TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met Anderlecht, megacontract Haaland'

294
TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met Anderlecht, megacontract Haaland'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE: Club Brugge lijkt nog op zoek te zijn naar aanvallende versterking voor volgend seizoen en belandt daarvoor in het vaarwater van Anderlecht. Beide clubs zouden namelijk geïnteresseerd zijn in Michael Estrada, een 26-jarige Ecuadoraans international die in Mexico voor Cruz Azul uitkomt. De spits staat ook nog in de belangstelling van Sevilla FC.



Wel mag Club wat meer hopen dat het in de zomer Ferran Jutgla aan boord kan houden. De Spanjaard werd de voorbije maanden nadrukkelijk gelinkt aan Lazio, maar daar blijkt hij lang niet bovenaan het verlanglijstje te staan. De Romeinen zouden in eerste instantie mikken op Federico Bonazzoli (Salernitana), met Mariano Diaz (Real Madrid) als plan-B. Pas als zij niet haalbaar zouden blijken, zou Jutgla samen met enkele andere opties in beeld komen.

Bij Union hebben ze er zich bij neergelegd dat ze op het einde van het seizoen afscheid zullen moeten nemen van Victor Boniface. De Nigeriaanse spits heeft zich de voorbije maanden in de kijker gespeeld en de clubs staan in de rij om hem binnen te halen. Er is interesse vanuit Engeland en ook de Italiaanse topclubs AC Milan, Lazio en Napoli volgen hem van nabij. Union wil wel minstens 10 miljoen euro vangen.



Antwerp heeft ambitieuze plannen voor de zomer. Marc Overmars zou opnieuw een stevige naam naar de Bosuil willen halen, want hij zou nu zijn zinnen gezet hebben op Justin Kluivert. De 23-jarige flankaanvaller speelt dit seizoen op huurbasis bij Valencia, maar dat kan zijn aankoopoptie van 15 miljoen euro wellicht niet betalen. Daardoor ziet Antwerp een kans om hem weg te halen bij AS Roma, maar ook Ajax, Wolfsburg en vooral Fulham zouden Kluivert graag zien komen.

De Great Old zal wel geld hebben om uit te geven, want in de zomer realiseren ze een uitgaande recordtransfer met de verkoop van Willian Pacho naar Eintracht Frankfurt. Vanuit Duitsland klonk het de voorbije dagen dat de verdediger voor 9 miljoen euro zou verkassen, maar Het Nieuwsblad verzekert dat de transfersom wel degelijk 16 miljoen euro bedraagt, zij het wel inclusief (haalbare) bonussen.



Ook KRC Genk zou overigens een deal met Roma willen sluiten. De Limburgers zouden namelijk hun zinnen gezet hebben op Bryan Reynolds, die aan een sterk seizoen bezig is bij Westerlo. De Kemphanen beschikken over een aankoopoptie van 7 miljoen euro, maar zouden dat bedrag naar beneden willen halen. Er is ook buitenlandse interesse voor de Amerikaanse rechtsachter, van Watford, Swansea en Sparta Praag.

BUITENLAND: De voorbije weken werd Erling Haaland opnieuw gelinkt aan een transfer naar Real Madrid in de zomer van 2024, wanneer een clausule in zijn contract in werking zou treden. Maar bij Manchester City willen ze dat scenario absoluut vermijden en dus zijn de Engelsen bereid om zeer ver te gaan. Ze zouden het contract van Haaland met één jaar willen verlengen en de Noor daarbij meteen een fikse loonsverhoging willen aanbieden. Hij zou 500.000 euro per week kunnen gaan verdienen, wat van hem de best betaalde speler in de Premier League zou maken.



Er zou weleens een flinke verrassing op komst kunnen zijn rond Lionel Messi. Plots zou immers ook Internazionale in de dans gesprongen zijn om de Argentijnse ster. Met Javier Zanetti is een ex-ploegmaat vice-voorzitter bij de Nerazzurri, die bovendien de wens van Messi zouden kunnen inwilligen om nog een jaar op het hoogste niveau te spelen.

Bij Real Madrid dreigen ze met Carlo Ancelotti hun trainer aan Brazilië te verliezen en dus hebben ze bij de Koninklijke al een plan-B klaarstaan. Vier trainers zouden in beeld zijn om de Italiaan op te volgen. De pas bij Bayern ontslagen Julian Nagelsmann is daar één van, maar ook Mauricio Pochettino en een terugkeer van Zinedine Zidane worden bestudeerd. De meest verrassende naam op het lijstje is die van Mauricio Gallardo, die eind vorig jaar na meer dan acht jaar vertrok bij River Plate.



De naam van Nagelsmann valt echter ook bij Tottenham, dat zondagavond laat het verwachte ontslag van Antonio Conte bevestigde. Zijn assistent Cristian Stellini neemt tot het einde van het seizoen over en moet hen nog naar de Champions League zien te loodsen. In de zomer gaat Tottenham vervolgens op zoek naar een definitieve opvolger.

LEES OOK: Union onthult groots plan na pijnlijke Europese spelerslijst

Zal Manchester City erin slagen Haaland langer aan zich te binden?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Lukaku-twist bij Anderlecht, jokertransfer Bodart'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

33
33
De Condé baalt enorm van Karetsas: “Lessen uit trekken”

KRC Genk verkocht afgelopen zomer ferm met monstertransfers Konstantinos Karetsas en Lucca ...

119
119
Union onthult groots plan na pijnlijke Europese spelerslijst

Union SG kon voor de Champions League-voorrondes maar 21 spelers op de A-lijst zetten. 8 plekken ...

41
41
KV Mechelen-spelers vellen oordeel over ontslag Vanderbiest

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog de grote revelatie van de Jupiler Pro ...

172
172
'Ongeziene trainerswending bij Lukaku: gesprekken gelekt'

Na het 1-1 gelijkspel van Fenerbahçe tegen AS Roma in de Champions League nam hoofdtrainer ...

68
68
Van der Elst ziet groot probleem ontstaan bij Club Brugge

Club Brugge staat mee bovenin het klassement, maar overtuigend is het nog niet. In de Champions ...

151
151
De Condé over knaltransfer: “Zag ik totaal niet aankomen”

KRC Genk heeft er een drukke zomermercato opzitten. De club zag onder meer Konstantinos Karetsas ...

210
210
Cercle Brugge maakt nog een uitgaande transfer bekend

Cercle Brugge heeft alsnog een speler laten vertrekken. De Bruggelingen maakten bekend dat ze een ...

20
20
Boskamp snoeihard: "Ik riep hem niet meer op voor België"

De Rode Duivels spelen binnen enkele weken maar liefst vier matchen in de ronduit overbodige Nations ...

299
299
Anderlecht met grote domper: sterkhouder weken out?

RSC Anderlecht pakte de broodnodige drie punten bij KV Mechelen. Dat was het goede nieuws voor de ...

316
316
Adedeji-soap: De Condé zet Club Brugge fors op zijn plaats

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan nieuw spelersmateriaal, maar kon niet ...

552
552
'Monstertransfer Pacho: Engelsen reserveren fortuin'

De Jupiler Pro League wist de voorbije seizoenen heel wat jongens te lanceren richting de Europese ...

224
224
Vraagteken Vanaken: grote verrassing in Brugse basiself?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

256
256
Anderlecht spartelt naar zege: kranten zien nieuwe steunpilaar

RSC Anderlecht heeft vrijdagavond zijn derde competitiezege geboekt. Op het veld van KV Mechelen ...

507
507
‘Van Bommel zwicht voor Doku: WK-uitblinker vliegt eruit’

Jérémy Doku is nog altijd niet wedstrijdfit. Toch wacht Mark van Bommel straks een nog ...

621
621
'Club houdt hart vast: laatste maanden voor publiekslieveling'

Club Brugge wist in de zomermercato opnieuw een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

505
505
Compper met opvallende reactie: "Dat lijkt misschien vreemd"

Royal Antwerp FC moet dit weekend aan de bak tegen Club Brugge. De Great Old heeft er een paar ...

109
109
Bruno velt oordeel over nipte zege van Anderlecht

RSC Anderlecht wist na het puntenverlies tegen KRC Genk weer aan te knopen met een zege tegen KV ...

496
496
Omobamidele: "Dit maakt op het einde het verschil"

RSC Anderlecht won met 0-1 van KV Mechelen. Het was voetbaltechnisch een bijzonder matige pot ...

206
206
Matig Anderlecht pakt zege na zeer povere pot voetbal

In de Jupiler Pro League openden KV Mechelen en RSC Anderlecht vanavond de zesde speeldag. Beide ...

150
150
Kompany lyrisch over topspeler: "Hij is een artiest"

Vincent Kompany is een adept van aanvallend voetbal. Dat was zo bij RSC Anderlecht, Burnley en zeker ...

77
77
KV Kortrijk onder druk: Jonckheere ziet oorzaken voor zwakke start

KV Kortrijk is het seizoen begonnen met een nul op vijftien. Het belooft een moeilijk seizoen te ...

148
148
Beerschot en Dender zetten titelambities kracht bij

Om 20u stonden er twee matchen op het programma in de Challenger Pro League. Er was de beladen ...

108
108
RSCA op voorsprong, fans willen één speler in de ploeg

KV Mechelen en RSC Anderlecht begonnen om 20u45 aan hun zesde competitiepartij van het seizoen. De ...

219
219
Thorup looft nieuwkomer: "Was alvast veelbelovend"

KRC Genk pakte vorige week een punt op het veld van RSC Anderlecht, wat al bij al toch gevleid was. ...

164
164

Meer sportnieuws