Martinez-schlemiel slaat keihard terug

1549
Martinez-schlemiel slaat keihard terug

Onder Roberto Martinez werd Wout Faes twaalf keer bij de selectie van de Rode Duivels gehaald, maar daarin kwam hij slechts één keer in actie - een invalbeurt van vijf minuten tegen Polen. “Frustrerend”, volgens hemzelf. Maar de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco heeft grotere plannen met de sterkhouder van Leicester City, die vrijdag trouwens een uitstekend basisdebuut afleverde bij de nationale ploeg. Faes wordt één van de hoekstenen van de nieuwe Rode Duivels.


FAES MAAKT INDRUK IN PREMIER LEAGUE: Vijf minuten. Meer speeltijd kreeg Wout Faes niet van Roberto Martinez bij de Rode Duivels. De vorige bondscoach beschouwde hem nooit als een volwaardige optie achterin. En dat is toch wel vreemd te noemen, want Faes is nochtans één van de absolute sterkhouders bij Leicester City. In de Premier League, de meest intensieve en gemediatiseerde voetbalcompetitie ter wereld, waar hij tot de tien defensief regelmatigste centrale verdedigers behoort, alsook tot de tien zuiverste uitvoetballende centrale verdedigers.

Wout Faes ontpopte zich razendsnel tot één van de leiders van de ploeg en zijn discipline en leiderschap zijn van vitaal belang voor de Foxes, net als zijn kwaliteiten in de lucht en zijn sterkte in de één-tegen-één duels. Hij is de grote leider in de defensie van Leicester en het is al heel lang geleden dat een nieuwe transfer zo’n grote en directe impact had bij de club. “Hij heeft leiderschapskwaliteiten en dat is één van de redenen waarom we hem wilden halen”, zei Brendan Rodgers eerder dit seizoen over Faes.



“Hij kent voetbal. Zijn idee van het spelletje is erg goed en hij heeft een voetbalbrein. Hij verdedigt erg goed en is heel dapper. Hij wint veel kopduels en hij is ook een fantastische passer.” Faes maakt ook indruk in het balbezit. Hij is altijd kalm aan de bal en hij lijkt opvallend goed te presteren onder grote druk. Gary Lineker, clubicoon van Leicester City en de bekendste voetbalanalist in Engeland, is ook gek van Faes. “Je kunt niet onderschatten hoe goed het is geweest om Wout Faes aan te trekken”, zei hij aan Leicester Mercury.

EN NU OOK BIJ DE RODE DUIVELS: Wout Faes zag die sterke prestaties bij Leicester City eindelijk beloond worden met zijn eerste basisplaats bij de Rode Duivels, wat impliceert dat Domenico Tedesco hard gelooft in de kwaliteiten van de 24-jarige. Uiteraard speelt het internationale pensioen van Toby Alderweireld een grote rol in de keuze, maar anderzijds koos Tedesco hem ook voor op Sebastiaan Bornauw en Zeno Debast. Faes krijgt een unieke kans om zich te bewijzen bij de Rode Duivels, en daar wachtte hij al lang op.

“Het is voor mij een voordeel dat er een nieuwe coach is, we gaan niet rond de pot draaien”, zei hij onomwonden tijdens de persconferentie vorige week. “Door het afscheid van Alderweireld komt er een plaatsje vrij. Ik voel me klaar om een kans te krijgen. Dan moet ik tonen op het veld dat ik die waard ben. Onder Martinez had ik graag meer gespeeld, dat was frustrerend, maar ik heb nooit problemen gemaakt. Het was zelfs leerrijk.” Faes ontgoochelde vorige week allerminst tegen Zweden. Sterker nog, hij was samen met Amadou Onana en Dodi Lukebakio zelfs één van de grote revelaties.



Het Nieuwsblad onderschreef het uitstekende positiespel van Faes en chef voetbal Ludo Vandewalle ging nog iets verder in zijn lof. “Een blok met een heel overtuigende Wout Faes, een niet gebruikt wisselstuk onder Martinez. Die lof is er niet alleen omdat hij een achterstand voorkwam door een bal van de lijn te halen. Hij won elk duel, zat er doorgaans goed tussen en verdedigde keurig uit. Kortom, de verdediger van Leicester deed weinig tot niets verkeerd”, aldus Vandewalle.

VASTE WAARDE BIJ DE DUIVELS: De cijfers bevestigen alleszins dat Wout Faes één van de sterkste spelers op het veld was in de Friends Arena. Hij was de meeste efficiënte speler in al zijn aangegane acties, hij pakte uit met de hoogste passing-zuiverheid, hij telde de meeste balrecuperaties (15) en hij leed amper balverlies. Door deze goede prestatie mag Faes hopen om een vaste waarde te worden bij de Rode Duivels. “Of Debast speelt of Bornauw of zoals nu Faes: op zich zit daar weinig verschil op. Maar dan heb je toch wat vastheid”, zei analist René Vandereycken namelijk bij Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Faes moet in de basis blijven bij de Rode Duivels

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

34
34
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

17
17
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

17
17
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

42
42
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

156
156
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

41
41
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

97
97
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

55
55
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

189
189
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

62
62
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

178
178
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

28
28
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

932
932
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

165
165
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

921
921
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

49
49
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

133
133
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

302
302
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

107
107

Meer sportnieuws