Transfervuurwerk op komst bij Anderlecht

door
Transfervuurwerk op komst bij Anderlecht

Jesper Fredberg staat voor een hete zomer. Na afloop van de vorige wintermercato beloofde de CEO Sports van RSC Anderlecht om in de komende zomer sneller en harder toe te slaan op de transfermarkt. De Deen is alvast bezig met interessante transfertargets op te lijsten, terwijl er intern ook een inventaris gemaakt wordt over de mogelijke vertrekkers uit het Lotto Park.


SPAREN OM HARD TE KUNNEN TOESLAAN: Sparen is nog steeds de opdracht bij Anderlecht. Jesper Fredberg hield zich in op de winterse transfermarkt, enkel Islam Slimani en Anders Dreyer werden aangetrokken, en door het afzwaaien van Wesley Hoedt, Sebastiano Esposito, Fábio Silva, Julien Duranville en Anouar Ait El Hadj werd er heel wat ruimte vrijgemaakt in het salaris- en transferbudget. “Het was ook belangrijk om geld te sparen om in de zomer harder te kunnen toeslaan”, zei Fredberg net na het afsluiten van de wintermercato aan Het Nieuwsblad.

TWEE SHOW-SPELERS: “In de zomer zal deadline day saai zijn. We gaan vlugger toeslaan.” In de voorbije maand werden er al verschillende transfertargets gelinkt aan de Belgische recordkampioen. Voor versterking op de flanken kijkt Jesper Fredberg naar Jaden Philogene (Aston Villa, huur Cardiff) en Haissem Hassan (Villarreal B). Dat zijn twee kwieke dribbelaars, met veel snelheid en een groot technisch vermogen. Hassan is bovendien een speler die graag show verkoopt op het voetbalveld. Qua financiële inspanningen zouden beide spelers ook haalbaar moeten zijn voor Sporting. EEN DURE SPITS: Michael Estrada (Toluca, verhuurd aan Cruz Azul) staat op de schaduwlijst van de CEO Sports, in het geval dat het aflopend contract van Islam Simani niet verlengd zou worden eind dit seizoen. Volgens het Mexicaanse medium El Futbolero verdient Estrada bijna 900 duizend euro per jaar, iets wat momenteel wel niet in lijn staat met zijn prestaties en belangrijkheid op het veld. Estrada was enkele jaren geleden een veelbelovende spits, toen hij dat betreffende contract tekende bij Toluca, maar in de laatste seizoenen zit zijn carrière wat in het slop. DE NIEUWE SERGIO GOMEZ: Na het mislopen van Harry Toffolo (Nottingham Forest) in de wintermercato is Elvin Cafarguliyev (Qarabag) het grootste target om de concurrentie op de linksback aan te scherpen. De 22-jarige is een vaste basisspeler bij de Azerbeidzjaanse topclub alsook bij de nationale ploeg. Hij is een erg aanvallend ingestelde linksback, die ook perfect als wingback kan gebruikt worden. De offensieve kwaliteiten van Cafarquliyev zijn dan ook meteen zijn meest uitgesproken sterktes en door zijn offensieve impulsen, alsook zeven beslissende acties, behoort hij zelfs tot de beste backs (én bij uitbreiding spelers) van de Premyer Liga. Qua profiel kan hij dan ook goed vergeleken worden met Sergio Gomez, de Spaanse linker wingback die ondertussen bij Manchester City speelt. TOPCLUBS IN DE RIJ VOOR VERBRUGGEN: En ook langs uitgaande zijde mag er bij Anderlecht het één en ander verwacht worden in de komende zomer. Eén speler geniet heel wat belangstelling in Europa en dat is Bart Verbruggen. De kersverse Oranje-international geniet de interesse van verschillende absolute grootheden zoals Real Madrid, Liverpool en Manchester United. Brian Riemer gaf onlangs aan dat Verbruggen volgend seizoen zeker nog bij Anderlecht zal spelen, maar bij een monsterbod van een Europese topclub weet je natuurlijk maar nooit … Daarnaast is de toekomst van sterkhouder Islam Slimani onzeker in het Lotto Park. De Algerijnse spits is onmisbaar in de huidige paars-witte ploeg, maar desondanks is een verlenging van zijn aflopend contract niet vanzelfsprekend. Lior Refaelov en Adrien Trebel gaan ook de laatste maanden van hun contract in bij Anderlecht, waarbij de Israëliër nog een klein beetje kans maakt op een nieuw - maar ongetwijfeld aan lagere voorwaarden - contract dan de Fransman, die straks sowieso de club zal verlaten.

Ook het verhaal van Abdulrazak Ishaq helemaal voorbij bij Anderlecht. De Nigeriaan was de duurste clubaankoop van de vorige zomermercato, maar zijn prestaties bij de eerste ploeg en bij de Futures kunnen zijn transferprijs van 3,8 miljoen euro niet rechtvaardigen. Voor Hendrik Van Crombrugge wordt er ook een oplossing gezocht, want de aanvoerder wil elders minuten maken in plaats van op de bank te zitten bij Anderlecht. Nottingham Forest toonde in januari alvast interesse in hem, maar die transfer weigerde hij evenwel.

LEES OOK: Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Anderlecht zal volgend seizoen sterker zijn dan vandaag

Meest recent

STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

18
18
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

85
85
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

51
51
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

41
41
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

104
104
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

42
42
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

376
376
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

91
91
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

139
139
Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Het stormt inmiddels al enkele weken bij Ajax en zondagavond is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan ...

258
258
Anderlecht dé grote winnaar: slordig Union onderuit in derby

RSC Anderlecht heeft zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond aan de top van de Jupiler ...

315
315
Druk op Hayen stijgt: verklaring voor opvallende opstelling

Club Brugge zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Na de Europese nederlaag op Sporting ...

445
445
Arsenal niet onklopbaar: tienkoppig Chelsea pakt cruciaal punt

In de Premier League is leider Arsenal FC er niet in geslaagd om nog wat verder uit te lopen. In de ...

31
31
Supporters Anderlecht vervloeken arbitrage: "Schandalig!"

Sinds de grote terugkeer van Union SG op het hoogste niveau, kon RSC Anderlecht zijn Brusselse ...

434
434
Vanaken sakkert: "Waren tien keer beter dan Antwerp"

Club Brugge heeft één van zijn minste weken van het seizoen tot dusver achter de rug. ...

210
210
4 op 42 - bodem bereikt voor kwakkelend Club Nxt

Het gaat van kwaad naar erger met Club Nxt in de Challenger Pro League. De beloften van Club Brugge ...

153
153
Antwerp staat op uit doden: "Dán kan je Club pijn doen"

Van de hel naar de hemel ... in het voetbal kan dat erg snel gaan. Vraag dat maar aan Antwerp FC. ...

354
354
Anderlecht-Union: ontdek de basisploegen in Brusselse derby

In de Jupiler Pro League is het zondagavond reikhalzend uitkijken naar de Brusselse derby. Zowel RSC ...

96
96
Genk komt goed weg: Heymans zorgt voor broodnodige thuiszege

KRC Genk heeft eindelijk weer een competitiewedstrijd in eigen huis gewonnen. Tegen OH Leuven ...

158
158
Scorende De Cuyper held bij Brighton, Liverpool kan weer winnen

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC de crisis ietwat kunnen bezweren. Dankzij een goal ...

87
87
'City zet alle zeilen bij: winterdeal van 74 miljoen'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

105
105
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

89
89
Reden tot klagen bij Club? Van der Elst fileert penaltyfase

Antwerp FC heeft zondagmiddag een verrassende zege geboekt op Club Brugge na een laat doelpunt van ...

652
652
Fraaie comeback Lammens en United, PSV dendert voort

In de Premier League heeft Manchester United zich herpakt na de slipper tegen Everton FC. Tegen ...

34
34
Rotweek voor Club: Antwerp start nieuw hoofdstuk met stunt

Club Brugge moet terugblikken op een ware rotweek. Enkele dagen na de zware Champions ...

335
335

Meer sportnieuws