Transfervuurwerk op komst bij Anderlecht

door
Transfervuurwerk op komst bij Anderlecht

Jesper Fredberg staat voor een hete zomer. Na afloop van de vorige wintermercato beloofde de CEO Sports van RSC Anderlecht om in de komende zomer sneller en harder toe te slaan op de transfermarkt. De Deen is alvast bezig met interessante transfertargets op te lijsten, terwijl er intern ook een inventaris gemaakt wordt over de mogelijke vertrekkers uit het Lotto Park.


SPAREN OM HARD TE KUNNEN TOESLAAN: Sparen is nog steeds de opdracht bij Anderlecht. Jesper Fredberg hield zich in op de winterse transfermarkt, enkel Islam Slimani en Anders Dreyer werden aangetrokken, en door het afzwaaien van Wesley Hoedt, Sebastiano Esposito, Fábio Silva, Julien Duranville en Anouar Ait El Hadj werd er heel wat ruimte vrijgemaakt in het salaris- en transferbudget. “Het was ook belangrijk om geld te sparen om in de zomer harder te kunnen toeslaan”, zei Fredberg net na het afsluiten van de wintermercato aan Het Nieuwsblad.

TWEE SHOW-SPELERS: “In de zomer zal deadline day saai zijn. We gaan vlugger toeslaan.” In de voorbije maand werden er al verschillende transfertargets gelinkt aan de Belgische recordkampioen. Voor versterking op de flanken kijkt Jesper Fredberg naar Jaden Philogene (Aston Villa, huur Cardiff) en Haissem Hassan (Villarreal B). Dat zijn twee kwieke dribbelaars, met veel snelheid en een groot technisch vermogen. Hassan is bovendien een speler die graag show verkoopt op het voetbalveld. Qua financiële inspanningen zouden beide spelers ook haalbaar moeten zijn voor Sporting. EEN DURE SPITS: Michael Estrada (Toluca, verhuurd aan Cruz Azul) staat op de schaduwlijst van de CEO Sports, in het geval dat het aflopend contract van Islam Simani niet verlengd zou worden eind dit seizoen. Volgens het Mexicaanse medium El Futbolero verdient Estrada bijna 900 duizend euro per jaar, iets wat momenteel wel niet in lijn staat met zijn prestaties en belangrijkheid op het veld. Estrada was enkele jaren geleden een veelbelovende spits, toen hij dat betreffende contract tekende bij Toluca, maar in de laatste seizoenen zit zijn carrière wat in het slop. DE NIEUWE SERGIO GOMEZ: Na het mislopen van Harry Toffolo (Nottingham Forest) in de wintermercato is Elvin Cafarguliyev (Qarabag) het grootste target om de concurrentie op de linksback aan te scherpen. De 22-jarige is een vaste basisspeler bij de Azerbeidzjaanse topclub alsook bij de nationale ploeg. Hij is een erg aanvallend ingestelde linksback, die ook perfect als wingback kan gebruikt worden. De offensieve kwaliteiten van Cafarquliyev zijn dan ook meteen zijn meest uitgesproken sterktes en door zijn offensieve impulsen, alsook zeven beslissende acties, behoort hij zelfs tot de beste backs (én bij uitbreiding spelers) van de Premyer Liga. Qua profiel kan hij dan ook goed vergeleken worden met Sergio Gomez, de Spaanse linker wingback die ondertussen bij Manchester City speelt. TOPCLUBS IN DE RIJ VOOR VERBRUGGEN: En ook langs uitgaande zijde mag er bij Anderlecht het één en ander verwacht worden in de komende zomer. Eén speler geniet heel wat belangstelling in Europa en dat is Bart Verbruggen. De kersverse Oranje-international geniet de interesse van verschillende absolute grootheden zoals Real Madrid, Liverpool en Manchester United. Brian Riemer gaf onlangs aan dat Verbruggen volgend seizoen zeker nog bij Anderlecht zal spelen, maar bij een monsterbod van een Europese topclub weet je natuurlijk maar nooit … Daarnaast is de toekomst van sterkhouder Islam Slimani onzeker in het Lotto Park. De Algerijnse spits is onmisbaar in de huidige paars-witte ploeg, maar desondanks is een verlenging van zijn aflopend contract niet vanzelfsprekend. Lior Refaelov en Adrien Trebel gaan ook de laatste maanden van hun contract in bij Anderlecht, waarbij de Israëliër nog een klein beetje kans maakt op een nieuw - maar ongetwijfeld aan lagere voorwaarden - contract dan de Fransman, die straks sowieso de club zal verlaten.

Ook het verhaal van Abdulrazak Ishaq helemaal voorbij bij Anderlecht. De Nigeriaan was de duurste clubaankoop van de vorige zomermercato, maar zijn prestaties bij de eerste ploeg en bij de Futures kunnen zijn transferprijs van 3,8 miljoen euro niet rechtvaardigen. Voor Hendrik Van Crombrugge wordt er ook een oplossing gezocht, want de aanvoerder wil elders minuten maken in plaats van op de bank te zitten bij Anderlecht. Nottingham Forest toonde in januari alvast interesse in hem, maar die transfer weigerde hij evenwel.

LEES OOK: 'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Anderlecht zal volgend seizoen sterker zijn dan vandaag

Meest recent

'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

44
44
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

69
69
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

214
214
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

421
421
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

153
153
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

195
195
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

267
267
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

130
130
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

329
329
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

218
218
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

315
315
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

584
584
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

399
399
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

139
139
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

164
164
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

300
300
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

842
842
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

352
352
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

78
78
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

350
350
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

132
132
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

599
599
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

137
137
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

276
276
Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

218
218

Meer sportnieuws