TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met Anderlecht, megacontract Haaland'

294
TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met Anderlecht, megacontract Haaland'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE: Club Brugge lijkt nog op zoek te zijn naar aanvallende versterking voor volgend seizoen en belandt daarvoor in het vaarwater van Anderlecht. Beide clubs zouden namelijk geïnteresseerd zijn in Michael Estrada, een 26-jarige Ecuadoraans international die in Mexico voor Cruz Azul uitkomt. De spits staat ook nog in de belangstelling van Sevilla FC.



Wel mag Club wat meer hopen dat het in de zomer Ferran Jutgla aan boord kan houden. De Spanjaard werd de voorbije maanden nadrukkelijk gelinkt aan Lazio, maar daar blijkt hij lang niet bovenaan het verlanglijstje te staan. De Romeinen zouden in eerste instantie mikken op Federico Bonazzoli (Salernitana), met Mariano Diaz (Real Madrid) als plan-B. Pas als zij niet haalbaar zouden blijken, zou Jutgla samen met enkele andere opties in beeld komen.

Bij Union hebben ze er zich bij neergelegd dat ze op het einde van het seizoen afscheid zullen moeten nemen van Victor Boniface. De Nigeriaanse spits heeft zich de voorbije maanden in de kijker gespeeld en de clubs staan in de rij om hem binnen te halen. Er is interesse vanuit Engeland en ook de Italiaanse topclubs AC Milan, Lazio en Napoli volgen hem van nabij. Union wil wel minstens 10 miljoen euro vangen.



Antwerp heeft ambitieuze plannen voor de zomer. Marc Overmars zou opnieuw een stevige naam naar de Bosuil willen halen, want hij zou nu zijn zinnen gezet hebben op Justin Kluivert. De 23-jarige flankaanvaller speelt dit seizoen op huurbasis bij Valencia, maar dat kan zijn aankoopoptie van 15 miljoen euro wellicht niet betalen. Daardoor ziet Antwerp een kans om hem weg te halen bij AS Roma, maar ook Ajax, Wolfsburg en vooral Fulham zouden Kluivert graag zien komen.

De Great Old zal wel geld hebben om uit te geven, want in de zomer realiseren ze een uitgaande recordtransfer met de verkoop van Willian Pacho naar Eintracht Frankfurt. Vanuit Duitsland klonk het de voorbije dagen dat de verdediger voor 9 miljoen euro zou verkassen, maar Het Nieuwsblad verzekert dat de transfersom wel degelijk 16 miljoen euro bedraagt, zij het wel inclusief (haalbare) bonussen.



Ook KRC Genk zou overigens een deal met Roma willen sluiten. De Limburgers zouden namelijk hun zinnen gezet hebben op Bryan Reynolds, die aan een sterk seizoen bezig is bij Westerlo. De Kemphanen beschikken over een aankoopoptie van 7 miljoen euro, maar zouden dat bedrag naar beneden willen halen. Er is ook buitenlandse interesse voor de Amerikaanse rechtsachter, van Watford, Swansea en Sparta Praag.

BUITENLAND: De voorbije weken werd Erling Haaland opnieuw gelinkt aan een transfer naar Real Madrid in de zomer van 2024, wanneer een clausule in zijn contract in werking zou treden. Maar bij Manchester City willen ze dat scenario absoluut vermijden en dus zijn de Engelsen bereid om zeer ver te gaan. Ze zouden het contract van Haaland met één jaar willen verlengen en de Noor daarbij meteen een fikse loonsverhoging willen aanbieden. Hij zou 500.000 euro per week kunnen gaan verdienen, wat van hem de best betaalde speler in de Premier League zou maken.



Er zou weleens een flinke verrassing op komst kunnen zijn rond Lionel Messi. Plots zou immers ook Internazionale in de dans gesprongen zijn om de Argentijnse ster. Met Javier Zanetti is een ex-ploegmaat vice-voorzitter bij de Nerazzurri, die bovendien de wens van Messi zouden kunnen inwilligen om nog een jaar op het hoogste niveau te spelen.

Bij Real Madrid dreigen ze met Carlo Ancelotti hun trainer aan Brazilië te verliezen en dus hebben ze bij de Koninklijke al een plan-B klaarstaan. Vier trainers zouden in beeld zijn om de Italiaan op te volgen. De pas bij Bayern ontslagen Julian Nagelsmann is daar één van, maar ook Mauricio Pochettino en een terugkeer van Zinedine Zidane worden bestudeerd. De meest verrassende naam op het lijstje is die van Mauricio Gallardo, die eind vorig jaar na meer dan acht jaar vertrok bij River Plate.



De naam van Nagelsmann valt echter ook bij Tottenham, dat zondagavond laat het verwachte ontslag van Antonio Conte bevestigde. Zijn assistent Cristian Stellini neemt tot het einde van het seizoen over en moet hen nog naar de Champions League zien te loodsen. In de zomer gaat Tottenham vervolgens op zoek naar een definitieve opvolger.

LEES OOK: Deschacht geeft Anderlecht drie concrete transfertips

Zal Manchester City erin slagen Haaland langer aan zich te binden?

Meest recent

Deschacht geeft Anderlecht drie concrete transfertips

Anderlecht moet volgens Olivier Deschacht nog maar eens de transfermarkt op. De Brusselaars moeten ...

13
13
Eberl komt met straf nieuws over Kompany en Man City

De aanstelling van Vincent Kompany als trainer van Bayern München was allesbehalve een ...

10
10
Dramatisch rapport: Sibierski stort Anderlecht afgrond in

Momenteel bevindt vooral Vitor Bruno zich in het oog van de storm, maar de huidige crisis bij RSC ...

115
115
‘Club Brugge gooit handdoek: Seys vertrekt naar droomclub’

Club hield Joaquin Seys deze zomer nog met alle macht in Brugge, maar lang gaat dat niet meer ...

198
198
Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Bij zijn vuurdoop als Belgisch bondscoach haalde Mark van Bommel slechts enkele nieuwe namen bij de ...

46
46
Bart Verhaeghe is het grondig beu: "Stop ermee!"

Bart Verhaeghe heeft er genoeg van. De voorzitter van Club Brugge liet zich opvallend scherp uit ...

45
45
'Club Brugge transfermarkt op: topprioriteit al bekend'

Dankzij de goed gevulde bankrekening hoeft Club Brugge niet te verkopen, maar elke zomer zoeken er ...

230
230
Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

In de Jupiler Pro League is straks alweer speeldag 10 aangebroken. Via de officiële kanalen ...

37
37
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

330
330
Bruno blijft puzzelen: nieuw spitsenduo Anderlecht?

Met het mes op de keel krijgt RSC Anderlecht zaterdag Westerlo over de vloer. Mits een nieuwe ...

246
246
Leko luidt alarmbel bij Club Brugge: "Spelen met vuur"

Het straffe parcours in de Champions League kost Club Brugge voorlopig geen punten in eigen land. ...

280
280
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

1037
1037
'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

FC Barcelona begon flitsend aan het seizoen, maar botste in de laatste week op zijn limieten. In de ...

44
44
Francis vreest nieuwe bom in transferwereld? "Binnen 10 jaar"

De voorbije jaren kwam het transfersysteem in het mondiale voetbal stevig onder druk te staan. In ...

58
58
Nainggolan vrijdag voor de rechter: waarvan wordt hij verdacht?

Radja Nainggolan beleeft een woelig seizoen bij Patro Eisden, want de resultaten van de ploeg vallen ...

62
62
Van Himst: "Ze hebben hem bij Anderlecht een vuile loer gedraaid"

Bij Anderlecht rekenen ze nog steeds hard op Neerpede om talent te leveren aan de A-ploeg én ...

284
284
Kompany krijgt zeer heldere opdracht van Bayern-bestuur

Vincent Kompany mag dan wel ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar op de bank moeten we hem ...

58
58
'Godts krijgt geweldig nieuws van PSG én privé'

Mika Godts versierde vorige zomer een absolute droomtransfer, want na een sensationeel seizoen bij ...

298
298
Union vernieuwt sneller dan verwacht: Hubert velt oordeel

De voorbije jaren bleek het elk seizoen het lot van Union dat het zijn elftal grondig moest ...

64
64
Waalse pers slaat alarm bij Duivels: Van Bommel moet ingrijpen

Volgende week is Mark van Bommel weer aan zet, want dan moet hij zijn selectie bekend maken voor de ...

220
220
TRANSFERUURTJE: 'Standard liet topper liggen, dubbele exit Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

96
96
‘Standard moet verkopen: zestal voor miljoenenjackpot’

Standard Luik vocht de afgelopen jaren tegen financiële malaise. Het ergste lijkt voorbij, maar ...

190
190
Marc Coucke getroffen door spijkerharde beslissing

Voor Coucke zijn het niet meteen de leukste weken. De zakenman kreeg onlangs dan wel goed nieuws in ...

135
135
Vrancken zet Schotland op stelten: rel met grote rivaal

Het Hearts van Wouter Vrancken speelde 2-2 gelijk tegen Rangers. De Schotse revelatie van vorig ...

76
76
"Als ik het kon overdoen, had ik niet bij Standard getekend"

Standard zit niet bepaald in blakende vorm de laatste weken, want het kijkt intussen al tegen vier ...

126
126

Meer sportnieuws