Jonge Duivels na zinderende partij voorbij Japan

173 stemmen
Jonge Duivels na zinderende partij voorbij Japan

Naast de Rode Duivels staan ook de Jonge Duivels voor een belangrijke periode. De troepen van Jacky Mathijssen bereiden zich immers in Spanje voor op het aankomende EK in juni. Dat gaat door in Georgië en Roemenië, én in de aanloop naar het tornooi werkten de U21 twee oefenpartijen af.


Vrijdag verslikten de Jonge Duivels zich tegen Tsjechië in hun eerste oefenduel op Spaanse bodem. Tegen een tienkoppig en stug Tsjechië verkwanselden de manschappen van Mathijssen heel wat kansen, en eindigde de partij uiteindelijk in een doelpuntloos gelijkspel. Vanavond werd een tweede oefenduel afgewerkt tegen Japan. Dit keer trokken de Jonge Duivels wél aan het langste eind. 

Na vijf minuten was het al raak. Ewoud Pletinckx (OHL) onderschepte de bal aan de middenlijn, en bereikte meteen Largie Ramazani. De aanvaller van Almeria nam de kans in dank af, en zorgde voor het openingsdoelpunt. Een droomstart voor de Belgen. Na twintig minuten was het al opnieuw prijs voor de troepen van Mathijssen. Ramazani zette Vertessen oog in oog met de Japanse goalie, en de Union-aanvaller scoorde via een staalhard schot in de korte hoek. 

Westerlo-smaakmaker zorgt voor verlossing

Tijdens de tweede helft zakten de Belgen wat weg, en Japan rook zijn kans. Via Sato en Suzuki kwamen de jonge Aziaten meteen langszij. Het was uiteindelijk wachten tot vijf minuten voor het eindsignaal vooraleer de Jonge Duivels weer konden vieren. Na een assist van Hugo Siquet mocht Kyan Vaesen de winnende treffer op zijn naam schrijven. Een zuinige zege, dat ongetwijfeld deugd doet bij de jonge veulens van Mathijssen in aanloop naar het EK. 
Wedstrijdverloop:
- 1-0: Ramazani (5')
- 2-0: Vertessen (20')
- 2-1: Sato (54')
- 2-2: Suzuki (64')
- 3-2: Vaesen (85')

LEES OOK: Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Zullen de Jonge Duivels hoge ogen gooien op het EK?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

79
79
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

22
22
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

98
98
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

231
231
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

268
268
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

68
68
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

360
360
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

125
125
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

44
44
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

494
494
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

276
276
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

238
238
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

489
489
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

192
192
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

97
97
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

107
107
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

80
80
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

57
57
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

258
258
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

103
103
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

355
355
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

417
417
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

106
106
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

404
404
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

48
48

Meer sportnieuws