TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met Anderlecht, megacontract Haaland'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met Anderlecht, megacontract Haaland'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE: Club Brugge lijkt nog op zoek te zijn naar aanvallende versterking voor volgend seizoen en belandt daarvoor in het vaarwater van Anderlecht. Beide clubs zouden namelijk geïnteresseerd zijn in Michael Estrada, een 26-jarige Ecuadoraans international die in Mexico voor Cruz Azul uitkomt. De spits staat ook nog in de belangstelling van Sevilla FC.



Wel mag Club wat meer hopen dat het in de zomer Ferran Jutgla aan boord kan houden. De Spanjaard werd de voorbije maanden nadrukkelijk gelinkt aan Lazio, maar daar blijkt hij lang niet bovenaan het verlanglijstje te staan. De Romeinen zouden in eerste instantie mikken op Federico Bonazzoli (Salernitana), met Mariano Diaz (Real Madrid) als plan-B. Pas als zij niet haalbaar zouden blijken, zou Jutgla samen met enkele andere opties in beeld komen.

Bij Union hebben ze er zich bij neergelegd dat ze op het einde van het seizoen afscheid zullen moeten nemen van Victor Boniface. De Nigeriaanse spits heeft zich de voorbije maanden in de kijker gespeeld en de clubs staan in de rij om hem binnen te halen. Er is interesse vanuit Engeland en ook de Italiaanse topclubs AC Milan, Lazio en Napoli volgen hem van nabij. Union wil wel minstens 10 miljoen euro vangen.



Antwerp heeft ambitieuze plannen voor de zomer. Marc Overmars zou opnieuw een stevige naam naar de Bosuil willen halen, want hij zou nu zijn zinnen gezet hebben op Justin Kluivert. De 23-jarige flankaanvaller speelt dit seizoen op huurbasis bij Valencia, maar dat kan zijn aankoopoptie van 15 miljoen euro wellicht niet betalen. Daardoor ziet Antwerp een kans om hem weg te halen bij AS Roma, maar ook Ajax, Wolfsburg en vooral Fulham zouden Kluivert graag zien komen.

De Great Old zal wel geld hebben om uit te geven, want in de zomer realiseren ze een uitgaande recordtransfer met de verkoop van Willian Pacho naar Eintracht Frankfurt. Vanuit Duitsland klonk het de voorbije dagen dat de verdediger voor 9 miljoen euro zou verkassen, maar Het Nieuwsblad verzekert dat de transfersom wel degelijk 16 miljoen euro bedraagt, zij het wel inclusief (haalbare) bonussen.



Ook KRC Genk zou overigens een deal met Roma willen sluiten. De Limburgers zouden namelijk hun zinnen gezet hebben op Bryan Reynolds, die aan een sterk seizoen bezig is bij Westerlo. De Kemphanen beschikken over een aankoopoptie van 7 miljoen euro, maar zouden dat bedrag naar beneden willen halen. Er is ook buitenlandse interesse voor de Amerikaanse rechtsachter, van Watford, Swansea en Sparta Praag.

BUITENLAND: De voorbije weken werd Erling Haaland opnieuw gelinkt aan een transfer naar Real Madrid in de zomer van 2024, wanneer een clausule in zijn contract in werking zou treden. Maar bij Manchester City willen ze dat scenario absoluut vermijden en dus zijn de Engelsen bereid om zeer ver te gaan. Ze zouden het contract van Haaland met één jaar willen verlengen en de Noor daarbij meteen een fikse loonsverhoging willen aanbieden. Hij zou 500.000 euro per week kunnen gaan verdienen, wat van hem de best betaalde speler in de Premier League zou maken.



Er zou weleens een flinke verrassing op komst kunnen zijn rond Lionel Messi. Plots zou immers ook Internazionale in de dans gesprongen zijn om de Argentijnse ster. Met Javier Zanetti is een ex-ploegmaat vice-voorzitter bij de Nerazzurri, die bovendien de wens van Messi zouden kunnen inwilligen om nog een jaar op het hoogste niveau te spelen.

Bij Real Madrid dreigen ze met Carlo Ancelotti hun trainer aan Brazilië te verliezen en dus hebben ze bij de Koninklijke al een plan-B klaarstaan. Vier trainers zouden in beeld zijn om de Italiaan op te volgen. De pas bij Bayern ontslagen Julian Nagelsmann is daar één van, maar ook Mauricio Pochettino en een terugkeer van Zinedine Zidane worden bestudeerd. De meest verrassende naam op het lijstje is die van Mauricio Gallardo, die eind vorig jaar na meer dan acht jaar vertrok bij River Plate.



De naam van Nagelsmann valt echter ook bij Tottenham, dat zondagavond laat het verwachte ontslag van Antonio Conte bevestigde. Zijn assistent Cristian Stellini neemt tot het einde van het seizoen over en moet hen nog naar de Champions League zien te loodsen. In de zomer gaat Tottenham vervolgens op zoek naar een definitieve opvolger.

LEES OOK: Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Zal Manchester City erin slagen Haaland langer aan zich te binden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

79
79
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

59
59
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

81
81
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

101
101
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

37
37
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

56
56
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

367
367
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

339
339
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

240
240
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

228
228
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

374
374
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

634
634
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

394
394
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

371
371
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

448
448
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

662
662
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

159
159
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

149
149
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

62
62
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

28
28
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

56
56
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

77
77
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

169
169
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

119
119
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

363
363
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

140
140

Meer sportnieuws