Transfervuurwerk op komst bij Anderlecht

door
Transfervuurwerk op komst bij Anderlecht

Jesper Fredberg staat voor een hete zomer. Na afloop van de vorige wintermercato beloofde de CEO Sports van RSC Anderlecht om in de komende zomer sneller en harder toe te slaan op de transfermarkt. De Deen is alvast bezig met interessante transfertargets op te lijsten, terwijl er intern ook een inventaris gemaakt wordt over de mogelijke vertrekkers uit het Lotto Park.


SPAREN OM HARD TE KUNNEN TOESLAAN: Sparen is nog steeds de opdracht bij Anderlecht. Jesper Fredberg hield zich in op de winterse transfermarkt, enkel Islam Slimani en Anders Dreyer werden aangetrokken, en door het afzwaaien van Wesley Hoedt, Sebastiano Esposito, Fábio Silva, Julien Duranville en Anouar Ait El Hadj werd er heel wat ruimte vrijgemaakt in het salaris- en transferbudget. “Het was ook belangrijk om geld te sparen om in de zomer harder te kunnen toeslaan”, zei Fredberg net na het afsluiten van de wintermercato aan Het Nieuwsblad.

TWEE SHOW-SPELERS: “In de zomer zal deadline day saai zijn. We gaan vlugger toeslaan.” In de voorbije maand werden er al verschillende transfertargets gelinkt aan de Belgische recordkampioen. Voor versterking op de flanken kijkt Jesper Fredberg naar Jaden Philogene (Aston Villa, huur Cardiff) en Haissem Hassan (Villarreal B). Dat zijn twee kwieke dribbelaars, met veel snelheid en een groot technisch vermogen. Hassan is bovendien een speler die graag show verkoopt op het voetbalveld. Qua financiële inspanningen zouden beide spelers ook haalbaar moeten zijn voor Sporting. EEN DURE SPITS: Michael Estrada (Toluca, verhuurd aan Cruz Azul) staat op de schaduwlijst van de CEO Sports, in het geval dat het aflopend contract van Islam Simani niet verlengd zou worden eind dit seizoen. Volgens het Mexicaanse medium El Futbolero verdient Estrada bijna 900 duizend euro per jaar, iets wat momenteel wel niet in lijn staat met zijn prestaties en belangrijkheid op het veld. Estrada was enkele jaren geleden een veelbelovende spits, toen hij dat betreffende contract tekende bij Toluca, maar in de laatste seizoenen zit zijn carrière wat in het slop. DE NIEUWE SERGIO GOMEZ: Na het mislopen van Harry Toffolo (Nottingham Forest) in de wintermercato is Elvin Cafarguliyev (Qarabag) het grootste target om de concurrentie op de linksback aan te scherpen. De 22-jarige is een vaste basisspeler bij de Azerbeidzjaanse topclub alsook bij de nationale ploeg. Hij is een erg aanvallend ingestelde linksback, die ook perfect als wingback kan gebruikt worden. De offensieve kwaliteiten van Cafarquliyev zijn dan ook meteen zijn meest uitgesproken sterktes en door zijn offensieve impulsen, alsook zeven beslissende acties, behoort hij zelfs tot de beste backs (én bij uitbreiding spelers) van de Premyer Liga. Qua profiel kan hij dan ook goed vergeleken worden met Sergio Gomez, de Spaanse linker wingback die ondertussen bij Manchester City speelt. TOPCLUBS IN DE RIJ VOOR VERBRUGGEN: En ook langs uitgaande zijde mag er bij Anderlecht het één en ander verwacht worden in de komende zomer. Eén speler geniet heel wat belangstelling in Europa en dat is Bart Verbruggen. De kersverse Oranje-international geniet de interesse van verschillende absolute grootheden zoals Real Madrid, Liverpool en Manchester United. Brian Riemer gaf onlangs aan dat Verbruggen volgend seizoen zeker nog bij Anderlecht zal spelen, maar bij een monsterbod van een Europese topclub weet je natuurlijk maar nooit … Daarnaast is de toekomst van sterkhouder Islam Slimani onzeker in het Lotto Park. De Algerijnse spits is onmisbaar in de huidige paars-witte ploeg, maar desondanks is een verlenging van zijn aflopend contract niet vanzelfsprekend. Lior Refaelov en Adrien Trebel gaan ook de laatste maanden van hun contract in bij Anderlecht, waarbij de Israëliër nog een klein beetje kans maakt op een nieuw - maar ongetwijfeld aan lagere voorwaarden - contract dan de Fransman, die straks sowieso de club zal verlaten.

Ook het verhaal van Abdulrazak Ishaq helemaal voorbij bij Anderlecht. De Nigeriaan was de duurste clubaankoop van de vorige zomermercato, maar zijn prestaties bij de eerste ploeg en bij de Futures kunnen zijn transferprijs van 3,8 miljoen euro niet rechtvaardigen. Voor Hendrik Van Crombrugge wordt er ook een oplossing gezocht, want de aanvoerder wil elders minuten maken in plaats van op de bank te zitten bij Anderlecht. Nottingham Forest toonde in januari alvast interesse in hem, maar die transfer weigerde hij evenwel.

LEES OOK: Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

Anderlecht zal volgend seizoen sterker zijn dan vandaag

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

73
73
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

41
41
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

21
21
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

65
65
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

36
36
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

213
213
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

28
28
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

47
47
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

160
160
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

58
58
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

397
397
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

227
227
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

81
81
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

106
106
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

335
335
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

69
69
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

34
34
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

173
173
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

225
225
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

205
205
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

934
934
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

180
180
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws