. In de tweede helft bleef Zweden doorduwen en scoorde het nog drie keer. Een eigen doelpunt van Mustafazada zorgde samen met doelpunten van Gyokeres, Karlsson en Elanga voor een knappe 5-0 eindzege. 

Nederland en Frankrijk falen niet

Nederland diende voor het eigen publiek de rug te rechten na de pandoering tegen Frankrijk tijdens de voorbije speeldag. Met Gibraltar stond een voetbaldwerg op het programma, en dat resulteerde ook voor een immens overwicht van de troepen van Ronald Koeman. Desondanks was Memphis Depay de enige Nederlander die zich op het scorebord kon werken in de eerste helft. Oranje morste met de kansen, en diende zich na de rust stevig te herpakken. 

In de tweede helft deed Nederland wat het moest doen, en stelde het de thuisfans toch nog enigszins tevreden. Nathan Aké verdubbelde de Oranje-voorsprong op assist van Denzel Dumfries. Gibraltar moest al snel met tien man ten strijde gaan na een duidelijke rode kaart voor Liam Walker. Een tiental minuten voor het eindsignaal zorgde diezelfde Aké uiteindelijk nog voor de 3-0 na een afgeweken schot. Oranje stelt zich uiteindelijk maar half tevreden met de prestatie, maar heeft de belangrijke driepunter toch op zak. 

Frankrijk nam het op zijn beurt op tegen Ierland. In een sfeervol Aviva Stadium in Dublin deed de thuisploeg zijn uiterste best om de Franse sterren aan banden te leggen. Deschamps moest uiteindelijk tot de tweede helft wachten vooraleer Benjamin Pavard de ban brak. De Bayern-verdediger werd uiteindelijk ook de matchwinnaar van dienst, want de WK-finalist wist nadien niet meer te scoren. 

Alle wedstrijden
- Hongarije-Bulgarije: 3-0
- Ierland-Frankrijk: 0-1
- Moldavië-Tsjechië: 0-0
- Montenegro-Servië: 0-2
- Nederland-Gibraltar: 3-0
- Oostenrijk-Estland: 2-1
- Polen-Albanië: 1-0
- Zweden-Azerbeidzjan: 5-0

LEES OOK: Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Wie wordt groepswinnaar in de poule van de Rode Duivels?

Meest recent

Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

13
13
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

17
17
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

35
35
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

48
48
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

24
24
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

297
297
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

56
56
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

345
345
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

131
131
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

161
161
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

242
242
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

152
152
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

120
120
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

477
477
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

110
110
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

87
87
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

200
200
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

181
181
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

460
460
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

650
650
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

331
331
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

606
606
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

351
351
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1497
1497
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

420
420

Meer sportnieuws