Anderlecht gaat voor oude bekende Club Brugge

574 stemmen
Anderlecht gaat voor oude bekende Club Brugge

Jesper Fredberg heeft een duidelijk plan op de zomermercato. De aanvallende flankposities zijn flinterdun bezet en daarom wil de CEO Sports straks deze grote lacune opvullen. In die optiek wordt Haissem Hassan (Villarreal CF) alvast gelinkt aan Sporting, de 21-jarige dribbelaar die een show durft opvoeren op het veld. En ondertussen wordt ook Jaden Philogene-Bidace (Aston Villa, verhuurd aan Cardiff City) genoemd als een potentiële versterking voor de Belgische recordkampioen. De Engelse jeugdinternational stond twee jaar geleden ook al op de radar bij … Club Brugge.


FREDBERG MAAKT WERK

Deze week wordt Anderlecht gelinkt aan Haissem Hassan (Villarreal CF) en Jaden Philogene-Bidace (Aston Villa, verhuurd aan Cardiff City). En dat is geen toeval. Op Francis Amuzu en Anders Dreyer na, heeft Anderlecht amper kwalitatieve opties beschikbaar om de aanvallende flankposities te bevolken. Het is dus meteen duidelijk wat één van de grootste prioriteiten van Jesper Fredberg zal zijn in de aankomende transferperiode. Philogene is een laatbloeier die pas twee jaar voetbalt in een professionele context, maar zijn evolutie en progressie is alvast enorm veelbelovend te noemen.

LAATBLOEIER BIJ ASTON VILLA

Tom Brady, destijds hoofd jeugdopleidingen van Aston Villa, kwam Jaden Philogene drie jaar geleden op het spoor tijdens een stage waarin de flankaanvaller iedereen van hun stoel blies in een oefenpartij. “Hij was uitstekend”, herinnert Brady zich nog over die bewuste stage-wedstrijd. “De beste speler op het veld. Hij blies ons allemaal omver. Van het eerste moment dat we hem zagen, waren we zeker dat hij het potentieel had om door te breken bij de eerste ploeg.” Philogene sloot zich pas op achttienjarige leeftijd aan bij Aston Villa, waar hij indruk maakte bij de U18 en U23 met zijn technisch en atletisch vermogen. INTERESSE VAN CLUB BRUGGE

Jaden Philogene was tijdens zijn beginperiode bij Aston Villa een ruw talent met veel skills, een grote snelheid en snedige dribbels, exact wat je verwacht van een aanvallende buitenspeler. Het is geen toeval dat Europese grootmachten zoals Manchester City, Bayern München en Ajax hem in 2020 op de radar hadden. In 2021 probeerde ook Club Brugge hem tevergeefs binnen te halen, de Bruggelingen aasden op hetzelfde moment ook op andere veelbelovende buitenlandse talenten, maar wel andere profielen, zoals Bryan Reynolds (ondertussen KVC Westerlo) en Facundo Pellistri (Manchester United) HIJ KRIJGT DE FANS VAN HUN STOEL

Maar om te slagen in het moderne voetbal, en in de eerste ploeg van Aston Villa, moest de veelbelovende youngster zich wel nog wat finetunen. Daarom verhuurden The Villains hem achtereenvolgens aan Stoke City en dit seizoen aan Cardiff City, hoewel toenmalig Aston Villa-coach Steven Gerrard lovende woorden over Jaden Philogene uitsprak. De 21-jarige startte het huidige seizoen bij Cardiff als een bankzitter onder de in januari reeds ontslagen Mark Hudson, maar onder de nieuwe coach Sabri Lamouchi is hij een vaste waarde. Philogene zette grote stappen vooruit onder de Fransman en hij groeide uit tot één van de revelaties in de Championship. Sabri Lamouchi gebruikt Jaden Philogene doorgaans als een flankaanvaller, maar hij bewees zijn polyvalentie ook op de nummer tien, centrale middenvelder of zelfs wingback. Zo’n veelzijdig profiel is dus ook razend interessant voor Brian Riemer en Anderlecht. “Hij is echt een heel getalenteerde speler”, zei Cardiff-aanvoerder Joe Ralls eerder dit seizoen aan Birmingham Mail. “Hij is tweevoetig, waardoor hij zowel via links of recht voorbij zijn man kan dribbelen. Hij heeft tricks en hij krijgt de supporters van hun stoel. Hij is echt een heel goede speler die het uitstekend doet voor ons”, aldus een erg lovende Ralls.

KWALITEITEN VOOR DE PREMIER LEAGUE

Op training bij Cardiff City speelt Jaden Philogene zijn aanvoerder vaak door de benen, wat Joe Ralls per panna zo’n 10 pond kost en bijgevolg erg vervelend vindt. “Maar hij heeft alles”, vervolgde de 29-jarige centrale middenvelder. “Hij is een erg getalenteerde jongen en hopelijk kan hij dat niveau aanhouden tot het einde van dit seizoen. Ik denk echt dat hij de kwaliteiten heeft om in de Premier League te spelen.” Maar toch lijkt de toekomst van Philogene op het oude continent te liggen. Anderlecht profileert zich als een potentiële kandidaat overnemer, terwijl er met RC Lens en Union Berlin stevige - en meer kapitaalkrachtige - concurrentie heerst voor de Brusselaars. Unai Emery, de huidige hoofdcoach van Aston Villa, rekent namelijk niet op de diensten van Jaden Philogene volgend seizoen, waardoor de 21-jarige aanvaller geen toekomst meer heeft in Birmingham. Bij een toereikend bod mag Philogene vervolgens beschikken. Eind volgend seizoen loopt zijn contract af in Villa Park, waardoor hij in de komende zomer hoogstwaarschijnlijk voor een beperkt bedrag verkocht kan worden. De gespecialiseerde website Transfermarkt.com bepaalt de huidige marktwaarde van Philogene, viervoudig U20 Engels international, op 2,5 miljoen. En die richtprijs lijkt voor Anderlecht zeker haalbaar te zijn.

LEES OOK: Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Moet Anderlecht Philogene halen?

Meest recent

Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

9
9
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

84
84
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

51
51
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

189
189
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

250
250
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

70
70
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

164
164
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

188
188
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

141
141
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

236
236
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

451
451
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

146
146
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

140
140
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

151
151
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

157
157
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

130
130
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

287
287
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

368
368
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

598
598
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

463
463
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

559
559
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

297
297
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

104
104
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

603
603
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

368
368

Meer sportnieuws