Geraerts gaat met Trofee Raymond Goethals lopen

door
Geraerts gaat met Trofee Raymond Goethals lopen

Karel Geraerts heeft zijn eerste prijs als hoofdcoach beet. De 41-jarige trainer van Union mocht maandag de Trofee Raymond Goethals in ontvangst nemen. Die prijs bekroont de Belgische trainer wiens werk het meest dat van de legendarische ex-trainer van onder meer Anderlecht, de nationale ploeg en Olympique Marseille weerspiegelt en geldt als officieuze bekroning voor de beste Belgische coach.


Geraerts haalde het voor de twee andere genomineerden, Wouter Vrancken en Carl Hoefkens. Hij is op de erelijst de opvolger van Felice Mazzu, wiens assistent hij vorig seizoen nog was bij Union. Na het vertrek van Mazzu naar Anderlecht in de zomer werd Geraerts gepromoveerd en dat bleek een gouden zet. Hij bevestigt niet louter de straffe prestaties van vorig seizoen, maar doet zo mogelijk zelfs nog beter. Ondanks het vertrek van sterkhouders als Undav, Nielsen, Mitoma en Vanzeir is Union aan een geweldig seizoen bezig.

Het is nog steeds volop in de running voor de landstitel, want op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie staat het tweede op drie punten van leider Genk. Daarnaast doet Union het ook uitstekend in Europa. In de Europa League spelen ze binnen enkele weken de kwartfinale tegen Bayer Leverkusen, nadat ze groepswinnaar werden en in de achtste finales ook nog eens afrekenden met Union Berlin.

TALENT
Naast de Trofee Raymond Goethals werd overigens ook nog de Prijs Dominique D'Onofrio uitgereikt voor de beste debutant in de Jupiler Pro League. Daar mocht Genk wel vieren, want Bilal El Khannouss kreeg de trofee. De 18-jarige middenvelder brak dit seizoen helemaal door in de Genkse hoofdmacht en haalde met Marokko zelfs de halve finales van het WK.

LEES OOK: Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Is Geraerts een verdiende winnaar?

Meest recent

Truitjes-gate blijft nazinderen: zo reageren spelers VS

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

29
29
"Amper 17 jaar" - Anderlecht smult van Duivels debuut De Cat

Het blijft bijzonder snel gaan voor Nathan De Cat. Om amper 17-jarige leeftijd maakte de ...

58
58
Tottenham bereikt bodem: interim-trainer vliegt na 7 matchen

Het dramatische seizoen van Tottenham Hotspur heeft zondag een nieuw dieptepunt bereikt. Zo maakte ...

45
45
Opvallend: Coucke, Trump en De Wever samen in één foto

Er zijn momenten waarop zelfs drukbezette zakenmannen hun dagelijkse routine achter zich laten. Marc ...

30
30
Rode Duivel zakt door het ijs: Waalse pers deelt buis uit

De Rode Duivels hebben een goed gevoel over gehouden aan de start van hun oefencampagne richting het ...

162
162
'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

FC Barcelona zal na de interland-break een gooi doen naar de Spaanse titel en de eindzege in de ...

39
39
Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Het is ondertussen anderhalf jaar geleden dat Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge hun ...

94
94
Shirtjes-catastrofe USA-België: pijnlijke details lekken uit

De oefenwedstrijd tussen België en de Verenigde Staten heeft voor een lawine aan kritiek ...

212
212
Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

201
201
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

341
341
'Salah weg bij Liverpool: verrassende nieuwe club wenkt'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

119
119
Mexico-België om 3u 's nachts: VTM komt met mooie geste

Nadat de Verenigde Staten zaterdag over de knie werden gelegd, kruisen de Rode Duivels eerstdaags de ...

1043
1043
'Transferbom Club in stroomversnelling: gesprekken onderweg'

De sportieve leiding van Club Brugge kan zijn agenda komende zomer best niet te vol plannen. Zo ...

430
430
'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Robert Lewandowski lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. Maar de Poolse goalgetter ...

146
146
Titelclash Union en Club: "Zij zijn de te kloppen ploeg"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

300
300
Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

256
256
Alderweireld keihard voor Duivel: "Ik zet hem níét in basis"

De Rode Duivels hebben hun eerste oefenwedstrijd richting het WK al overtuigend gewonnen. Zo werden ...

1038
1038
'Bayern onverbiddelijk: Kompany speelt routinier kwijt'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

189
189
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

85
85
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

186
186
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

183
183
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

536
536
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

269
269
Vandenbempt slaat alarm: groot probleem Duivels

De Rode Duivels wonnen overtuigend van gastland VS in Atalanta. Het werd 2-5 na een moeilijk begin. ...

100
100

Meer sportnieuws