Anderlecht gaat voor oude bekende Club Brugge

door
Anderlecht gaat voor oude bekende Club Brugge

Jesper Fredberg heeft een duidelijk plan op de zomermercato. De aanvallende flankposities zijn flinterdun bezet en daarom wil de CEO Sports straks deze grote lacune opvullen. In die optiek wordt Haissem Hassan (Villarreal CF) alvast gelinkt aan Sporting, de 21-jarige dribbelaar die een show durft opvoeren op het veld. En ondertussen wordt ook Jaden Philogene-Bidace (Aston Villa, verhuurd aan Cardiff City) genoemd als een potentiële versterking voor de Belgische recordkampioen. De Engelse jeugdinternational stond twee jaar geleden ook al op de radar bij … Club Brugge.


FREDBERG MAAKT WERK

Deze week wordt Anderlecht gelinkt aan Haissem Hassan (Villarreal CF) en Jaden Philogene-Bidace (Aston Villa, verhuurd aan Cardiff City). En dat is geen toeval. Op Francis Amuzu en Anders Dreyer na, heeft Anderlecht amper kwalitatieve opties beschikbaar om de aanvallende flankposities te bevolken. Het is dus meteen duidelijk wat één van de grootste prioriteiten van Jesper Fredberg zal zijn in de aankomende transferperiode. Philogene is een laatbloeier die pas twee jaar voetbalt in een professionele context, maar zijn evolutie en progressie is alvast enorm veelbelovend te noemen.

LAATBLOEIER BIJ ASTON VILLA

Tom Brady, destijds hoofd jeugdopleidingen van Aston Villa, kwam Jaden Philogene drie jaar geleden op het spoor tijdens een stage waarin de flankaanvaller iedereen van hun stoel blies in een oefenpartij. “Hij was uitstekend”, herinnert Brady zich nog over die bewuste stage-wedstrijd. “De beste speler op het veld. Hij blies ons allemaal omver. Van het eerste moment dat we hem zagen, waren we zeker dat hij het potentieel had om door te breken bij de eerste ploeg.” Philogene sloot zich pas op achttienjarige leeftijd aan bij Aston Villa, waar hij indruk maakte bij de U18 en U23 met zijn technisch en atletisch vermogen. INTERESSE VAN CLUB BRUGGE

Jaden Philogene was tijdens zijn beginperiode bij Aston Villa een ruw talent met veel skills, een grote snelheid en snedige dribbels, exact wat je verwacht van een aanvallende buitenspeler. Het is geen toeval dat Europese grootmachten zoals Manchester City, Bayern München en Ajax hem in 2020 op de radar hadden. In 2021 probeerde ook Club Brugge hem tevergeefs binnen te halen, de Bruggelingen aasden op hetzelfde moment ook op andere veelbelovende buitenlandse talenten, maar wel andere profielen, zoals Bryan Reynolds (ondertussen KVC Westerlo) en Facundo Pellistri (Manchester United) HIJ KRIJGT DE FANS VAN HUN STOEL

Maar om te slagen in het moderne voetbal, en in de eerste ploeg van Aston Villa, moest de veelbelovende youngster zich wel nog wat finetunen. Daarom verhuurden The Villains hem achtereenvolgens aan Stoke City en dit seizoen aan Cardiff City, hoewel toenmalig Aston Villa-coach Steven Gerrard lovende woorden over Jaden Philogene uitsprak. De 21-jarige startte het huidige seizoen bij Cardiff als een bankzitter onder de in januari reeds ontslagen Mark Hudson, maar onder de nieuwe coach Sabri Lamouchi is hij een vaste waarde. Philogene zette grote stappen vooruit onder de Fransman en hij groeide uit tot één van de revelaties in de Championship. Sabri Lamouchi gebruikt Jaden Philogene doorgaans als een flankaanvaller, maar hij bewees zijn polyvalentie ook op de nummer tien, centrale middenvelder of zelfs wingback. Zo’n veelzijdig profiel is dus ook razend interessant voor Brian Riemer en Anderlecht. “Hij is echt een heel getalenteerde speler”, zei Cardiff-aanvoerder Joe Ralls eerder dit seizoen aan Birmingham Mail. “Hij is tweevoetig, waardoor hij zowel via links of recht voorbij zijn man kan dribbelen. Hij heeft tricks en hij krijgt de supporters van hun stoel. Hij is echt een heel goede speler die het uitstekend doet voor ons”, aldus een erg lovende Ralls.

KWALITEITEN VOOR DE PREMIER LEAGUE

Op training bij Cardiff City speelt Jaden Philogene zijn aanvoerder vaak door de benen, wat Joe Ralls per panna zo’n 10 pond kost en bijgevolg erg vervelend vindt. “Maar hij heeft alles”, vervolgde de 29-jarige centrale middenvelder. “Hij is een erg getalenteerde jongen en hopelijk kan hij dat niveau aanhouden tot het einde van dit seizoen. Ik denk echt dat hij de kwaliteiten heeft om in de Premier League te spelen.” Maar toch lijkt de toekomst van Philogene op het oude continent te liggen. Anderlecht profileert zich als een potentiële kandidaat overnemer, terwijl er met RC Lens en Union Berlin stevige - en meer kapitaalkrachtige - concurrentie heerst voor de Brusselaars. Unai Emery, de huidige hoofdcoach van Aston Villa, rekent namelijk niet op de diensten van Jaden Philogene volgend seizoen, waardoor de 21-jarige aanvaller geen toekomst meer heeft in Birmingham. Bij een toereikend bod mag Philogene vervolgens beschikken. Eind volgend seizoen loopt zijn contract af in Villa Park, waardoor hij in de komende zomer hoogstwaarschijnlijk voor een beperkt bedrag verkocht kan worden. De gespecialiseerde website Transfermarkt.com bepaalt de huidige marktwaarde van Philogene, viervoudig U20 Engels international, op 2,5 miljoen. En die richtprijs lijkt voor Anderlecht zeker haalbaar te zijn.

LEES OOK: Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

Moet Anderlecht Philogene halen?

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

15
15
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

6
6
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

55
55
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

20
20
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

61
61
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

24
24
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

105
105
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

50
50
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

287
287
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

45
45
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

31
31
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

31
31
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

44
44
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

35
35
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

621
621
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

150
150
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

129
129
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

139
139
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

105
105
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

109
109
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

192
192
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

53
53
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

102
102
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

104
104

Meer sportnieuws