Martinez-schlemiel slaat keihard terug

door
Martinez-schlemiel slaat keihard terug

Onder Roberto Martinez werd Wout Faes twaalf keer bij de selectie van de Rode Duivels gehaald, maar daarin kwam hij slechts één keer in actie - een invalbeurt van vijf minuten tegen Polen. “Frustrerend”, volgens hemzelf. Maar de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco heeft grotere plannen met de sterkhouder van Leicester City, die vrijdag trouwens een uitstekend basisdebuut afleverde bij de nationale ploeg. Faes wordt één van de hoekstenen van de nieuwe Rode Duivels.


FAES MAAKT INDRUK IN PREMIER LEAGUE: Vijf minuten. Meer speeltijd kreeg Wout Faes niet van Roberto Martinez bij de Rode Duivels. De vorige bondscoach beschouwde hem nooit als een volwaardige optie achterin. En dat is toch wel vreemd te noemen, want Faes is nochtans één van de absolute sterkhouders bij Leicester City. In de Premier League, de meest intensieve en gemediatiseerde voetbalcompetitie ter wereld, waar hij tot de tien defensief regelmatigste centrale verdedigers behoort, alsook tot de tien zuiverste uitvoetballende centrale verdedigers.

Wout Faes ontpopte zich razendsnel tot één van de leiders van de ploeg en zijn discipline en leiderschap zijn van vitaal belang voor de Foxes, net als zijn kwaliteiten in de lucht en zijn sterkte in de één-tegen-één duels. Hij is de grote leider in de defensie van Leicester en het is al heel lang geleden dat een nieuwe transfer zo’n grote en directe impact had bij de club. “Hij heeft leiderschapskwaliteiten en dat is één van de redenen waarom we hem wilden halen”, zei Brendan Rodgers eerder dit seizoen over Faes.



“Hij kent voetbal. Zijn idee van het spelletje is erg goed en hij heeft een voetbalbrein. Hij verdedigt erg goed en is heel dapper. Hij wint veel kopduels en hij is ook een fantastische passer.” Faes maakt ook indruk in het balbezit. Hij is altijd kalm aan de bal en hij lijkt opvallend goed te presteren onder grote druk. Gary Lineker, clubicoon van Leicester City en de bekendste voetbalanalist in Engeland, is ook gek van Faes. “Je kunt niet onderschatten hoe goed het is geweest om Wout Faes aan te trekken”, zei hij aan Leicester Mercury.

EN NU OOK BIJ DE RODE DUIVELS: Wout Faes zag die sterke prestaties bij Leicester City eindelijk beloond worden met zijn eerste basisplaats bij de Rode Duivels, wat impliceert dat Domenico Tedesco hard gelooft in de kwaliteiten van de 24-jarige. Uiteraard speelt het internationale pensioen van Toby Alderweireld een grote rol in de keuze, maar anderzijds koos Tedesco hem ook voor op Sebastiaan Bornauw en Zeno Debast. Faes krijgt een unieke kans om zich te bewijzen bij de Rode Duivels, en daar wachtte hij al lang op.

“Het is voor mij een voordeel dat er een nieuwe coach is, we gaan niet rond de pot draaien”, zei hij onomwonden tijdens de persconferentie vorige week. “Door het afscheid van Alderweireld komt er een plaatsje vrij. Ik voel me klaar om een kans te krijgen. Dan moet ik tonen op het veld dat ik die waard ben. Onder Martinez had ik graag meer gespeeld, dat was frustrerend, maar ik heb nooit problemen gemaakt. Het was zelfs leerrijk.” Faes ontgoochelde vorige week allerminst tegen Zweden. Sterker nog, hij was samen met Amadou Onana en Dodi Lukebakio zelfs één van de grote revelaties.



Het Nieuwsblad onderschreef het uitstekende positiespel van Faes en chef voetbal Ludo Vandewalle ging nog iets verder in zijn lof. “Een blok met een heel overtuigende Wout Faes, een niet gebruikt wisselstuk onder Martinez. Die lof is er niet alleen omdat hij een achterstand voorkwam door een bal van de lijn te halen. Hij won elk duel, zat er doorgaans goed tussen en verdedigde keurig uit. Kortom, de verdediger van Leicester deed weinig tot niets verkeerd”, aldus Vandewalle.

VASTE WAARDE BIJ DE DUIVELS: De cijfers bevestigen alleszins dat Wout Faes één van de sterkste spelers op het veld was in de Friends Arena. Hij was de meeste efficiënte speler in al zijn aangegane acties, hij pakte uit met de hoogste passing-zuiverheid, hij telde de meeste balrecuperaties (15) en hij leed amper balverlies. Door deze goede prestatie mag Faes hopen om een vaste waarde te worden bij de Rode Duivels. “Of Debast speelt of Bornauw of zoals nu Faes: op zich zit daar weinig verschil op. Maar dan heb je toch wat vastheid”, zei analist René Vandereycken namelijk bij Het Nieuwsblad.

LEES OOK: "Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Faes moet in de basis blijven bij de Rode Duivels

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

53
53
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

181
181
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

28
28
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

18
18
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

43
43
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

74
74
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

21
21
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

56
56
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

43
43
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

43
43
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

88
88
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

40
40
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

174
174
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

121
121
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

115
115
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

696
696
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

67
67
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

93
93
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

206
206
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

113
113
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

72
72
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws