Tedesco geeft kans aan 'vergeten' Duivel van Gouden Generatie

door
Tedesco geeft kans aan 'vergeten' Duivel van Gouden Generatie

Domenico Tedesco zag met Eden Hazard, Simon Mignolet en Toby Alderweireld drie spelers van de Gouden Generatie afhaken, Axel Witsel werd zelf aan de kant gezet door hem. Tegen Duitsland krijgt één van de jongens van die generatie eindelijk nog eens een kans. Koen Casteels mag immers eindelijk nog eens opdraven.


Thibaut Courtois is al jarenlang misschien wel de beste doelman ter wereld. Daardoor haalde Simon Mignolet amper 35 wedstrijden bij de Rode Duivels, maar over Koen Casteels werd de afgelopen jaren (onterecht) te vaak niet gesproken in België. Hij speelde nog maar 4 wedstrijden voor de nationale ploeg. Bij pakweg Nederland hadden ze meteen willen tekenen voor een doelman van het kaliber van Casteels.



Casteels werd in de jeugd aanzien als een groter talent dan Courtois, maar die zette enorme stappen voorwaarts na zijn debuut bij Racing Genk. Casteels trok op 19-jarige leeftijd naar Hoffenheim en sindsdien bleef hij in Duitsland spelen. De Bundesliga is vreemd genoeg een competitie die minder aandacht krijgt in België, wat in het nadeel speelde van de Limburger. Het ging altijd over Courtois en Mignolet, ook al maakte Casteels enorm veel indruk.

Hij werkte voor Hoffenheim, Werder Bremen en VfL Wolfsburg ondertussen 289 matchen af. Daarin hield hij 91 keer de nul. In totaal incasseerde hij 401 tegentreffers. Momenteel bedraagt de marktwaarde van de 30-jarige doelman 8 miljoen euro, twee jaar geleden stond hij op zijn piek met 14 miljoen euro. Casteels werd de afgelopen jaren gelinkt aan topclubs zoals FC Barcelona, Arsenal, Tottenham en tal van andere grote clubs. Toch kwam het nooit tot een transfer. De Belg voelde zich zeer goed in Duitsland. Mark van Bommel was twee jaar geleden nog lyrisch over zijn toenmalige doelman. “Koen is een van de beste doelmannen in de Bundesliga. Als hij niet de beste is, dan zit hij er toch heel dichtbij", zei de Nederlander.



Casteels is Belgisch recordhouder in Duitsland met het meest aantal gespeelde wedstrijden in de Bundesliga. Daniël Van Buyten is tweede met 219 wedstrijden, Casteels heeft ondertussen 249 duels achter zijn naam staan. Bij de Rode Duivels tikte hij af op 4 duels. Hij maakte pas op 8 september 2020 zijn debuut in de Nations League tegen IJsland. Hij moest toen na 55 minuten naar de kant door een blessure. Daarna speelde hij nog tegen Wit-Rusland (8 september 2021), Wales (16 november 2011) en zijn laatste optreden dateert van 11 juni 2022 tegen Wales. In ‘zijn’ Duitsland verdient deze steengoede doelman zijn 5de interland.

Claudio Reulens

LEES OOK: Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Is Casteels een onderschatte doelman?

Meest recent

Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

13
13
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

26
26
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

56
56
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

17
17
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

28
28
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

367
367
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

64
64
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

75
75
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

231
231
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

203
203
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

360
360
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

169
169
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

42
42
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

144
144
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

197
197
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

43
43
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

153
153
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

246
246
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

228
228
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

202
202
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

50
50
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

300
300
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

367
367
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

55
55
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

198
198

Meer sportnieuws