Anderlecht gaat voor oude bekende Club Brugge

574
Anderlecht gaat voor oude bekende Club Brugge

Jesper Fredberg heeft een duidelijk plan op de zomermercato. De aanvallende flankposities zijn flinterdun bezet en daarom wil de CEO Sports straks deze grote lacune opvullen. In die optiek wordt Haissem Hassan (Villarreal CF) alvast gelinkt aan Sporting, de 21-jarige dribbelaar die een show durft opvoeren op het veld. En ondertussen wordt ook Jaden Philogene-Bidace (Aston Villa, verhuurd aan Cardiff City) genoemd als een potentiële versterking voor de Belgische recordkampioen. De Engelse jeugdinternational stond twee jaar geleden ook al op de radar bij … Club Brugge.


FREDBERG MAAKT WERK

Deze week wordt Anderlecht gelinkt aan Haissem Hassan (Villarreal CF) en Jaden Philogene-Bidace (Aston Villa, verhuurd aan Cardiff City). En dat is geen toeval. Op Francis Amuzu en Anders Dreyer na, heeft Anderlecht amper kwalitatieve opties beschikbaar om de aanvallende flankposities te bevolken. Het is dus meteen duidelijk wat één van de grootste prioriteiten van Jesper Fredberg zal zijn in de aankomende transferperiode. Philogene is een laatbloeier die pas twee jaar voetbalt in een professionele context, maar zijn evolutie en progressie is alvast enorm veelbelovend te noemen.

LAATBLOEIER BIJ ASTON VILLA

Tom Brady, destijds hoofd jeugdopleidingen van Aston Villa, kwam Jaden Philogene drie jaar geleden op het spoor tijdens een stage waarin de flankaanvaller iedereen van hun stoel blies in een oefenpartij. “Hij was uitstekend”, herinnert Brady zich nog over die bewuste stage-wedstrijd. “De beste speler op het veld. Hij blies ons allemaal omver. Van het eerste moment dat we hem zagen, waren we zeker dat hij het potentieel had om door te breken bij de eerste ploeg.” Philogene sloot zich pas op achttienjarige leeftijd aan bij Aston Villa, waar hij indruk maakte bij de U18 en U23 met zijn technisch en atletisch vermogen. INTERESSE VAN CLUB BRUGGE

Jaden Philogene was tijdens zijn beginperiode bij Aston Villa een ruw talent met veel skills, een grote snelheid en snedige dribbels, exact wat je verwacht van een aanvallende buitenspeler. Het is geen toeval dat Europese grootmachten zoals Manchester City, Bayern München en Ajax hem in 2020 op de radar hadden. In 2021 probeerde ook Club Brugge hem tevergeefs binnen te halen, de Bruggelingen aasden op hetzelfde moment ook op andere veelbelovende buitenlandse talenten, maar wel andere profielen, zoals Bryan Reynolds (ondertussen KVC Westerlo) en Facundo Pellistri (Manchester United) HIJ KRIJGT DE FANS VAN HUN STOEL

Maar om te slagen in het moderne voetbal, en in de eerste ploeg van Aston Villa, moest de veelbelovende youngster zich wel nog wat finetunen. Daarom verhuurden The Villains hem achtereenvolgens aan Stoke City en dit seizoen aan Cardiff City, hoewel toenmalig Aston Villa-coach Steven Gerrard lovende woorden over Jaden Philogene uitsprak. De 21-jarige startte het huidige seizoen bij Cardiff als een bankzitter onder de in januari reeds ontslagen Mark Hudson, maar onder de nieuwe coach Sabri Lamouchi is hij een vaste waarde. Philogene zette grote stappen vooruit onder de Fransman en hij groeide uit tot één van de revelaties in de Championship. Sabri Lamouchi gebruikt Jaden Philogene doorgaans als een flankaanvaller, maar hij bewees zijn polyvalentie ook op de nummer tien, centrale middenvelder of zelfs wingback. Zo’n veelzijdig profiel is dus ook razend interessant voor Brian Riemer en Anderlecht. “Hij is echt een heel getalenteerde speler”, zei Cardiff-aanvoerder Joe Ralls eerder dit seizoen aan Birmingham Mail. “Hij is tweevoetig, waardoor hij zowel via links of recht voorbij zijn man kan dribbelen. Hij heeft tricks en hij krijgt de supporters van hun stoel. Hij is echt een heel goede speler die het uitstekend doet voor ons”, aldus een erg lovende Ralls.

KWALITEITEN VOOR DE PREMIER LEAGUE

Op training bij Cardiff City speelt Jaden Philogene zijn aanvoerder vaak door de benen, wat Joe Ralls per panna zo’n 10 pond kost en bijgevolg erg vervelend vindt. “Maar hij heeft alles”, vervolgde de 29-jarige centrale middenvelder. “Hij is een erg getalenteerde jongen en hopelijk kan hij dat niveau aanhouden tot het einde van dit seizoen. Ik denk echt dat hij de kwaliteiten heeft om in de Premier League te spelen.” Maar toch lijkt de toekomst van Philogene op het oude continent te liggen. Anderlecht profileert zich als een potentiële kandidaat overnemer, terwijl er met RC Lens en Union Berlin stevige - en meer kapitaalkrachtige - concurrentie heerst voor de Brusselaars. Unai Emery, de huidige hoofdcoach van Aston Villa, rekent namelijk niet op de diensten van Jaden Philogene volgend seizoen, waardoor de 21-jarige aanvaller geen toekomst meer heeft in Birmingham. Bij een toereikend bod mag Philogene vervolgens beschikken. Eind volgend seizoen loopt zijn contract af in Villa Park, waardoor hij in de komende zomer hoogstwaarschijnlijk voor een beperkt bedrag verkocht kan worden. De gespecialiseerde website Transfermarkt.com bepaalt de huidige marktwaarde van Philogene, viervoudig U20 Engels international, op 2,5 miljoen. En die richtprijs lijkt voor Anderlecht zeker haalbaar te zijn.

LEES OOK: UCL: Bayern geeft topzege weg, Vandevoordt in de fout tegen Courtois

Moet Anderlecht Philogene halen?

Meest recent

Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

8
8
Wedergeboorte bij KRC Genk: "Ben het levende bewijs"

KRC Genk is goed uit de interlandbreak gekomen. De Limburgers wisten hun competitiematch tegen KV ...

9
9
UEL/UECL: Nederlanders aan het feest, Salah nekt Vrancken

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

13
13
7 op 9! Union duldt geen tegenstand in nieuwe Europese triomf

Union SG staat er na drie speeldagen uitstekend voor in de Europa League. Achter gesloten deuren won ...

34
34
Bruno onthult basiself: zeven wissels tegenover bekerduel

RSC Anderlecht staat donderdagavond onder behoorlijke druk. Na de recente 0 op 6 moet Paars-Wit in ...

73
73
Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Jan Vertonghen zit zeker niet stil na zijn voetbalcarrière. De voormalig Rode Duivel liep al ...

14
14
'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Nadat hij afgelopen weekend nog geviseerd werd, heeft Kevin De Bruyne indruk gemaakt in de Champions ...

94
94
Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

47
47
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

114
114
Trieste beelden op Jan Breydel: "Regelrechte schande"

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

385
385
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

257
257
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

358
358
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

505
505
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

204
204
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

85
85
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

334
334
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

123
123
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

317
317
'Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

407
407
Leko leert lesje: duo valt door de mand bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na een nieuwe galavertoning in de Champions League, al is Ivan Leko ...

496
496
Club slaat Mechele met verstomming: fans gaan uit hun dak

Een gebroken neus houdt Brandon Mechele niet tegen. Amper een week nadat de verdediger van Club ...

222
222
SK Beveren pakt uit en geeft jonge middenvelder kans

SK Beveren veroverde vorig seizoen met overmacht de titel in de Challenger Pro League en is ook in ...

51
51
Kassa rinkelt: Club op koers voor nóg grotere CL-jackpot

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League. Nadat het woensdagavond ...

312
312
Marc Coucke slaat hard toe aan kust: dit bedrag betaalt hij

Marc Coucke blijft de investeringen opstapelen. De ondernemer is in voetbalmiddens uiteraard vooral ...

80
80
'Nieuwe saillante details affaire-Ronaldo lekken uit'

De Portugese voetbalwereld daverde de voorbije weken op zijn grondvesten. Aanvoerder en vedette ...

88
88

Meer sportnieuws