Felbegeerde Jonathan David duidt droomclub aan

door
Felbegeerde Jonathan David duidt droomclub aan

Van 2018 tot 2020 maakte Jonathan David het mooie weer in onze competitie. AA Gent haalde de Canadees destijds nog weg bij het bescheiden Ottawa ISC, waarna hij geschiedenis schreef bij de Buffalo’s. In 2020 cashten de Buffalo’s nog 27 miljoen euro voor de aanvaller. Een bedrag waarvan hij nu een veelvoud waard is.


Jonathan David speelt sinds 2020 voor Lille, en doet het daar allesbehalve onaardig. Dit seizoen is de jonge aanvaller opnieuw op dreef, en is hij met 21 doelpunten in 30 wedstrijden één van dé absolute spraakmakers bij onze zuiderburen. De prestaties van de nog steeds maar 23-jarige David zijn dan ook al enige tijd opgemerkt door de allergrootsten in Europa.

Zo is het geen geheim dat Bayern München en RB Leipzig de aanvaller maar al te graag richting Duitsland willen halen. De voorbije week dook er met FC Barcelona een nieuwe gegadigde op voor David. De Blaugrana zouden in David de ideale opvolger van Robert Lewandowski zien, en zouden het duo zelfs samen te proberen uitspelen.

Droomclub van David?

Ondertussen steekt David ook zelf niet onder stoelen of banken wat zijn favoriete club is. “Sinds mijn jeugd ben ik al fan van Barcelona. Het zou een droom zijn om daar te mogen spelen”, aldus de Canadees. Gezien de interesse van de Catalanen zou de droom van David dus zomaar eens kunnen gaan uitkomen. De Blaugrana zal wel een stevige som moeten neertellen als het Lille zal willen overtuigen. De marktwaarde van de Canadees wordt namelijk op een slordige 60 miljoen euro geschat.

LEES OOK: 'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Zal David het tot de Europese top schoppen?

Meest recent

'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

39
39
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

43
43
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

209
209
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

70
70
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

323
323
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

196
196
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

428
428
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

172
172
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

119
119
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

505
505
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

88
88
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

308
308
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

268
268
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

555
555
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

827
827
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

921
921
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

360
360
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

47
47
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

312
312
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

694
694
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

363
363
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

387
387
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

179
179
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

263
263
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

372
372

Meer sportnieuws