De echte reden waarom Courtois niet speelt tegen Duitsland

door
De echte reden waarom Courtois niet speelt tegen Duitsland

Domenico Tedesco heeft zijn debuut als bondscoach van België allerminst gemist. Zo trapten zijn Rode Duivels hun EK-kwalificatiecampagne op gang met een klinkende 0-3-overwinning op het veld van Zweden. Aanstaande dinsdag moet die goede prestatie wel bevestigd worden tijdens de oefenwedstrijd tegen Duitsland, maar dan zal de bondscoach het wel moeten stellen zonder Thibaut Courtois.


De bondscoach niet helemaal tevreden over de prestatie tegen Zweden. Zo liet hij achteraf verstaan dat er nog heel wat ruimte voor verbetering blijft. "We zakten iets te veel terug naar mijn goesting. We moeten analyseren hoe dat kwam", klonk het bij Sporza. "Misschien moeten we ons systeem veranderen of gewoon meer moed tonen door vooruit te verdedigen. Momenteel zijn we nog ver weg van het voetbal dat ik wil spelen. Al is dat ook een beetje normaal na amper twee sessies."

Wat dat betreft komt de oefenwedstrijd tegen EK-organisator Duitsland goed van pas. Dan kan Tedesco zijn plannen verder doordrukken en zien hoe de spelers het er vanaf brengen tegen een sterkere tegenstander. Al zal de bondscoach wel één sterkhouder moeten missen. Zo meldt Het Nieuwsblad dat Thibaut Courtois de oefenpot tegen Duitsland aan zich voorbij laat gaan. Gezien het gigantisch drukke schema van zijn club, kreeg hij toestemming om vroegtijdig terug naar Real Madrid af te zakken.

Maar niet alleen het drukke schema van Real Madrid lag aan de basis van het vervroegd terugkeren van Courtois naar Spanje. De Belgische voetbalbond meldt op zondagochtend namelijk dat de nationale nummer één uit voorzorg vertrok naar Real Madrid wegens een lichte verrekking van de adductor. Of Courtois wedstrijden zal moeten missen bij de Koninklijke is nog niet geweten.

LEES OOK: Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

Logische beslissing van Courtois?

Meest recent

Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

21
21
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

1
1
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

168
168
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

37
37
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

77
77
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

9
9
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

388
388
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

213
213
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

146
146
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

82
82
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

31
31
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

307
307
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

232
232
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

142
142
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

170
170
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

107
107
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

36
36
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

97
97
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

525
525
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

66
66
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

73
73
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

143
143
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

69
69
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

227
227
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

160
160

Meer sportnieuws