De echte reden waarom Courtois niet speelt tegen Duitsland

door
De echte reden waarom Courtois niet speelt tegen Duitsland

Domenico Tedesco heeft zijn debuut als bondscoach van België allerminst gemist. Zo trapten zijn Rode Duivels hun EK-kwalificatiecampagne op gang met een klinkende 0-3-overwinning op het veld van Zweden. Aanstaande dinsdag moet die goede prestatie wel bevestigd worden tijdens de oefenwedstrijd tegen Duitsland, maar dan zal de bondscoach het wel moeten stellen zonder Thibaut Courtois.


De bondscoach niet helemaal tevreden over de prestatie tegen Zweden. Zo liet hij achteraf verstaan dat er nog heel wat ruimte voor verbetering blijft. "We zakten iets te veel terug naar mijn goesting. We moeten analyseren hoe dat kwam", klonk het bij Sporza. "Misschien moeten we ons systeem veranderen of gewoon meer moed tonen door vooruit te verdedigen. Momenteel zijn we nog ver weg van het voetbal dat ik wil spelen. Al is dat ook een beetje normaal na amper twee sessies."

Wat dat betreft komt de oefenwedstrijd tegen EK-organisator Duitsland goed van pas. Dan kan Tedesco zijn plannen verder doordrukken en zien hoe de spelers het er vanaf brengen tegen een sterkere tegenstander. Al zal de bondscoach wel één sterkhouder moeten missen. Zo meldt Het Nieuwsblad dat Thibaut Courtois de oefenpot tegen Duitsland aan zich voorbij laat gaan. Gezien het gigantisch drukke schema van zijn club, kreeg hij toestemming om vroegtijdig terug naar Real Madrid af te zakken.

Maar niet alleen het drukke schema van Real Madrid lag aan de basis van het vervroegd terugkeren van Courtois naar Spanje. De Belgische voetbalbond meldt op zondagochtend namelijk dat de nationale nummer één uit voorzorg vertrok naar Real Madrid wegens een lichte verrekking van de adductor. Of Courtois wedstrijden zal moeten missen bij de Koninklijke is nog niet geweten.

LEES OOK: Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

Logische beslissing van Courtois?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

66
66
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

38
38
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

32
32
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

30
30
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

480
480
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

236
236
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

106
106
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

381
381
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

134
134
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

209
209
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

183
183
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

140
140
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

97
97
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

108
108
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

120
120
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

310
310
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

87
87
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

152
152
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

152
152
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

521
521
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

380
380
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

121
121
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

527
527
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

396
396

Meer sportnieuws