Tedesco geeft kans aan 'vergeten' Duivel van Gouden Generatie

1855 stemmen
Tedesco geeft kans aan 'vergeten' Duivel van Gouden Generatie

Domenico Tedesco zag met Eden Hazard, Simon Mignolet en Toby Alderweireld drie spelers van de Gouden Generatie afhaken, Axel Witsel werd zelf aan de kant gezet door hem. Tegen Duitsland krijgt één van de jongens van die generatie eindelijk nog eens een kans. Koen Casteels mag immers eindelijk nog eens opdraven.


Thibaut Courtois is al jarenlang misschien wel de beste doelman ter wereld. Daardoor haalde Simon Mignolet amper 35 wedstrijden bij de Rode Duivels, maar over Koen Casteels werd de afgelopen jaren (onterecht) te vaak niet gesproken in België. Hij speelde nog maar 4 wedstrijden voor de nationale ploeg. Bij pakweg Nederland hadden ze meteen willen tekenen voor een doelman van het kaliber van Casteels.



Casteels werd in de jeugd aanzien als een groter talent dan Courtois, maar die zette enorme stappen voorwaarts na zijn debuut bij Racing Genk. Casteels trok op 19-jarige leeftijd naar Hoffenheim en sindsdien bleef hij in Duitsland spelen. De Bundesliga is vreemd genoeg een competitie die minder aandacht krijgt in België, wat in het nadeel speelde van de Limburger. Het ging altijd over Courtois en Mignolet, ook al maakte Casteels enorm veel indruk.

Hij werkte voor Hoffenheim, Werder Bremen en VfL Wolfsburg ondertussen 289 matchen af. Daarin hield hij 91 keer de nul. In totaal incasseerde hij 401 tegentreffers. Momenteel bedraagt de marktwaarde van de 30-jarige doelman 8 miljoen euro, twee jaar geleden stond hij op zijn piek met 14 miljoen euro. Casteels werd de afgelopen jaren gelinkt aan topclubs zoals FC Barcelona, Arsenal, Tottenham en tal van andere grote clubs. Toch kwam het nooit tot een transfer. De Belg voelde zich zeer goed in Duitsland. Mark van Bommel was twee jaar geleden nog lyrisch over zijn toenmalige doelman. “Koen is een van de beste doelmannen in de Bundesliga. Als hij niet de beste is, dan zit hij er toch heel dichtbij", zei de Nederlander.



Casteels is Belgisch recordhouder in Duitsland met het meest aantal gespeelde wedstrijden in de Bundesliga. Daniël Van Buyten is tweede met 219 wedstrijden, Casteels heeft ondertussen 249 duels achter zijn naam staan. Bij de Rode Duivels tikte hij af op 4 duels. Hij maakte pas op 8 september 2020 zijn debuut in de Nations League tegen IJsland. Hij moest toen na 55 minuten naar de kant door een blessure. Daarna speelde hij nog tegen Wit-Rusland (8 september 2021), Wales (16 november 2011) en zijn laatste optreden dateert van 11 juni 2022 tegen Wales. In ‘zijn’ Duitsland verdient deze steengoede doelman zijn 5de interland.

Claudio Reulens

LEES OOK: Ruben Van Gucht maakt het bont: "Wat een mafkees!"

Is Casteels een onderschatte doelman?

Meest recent

Ruben Van Gucht maakt het bont: "Wat een mafkees!"

Ruben Van Gucht slaagt er telkens opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. Niet met een ...

5
5
'Enrique wordt verwend: PSG klopt aan bij Barcelona'

Paris Saint-Germain kroonde zich de voorbije twee seizoenen tot Champions League-winnaar. Die ...

14
14
Halve finales gekend: stats voorspellen déze wereldkampioen

De kaarten zijn geschud, de halve finales op WK 2026 staan vast. Frankrijk, Argentinië, ...

124
124
Duivels likken wonde: Nederlanders zien énorme gemiste kans

De Rode Duivels hebben het wereldkampioenschap 2026 met een opgeven hoofd kunnen verlaten. In de ...

122
122
Tweede zondebok naast Lammens: "Ondermaats en niet wakker"

De Rode Duivels mogen tevreden terugblikken op hun WK, maar toch heerst het gevoel dat er tijdens de ...

238
238
Werk voor Anderlecht: aanwinst levert Bruno kopzorgen op

Bij RSC Anderlecht begint de voorbereiding te korten, binnen anderhalve week gaat het nieuwe seizoen ...

364
364
'Club maakt zich sterk: gepeperd prijskaartje Tresoldi'

Vertrekt Nicolo Tresoldi deze zomer dan toch bij Club Brugge? Een aantal buitenlandse ploegen, ...

362
362
'Recordtransfer KRC Genk: Barça steekt handje toe'

KRC Genk wil deze zomer zijn transferrecord verbreken voor Kos Karetsas. De voorbije weken was het ...

290
290
Argentinië zwaar bevoordeeld? FIFA-regels klaar en duidelijk

Argentinië blijft voorlopig op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Lionel Messi ...

251
251
Garcia krijgt flinke draai om de oren: "Onwaarschijnlijk"

Voor de Rode Duivels zit het wereldkampioenschap erop. En dus moet weldra een evaluatie gemaakt ...

858
858
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal Karetsas, topdoelman voor Club'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

411
411
Bondscoachdebat ontploft: “Hij is zéker een optie”

Na de uitschakeling van de Rode Duivels in de kwartfinales van het WK gaat het maar over ...

263
263
‘Einde Courtois bij België in zicht: verrassing op komst'

Thibaut Courtois zat in zak en as na de nederlaag tegen Spanje. De doelman van Real Madrid moest ...

455
455
Noorwegen in zak en as: dubbel bestolen tegen Engeland?

De kwartfinales van het WK blijven nog nazinderen. Ook tijdens Noorwegen – Engeland was er ...

156
156
Rudi Garcia krijgt evaluatie: grote naam als opvolger?

De Rode Duivels verloren in de kwartfinale van het WK van Spanje. Het was een bewogen tornooi met ...

284
284
Ongezien: Bellingham maakt bondscoach Tuchel af na zege

Engeland zit in de halve finale na de zege in de kwartfinale tegen Noorwegen. Het was niet ...

305
305
‘Opvallende opties na Garcia? Twee ex-Rode Duivels genoemd’

Het WK zit erop voor de Rode Duivels. België strandde in de kwartfinale tegen een sterk Spanje. ...

541
541
Onana komt met héél emotionele boodschap na WK én blessure

Amadou Onana heeft via Instagram gereageerd op de uitschakeling van de Rode Duivels en zijn zware ...

88
88
Tuchel is na kwalificatie snoeihard voor spelers van Engeland

Engeland hoopt nog steeds om na 60 jaar nog eens wereldkampioen te worden. Ze wisten Noorwegen met ...

110
110
Wéér opschudding: "Argentinië kreeg alles in hun voordeel"

Zwitserland ligt uit het WK nadat ze met 3-1 verloren van Argentinië. Na afloop van de partij ...

327
327
Zeven Duivels na WK-verhaal: wat is hun toekomst bij België?

Het WK ligt achter de rug en het was de laatste wereldbeker waar de Gouden Generatie nog aardig was ...

270
270
'KRC Genk ruikt jackpot: Karetsas zorgt voor clubrecord'

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk deze zomer verlaten, dat staat vast. De Limburgers weten dat ...

186
186
Pijnlijke waarheid over Hayen komt boven bij Genk

Bij Genk blijft na het vertrek van Nicky Hayen vooral een wrang gevoel achter. De club gaf hem na ...

1144
1144
Engeland en Argentinië slepen zich naar halve finales

De tweede halve finale is bekend. Engeland en Argentinië nemen het daar tegen elkaar op. Beiden ...

71
71
Waarom Anderlecht zijn fenomenen niet lang(er) kan houden

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht na amper één seizoen in het eerste elftal verlaten. ...

387
387

Meer sportnieuws