Felbegeerde Jonathan David duidt droomclub aan

door
Felbegeerde Jonathan David duidt droomclub aan

Van 2018 tot 2020 maakte Jonathan David het mooie weer in onze competitie. AA Gent haalde de Canadees destijds nog weg bij het bescheiden Ottawa ISC, waarna hij geschiedenis schreef bij de Buffalo’s. In 2020 cashten de Buffalo’s nog 27 miljoen euro voor de aanvaller. Een bedrag waarvan hij nu een veelvoud waard is.


Jonathan David speelt sinds 2020 voor Lille, en doet het daar allesbehalve onaardig. Dit seizoen is de jonge aanvaller opnieuw op dreef, en is hij met 21 doelpunten in 30 wedstrijden één van dé absolute spraakmakers bij onze zuiderburen. De prestaties van de nog steeds maar 23-jarige David zijn dan ook al enige tijd opgemerkt door de allergrootsten in Europa.

Zo is het geen geheim dat Bayern München en RB Leipzig de aanvaller maar al te graag richting Duitsland willen halen. De voorbije week dook er met FC Barcelona een nieuwe gegadigde op voor David. De Blaugrana zouden in David de ideale opvolger van Robert Lewandowski zien, en zouden het duo zelfs samen te proberen uitspelen.

Droomclub van David?

Ondertussen steekt David ook zelf niet onder stoelen of banken wat zijn favoriete club is. “Sinds mijn jeugd ben ik al fan van Barcelona. Het zou een droom zijn om daar te mogen spelen”, aldus de Canadees. Gezien de interesse van de Catalanen zou de droom van David dus zomaar eens kunnen gaan uitkomen. De Blaugrana zal wel een stevige som moeten neertellen als het Lille zal willen overtuigen. De marktwaarde van de Canadees wordt namelijk op een slordige 60 miljoen euro geschat.

LEES OOK: 'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Zal David het tot de Europese top schoppen?

Meest recent

'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

0
0
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

11
11
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

118
118
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

49
49
Lapoussin vindt weer onderdak bij zeer verrassende club

Jarenlang was Loïc Lapoussin één van de smaakmakers op de Belgische velden. In ...

14
14
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

47
47
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

62
62
Godts speelt open kaart over selectie voor Rode Duivels

Binnen enkele weken maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

215
215
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

78
78
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

138
138
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

298
298
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

69
69
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

27
27
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

63
63
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

137
137
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

27
27
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

23
23
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

384
384
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

311
311
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

502
502
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

441
441
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

414
414
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

173
173
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

431
431

Meer sportnieuws