Geraerts gaat met Trofee Raymond Goethals lopen

91 stemmen
Geraerts gaat met Trofee Raymond Goethals lopen

Karel Geraerts heeft zijn eerste prijs als hoofdcoach beet. De 41-jarige trainer van Union mocht maandag de Trofee Raymond Goethals in ontvangst nemen. Die prijs bekroont de Belgische trainer wiens werk het meest dat van de legendarische ex-trainer van onder meer Anderlecht, de nationale ploeg en Olympique Marseille weerspiegelt en geldt als officieuze bekroning voor de beste Belgische coach.


Geraerts haalde het voor de twee andere genomineerden, Wouter Vrancken en Carl Hoefkens. Hij is op de erelijst de opvolger van Felice Mazzu, wiens assistent hij vorig seizoen nog was bij Union. Na het vertrek van Mazzu naar Anderlecht in de zomer werd Geraerts gepromoveerd en dat bleek een gouden zet. Hij bevestigt niet louter de straffe prestaties van vorig seizoen, maar doet zo mogelijk zelfs nog beter. Ondanks het vertrek van sterkhouders als Undav, Nielsen, Mitoma en Vanzeir is Union aan een geweldig seizoen bezig.

Het is nog steeds volop in de running voor de landstitel, want op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie staat het tweede op drie punten van leider Genk. Daarnaast doet Union het ook uitstekend in Europa. In de Europa League spelen ze binnen enkele weken de kwartfinale tegen Bayer Leverkusen, nadat ze groepswinnaar werden en in de achtste finales ook nog eens afrekenden met Union Berlin.

TALENT
Naast de Trofee Raymond Goethals werd overigens ook nog de Prijs Dominique D'Onofrio uitgereikt voor de beste debutant in de Jupiler Pro League. Daar mocht Genk wel vieren, want Bilal El Khannouss kreeg de trofee. De 18-jarige middenvelder brak dit seizoen helemaal door in de Genkse hoofdmacht en haalde met Marokko zelfs de halve finales van het WK.

Is Geraerts een verdiende winnaar?

Meest recent

Transferitis bij Club: tweetal ontbreekt in selectie supercup

Ook bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond werkt de landskampioen zijn ...

92
92
Aster Nzeyimana laat alle harten smelten met één video

Aster Nzeyimana toont een kant van zichzelf die zijn volgers niet onberoerd laat. Op sociale media ...

4
4
Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

169
169
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

188
188
'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Bij Union SG gaat er nog veel gebeuren op de transfermarkt. Er zijn heel wat spelers die de club nog ...

65
65
'KV Mechelen kan Spaanse ‘droomtransfer’ afronden'

Bij KV Mechelen gaat er nog volk vertrekken deze zomer. De Maneblussers zouden wel eens een deal ...

115
115
Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

RSC Anderlecht neemt het in een uitverkocht Lotto Park op tegen Hammarby. Er is maar ...

364
364
Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Als er nog Belgische clubs waren die een Belgische aanvaller zochten met een bewezen neus voor ...

81
81
AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

72
72
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

172
172
De Mil zet AA Gent op scherp voor belangrijke partij

AA Gent heeft geen excuses. Tegen Cherkasy is het van moeten: de kwalificatie moét gehaald ...

100
100
'Union heeft doelmannenknoop doorgehakt'

Union anticipeerde deze zomer uitstekend op het mogelijke vertrek van verschillende smaakmakers en ...

103
103
Anderlecht strikt Antman: experts vellen oordeel over winger

RSC Anderlecht haalde Oliver Antman voor ongeveer 5 miljoen euro weg bij Rangers FC. Een stevige som ...

395
395
'Standard heeft beet: zevende aanwinst strijkt neer'

Standard greep vorig seizoen op de valreep naast een mogelijk Europees ticket, nadat het op de ...

130
130
Vanaken staat perplex: Verrassing treft recht in het hart

Hans Vanaken kende andermaal een prachtig seizoen. Als één van de sterkhouders van ...

1185
1185
STVV hield interesse af: "Er waren aanbiedingen"

STVV staat dit seizoen voor een zeer stevige uitdaging. Het speelt immers al minstens tot Nieuwjaar ...

75
75
'Lens wil wéér uitpakken met JPL-smaakmaker'

RC Lens beleefde een sensationeel seizoen, waarin het pas op de voorlaatste speeldag de duimen moest ...

60
60
'KV Mechelen heeft transferplannetje met Lenaerts'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren zwaar in op jonge Belgen. Daarvoor gaan ze regelmatig ...

108
108
'Club Brugge grijpt naast Australische WK-sensatie'

Bij Club Brugge lijken ze met verdediger Han-beom Lee snel hun vierde zomeraanwinst te kunnen ...

248
248
'Standard loost eindelijk flop, lachwekkend bod geweigerd'

Bij Standard is het al een drukke zomer geweest, maar er valt nog steeds het nodige nieuws te rapen ...

178
178
'Zorgwekkende trend: Club rekent op deze talenten'

Club Brugge kreeg de voorbije jaren al heel wat lof voor zijn jeugdopleiding en zette die afgelopen ...

414
414
'Union verrast compleet met WK-ganger als nieuwe doelman'

Bij Union kregen ze deze week te maken met hetzelfde scenario als een jaar geleden, want opnieuw ...

252
252
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voot dubbelslag, vierde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

337
337
‘Anderlecht laat toptarget plots uit de vingers glippen’

RSC Anderlecht is druk in de weer om de selectie voor volgend seizoen te versterken. Paars-Wit wil ...

509
509
Code rood: Infantino compleet afgemaakt na FIFA-bom

Gianni Infantino wil aandelen van het WK voetbal te verkopen. Dat nieuws kwam als een bom binnen in ...

262
262

Meer sportnieuws