Martinez-schlemiel slaat keihard terug

1549 stemmen
Martinez-schlemiel slaat keihard terug

Onder Roberto Martinez werd Wout Faes twaalf keer bij de selectie van de Rode Duivels gehaald, maar daarin kwam hij slechts één keer in actie - een invalbeurt van vijf minuten tegen Polen. “Frustrerend”, volgens hemzelf. Maar de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco heeft grotere plannen met de sterkhouder van Leicester City, die vrijdag trouwens een uitstekend basisdebuut afleverde bij de nationale ploeg. Faes wordt één van de hoekstenen van de nieuwe Rode Duivels.


FAES MAAKT INDRUK IN PREMIER LEAGUE: Vijf minuten. Meer speeltijd kreeg Wout Faes niet van Roberto Martinez bij de Rode Duivels. De vorige bondscoach beschouwde hem nooit als een volwaardige optie achterin. En dat is toch wel vreemd te noemen, want Faes is nochtans één van de absolute sterkhouders bij Leicester City. In de Premier League, de meest intensieve en gemediatiseerde voetbalcompetitie ter wereld, waar hij tot de tien defensief regelmatigste centrale verdedigers behoort, alsook tot de tien zuiverste uitvoetballende centrale verdedigers.

Wout Faes ontpopte zich razendsnel tot één van de leiders van de ploeg en zijn discipline en leiderschap zijn van vitaal belang voor de Foxes, net als zijn kwaliteiten in de lucht en zijn sterkte in de één-tegen-één duels. Hij is de grote leider in de defensie van Leicester en het is al heel lang geleden dat een nieuwe transfer zo’n grote en directe impact had bij de club. “Hij heeft leiderschapskwaliteiten en dat is één van de redenen waarom we hem wilden halen”, zei Brendan Rodgers eerder dit seizoen over Faes.



“Hij kent voetbal. Zijn idee van het spelletje is erg goed en hij heeft een voetbalbrein. Hij verdedigt erg goed en is heel dapper. Hij wint veel kopduels en hij is ook een fantastische passer.” Faes maakt ook indruk in het balbezit. Hij is altijd kalm aan de bal en hij lijkt opvallend goed te presteren onder grote druk. Gary Lineker, clubicoon van Leicester City en de bekendste voetbalanalist in Engeland, is ook gek van Faes. “Je kunt niet onderschatten hoe goed het is geweest om Wout Faes aan te trekken”, zei hij aan Leicester Mercury.

EN NU OOK BIJ DE RODE DUIVELS: Wout Faes zag die sterke prestaties bij Leicester City eindelijk beloond worden met zijn eerste basisplaats bij de Rode Duivels, wat impliceert dat Domenico Tedesco hard gelooft in de kwaliteiten van de 24-jarige. Uiteraard speelt het internationale pensioen van Toby Alderweireld een grote rol in de keuze, maar anderzijds koos Tedesco hem ook voor op Sebastiaan Bornauw en Zeno Debast. Faes krijgt een unieke kans om zich te bewijzen bij de Rode Duivels, en daar wachtte hij al lang op.

“Het is voor mij een voordeel dat er een nieuwe coach is, we gaan niet rond de pot draaien”, zei hij onomwonden tijdens de persconferentie vorige week. “Door het afscheid van Alderweireld komt er een plaatsje vrij. Ik voel me klaar om een kans te krijgen. Dan moet ik tonen op het veld dat ik die waard ben. Onder Martinez had ik graag meer gespeeld, dat was frustrerend, maar ik heb nooit problemen gemaakt. Het was zelfs leerrijk.” Faes ontgoochelde vorige week allerminst tegen Zweden. Sterker nog, hij was samen met Amadou Onana en Dodi Lukebakio zelfs één van de grote revelaties.



Het Nieuwsblad onderschreef het uitstekende positiespel van Faes en chef voetbal Ludo Vandewalle ging nog iets verder in zijn lof. “Een blok met een heel overtuigende Wout Faes, een niet gebruikt wisselstuk onder Martinez. Die lof is er niet alleen omdat hij een achterstand voorkwam door een bal van de lijn te halen. Hij won elk duel, zat er doorgaans goed tussen en verdedigde keurig uit. Kortom, de verdediger van Leicester deed weinig tot niets verkeerd”, aldus Vandewalle.

VASTE WAARDE BIJ DE DUIVELS: De cijfers bevestigen alleszins dat Wout Faes één van de sterkste spelers op het veld was in de Friends Arena. Hij was de meeste efficiënte speler in al zijn aangegane acties, hij pakte uit met de hoogste passing-zuiverheid, hij telde de meeste balrecuperaties (15) en hij leed amper balverlies. Door deze goede prestatie mag Faes hopen om een vaste waarde te worden bij de Rode Duivels. “Of Debast speelt of Bornauw of zoals nu Faes: op zich zit daar weinig verschil op. Maar dan heb je toch wat vastheid”, zei analist René Vandereycken namelijk bij Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Faes moet in de basis blijven bij de Rode Duivels

Meest recent

'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Carl Hoefkens en NAC Breda maakten deze week bekend dat ze ook in de Nederlandse tweede klasse samen ...

13
13
Luis Enrique ziet groot verschil tussen PSG en Arsenal

Arsenal en PSG spelen zaterdag de finale van de Champions League. Luis Enrique kan met de ...

13
13
“We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

Beerschot greep naast de promotie naar de Jupiler Pro League. Dat kwam hard aan bij de club, maar de ...

18
18
Fortuna Sittard pakt uit met Belgische coach

Fortuna Sittard heeft vandaag de komst van een Belgische trainer aangekondigd. De nummer elf van de ...

9
9
FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

90
90
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

97
97
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

220
220
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

127
127
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

41
41
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

208
208
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

130
130
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

79
79
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

116
116
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

144
144
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

126
126
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

330
330
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

601
601
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

653
653
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

276
276
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

318
318
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

432
432
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

47
47
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

152
152
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

74
74
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

155
155

Meer sportnieuws