TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met Anderlecht, megacontract Haaland'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met Anderlecht, megacontract Haaland'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE: Club Brugge lijkt nog op zoek te zijn naar aanvallende versterking voor volgend seizoen en belandt daarvoor in het vaarwater van Anderlecht. Beide clubs zouden namelijk geïnteresseerd zijn in Michael Estrada, een 26-jarige Ecuadoraans international die in Mexico voor Cruz Azul uitkomt. De spits staat ook nog in de belangstelling van Sevilla FC.



Wel mag Club wat meer hopen dat het in de zomer Ferran Jutgla aan boord kan houden. De Spanjaard werd de voorbije maanden nadrukkelijk gelinkt aan Lazio, maar daar blijkt hij lang niet bovenaan het verlanglijstje te staan. De Romeinen zouden in eerste instantie mikken op Federico Bonazzoli (Salernitana), met Mariano Diaz (Real Madrid) als plan-B. Pas als zij niet haalbaar zouden blijken, zou Jutgla samen met enkele andere opties in beeld komen.

Bij Union hebben ze er zich bij neergelegd dat ze op het einde van het seizoen afscheid zullen moeten nemen van Victor Boniface. De Nigeriaanse spits heeft zich de voorbije maanden in de kijker gespeeld en de clubs staan in de rij om hem binnen te halen. Er is interesse vanuit Engeland en ook de Italiaanse topclubs AC Milan, Lazio en Napoli volgen hem van nabij. Union wil wel minstens 10 miljoen euro vangen.



Antwerp heeft ambitieuze plannen voor de zomer. Marc Overmars zou opnieuw een stevige naam naar de Bosuil willen halen, want hij zou nu zijn zinnen gezet hebben op Justin Kluivert. De 23-jarige flankaanvaller speelt dit seizoen op huurbasis bij Valencia, maar dat kan zijn aankoopoptie van 15 miljoen euro wellicht niet betalen. Daardoor ziet Antwerp een kans om hem weg te halen bij AS Roma, maar ook Ajax, Wolfsburg en vooral Fulham zouden Kluivert graag zien komen.

De Great Old zal wel geld hebben om uit te geven, want in de zomer realiseren ze een uitgaande recordtransfer met de verkoop van Willian Pacho naar Eintracht Frankfurt. Vanuit Duitsland klonk het de voorbije dagen dat de verdediger voor 9 miljoen euro zou verkassen, maar Het Nieuwsblad verzekert dat de transfersom wel degelijk 16 miljoen euro bedraagt, zij het wel inclusief (haalbare) bonussen.



Ook KRC Genk zou overigens een deal met Roma willen sluiten. De Limburgers zouden namelijk hun zinnen gezet hebben op Bryan Reynolds, die aan een sterk seizoen bezig is bij Westerlo. De Kemphanen beschikken over een aankoopoptie van 7 miljoen euro, maar zouden dat bedrag naar beneden willen halen. Er is ook buitenlandse interesse voor de Amerikaanse rechtsachter, van Watford, Swansea en Sparta Praag.

BUITENLAND: De voorbije weken werd Erling Haaland opnieuw gelinkt aan een transfer naar Real Madrid in de zomer van 2024, wanneer een clausule in zijn contract in werking zou treden. Maar bij Manchester City willen ze dat scenario absoluut vermijden en dus zijn de Engelsen bereid om zeer ver te gaan. Ze zouden het contract van Haaland met één jaar willen verlengen en de Noor daarbij meteen een fikse loonsverhoging willen aanbieden. Hij zou 500.000 euro per week kunnen gaan verdienen, wat van hem de best betaalde speler in de Premier League zou maken.



Er zou weleens een flinke verrassing op komst kunnen zijn rond Lionel Messi. Plots zou immers ook Internazionale in de dans gesprongen zijn om de Argentijnse ster. Met Javier Zanetti is een ex-ploegmaat vice-voorzitter bij de Nerazzurri, die bovendien de wens van Messi zouden kunnen inwilligen om nog een jaar op het hoogste niveau te spelen.

Bij Real Madrid dreigen ze met Carlo Ancelotti hun trainer aan Brazilië te verliezen en dus hebben ze bij de Koninklijke al een plan-B klaarstaan. Vier trainers zouden in beeld zijn om de Italiaan op te volgen. De pas bij Bayern ontslagen Julian Nagelsmann is daar één van, maar ook Mauricio Pochettino en een terugkeer van Zinedine Zidane worden bestudeerd. De meest verrassende naam op het lijstje is die van Mauricio Gallardo, die eind vorig jaar na meer dan acht jaar vertrok bij River Plate.



De naam van Nagelsmann valt echter ook bij Tottenham, dat zondagavond laat het verwachte ontslag van Antonio Conte bevestigde. Zijn assistent Cristian Stellini neemt tot het einde van het seizoen over en moet hen nog naar de Champions League zien te loodsen. In de zomer gaat Tottenham vervolgens op zoek naar een definitieve opvolger.

LEES OOK: Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Zal Manchester City erin slagen Haaland langer aan zich te binden?

Meest recent

Italiaanse krant doet gesprek Conte/Lukaku uit de doeken

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

22
22
'Neemt KRC Genk afscheid? Drie spelers ontevreden'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

50
50
Engelse pers zet bepalende Trossard in de bloemetjes

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

49
49
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

103
103
Kompany verovert het voetbal: "Ooit FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

28
28
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

164
164
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

290
290
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

372
372
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

97
97
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

166
166
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

23
23
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

308
308
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

269
269
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

268
268
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

203
203
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

375
375
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

81
81
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

115
115
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

120
120
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

64
64
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

120
120
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

99
99
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

306
306
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

106
106
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

44
44

Meer sportnieuws