Martinez-schlemiel slaat keihard terug

1549
Martinez-schlemiel slaat keihard terug

Onder Roberto Martinez werd Wout Faes twaalf keer bij de selectie van de Rode Duivels gehaald, maar daarin kwam hij slechts één keer in actie - een invalbeurt van vijf minuten tegen Polen. “Frustrerend”, volgens hemzelf. Maar de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco heeft grotere plannen met de sterkhouder van Leicester City, die vrijdag trouwens een uitstekend basisdebuut afleverde bij de nationale ploeg. Faes wordt één van de hoekstenen van de nieuwe Rode Duivels.


FAES MAAKT INDRUK IN PREMIER LEAGUE: Vijf minuten. Meer speeltijd kreeg Wout Faes niet van Roberto Martinez bij de Rode Duivels. De vorige bondscoach beschouwde hem nooit als een volwaardige optie achterin. En dat is toch wel vreemd te noemen, want Faes is nochtans één van de absolute sterkhouders bij Leicester City. In de Premier League, de meest intensieve en gemediatiseerde voetbalcompetitie ter wereld, waar hij tot de tien defensief regelmatigste centrale verdedigers behoort, alsook tot de tien zuiverste uitvoetballende centrale verdedigers.

Wout Faes ontpopte zich razendsnel tot één van de leiders van de ploeg en zijn discipline en leiderschap zijn van vitaal belang voor de Foxes, net als zijn kwaliteiten in de lucht en zijn sterkte in de één-tegen-één duels. Hij is de grote leider in de defensie van Leicester en het is al heel lang geleden dat een nieuwe transfer zo’n grote en directe impact had bij de club. “Hij heeft leiderschapskwaliteiten en dat is één van de redenen waarom we hem wilden halen”, zei Brendan Rodgers eerder dit seizoen over Faes.



“Hij kent voetbal. Zijn idee van het spelletje is erg goed en hij heeft een voetbalbrein. Hij verdedigt erg goed en is heel dapper. Hij wint veel kopduels en hij is ook een fantastische passer.” Faes maakt ook indruk in het balbezit. Hij is altijd kalm aan de bal en hij lijkt opvallend goed te presteren onder grote druk. Gary Lineker, clubicoon van Leicester City en de bekendste voetbalanalist in Engeland, is ook gek van Faes. “Je kunt niet onderschatten hoe goed het is geweest om Wout Faes aan te trekken”, zei hij aan Leicester Mercury.

EN NU OOK BIJ DE RODE DUIVELS: Wout Faes zag die sterke prestaties bij Leicester City eindelijk beloond worden met zijn eerste basisplaats bij de Rode Duivels, wat impliceert dat Domenico Tedesco hard gelooft in de kwaliteiten van de 24-jarige. Uiteraard speelt het internationale pensioen van Toby Alderweireld een grote rol in de keuze, maar anderzijds koos Tedesco hem ook voor op Sebastiaan Bornauw en Zeno Debast. Faes krijgt een unieke kans om zich te bewijzen bij de Rode Duivels, en daar wachtte hij al lang op.

“Het is voor mij een voordeel dat er een nieuwe coach is, we gaan niet rond de pot draaien”, zei hij onomwonden tijdens de persconferentie vorige week. “Door het afscheid van Alderweireld komt er een plaatsje vrij. Ik voel me klaar om een kans te krijgen. Dan moet ik tonen op het veld dat ik die waard ben. Onder Martinez had ik graag meer gespeeld, dat was frustrerend, maar ik heb nooit problemen gemaakt. Het was zelfs leerrijk.” Faes ontgoochelde vorige week allerminst tegen Zweden. Sterker nog, hij was samen met Amadou Onana en Dodi Lukebakio zelfs één van de grote revelaties.



Het Nieuwsblad onderschreef het uitstekende positiespel van Faes en chef voetbal Ludo Vandewalle ging nog iets verder in zijn lof. “Een blok met een heel overtuigende Wout Faes, een niet gebruikt wisselstuk onder Martinez. Die lof is er niet alleen omdat hij een achterstand voorkwam door een bal van de lijn te halen. Hij won elk duel, zat er doorgaans goed tussen en verdedigde keurig uit. Kortom, de verdediger van Leicester deed weinig tot niets verkeerd”, aldus Vandewalle.

VASTE WAARDE BIJ DE DUIVELS: De cijfers bevestigen alleszins dat Wout Faes één van de sterkste spelers op het veld was in de Friends Arena. Hij was de meeste efficiënte speler in al zijn aangegane acties, hij pakte uit met de hoogste passing-zuiverheid, hij telde de meeste balrecuperaties (15) en hij leed amper balverlies. Door deze goede prestatie mag Faes hopen om een vaste waarde te worden bij de Rode Duivels. “Of Debast speelt of Bornauw of zoals nu Faes: op zich zit daar weinig verschil op. Maar dan heb je toch wat vastheid”, zei analist René Vandereycken namelijk bij Het Nieuwsblad.

LEES OOK: ‘Castagne kan na sterk WK plots droomtransfer maken’

Faes moet in de basis blijven bij de Rode Duivels

Meest recent

Matige prestatie Club: Leko velt zijn oordeel

Na drie speeldagen blijft Club Brugge foutloos in de Jupiler Pro League, al was daar zondag toch wat ...

33
33
Dams verovert met dit gebaar meteen alle Blauw-Zwarte harten

Matteo Dams is nog maar net officieel speler van Club Brugge, maar de nieuwe linksachter heeft zich ...

34
34
'RB Leipzig gaat vol voor komst Rode Duivel'

De voorbije jaren bleek RB Leipzig een veilige haven voor jonge Belgen. Ze beginnen ook dit seizoen ...

12
12
Zes op zes: De Spor zet zijn droomstart in 1B verder

We zouden dit seizoen weleens een verrassing kunnen krijgen in de Challenger Pro League. Na twee ...

78
78
Croky Cup davert: Vannieuwkerke smult, stevige verrassingen

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

270
270
Met hulp van VAR: Club trekt derby tegen Club naar zich toe

Club Brugge pronkt ook na drie speeldagen nog met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. Het ...

293
293
Reünie in de maak voor Club? "Ik hoop het echt"

Club Brugge is zondag tegen Cercle Brugge op zoek naar een negen op negen in de Jupiler Pro League. ...

108
108
Club Brugge stunt: topper offert fortuin op om te tekenen

Club Brugge heeft een opvallende transfer afgerond. De speler kiest voor blauw-zwart, maar moet ...

369
369
Penalty redt Liverpool in 99ste; fluitconcerten bij Atlético

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag maar nipt een zure nederlaag vermeden. Op Newcastle ...

49
49
'Volgende vertrekker Anderlecht: makelaar krijgt opdacht'

RSC Anderlecht wil vlak voor het sluiten van de zomerse mercato nog een aantal spelers van de hand ...

561
561
Talisman doet het voor Club: "Bij beste spitsen van Europa"

Het zwaartepunt van de Jupiler Pro League lag zondagavond in Brugge. Daar streden Club Brugge en ...

114
114
Guiagon kondigt afscheid aan: Charleroi vangt miljoenensom

De Jupiler Pro League is andermaal een smaakmaker kwijt. Parfait Guiagon bevestigde zondagavond via ...

59
59
Durosinmi stomverbaasd bij Genk: "Wist niet wat ik zag"

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

270
270
Leko hakt Diakhon-knoop door, één wissel bij Cercle

Titelverdediger Club Brugge is sterk aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Die ...

97
97
Westerlo in vieze papieren: Lommel verwent eigen publiek

Lommel SK heeft zondagnamiddag indruk gemaakt. De Limburgse promovendus haalde op eigen veld stevig ...

141
141
'Club Brugge kijkt op: nieuwe transfertwist Tresoldi'

Club Brugge rekent ook zondagavond tegen Cercle Brugge op Nicolo Tresoldi om het verschil te maken. ...

428
428
Man City ontsnapt in extra tijd; De Cuyper eist glansrol op

Tijdens de openingsspeeldag van de Premier League is Manchester City goed weggekomen. Pas in de ...

68
68
'Antwerp vliegt mercato op vlak na waanzinnige comeback'

Antwerp FC heeft zaterdag een flink staaltje veerkracht laten zien. In de slotminuten boog de ploeg ...

676
676
Zulte Waregem verbaast vriend en vijand: "Nu doortrekken"

Zulte Waregem kan terugblikken op een geslaagd weekend. Essevee bevestigde zaterdagnamiddag zijn ...

196
196
Extra versterking Standard? Wilmots speelt open kaart

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

281
281
Als volleerde spits! De Cuyper imponeert in PL-opener

Dit weekend wordt de openingsspeeldag in de Premier League afgewerkt. Voor de Belgen was die ...

186
186
'Man City strikt 'nieuwe Rodri': deal van 100 miljoen'

Rodri werd deze week officieel gepresenteerd bij FC Barcelona. Manchester City speelde zo ...

96
96
"Vreselijk" - Tielemans de grond ingeboord na United-debuut

Manchester United is met een flinke tegenvaller aan de nieuwe jaargang in de Premier League ...

316
316
Club Brugge krijgt cruciale tip: last-minute topaanwinst

Club Brugge rondde zaterdag de komst van zijn nieuwe linksachter Matteo Dams af. Daarmee lijkt het ...

1014
1014
'Barça lang niet voldaan: in extremis dubbele toptransfer'

FC Barcelona trapt zondagavond zijn nieuwe seizoen op gang, in La Liga wacht dan een bezoek aan ...

330
330

Meer sportnieuws