Hoefkens spreekt voor het eerst over ontslag bij Club Brugge

door
Hoefkens spreekt voor het eerst over ontslag bij Club Brugge

Carl Hoefkens was een verrassende genomineerde voor de Trofee Raymond Goethals, want de 44-jarige was nog geen halfjaar hoofdtrainer bij Club Brugge. In de zomer werd hij aangesteld als opvolger van de naar Ajax vertrokken Alfred Schreuder, maar op 27 december werd hij alweer op straat gezet omdat de resultaten in eigen land tegenvielen. In de Champions League had Hoefkens wel hoge ogen gegooid met kwalificatie voor de achtste finales.


Dat Europese parcours kon Hoefkens echter niet redden en na een pijnlijke bekeruitschakeling tegen STVV en een gelijkspel tegen OH Leuven in de competitie werd hij ontslagen. Beterschap heeft die beslissing niet gebracht, want zijn opvolger Scott Parker bleek een complete miscast en werd al na 67 dagen ontslagen. In de competitie is Club na het ontslag van Hoefkens alleen maar verder weggezakt en in de Champions League bleken ze tegen Benfica kansloos.

Nu heef Hoefkens ook een eerste keer gereageerd op dat ontslag. "Ik vind het nog altijd een snelle beslissing van het bestuur. Op dat moment stonden we vierde in de stand met twee punten minder dan Antwerp en vijf punten minder dan Union. Van Genk wist ik dat ze nog een terugval zouden kennen. We zaten in de tweede ronde van de Champions League. Zo slecht was dat niet en ik heb er nog altijd een goed gevoel aan over gehouden", vertelt hij aan Het Nieuwsblad. "Het waren alleen de twee, drie laatste wedstrijden dat het wat minder was en daarom verbaasde het me ook dat er zo snel tot ontslag werd overgegaan."

Op het moment van het ontslag van Hoefkens stond Club op twaalf punten van leider Genk. Intussen is die kloof gegroeid tot negentien punten, ondanks dat de Limburgers inderdaad ook een terugval kenden. Maar veel dramatische voor Blauw-Zwart is dat het vorige week ook uit de top vier gezakt is na een pijnlijke nederlaag in Kortrijk. Ze werden gepasseerd door AA Gent en moeten in de laatste vier wedstrijden nog knokken om Play-Off I te halen.

LEES OOK: Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Werd Hoefkens te snel ontslagen bij Club?

Meest recent

Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

42
42
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

51
51
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

28
28
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

91
91
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

28
28
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

99
99
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

62
62
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

270
270
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

168
168
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

467
467
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

388
388
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

49
49
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

367
367
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

131
131
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

56
56
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

114
114
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

100
100
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

363
363
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

240
240
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

269
269
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

205
205
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

129
129
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

308
308
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

348
348
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

964
964

Meer sportnieuws