Transfervuurwerk op komst bij Anderlecht

door
Transfervuurwerk op komst bij Anderlecht

Jesper Fredberg staat voor een hete zomer. Na afloop van de vorige wintermercato beloofde de CEO Sports van RSC Anderlecht om in de komende zomer sneller en harder toe te slaan op de transfermarkt. De Deen is alvast bezig met interessante transfertargets op te lijsten, terwijl er intern ook een inventaris gemaakt wordt over de mogelijke vertrekkers uit het Lotto Park.


SPAREN OM HARD TE KUNNEN TOESLAAN: Sparen is nog steeds de opdracht bij Anderlecht. Jesper Fredberg hield zich in op de winterse transfermarkt, enkel Islam Slimani en Anders Dreyer werden aangetrokken, en door het afzwaaien van Wesley Hoedt, Sebastiano Esposito, Fábio Silva, Julien Duranville en Anouar Ait El Hadj werd er heel wat ruimte vrijgemaakt in het salaris- en transferbudget. “Het was ook belangrijk om geld te sparen om in de zomer harder te kunnen toeslaan”, zei Fredberg net na het afsluiten van de wintermercato aan Het Nieuwsblad.

TWEE SHOW-SPELERS: “In de zomer zal deadline day saai zijn. We gaan vlugger toeslaan.” In de voorbije maand werden er al verschillende transfertargets gelinkt aan de Belgische recordkampioen. Voor versterking op de flanken kijkt Jesper Fredberg naar Jaden Philogene (Aston Villa, huur Cardiff) en Haissem Hassan (Villarreal B). Dat zijn twee kwieke dribbelaars, met veel snelheid en een groot technisch vermogen. Hassan is bovendien een speler die graag show verkoopt op het voetbalveld. Qua financiële inspanningen zouden beide spelers ook haalbaar moeten zijn voor Sporting. EEN DURE SPITS: Michael Estrada (Toluca, verhuurd aan Cruz Azul) staat op de schaduwlijst van de CEO Sports, in het geval dat het aflopend contract van Islam Simani niet verlengd zou worden eind dit seizoen. Volgens het Mexicaanse medium El Futbolero verdient Estrada bijna 900 duizend euro per jaar, iets wat momenteel wel niet in lijn staat met zijn prestaties en belangrijkheid op het veld. Estrada was enkele jaren geleden een veelbelovende spits, toen hij dat betreffende contract tekende bij Toluca, maar in de laatste seizoenen zit zijn carrière wat in het slop. DE NIEUWE SERGIO GOMEZ: Na het mislopen van Harry Toffolo (Nottingham Forest) in de wintermercato is Elvin Cafarguliyev (Qarabag) het grootste target om de concurrentie op de linksback aan te scherpen. De 22-jarige is een vaste basisspeler bij de Azerbeidzjaanse topclub alsook bij de nationale ploeg. Hij is een erg aanvallend ingestelde linksback, die ook perfect als wingback kan gebruikt worden. De offensieve kwaliteiten van Cafarquliyev zijn dan ook meteen zijn meest uitgesproken sterktes en door zijn offensieve impulsen, alsook zeven beslissende acties, behoort hij zelfs tot de beste backs (én bij uitbreiding spelers) van de Premyer Liga. Qua profiel kan hij dan ook goed vergeleken worden met Sergio Gomez, de Spaanse linker wingback die ondertussen bij Manchester City speelt. TOPCLUBS IN DE RIJ VOOR VERBRUGGEN: En ook langs uitgaande zijde mag er bij Anderlecht het één en ander verwacht worden in de komende zomer. Eén speler geniet heel wat belangstelling in Europa en dat is Bart Verbruggen. De kersverse Oranje-international geniet de interesse van verschillende absolute grootheden zoals Real Madrid, Liverpool en Manchester United. Brian Riemer gaf onlangs aan dat Verbruggen volgend seizoen zeker nog bij Anderlecht zal spelen, maar bij een monsterbod van een Europese topclub weet je natuurlijk maar nooit … Daarnaast is de toekomst van sterkhouder Islam Slimani onzeker in het Lotto Park. De Algerijnse spits is onmisbaar in de huidige paars-witte ploeg, maar desondanks is een verlenging van zijn aflopend contract niet vanzelfsprekend. Lior Refaelov en Adrien Trebel gaan ook de laatste maanden van hun contract in bij Anderlecht, waarbij de Israëliër nog een klein beetje kans maakt op een nieuw - maar ongetwijfeld aan lagere voorwaarden - contract dan de Fransman, die straks sowieso de club zal verlaten.

Ook het verhaal van Abdulrazak Ishaq helemaal voorbij bij Anderlecht. De Nigeriaan was de duurste clubaankoop van de vorige zomermercato, maar zijn prestaties bij de eerste ploeg en bij de Futures kunnen zijn transferprijs van 3,8 miljoen euro niet rechtvaardigen. Voor Hendrik Van Crombrugge wordt er ook een oplossing gezocht, want de aanvoerder wil elders minuten maken in plaats van op de bank te zitten bij Anderlecht. Nottingham Forest toonde in januari alvast interesse in hem, maar die transfer weigerde hij evenwel.

LEES OOK: KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

Anderlecht zal volgend seizoen sterker zijn dan vandaag

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

205
205
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

32
32
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

25
25
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

63
63
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

77
77
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

14
14
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

31
31
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

70
70
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

156
156
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

36
36
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

82
82
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

17
17
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

52
52
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

101
101
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

24
24
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

216
216
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

103
103
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

82
82
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

162
162
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

39
39
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

142
142
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

81
81
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

32
32
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

97
97
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

39
39

Meer sportnieuws