TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met Anderlecht, megacontract Haaland'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met Anderlecht, megacontract Haaland'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE: Club Brugge lijkt nog op zoek te zijn naar aanvallende versterking voor volgend seizoen en belandt daarvoor in het vaarwater van Anderlecht. Beide clubs zouden namelijk geïnteresseerd zijn in Michael Estrada, een 26-jarige Ecuadoraans international die in Mexico voor Cruz Azul uitkomt. De spits staat ook nog in de belangstelling van Sevilla FC.



Wel mag Club wat meer hopen dat het in de zomer Ferran Jutgla aan boord kan houden. De Spanjaard werd de voorbije maanden nadrukkelijk gelinkt aan Lazio, maar daar blijkt hij lang niet bovenaan het verlanglijstje te staan. De Romeinen zouden in eerste instantie mikken op Federico Bonazzoli (Salernitana), met Mariano Diaz (Real Madrid) als plan-B. Pas als zij niet haalbaar zouden blijken, zou Jutgla samen met enkele andere opties in beeld komen.

Bij Union hebben ze er zich bij neergelegd dat ze op het einde van het seizoen afscheid zullen moeten nemen van Victor Boniface. De Nigeriaanse spits heeft zich de voorbije maanden in de kijker gespeeld en de clubs staan in de rij om hem binnen te halen. Er is interesse vanuit Engeland en ook de Italiaanse topclubs AC Milan, Lazio en Napoli volgen hem van nabij. Union wil wel minstens 10 miljoen euro vangen.



Antwerp heeft ambitieuze plannen voor de zomer. Marc Overmars zou opnieuw een stevige naam naar de Bosuil willen halen, want hij zou nu zijn zinnen gezet hebben op Justin Kluivert. De 23-jarige flankaanvaller speelt dit seizoen op huurbasis bij Valencia, maar dat kan zijn aankoopoptie van 15 miljoen euro wellicht niet betalen. Daardoor ziet Antwerp een kans om hem weg te halen bij AS Roma, maar ook Ajax, Wolfsburg en vooral Fulham zouden Kluivert graag zien komen.

De Great Old zal wel geld hebben om uit te geven, want in de zomer realiseren ze een uitgaande recordtransfer met de verkoop van Willian Pacho naar Eintracht Frankfurt. Vanuit Duitsland klonk het de voorbije dagen dat de verdediger voor 9 miljoen euro zou verkassen, maar Het Nieuwsblad verzekert dat de transfersom wel degelijk 16 miljoen euro bedraagt, zij het wel inclusief (haalbare) bonussen.



Ook KRC Genk zou overigens een deal met Roma willen sluiten. De Limburgers zouden namelijk hun zinnen gezet hebben op Bryan Reynolds, die aan een sterk seizoen bezig is bij Westerlo. De Kemphanen beschikken over een aankoopoptie van 7 miljoen euro, maar zouden dat bedrag naar beneden willen halen. Er is ook buitenlandse interesse voor de Amerikaanse rechtsachter, van Watford, Swansea en Sparta Praag.

BUITENLAND: De voorbije weken werd Erling Haaland opnieuw gelinkt aan een transfer naar Real Madrid in de zomer van 2024, wanneer een clausule in zijn contract in werking zou treden. Maar bij Manchester City willen ze dat scenario absoluut vermijden en dus zijn de Engelsen bereid om zeer ver te gaan. Ze zouden het contract van Haaland met één jaar willen verlengen en de Noor daarbij meteen een fikse loonsverhoging willen aanbieden. Hij zou 500.000 euro per week kunnen gaan verdienen, wat van hem de best betaalde speler in de Premier League zou maken.



Er zou weleens een flinke verrassing op komst kunnen zijn rond Lionel Messi. Plots zou immers ook Internazionale in de dans gesprongen zijn om de Argentijnse ster. Met Javier Zanetti is een ex-ploegmaat vice-voorzitter bij de Nerazzurri, die bovendien de wens van Messi zouden kunnen inwilligen om nog een jaar op het hoogste niveau te spelen.

Bij Real Madrid dreigen ze met Carlo Ancelotti hun trainer aan Brazilië te verliezen en dus hebben ze bij de Koninklijke al een plan-B klaarstaan. Vier trainers zouden in beeld zijn om de Italiaan op te volgen. De pas bij Bayern ontslagen Julian Nagelsmann is daar één van, maar ook Mauricio Pochettino en een terugkeer van Zinedine Zidane worden bestudeerd. De meest verrassende naam op het lijstje is die van Mauricio Gallardo, die eind vorig jaar na meer dan acht jaar vertrok bij River Plate.



De naam van Nagelsmann valt echter ook bij Tottenham, dat zondagavond laat het verwachte ontslag van Antonio Conte bevestigde. Zijn assistent Cristian Stellini neemt tot het einde van het seizoen over en moet hen nog naar de Champions League zien te loodsen. In de zomer gaat Tottenham vervolgens op zoek naar een definitieve opvolger.

LEES OOK: 'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Zal Manchester City erin slagen Haaland langer aan zich te binden?

Meest recent

'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

9
9
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

34
34
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

97
97
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

99
99
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

50
50
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

38
38
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

47
47
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

32
32
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

421
421
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

232
232
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

145
145
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

361
361
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

39
39
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

363
363
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

202
202
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

176
176
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

313
313
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

199
199
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

488
488
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

144
144
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

47
47
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

255
255
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

469
469
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

52
52
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

136
136

Meer sportnieuws