Portugal en Italië rekenen vlot af met voetbaldwergen

137 stemmen
Portugal en Italië rekenen vlot af met voetbaldwergen

Portugal heeft ook in zijn tweede kwalificatiewedstrijd voor het EK geen steek laten vallen. Na Liechtenstein kreeg het met Luxemburg opnieuw een voetbaldwerg voorgeschoteld en dat bleek geen probleem voor de troepen van Roberto Martinez, die zes keer scoorden. Europees kampioen Italië herstelde zich dan weer van zijn valse start met een simpele zege in Malta.


Martinez had in de openingsmatch al Cristiano Ronaldo in ere hersteld als titularis en bracht de 38-jarige vedette ook nu weer aan de aftrap. Hij bedankte door al na negen minuten de score te openen en zo het pad te effenen voor een ruime zege. Na nog geen 20 minuten stond het al 3-0, nadat ook João Felix en Bernardo Silva nog een doelpuntje meepikten.

Ronaldo maakte rond het halfuur nog zijn tweede, waarna Portugal een tijdlang gas terug nam. In het slotkwartier lapten ze er echter nog twee goals bij. Otavio zorgde voor forfaitcijfers en Rafael Leão miste eerst nog een strafschop, maar zorgde er enkele minuten later voor dat Union-doelman Moris zich alsnog een zesde keer moest omdraaien.

ARGENTIJN DOET HET
Italië begon zijn campagne met een pijnlijke nederlaag tegen Engeland, maar ging nu dus wel winnen in Malta. Na een kwartier spelen was het Mateo Retegui die de score opende, waardoor de in Argentinië spelende spits meteen goed was voor zijn tweede goal in twee interlands. Even later zorgde een own-goal van Guillaumier voor 0-2, maar daarna lieten de Italianen na om de score nog verder uit te diepen.

LEES OOK: Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Zal Ronaldo ook tegen de toplanden nog belangrijk kunnen zijn?

Meest recent

Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

11
11
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

33
33
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

105
105
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

16
16
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

104
104
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

23
23
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

292
292
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

389
389
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

330
330
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

569
569
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

229
229
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

340
340
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

161
161
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

550
550
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

623
623
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

415
415
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

652
652
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

135
135
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

265
265
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

482
482
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

123
123
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

497
497
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

451
451
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

538
538

Meer sportnieuws