Anderlecht gaat voor oude bekende Club Brugge

574
Anderlecht gaat voor oude bekende Club Brugge

Jesper Fredberg heeft een duidelijk plan op de zomermercato. De aanvallende flankposities zijn flinterdun bezet en daarom wil de CEO Sports straks deze grote lacune opvullen. In die optiek wordt Haissem Hassan (Villarreal CF) alvast gelinkt aan Sporting, de 21-jarige dribbelaar die een show durft opvoeren op het veld. En ondertussen wordt ook Jaden Philogene-Bidace (Aston Villa, verhuurd aan Cardiff City) genoemd als een potentiële versterking voor de Belgische recordkampioen. De Engelse jeugdinternational stond twee jaar geleden ook al op de radar bij … Club Brugge.


FREDBERG MAAKT WERK

Deze week wordt Anderlecht gelinkt aan Haissem Hassan (Villarreal CF) en Jaden Philogene-Bidace (Aston Villa, verhuurd aan Cardiff City). En dat is geen toeval. Op Francis Amuzu en Anders Dreyer na, heeft Anderlecht amper kwalitatieve opties beschikbaar om de aanvallende flankposities te bevolken. Het is dus meteen duidelijk wat één van de grootste prioriteiten van Jesper Fredberg zal zijn in de aankomende transferperiode. Philogene is een laatbloeier die pas twee jaar voetbalt in een professionele context, maar zijn evolutie en progressie is alvast enorm veelbelovend te noemen.

LAATBLOEIER BIJ ASTON VILLA

Tom Brady, destijds hoofd jeugdopleidingen van Aston Villa, kwam Jaden Philogene drie jaar geleden op het spoor tijdens een stage waarin de flankaanvaller iedereen van hun stoel blies in een oefenpartij. “Hij was uitstekend”, herinnert Brady zich nog over die bewuste stage-wedstrijd. “De beste speler op het veld. Hij blies ons allemaal omver. Van het eerste moment dat we hem zagen, waren we zeker dat hij het potentieel had om door te breken bij de eerste ploeg.” Philogene sloot zich pas op achttienjarige leeftijd aan bij Aston Villa, waar hij indruk maakte bij de U18 en U23 met zijn technisch en atletisch vermogen. INTERESSE VAN CLUB BRUGGE

Jaden Philogene was tijdens zijn beginperiode bij Aston Villa een ruw talent met veel skills, een grote snelheid en snedige dribbels, exact wat je verwacht van een aanvallende buitenspeler. Het is geen toeval dat Europese grootmachten zoals Manchester City, Bayern München en Ajax hem in 2020 op de radar hadden. In 2021 probeerde ook Club Brugge hem tevergeefs binnen te halen, de Bruggelingen aasden op hetzelfde moment ook op andere veelbelovende buitenlandse talenten, maar wel andere profielen, zoals Bryan Reynolds (ondertussen KVC Westerlo) en Facundo Pellistri (Manchester United) HIJ KRIJGT DE FANS VAN HUN STOEL

Maar om te slagen in het moderne voetbal, en in de eerste ploeg van Aston Villa, moest de veelbelovende youngster zich wel nog wat finetunen. Daarom verhuurden The Villains hem achtereenvolgens aan Stoke City en dit seizoen aan Cardiff City, hoewel toenmalig Aston Villa-coach Steven Gerrard lovende woorden over Jaden Philogene uitsprak. De 21-jarige startte het huidige seizoen bij Cardiff als een bankzitter onder de in januari reeds ontslagen Mark Hudson, maar onder de nieuwe coach Sabri Lamouchi is hij een vaste waarde. Philogene zette grote stappen vooruit onder de Fransman en hij groeide uit tot één van de revelaties in de Championship. Sabri Lamouchi gebruikt Jaden Philogene doorgaans als een flankaanvaller, maar hij bewees zijn polyvalentie ook op de nummer tien, centrale middenvelder of zelfs wingback. Zo’n veelzijdig profiel is dus ook razend interessant voor Brian Riemer en Anderlecht. “Hij is echt een heel getalenteerde speler”, zei Cardiff-aanvoerder Joe Ralls eerder dit seizoen aan Birmingham Mail. “Hij is tweevoetig, waardoor hij zowel via links of recht voorbij zijn man kan dribbelen. Hij heeft tricks en hij krijgt de supporters van hun stoel. Hij is echt een heel goede speler die het uitstekend doet voor ons”, aldus een erg lovende Ralls.

KWALITEITEN VOOR DE PREMIER LEAGUE

Op training bij Cardiff City speelt Jaden Philogene zijn aanvoerder vaak door de benen, wat Joe Ralls per panna zo’n 10 pond kost en bijgevolg erg vervelend vindt. “Maar hij heeft alles”, vervolgde de 29-jarige centrale middenvelder. “Hij is een erg getalenteerde jongen en hopelijk kan hij dat niveau aanhouden tot het einde van dit seizoen. Ik denk echt dat hij de kwaliteiten heeft om in de Premier League te spelen.” Maar toch lijkt de toekomst van Philogene op het oude continent te liggen. Anderlecht profileert zich als een potentiële kandidaat overnemer, terwijl er met RC Lens en Union Berlin stevige - en meer kapitaalkrachtige - concurrentie heerst voor de Brusselaars. Unai Emery, de huidige hoofdcoach van Aston Villa, rekent namelijk niet op de diensten van Jaden Philogene volgend seizoen, waardoor de 21-jarige aanvaller geen toekomst meer heeft in Birmingham. Bij een toereikend bod mag Philogene vervolgens beschikken. Eind volgend seizoen loopt zijn contract af in Villa Park, waardoor hij in de komende zomer hoogstwaarschijnlijk voor een beperkt bedrag verkocht kan worden. De gespecialiseerde website Transfermarkt.com bepaalt de huidige marktwaarde van Philogene, viervoudig U20 Engels international, op 2,5 miljoen. En die richtprijs lijkt voor Anderlecht zeker haalbaar te zijn.

LEES OOK: Chelsea slaat weer toe: Penders krijgt loodzware concurrent

Moet Anderlecht Philogene halen?

Meest recent

Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

78
78
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

67
67
Op de valreep: Club Brugge kondigt twee transferdeals aan

De transfermarkt sloot donderdagavond al zijn deuren, maar daags nadien sijpelen er nog deals naar ...

261
261
Musiala kampt nog steeds met aanvallen: Kompany sust

De bezorgdheid rond Jamal Musiala was na de voorbereiding van Bayern München erg groot. Het ...

30
30
Patro plukt op nippertje nog smaakmaker bij concurrent weg

Patro Eisden zag op het slot van de zomermercato nog enkele pionnen vertrekken. Zo ging Japhet ...

28
28
Droomscenario OHL Women in Champions League

OH Leuven Women wist zich te kwalificeren voor de League Phase van de Champions League en de loting ...

37
37
Karetsas ontploft in Duitsland: “Bij Kompany zelfde gevoel”

Konstantinos Karetsas maakte deze zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. In ...

122
122
SK Beveren blijft gaan: Bob Peeters pakt wéér uit

SK Beveren blijft maar gaan op de zomermercato. De promovendus wil dit seizoen indruk maken in de ...

82
82
KRC Genk draait Anderlecht een loer: toptalent keert terug

De Belgische topclubs focussen zich meer en meer op de eigen jeugd, maar af en toe plukken ze ook ...

309
309
'Talbi krijgt mokerslag: opmerkelijke transfer in de maak'

In een aantal landen is de transfermarkt voorlopig nog geopend. En daar willen verschillende clubs ...

252
252
Vierde Gouden Schoen op komst? Vader Vanaken spreekt zich uit

Nu de transferperiode erop zit en de ploegen uit de Jupiler Pro League geen nieuwe spelers meer ...

101
101
Solden van start: vertrekkers bij Gent, STVV, Lommel én Westerlo

De zomerse transferperiode zit er ook in België. Tenminste toch aan inkomende zijde, de clubs ...

100
100
Leko moet puzzelen: grote verrassing als vervanger Forbs?

Club Brugge opent vrijdagavond de vijfde speeldag van de Jupiler Pro League met een bezoek aan ...

670
670
Fluitconcertjes in Lotto Park: Bruno zet tweetal uit de wind

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

551
551
TRANSFERUURTJE: De grootste en opvallendste deals van Deadline Day

Het transferseizoen zit er ook in het Belgische voetbal op. Vlak voor het verstrijken van de ...

291
291
‘Shinton verbaast na Beerschot met opvallende transfer’

Beerschot en Nick Shinton gingen verrassend in onderling overleg uit elkaar. Sinds 2024 stond de ...

134
134
Straf: ‘Deze club bood meer dan Dortmund op Karetsas’

Konstantinos Karetsas maakte deze zomer de transfer van KRC Genk naar Borussia Dortmund voor een ...

508
508
Bevestiging: Anderlecht heeft laatste versterking beet

RSC Anderlecht haalde deze zomermercato al heel wat versterkingen binnen. Maar Antoine Sibierski is ...

367
367
Zulte Waregem breekt plots met belangrijke pion

Zulte Waregem is sterk aan het seizoen begonnen met acht punten uit twaalf. Essevee staat daarmee op ...

168
168
KV Kortrijk haalt op slot zomermercato pak ervaring binnen

KV Kortrijk is desastreus aan het seizoen begonnen in de Jupiler Pro League en is voorlopig de rode ...

105
105
SK Beveren pakt nog op de valreep uit met international

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League, maar in de Jupiler ...

88
88
Bruno jammert: "Spelen met ongelijke wapens"

Vitor Bruno heeft zijn start niet gemist bij Anderlecht. Hij won zeven van zijn eerste tien matchen, ...

678
678
KRC Genk verrast alsnog met ultieme transfer

KRC Genk kende nog drukke dagen aan het einde van de zomermercato. De Limburgers haalden ook een ...

211
211
AA Gent ruikt bloed: "Begin van iets heel moois"

AA Gent is voortreffelijk gestart aan het seizoen. Een 12 op 12 en Europese plaatsing. Uiteraard ...

273
273
Vandenbempt stelt dé grote vraag na transferoffensief RSCA

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers in huis. Er vertrokken er ook een heel deel. Peter ...

539
539

Meer sportnieuws