De echte reden waarom Courtois niet speelt tegen Duitsland

1425 stemmen
De echte reden waarom Courtois niet speelt tegen Duitsland

Domenico Tedesco heeft zijn debuut als bondscoach van België allerminst gemist. Zo trapten zijn Rode Duivels hun EK-kwalificatiecampagne op gang met een klinkende 0-3-overwinning op het veld van Zweden. Aanstaande dinsdag moet die goede prestatie wel bevestigd worden tijdens de oefenwedstrijd tegen Duitsland, maar dan zal de bondscoach het wel moeten stellen zonder Thibaut Courtois.


De bondscoach niet helemaal tevreden over de prestatie tegen Zweden. Zo liet hij achteraf verstaan dat er nog heel wat ruimte voor verbetering blijft. "We zakten iets te veel terug naar mijn goesting. We moeten analyseren hoe dat kwam", klonk het bij Sporza. "Misschien moeten we ons systeem veranderen of gewoon meer moed tonen door vooruit te verdedigen. Momenteel zijn we nog ver weg van het voetbal dat ik wil spelen. Al is dat ook een beetje normaal na amper twee sessies."

Wat dat betreft komt de oefenwedstrijd tegen EK-organisator Duitsland goed van pas. Dan kan Tedesco zijn plannen verder doordrukken en zien hoe de spelers het er vanaf brengen tegen een sterkere tegenstander. Al zal de bondscoach wel één sterkhouder moeten missen. Zo meldt Het Nieuwsblad dat Thibaut Courtois de oefenpot tegen Duitsland aan zich voorbij laat gaan. Gezien het gigantisch drukke schema van zijn club, kreeg hij toestemming om vroegtijdig terug naar Real Madrid af te zakken.

Maar niet alleen het drukke schema van Real Madrid lag aan de basis van het vervroegd terugkeren van Courtois naar Spanje. De Belgische voetbalbond meldt op zondagochtend namelijk dat de nationale nummer één uit voorzorg vertrok naar Real Madrid wegens een lichte verrekking van de adductor. Of Courtois wedstrijden zal moeten missen bij de Koninklijke is nog niet geweten.

LEES OOK: Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

Logische beslissing van Courtois?

Meest recent

Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

3
3
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

15
15
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

49
49
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

12
12
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

90
90
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

117
117
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

451
451
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

142
142
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

90
90
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

53
53
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

323
323
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

298
298
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

739
739
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

142
142
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

22
22
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

482
482
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

135
135
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

158
158
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

702
702
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

818
818
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

369
369
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

422
422
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

106
106
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

179
179
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

259
259

Meer sportnieuws