Zo schatten Nederlandse analisten Anderlecht in

door
Zo schatten Nederlandse analisten Anderlecht in

Een stunt van jewelste. Zo kan je het Europees parcours van RSC Anderlecht inmiddels wel noemen. De Brusselaars slaagden er in de knock-outfase van de Conference League in om de Spaanse grootmacht Villarreal uit te schakelen, en staan ondertussen voor de kwartfinale van het Europese tornooi. Met AZ wacht in principe een haalbare tegenstander.


In Studio Voetbal werd gisterenavond de interland van Nederland tegen Frankrijk uitvoerig geanalyseerd. Daarnaast was er ook plaats om AZ-trainer Pascal Jansen te bevragen over de aankomende confrontatie met Anderlecht. De Nederlander weigerde om straffe uitspraken te doen, en toonde veel respect voor Anderlecht. “We zijn zo ver in het tornooi geraakt door op onze manier te blijven spelen. Anderlecht wordt een lastige tegenstander, maar wij gaan ons zeker niet aanpassen”, klonk het bij de AZ-trainer.

Pierre Van Hooijdonk ziet de kansen op een halve finale van AZ dan weer toenemen. “Met Anderlecht hebben ze zeker een haalbare kaart geloot. Ik zie AZ ook doorstoten. Misschien winnen ze zelfs het tornooi. Zou zomaar kunnen”, aldus de voormalige Oranje-international.

Tegenstander van kaliber

In Nederland kijkt men dus met gemengde gevoelens richting het treffen met Anderlecht, al kan er wel gesteld worden dat Paars-Wit er het nodige respect oogst. Op 13 april neemt Anderlecht het voor een eerste keer op tegen AZ in het eigen Lotto Park. Een week later dient het dan weer richting Alkmaar te trekken voor de terugwedstrijd.

LEES OOK: 'De Cat krijgt concurrentie: twee rivalen voor megatransfer'

Wie stoot door naar de halve finale?

Meest recent

'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

30
30
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

207
207
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

56
56
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

66
66
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

84
84
'Mannaerts verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

304
304
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

29
29
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

125
125
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

87
87
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

111
111
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

61
61
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

299
299
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

270
270
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

61
61
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

210
210
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

382
382
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

474
474
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

958
958
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

134
134
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

576
576
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

853
853
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

295
295
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

206
206
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

81
81
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

188
188

Meer sportnieuws