Transfervuurwerk op komst bij Anderlecht

door
Transfervuurwerk op komst bij Anderlecht

Jesper Fredberg staat voor een hete zomer. Na afloop van de vorige wintermercato beloofde de CEO Sports van RSC Anderlecht om in de komende zomer sneller en harder toe te slaan op de transfermarkt. De Deen is alvast bezig met interessante transfertargets op te lijsten, terwijl er intern ook een inventaris gemaakt wordt over de mogelijke vertrekkers uit het Lotto Park.


SPAREN OM HARD TE KUNNEN TOESLAAN: Sparen is nog steeds de opdracht bij Anderlecht. Jesper Fredberg hield zich in op de winterse transfermarkt, enkel Islam Slimani en Anders Dreyer werden aangetrokken, en door het afzwaaien van Wesley Hoedt, Sebastiano Esposito, Fábio Silva, Julien Duranville en Anouar Ait El Hadj werd er heel wat ruimte vrijgemaakt in het salaris- en transferbudget. “Het was ook belangrijk om geld te sparen om in de zomer harder te kunnen toeslaan”, zei Fredberg net na het afsluiten van de wintermercato aan Het Nieuwsblad.

TWEE SHOW-SPELERS: “In de zomer zal deadline day saai zijn. We gaan vlugger toeslaan.” In de voorbije maand werden er al verschillende transfertargets gelinkt aan de Belgische recordkampioen. Voor versterking op de flanken kijkt Jesper Fredberg naar Jaden Philogene (Aston Villa, huur Cardiff) en Haissem Hassan (Villarreal B). Dat zijn twee kwieke dribbelaars, met veel snelheid en een groot technisch vermogen. Hassan is bovendien een speler die graag show verkoopt op het voetbalveld. Qua financiële inspanningen zouden beide spelers ook haalbaar moeten zijn voor Sporting. EEN DURE SPITS: Michael Estrada (Toluca, verhuurd aan Cruz Azul) staat op de schaduwlijst van de CEO Sports, in het geval dat het aflopend contract van Islam Simani niet verlengd zou worden eind dit seizoen. Volgens het Mexicaanse medium El Futbolero verdient Estrada bijna 900 duizend euro per jaar, iets wat momenteel wel niet in lijn staat met zijn prestaties en belangrijkheid op het veld. Estrada was enkele jaren geleden een veelbelovende spits, toen hij dat betreffende contract tekende bij Toluca, maar in de laatste seizoenen zit zijn carrière wat in het slop. DE NIEUWE SERGIO GOMEZ: Na het mislopen van Harry Toffolo (Nottingham Forest) in de wintermercato is Elvin Cafarguliyev (Qarabag) het grootste target om de concurrentie op de linksback aan te scherpen. De 22-jarige is een vaste basisspeler bij de Azerbeidzjaanse topclub alsook bij de nationale ploeg. Hij is een erg aanvallend ingestelde linksback, die ook perfect als wingback kan gebruikt worden. De offensieve kwaliteiten van Cafarquliyev zijn dan ook meteen zijn meest uitgesproken sterktes en door zijn offensieve impulsen, alsook zeven beslissende acties, behoort hij zelfs tot de beste backs (én bij uitbreiding spelers) van de Premyer Liga. Qua profiel kan hij dan ook goed vergeleken worden met Sergio Gomez, de Spaanse linker wingback die ondertussen bij Manchester City speelt. TOPCLUBS IN DE RIJ VOOR VERBRUGGEN: En ook langs uitgaande zijde mag er bij Anderlecht het één en ander verwacht worden in de komende zomer. Eén speler geniet heel wat belangstelling in Europa en dat is Bart Verbruggen. De kersverse Oranje-international geniet de interesse van verschillende absolute grootheden zoals Real Madrid, Liverpool en Manchester United. Brian Riemer gaf onlangs aan dat Verbruggen volgend seizoen zeker nog bij Anderlecht zal spelen, maar bij een monsterbod van een Europese topclub weet je natuurlijk maar nooit … Daarnaast is de toekomst van sterkhouder Islam Slimani onzeker in het Lotto Park. De Algerijnse spits is onmisbaar in de huidige paars-witte ploeg, maar desondanks is een verlenging van zijn aflopend contract niet vanzelfsprekend. Lior Refaelov en Adrien Trebel gaan ook de laatste maanden van hun contract in bij Anderlecht, waarbij de Israëliër nog een klein beetje kans maakt op een nieuw - maar ongetwijfeld aan lagere voorwaarden - contract dan de Fransman, die straks sowieso de club zal verlaten.

Ook het verhaal van Abdulrazak Ishaq helemaal voorbij bij Anderlecht. De Nigeriaan was de duurste clubaankoop van de vorige zomermercato, maar zijn prestaties bij de eerste ploeg en bij de Futures kunnen zijn transferprijs van 3,8 miljoen euro niet rechtvaardigen. Voor Hendrik Van Crombrugge wordt er ook een oplossing gezocht, want de aanvoerder wil elders minuten maken in plaats van op de bank te zitten bij Anderlecht. Nottingham Forest toonde in januari alvast interesse in hem, maar die transfer weigerde hij evenwel.

LEES OOK: Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Anderlecht zal volgend seizoen sterker zijn dan vandaag

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

33
33
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

11
11
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

21
21
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

84
84
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

13
13
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

83
83
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

341
341
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

203
203
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

246
246
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

197
197
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

42
42
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

230
230
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

67
67
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

392
392
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

230
230
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

93
93
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

88
88
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

134
134
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

397
397
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

162
162
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

80
80
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

194
194
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

70
70
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

409
409
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

256
256

Meer sportnieuws