Tedesco geeft kans aan 'vergeten' Duivel van Gouden Generatie

1855 stemmen
Tedesco geeft kans aan 'vergeten' Duivel van Gouden Generatie

Domenico Tedesco zag met Eden Hazard, Simon Mignolet en Toby Alderweireld drie spelers van de Gouden Generatie afhaken, Axel Witsel werd zelf aan de kant gezet door hem. Tegen Duitsland krijgt één van de jongens van die generatie eindelijk nog eens een kans. Koen Casteels mag immers eindelijk nog eens opdraven.


Thibaut Courtois is al jarenlang misschien wel de beste doelman ter wereld. Daardoor haalde Simon Mignolet amper 35 wedstrijden bij de Rode Duivels, maar over Koen Casteels werd de afgelopen jaren (onterecht) te vaak niet gesproken in België. Hij speelde nog maar 4 wedstrijden voor de nationale ploeg. Bij pakweg Nederland hadden ze meteen willen tekenen voor een doelman van het kaliber van Casteels.



Casteels werd in de jeugd aanzien als een groter talent dan Courtois, maar die zette enorme stappen voorwaarts na zijn debuut bij Racing Genk. Casteels trok op 19-jarige leeftijd naar Hoffenheim en sindsdien bleef hij in Duitsland spelen. De Bundesliga is vreemd genoeg een competitie die minder aandacht krijgt in België, wat in het nadeel speelde van de Limburger. Het ging altijd over Courtois en Mignolet, ook al maakte Casteels enorm veel indruk.

Hij werkte voor Hoffenheim, Werder Bremen en VfL Wolfsburg ondertussen 289 matchen af. Daarin hield hij 91 keer de nul. In totaal incasseerde hij 401 tegentreffers. Momenteel bedraagt de marktwaarde van de 30-jarige doelman 8 miljoen euro, twee jaar geleden stond hij op zijn piek met 14 miljoen euro. Casteels werd de afgelopen jaren gelinkt aan topclubs zoals FC Barcelona, Arsenal, Tottenham en tal van andere grote clubs. Toch kwam het nooit tot een transfer. De Belg voelde zich zeer goed in Duitsland. Mark van Bommel was twee jaar geleden nog lyrisch over zijn toenmalige doelman. “Koen is een van de beste doelmannen in de Bundesliga. Als hij niet de beste is, dan zit hij er toch heel dichtbij", zei de Nederlander.



Casteels is Belgisch recordhouder in Duitsland met het meest aantal gespeelde wedstrijden in de Bundesliga. Daniël Van Buyten is tweede met 219 wedstrijden, Casteels heeft ondertussen 249 duels achter zijn naam staan. Bij de Rode Duivels tikte hij af op 4 duels. Hij maakte pas op 8 september 2020 zijn debuut in de Nations League tegen IJsland. Hij moest toen na 55 minuten naar de kant door een blessure. Daarna speelde hij nog tegen Wit-Rusland (8 september 2021), Wales (16 november 2011) en zijn laatste optreden dateert van 11 juni 2022 tegen Wales. In ‘zijn’ Duitsland verdient deze steengoede doelman zijn 5de interland.

Claudio Reulens

LEES OOK: Bart De Wever weet nu al wie wereldkampioen wordt

Is Casteels een onderschatte doelman?

Meest recent

KRC Genk zet (titel)ambities kracht bij met twee statements

KRC Genk was dé grote teleurstelling van vorig seizoen in de Jupiler Pro League. Geen top ...

19
19
De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

139
139
'Strijd om Karetsas barst los: Genk verhoogt prijskaartje'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

94
94
Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Nu het WK helemaal achter de rug is, kan de blik opnieuw op het clubvoetbal worden gericht. Een ...

157
157
'Mannaert hakt knoop door: opvolger Garcia al bekend?'

Daags na de WK-finale is het doek officieel gevallen voor Rudi Garcia, die zopas "in onderling ...

287
287
Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

504
504
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

461
461
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

61
61
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

231
231
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

323
323
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

802
802
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

45
45
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

683
683
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

448
448
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

344
344
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

850
850
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

172
172
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

201
201
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

658
658
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

778
778
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

361
361
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

82
82
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

442
442
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

987
987

Meer sportnieuws