Hoefkens spreekt voor het eerst over ontslag bij Club Brugge

door
Hoefkens spreekt voor het eerst over ontslag bij Club Brugge

Carl Hoefkens was een verrassende genomineerde voor de Trofee Raymond Goethals, want de 44-jarige was nog geen halfjaar hoofdtrainer bij Club Brugge. In de zomer werd hij aangesteld als opvolger van de naar Ajax vertrokken Alfred Schreuder, maar op 27 december werd hij alweer op straat gezet omdat de resultaten in eigen land tegenvielen. In de Champions League had Hoefkens wel hoge ogen gegooid met kwalificatie voor de achtste finales.


Dat Europese parcours kon Hoefkens echter niet redden en na een pijnlijke bekeruitschakeling tegen STVV en een gelijkspel tegen OH Leuven in de competitie werd hij ontslagen. Beterschap heeft die beslissing niet gebracht, want zijn opvolger Scott Parker bleek een complete miscast en werd al na 67 dagen ontslagen. In de competitie is Club na het ontslag van Hoefkens alleen maar verder weggezakt en in de Champions League bleken ze tegen Benfica kansloos.

Nu heef Hoefkens ook een eerste keer gereageerd op dat ontslag. "Ik vind het nog altijd een snelle beslissing van het bestuur. Op dat moment stonden we vierde in de stand met twee punten minder dan Antwerp en vijf punten minder dan Union. Van Genk wist ik dat ze nog een terugval zouden kennen. We zaten in de tweede ronde van de Champions League. Zo slecht was dat niet en ik heb er nog altijd een goed gevoel aan over gehouden", vertelt hij aan Het Nieuwsblad. "Het waren alleen de twee, drie laatste wedstrijden dat het wat minder was en daarom verbaasde het me ook dat er zo snel tot ontslag werd overgegaan."

Op het moment van het ontslag van Hoefkens stond Club op twaalf punten van leider Genk. Intussen is die kloof gegroeid tot negentien punten, ondanks dat de Limburgers inderdaad ook een terugval kenden. Maar veel dramatische voor Blauw-Zwart is dat het vorige week ook uit de top vier gezakt is na een pijnlijke nederlaag in Kortrijk. Ze werden gepasseerd door AA Gent en moeten in de laatste vier wedstrijden nog knokken om Play-Off I te halen.

LEES OOK: Mannaert verbaast: "Gaf je hém punten voor Gouden Schoen?"

Werd Hoefkens te snel ontslagen bij Club?

Meest recent

Versterking Hayen: Genk realiseert derde comeback bij AA Gent

Na een tegenvallende eerste helft van het seizoen, wil KRC Genk na de jaarwissel een frisse start ...

7
7
Mannaert verbaast: "Gaf je hém punten voor Gouden Schoen?"

Christos Tzolis, Adem Zorgane, Hans Vanaken ... . De topfavorieten voor de komende Gouden Schoen ...

101
101
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Anderlecht, schok-exit Noa Lang'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

148
148
'Overmars gokt: Antwerp all-in op gigantisch risico'

Royal Antwerp FC is de wintermercato naarstig aan het afspeuren om de selectie te versterken. The ...

134
134
‘Anderlecht en KV Mechelen incasseren transferklap’

De wintermercato zorgt er weer voor dat de geruchtenmolen op volle toeren draait. RSC Anderlecht en ...

99
99
Ruben Van Gucht pakt uit met wel heel pikante onthulling

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gesprekstof gezorgd. De sportjournalist van de VRT, bekend om ...

85
85
‘Vier Club-smaakmakers gewild: niet te weigeren bedragen’

Club Brugge vreest vertrekkers deze wintermercato. Verschillende sterkhouders worden in verband ...

358
358
De Camargo hangt vuile was buiten: Bouchez afgemaakt

Igor De Camargo gaat aan de slag als trainer van de beloften van KRC Genk, maar nog niet zo lang ...

207
207
‘Gheysens breekt woord: transferplan Antwerp bekend’

De wintermercato is volop aan de gang en ook Royal Antwerp FC zoekt naar versterkingen. Eerder werd ...

437
437
Ramp in Crans-Montana zorgt voor drama's in voetbalwereld

Het Zwitserse skioord Crans-Montana is opgeschrikt door een zware tragedie. Bij een verwoestende ...

62
62
Knaltransfer Trossard? Grote hint over toekomst

Leandro Trossard is dit seizoen één van de smaakmakers bij Arsenal. De Rode Duivel ...

91
91
'Will Still mag dromen: 'droomjob' loert om de hoek'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

57
57
Mannaert verrast met uitspraak over toekomst Lukaku

Romelu Lukaku is al heel het seizoen buiten strijd met een zeer zware spierblessure. Zijn ...

168
168
'Antwerp haakt af: géén transfer bij Anderlecht'

Royal Antwerp FC heeft ondanks een geweldige maand december zeker versterking nodig. Er moet ...

279
279
'Hayen ontvangt cruciaal transfernieuws bij KRC Genk'

KRC Genk trekt volgende week naar Marbella voor een winterse stage. Een ideaal moment voor nieuwe ...

603
603
'Jackpot Antwerp: toptransfer onverwachte sterkhouder'

Antwerp FC wil bij de start van de tweede seizoenshelft de goede prestaties van in de laatste weken ...

476
476
‘Tzolis verstomd: Palace choqueert met transferwending’

Hij zag het al voor zich: eindelijk die stap naar de Premier League. Maar in Engeland is ...

1024
1024
Géén Tzolis? "Als je eerlijk bent, geef je hém de Gouden Schoen"

Binnen een dikke week is het weer zover, dan wordt de winnaar van de Gouden Schoen bekend gemaakt. ...

563
563
'Club legt zak geld klaar: twee topaanwinsten onderweg'

Bij Club Brugge gaat de tweede seizoenshelft zaterdag al van start, tenminste toch de voorbereiding ...

1224
1224
'Anderlecht is los op mercato: eerste vertrekker staat klaar'

Na een dikke week de batterijen te hebben opgeladen, beginnen de eersteklassers eerstdaags aan de ...

658
658
'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

654
654
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

501
501
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

167
167
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

189
189
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

369
369

Meer sportnieuws