Martinez-schlemiel slaat keihard terug

door
Martinez-schlemiel slaat keihard terug

Onder Roberto Martinez werd Wout Faes twaalf keer bij de selectie van de Rode Duivels gehaald, maar daarin kwam hij slechts één keer in actie - een invalbeurt van vijf minuten tegen Polen. “Frustrerend”, volgens hemzelf. Maar de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco heeft grotere plannen met de sterkhouder van Leicester City, die vrijdag trouwens een uitstekend basisdebuut afleverde bij de nationale ploeg. Faes wordt één van de hoekstenen van de nieuwe Rode Duivels.


FAES MAAKT INDRUK IN PREMIER LEAGUE: Vijf minuten. Meer speeltijd kreeg Wout Faes niet van Roberto Martinez bij de Rode Duivels. De vorige bondscoach beschouwde hem nooit als een volwaardige optie achterin. En dat is toch wel vreemd te noemen, want Faes is nochtans één van de absolute sterkhouders bij Leicester City. In de Premier League, de meest intensieve en gemediatiseerde voetbalcompetitie ter wereld, waar hij tot de tien defensief regelmatigste centrale verdedigers behoort, alsook tot de tien zuiverste uitvoetballende centrale verdedigers.

Wout Faes ontpopte zich razendsnel tot één van de leiders van de ploeg en zijn discipline en leiderschap zijn van vitaal belang voor de Foxes, net als zijn kwaliteiten in de lucht en zijn sterkte in de één-tegen-één duels. Hij is de grote leider in de defensie van Leicester en het is al heel lang geleden dat een nieuwe transfer zo’n grote en directe impact had bij de club. “Hij heeft leiderschapskwaliteiten en dat is één van de redenen waarom we hem wilden halen”, zei Brendan Rodgers eerder dit seizoen over Faes.



“Hij kent voetbal. Zijn idee van het spelletje is erg goed en hij heeft een voetbalbrein. Hij verdedigt erg goed en is heel dapper. Hij wint veel kopduels en hij is ook een fantastische passer.” Faes maakt ook indruk in het balbezit. Hij is altijd kalm aan de bal en hij lijkt opvallend goed te presteren onder grote druk. Gary Lineker, clubicoon van Leicester City en de bekendste voetbalanalist in Engeland, is ook gek van Faes. “Je kunt niet onderschatten hoe goed het is geweest om Wout Faes aan te trekken”, zei hij aan Leicester Mercury.

EN NU OOK BIJ DE RODE DUIVELS: Wout Faes zag die sterke prestaties bij Leicester City eindelijk beloond worden met zijn eerste basisplaats bij de Rode Duivels, wat impliceert dat Domenico Tedesco hard gelooft in de kwaliteiten van de 24-jarige. Uiteraard speelt het internationale pensioen van Toby Alderweireld een grote rol in de keuze, maar anderzijds koos Tedesco hem ook voor op Sebastiaan Bornauw en Zeno Debast. Faes krijgt een unieke kans om zich te bewijzen bij de Rode Duivels, en daar wachtte hij al lang op.

“Het is voor mij een voordeel dat er een nieuwe coach is, we gaan niet rond de pot draaien”, zei hij onomwonden tijdens de persconferentie vorige week. “Door het afscheid van Alderweireld komt er een plaatsje vrij. Ik voel me klaar om een kans te krijgen. Dan moet ik tonen op het veld dat ik die waard ben. Onder Martinez had ik graag meer gespeeld, dat was frustrerend, maar ik heb nooit problemen gemaakt. Het was zelfs leerrijk.” Faes ontgoochelde vorige week allerminst tegen Zweden. Sterker nog, hij was samen met Amadou Onana en Dodi Lukebakio zelfs één van de grote revelaties.



Het Nieuwsblad onderschreef het uitstekende positiespel van Faes en chef voetbal Ludo Vandewalle ging nog iets verder in zijn lof. “Een blok met een heel overtuigende Wout Faes, een niet gebruikt wisselstuk onder Martinez. Die lof is er niet alleen omdat hij een achterstand voorkwam door een bal van de lijn te halen. Hij won elk duel, zat er doorgaans goed tussen en verdedigde keurig uit. Kortom, de verdediger van Leicester deed weinig tot niets verkeerd”, aldus Vandewalle.

VASTE WAARDE BIJ DE DUIVELS: De cijfers bevestigen alleszins dat Wout Faes één van de sterkste spelers op het veld was in de Friends Arena. Hij was de meeste efficiënte speler in al zijn aangegane acties, hij pakte uit met de hoogste passing-zuiverheid, hij telde de meeste balrecuperaties (15) en hij leed amper balverlies. Door deze goede prestatie mag Faes hopen om een vaste waarde te worden bij de Rode Duivels. “Of Debast speelt of Bornauw of zoals nu Faes: op zich zit daar weinig verschil op. Maar dan heb je toch wat vastheid”, zei analist René Vandereycken namelijk bij Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Faes moet in de basis blijven bij de Rode Duivels

Meest recent

Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

1
1
'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

14
14
Vanderbiest bevestigt: "Zijn laatste match voor Mechelen"

KV Mechelen is zondagavond niet verder geraakt dan een gelijkspel tegen Westerlo, waarmee het een ...

42
42
De Winter scoort, maar Milan verliest terrein in titelstrijd

AC Milan heeft zondag geen goede zaak gedaan in de strijd om de titel. Het slaagde er immers niet in ...

6
6
Hasi viseert drie spelers na dramatische prestatie

In november leek Anderlecht zich nog te ontpoppen tot titelkandidaat na zeges in de toppers tegen ...

185
185
Knaltransfer Carrasco: "Hij is een uitstekende speler"

Yannick Carrasco is intussen 2,5 jaar aan de slag in Saudi-Arabië, waar Al-Shabab in de zomer ...

45
45
Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Anderlecht beleefde zondag alweer een pijnlijke avond in de competitie. Het bleef in eigen stadion ...

76
76
'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

235
235
Geen goede zaak voor PO1: Mechelen redt pas op valreep punt

De strijd om de top zes is weer een beetje spannender geworden. KV Mechelen liet de concurrentie ...

58
58
Hoogspanning Anderlecht: spelers op matje, ontslag Hasi gevraagd

De motor van RSC Anderlecht blijft voorlopig sputteren in de Jupiler Pro League. Zondagavond raakte ...

591
591
Nieuwe klap Anderlecht: rode lantaarn pakt gouden punt

RSC Anderlecht heeft zondagavond opnieuw averij opgelopen in de Jupiler Pro League. Paars-Wit kon ...

227
227
Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Romelu Lukaku heeft zijn eerste speelminuten van het seizoen gemaakt. Na maanden revalideren maakte ...

46
46
‘Vermeeren schrikt zich rot: OM maakt schokbeslissing’

Marseille wil z’n middenveld komende zomer compleet hertekenen. En dat nieuws komt als een ...

483
483
Sensatie! United reanimeert titelstrijd met zege op Arsenal

Zelf kampioen worden zit er allicht niet meer in, maar Manchester United drukt wel zijn stempel op ...

84
84
Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Tom Waes zal ongetwijfeld blij zijn dat we in een nieuw jaar zitten. 2025 was turbulent voor het ...

18
18
Anderlecht uitgefloten aan rust: 'opvolger Hasi' al genoemd

Na de recente 1 op 9 wou RSC Anderlecht zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning in de Jupiler ...

496
496
Straffe beelden: Stromae zet Lotto Park in vuur en vlam

RSC Anderlecht heeft op sportief vlak allerminst een succesvolle periode achter de rug. Maar qua ...

52
52
Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

22
22
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

910
910
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

170
170
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

360
360
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

141
141
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

24
24
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

223
223
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

589
589

Meer sportnieuws