Van der Vaart: "Als Depay eruit had gezien als Kuijt..."

210 stemmen
Van der Vaart:

In Nederland durven ze vaak uitpakken met zeer stevige quotes. Er heerst meer sensatie en de waan van de dag regeert er nog iets meer dan in België. Rafael van der Vaart neemt het deze keer echter op voor Memphis Depay en gaat op de rem staan na alle kritiek van de afgelopen dagen. Maar hij zorgt wel voor ophef met een spraakmakende quote.


Depay miste een penalty tegen Frankrijk, bij een 4-0-achterstand, en dat was al zijn vierde misser. Er is veel kritiek op de aanvaller van Atlético Madrid, maar Van der Vaart gaat daar niet in mee. "Hij mist die penalty’s natuurlijk, maar het is ook treurig dat er eigenlijk niemand anders is die die strafschoppen wil of kan nemen", aldus Van der Vaart in het programma Studio Voetbal.

BESTE SPELER

“Kijk, ik heb hetzelfde met Messi. Hij is de beste speler ooit, maar hij heeft echt veel penalty’s gemist voor zijn kwaliteiten. Hij gaat iedere keer weer achter de bal staan, maar er is niemand die zegt van: laat mij het maar doen. Ik vergelijk Memphis zeker niet met Messi, maar hij is wel een beetje onze Messi. Iemand moet eigenlijk toch een keer zeggen: laat mij maar." Hij neemt het verder op voor Depay, die in 87 interlands 43 keer scoorde en 29 assists uitdeelde.

"Het klopt dat hij vrijdag een slechte wedstrijd speelde, maar dit is nog steeds onze beste speler. Weet je wat ook lijkt: als hij eruit had gezien zoals Dirk Kuijt, dan had hij hele andere commentaren gekregen in Nederland. Bij hem is het een beetje: je mag hem of je mag hem niet. Ik bedoel dat wanneer hij slecht speelt, dan krijgt hij meteen een zaag van iedereen. Ik denk nog steeds dat hij onze allerbeste speler is. De eerste die altijd de schuld krijgt is Memphis", aldus de ex-speler van onder meer Ajax en Real Madrid.

LEES OOK: Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Krijgt Depay te snel kritiek in Nederland?

Meest recent

Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

3
3
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

50
50
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

25
25
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

41
41
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

107
107
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

56
56
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

120
120
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

317
317
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

108
108
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

80
80
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

88
88
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

189
189
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

185
185
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

91
91
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

48
48
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

197
197
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

226
226
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

96
96
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

55
55
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

78
78
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

422
422
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

460
460
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

255
255
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

271
271
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

309
309

Meer sportnieuws