Tedesco geeft kans aan 'vergeten' Duivel van Gouden Generatie

1855 stemmen
Tedesco geeft kans aan 'vergeten' Duivel van Gouden Generatie

Domenico Tedesco zag met Eden Hazard, Simon Mignolet en Toby Alderweireld drie spelers van de Gouden Generatie afhaken, Axel Witsel werd zelf aan de kant gezet door hem. Tegen Duitsland krijgt één van de jongens van die generatie eindelijk nog eens een kans. Koen Casteels mag immers eindelijk nog eens opdraven.


Thibaut Courtois is al jarenlang misschien wel de beste doelman ter wereld. Daardoor haalde Simon Mignolet amper 35 wedstrijden bij de Rode Duivels, maar over Koen Casteels werd de afgelopen jaren (onterecht) te vaak niet gesproken in België. Hij speelde nog maar 4 wedstrijden voor de nationale ploeg. Bij pakweg Nederland hadden ze meteen willen tekenen voor een doelman van het kaliber van Casteels.



Casteels werd in de jeugd aanzien als een groter talent dan Courtois, maar die zette enorme stappen voorwaarts na zijn debuut bij Racing Genk. Casteels trok op 19-jarige leeftijd naar Hoffenheim en sindsdien bleef hij in Duitsland spelen. De Bundesliga is vreemd genoeg een competitie die minder aandacht krijgt in België, wat in het nadeel speelde van de Limburger. Het ging altijd over Courtois en Mignolet, ook al maakte Casteels enorm veel indruk.

Hij werkte voor Hoffenheim, Werder Bremen en VfL Wolfsburg ondertussen 289 matchen af. Daarin hield hij 91 keer de nul. In totaal incasseerde hij 401 tegentreffers. Momenteel bedraagt de marktwaarde van de 30-jarige doelman 8 miljoen euro, twee jaar geleden stond hij op zijn piek met 14 miljoen euro. Casteels werd de afgelopen jaren gelinkt aan topclubs zoals FC Barcelona, Arsenal, Tottenham en tal van andere grote clubs. Toch kwam het nooit tot een transfer. De Belg voelde zich zeer goed in Duitsland. Mark van Bommel was twee jaar geleden nog lyrisch over zijn toenmalige doelman. “Koen is een van de beste doelmannen in de Bundesliga. Als hij niet de beste is, dan zit hij er toch heel dichtbij", zei de Nederlander.



Casteels is Belgisch recordhouder in Duitsland met het meest aantal gespeelde wedstrijden in de Bundesliga. Daniël Van Buyten is tweede met 219 wedstrijden, Casteels heeft ondertussen 249 duels achter zijn naam staan. Bij de Rode Duivels tikte hij af op 4 duels. Hij maakte pas op 8 september 2020 zijn debuut in de Nations League tegen IJsland. Hij moest toen na 55 minuten naar de kant door een blessure. Daarna speelde hij nog tegen Wit-Rusland (8 september 2021), Wales (16 november 2011) en zijn laatste optreden dateert van 11 juni 2022 tegen Wales. In ‘zijn’ Duitsland verdient deze steengoede doelman zijn 5de interland.

Claudio Reulens

LEES OOK: Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Is Casteels een onderschatte doelman?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

9
9
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

73
73
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

65
65
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

140
140
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

145
145
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

308
308
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

305
305
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

231
231
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

65
65
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

94
94
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

170
170
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

49
49
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

58
58
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

494
494
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

122
122
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

171
171
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

182
182
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

906
906
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

245
245
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

80
80
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

372
372
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

99
99

Meer sportnieuws