Jonge Duivels na zinderende partij voorbij Japan

173 stemmen
Jonge Duivels na zinderende partij voorbij Japan

Naast de Rode Duivels staan ook de Jonge Duivels voor een belangrijke periode. De troepen van Jacky Mathijssen bereiden zich immers in Spanje voor op het aankomende EK in juni. Dat gaat door in Georgië en Roemenië, én in de aanloop naar het tornooi werkten de U21 twee oefenpartijen af.


Vrijdag verslikten de Jonge Duivels zich tegen Tsjechië in hun eerste oefenduel op Spaanse bodem. Tegen een tienkoppig en stug Tsjechië verkwanselden de manschappen van Mathijssen heel wat kansen, en eindigde de partij uiteindelijk in een doelpuntloos gelijkspel. Vanavond werd een tweede oefenduel afgewerkt tegen Japan. Dit keer trokken de Jonge Duivels wél aan het langste eind. 

Na vijf minuten was het al raak. Ewoud Pletinckx (OHL) onderschepte de bal aan de middenlijn, en bereikte meteen Largie Ramazani. De aanvaller van Almeria nam de kans in dank af, en zorgde voor het openingsdoelpunt. Een droomstart voor de Belgen. Na twintig minuten was het al opnieuw prijs voor de troepen van Mathijssen. Ramazani zette Vertessen oog in oog met de Japanse goalie, en de Union-aanvaller scoorde via een staalhard schot in de korte hoek. 

Westerlo-smaakmaker zorgt voor verlossing

Tijdens de tweede helft zakten de Belgen wat weg, en Japan rook zijn kans. Via Sato en Suzuki kwamen de jonge Aziaten meteen langszij. Het was uiteindelijk wachten tot vijf minuten voor het eindsignaal vooraleer de Jonge Duivels weer konden vieren. Na een assist van Hugo Siquet mocht Kyan Vaesen de winnende treffer op zijn naam schrijven. Een zuinige zege, dat ongetwijfeld deugd doet bij de jonge veulens van Mathijssen in aanloop naar het EK. 
Wedstrijdverloop:
- 1-0: Ramazani (5')
- 2-0: Vertessen (20')
- 2-1: Sato (54')
- 2-2: Suzuki (64')
- 3-2: Vaesen (85')

LEES OOK: Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Zullen de Jonge Duivels hoge ogen gooien op het EK?

Meest recent

Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

15
15
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

357
357
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

17
17
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

146
146
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

119
119
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

311
311
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

325
325
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

277
277
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

66
66
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

90
90
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

151
151
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

82
82
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

83
83
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

185
185
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

154
154
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

126
126
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

245
245
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

490
490
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

308
308
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

33
33
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

31
31
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

145
145
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

39
39
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

176
176

Meer sportnieuws