Tedesco geeft kans aan 'vergeten' Duivel van Gouden Generatie

door
Tedesco geeft kans aan 'vergeten' Duivel van Gouden Generatie

Domenico Tedesco zag met Eden Hazard, Simon Mignolet en Toby Alderweireld drie spelers van de Gouden Generatie afhaken, Axel Witsel werd zelf aan de kant gezet door hem. Tegen Duitsland krijgt één van de jongens van die generatie eindelijk nog eens een kans. Koen Casteels mag immers eindelijk nog eens opdraven.


Thibaut Courtois is al jarenlang misschien wel de beste doelman ter wereld. Daardoor haalde Simon Mignolet amper 35 wedstrijden bij de Rode Duivels, maar over Koen Casteels werd de afgelopen jaren (onterecht) te vaak niet gesproken in België. Hij speelde nog maar 4 wedstrijden voor de nationale ploeg. Bij pakweg Nederland hadden ze meteen willen tekenen voor een doelman van het kaliber van Casteels.



Casteels werd in de jeugd aanzien als een groter talent dan Courtois, maar die zette enorme stappen voorwaarts na zijn debuut bij Racing Genk. Casteels trok op 19-jarige leeftijd naar Hoffenheim en sindsdien bleef hij in Duitsland spelen. De Bundesliga is vreemd genoeg een competitie die minder aandacht krijgt in België, wat in het nadeel speelde van de Limburger. Het ging altijd over Courtois en Mignolet, ook al maakte Casteels enorm veel indruk.

Hij werkte voor Hoffenheim, Werder Bremen en VfL Wolfsburg ondertussen 289 matchen af. Daarin hield hij 91 keer de nul. In totaal incasseerde hij 401 tegentreffers. Momenteel bedraagt de marktwaarde van de 30-jarige doelman 8 miljoen euro, twee jaar geleden stond hij op zijn piek met 14 miljoen euro. Casteels werd de afgelopen jaren gelinkt aan topclubs zoals FC Barcelona, Arsenal, Tottenham en tal van andere grote clubs. Toch kwam het nooit tot een transfer. De Belg voelde zich zeer goed in Duitsland. Mark van Bommel was twee jaar geleden nog lyrisch over zijn toenmalige doelman. “Koen is een van de beste doelmannen in de Bundesliga. Als hij niet de beste is, dan zit hij er toch heel dichtbij", zei de Nederlander.



Casteels is Belgisch recordhouder in Duitsland met het meest aantal gespeelde wedstrijden in de Bundesliga. Daniël Van Buyten is tweede met 219 wedstrijden, Casteels heeft ondertussen 249 duels achter zijn naam staan. Bij de Rode Duivels tikte hij af op 4 duels. Hij maakte pas op 8 september 2020 zijn debuut in de Nations League tegen IJsland. Hij moest toen na 55 minuten naar de kant door een blessure. Daarna speelde hij nog tegen Wit-Rusland (8 september 2021), Wales (16 november 2011) en zijn laatste optreden dateert van 11 juni 2022 tegen Wales. In ‘zijn’ Duitsland verdient deze steengoede doelman zijn 5de interland.

Claudio Reulens

LEES OOK: Courtois speelt open kaart: afscheid Rode Duivels na WK?

Is Casteels een onderschatte doelman?

Meest recent

'Real flikt het weer: wereldster transfervrij naar Madrid'

Real Madrid wist de voorbije jaren heel wat topspelers op transfervrije basis binnen te halen. En ...

17
17
'De Mil weet genoeg: vijftal moet weg bij AA Gent'

Bij KAA Gent is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Rik De Mil en zijn ...

71
71
Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

122
122
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

83
83
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

139
139
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

264
264
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

52
52
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

61
61
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

54
54
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

348
348
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

253
253
Gouden Schoen-race terug open: Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

272
272
'Zware klap voor Hayen: steunpilaar naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

358
358
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

488
488
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

201
201
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

44
44
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

212
212
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

600
600
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

217
217
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

220
220
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

74
74
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

198
198
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

258
258
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

701
701
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

266
266

Meer sportnieuws