De echte reden waarom Courtois niet speelt tegen Duitsland

door
De echte reden waarom Courtois niet speelt tegen Duitsland

Domenico Tedesco heeft zijn debuut als bondscoach van België allerminst gemist. Zo trapten zijn Rode Duivels hun EK-kwalificatiecampagne op gang met een klinkende 0-3-overwinning op het veld van Zweden. Aanstaande dinsdag moet die goede prestatie wel bevestigd worden tijdens de oefenwedstrijd tegen Duitsland, maar dan zal de bondscoach het wel moeten stellen zonder Thibaut Courtois.


De bondscoach niet helemaal tevreden over de prestatie tegen Zweden. Zo liet hij achteraf verstaan dat er nog heel wat ruimte voor verbetering blijft. "We zakten iets te veel terug naar mijn goesting. We moeten analyseren hoe dat kwam", klonk het bij Sporza. "Misschien moeten we ons systeem veranderen of gewoon meer moed tonen door vooruit te verdedigen. Momenteel zijn we nog ver weg van het voetbal dat ik wil spelen. Al is dat ook een beetje normaal na amper twee sessies."

Wat dat betreft komt de oefenwedstrijd tegen EK-organisator Duitsland goed van pas. Dan kan Tedesco zijn plannen verder doordrukken en zien hoe de spelers het er vanaf brengen tegen een sterkere tegenstander. Al zal de bondscoach wel één sterkhouder moeten missen. Zo meldt Het Nieuwsblad dat Thibaut Courtois de oefenpot tegen Duitsland aan zich voorbij laat gaan. Gezien het gigantisch drukke schema van zijn club, kreeg hij toestemming om vroegtijdig terug naar Real Madrid af te zakken.

Maar niet alleen het drukke schema van Real Madrid lag aan de basis van het vervroegd terugkeren van Courtois naar Spanje. De Belgische voetbalbond meldt op zondagochtend namelijk dat de nationale nummer één uit voorzorg vertrok naar Real Madrid wegens een lichte verrekking van de adductor. Of Courtois wedstrijden zal moeten missen bij de Koninklijke is nog niet geweten.

LEES OOK: Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

Logische beslissing van Courtois?

Meest recent

Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

24
24
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

71
71
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

131
131
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

178
178
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

159
159
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

55
55
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

281
281
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

139
139
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

375
375
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

233
233
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

32
32
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

218
218
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

428
428
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

181
181
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

382
382
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

95
95
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

75
75
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

554
554
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

839
839
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

107
107
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

89
89
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

171
171
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1642
1642
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

173
173
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

240
240

Meer sportnieuws