Anderlecht gaat voor oude bekende Club Brugge

574
Anderlecht gaat voor oude bekende Club Brugge

Jesper Fredberg heeft een duidelijk plan op de zomermercato. De aanvallende flankposities zijn flinterdun bezet en daarom wil de CEO Sports straks deze grote lacune opvullen. In die optiek wordt Haissem Hassan (Villarreal CF) alvast gelinkt aan Sporting, de 21-jarige dribbelaar die een show durft opvoeren op het veld. En ondertussen wordt ook Jaden Philogene-Bidace (Aston Villa, verhuurd aan Cardiff City) genoemd als een potentiële versterking voor de Belgische recordkampioen. De Engelse jeugdinternational stond twee jaar geleden ook al op de radar bij … Club Brugge.


FREDBERG MAAKT WERK

Deze week wordt Anderlecht gelinkt aan Haissem Hassan (Villarreal CF) en Jaden Philogene-Bidace (Aston Villa, verhuurd aan Cardiff City). En dat is geen toeval. Op Francis Amuzu en Anders Dreyer na, heeft Anderlecht amper kwalitatieve opties beschikbaar om de aanvallende flankposities te bevolken. Het is dus meteen duidelijk wat één van de grootste prioriteiten van Jesper Fredberg zal zijn in de aankomende transferperiode. Philogene is een laatbloeier die pas twee jaar voetbalt in een professionele context, maar zijn evolutie en progressie is alvast enorm veelbelovend te noemen.

LAATBLOEIER BIJ ASTON VILLA

Tom Brady, destijds hoofd jeugdopleidingen van Aston Villa, kwam Jaden Philogene drie jaar geleden op het spoor tijdens een stage waarin de flankaanvaller iedereen van hun stoel blies in een oefenpartij. “Hij was uitstekend”, herinnert Brady zich nog over die bewuste stage-wedstrijd. “De beste speler op het veld. Hij blies ons allemaal omver. Van het eerste moment dat we hem zagen, waren we zeker dat hij het potentieel had om door te breken bij de eerste ploeg.” Philogene sloot zich pas op achttienjarige leeftijd aan bij Aston Villa, waar hij indruk maakte bij de U18 en U23 met zijn technisch en atletisch vermogen. INTERESSE VAN CLUB BRUGGE

Jaden Philogene was tijdens zijn beginperiode bij Aston Villa een ruw talent met veel skills, een grote snelheid en snedige dribbels, exact wat je verwacht van een aanvallende buitenspeler. Het is geen toeval dat Europese grootmachten zoals Manchester City, Bayern München en Ajax hem in 2020 op de radar hadden. In 2021 probeerde ook Club Brugge hem tevergeefs binnen te halen, de Bruggelingen aasden op hetzelfde moment ook op andere veelbelovende buitenlandse talenten, maar wel andere profielen, zoals Bryan Reynolds (ondertussen KVC Westerlo) en Facundo Pellistri (Manchester United) HIJ KRIJGT DE FANS VAN HUN STOEL

Maar om te slagen in het moderne voetbal, en in de eerste ploeg van Aston Villa, moest de veelbelovende youngster zich wel nog wat finetunen. Daarom verhuurden The Villains hem achtereenvolgens aan Stoke City en dit seizoen aan Cardiff City, hoewel toenmalig Aston Villa-coach Steven Gerrard lovende woorden over Jaden Philogene uitsprak. De 21-jarige startte het huidige seizoen bij Cardiff als een bankzitter onder de in januari reeds ontslagen Mark Hudson, maar onder de nieuwe coach Sabri Lamouchi is hij een vaste waarde. Philogene zette grote stappen vooruit onder de Fransman en hij groeide uit tot één van de revelaties in de Championship. Sabri Lamouchi gebruikt Jaden Philogene doorgaans als een flankaanvaller, maar hij bewees zijn polyvalentie ook op de nummer tien, centrale middenvelder of zelfs wingback. Zo’n veelzijdig profiel is dus ook razend interessant voor Brian Riemer en Anderlecht. “Hij is echt een heel getalenteerde speler”, zei Cardiff-aanvoerder Joe Ralls eerder dit seizoen aan Birmingham Mail. “Hij is tweevoetig, waardoor hij zowel via links of recht voorbij zijn man kan dribbelen. Hij heeft tricks en hij krijgt de supporters van hun stoel. Hij is echt een heel goede speler die het uitstekend doet voor ons”, aldus een erg lovende Ralls.

KWALITEITEN VOOR DE PREMIER LEAGUE

Op training bij Cardiff City speelt Jaden Philogene zijn aanvoerder vaak door de benen, wat Joe Ralls per panna zo’n 10 pond kost en bijgevolg erg vervelend vindt. “Maar hij heeft alles”, vervolgde de 29-jarige centrale middenvelder. “Hij is een erg getalenteerde jongen en hopelijk kan hij dat niveau aanhouden tot het einde van dit seizoen. Ik denk echt dat hij de kwaliteiten heeft om in de Premier League te spelen.” Maar toch lijkt de toekomst van Philogene op het oude continent te liggen. Anderlecht profileert zich als een potentiële kandidaat overnemer, terwijl er met RC Lens en Union Berlin stevige - en meer kapitaalkrachtige - concurrentie heerst voor de Brusselaars. Unai Emery, de huidige hoofdcoach van Aston Villa, rekent namelijk niet op de diensten van Jaden Philogene volgend seizoen, waardoor de 21-jarige aanvaller geen toekomst meer heeft in Birmingham. Bij een toereikend bod mag Philogene vervolgens beschikken. Eind volgend seizoen loopt zijn contract af in Villa Park, waardoor hij in de komende zomer hoogstwaarschijnlijk voor een beperkt bedrag verkocht kan worden. De gespecialiseerde website Transfermarkt.com bepaalt de huidige marktwaarde van Philogene, viervoudig U20 Engels international, op 2,5 miljoen. En die richtprijs lijkt voor Anderlecht zeker haalbaar te zijn.

LEES OOK: Chelsea slaat weer toe: Penders krijgt loodzware concurrent

Moet Anderlecht Philogene halen?

Meest recent

Tresoldi doet opvallende bekentenis na moeilijke match

Nicolo Tresoldi was de laatste weken misschien wel dé blikvanger bij Club Brugge. De Duitse ...

5
5
'KVM wil bij PSV shoppen, STVV haalt nog verdediger'

Volgende donderdag sluit de transfermarkt voor Belgische clubs zijn deuren en dus zijn alle clubs ...

5
5
'Anderlecht rondt knaltransfer af, exit Hatenboer'

De pijnlijke 3-0 op het veld van Union maakte duidelijk dat Anderlecht ondanks de kwalificatie voor ...

199
199
Vitor Bruno wijst verantwoordelijke aan na pandoering

Anderlecht deed deze week een uitstekende zaak door zich te kwalificeren voor de league phase van de ...

125
125
Genk heeft middenvelder beet, volgende aanwinst op komst

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer bewogen slot van de zomermercato. Zowel aan inkomende als ...

109
109
Lierse sleept met tien nog punt uit de brand in Seraing

In de Challenger Pro League stond zondagavond ook nog de slotmatch van de derde speeldag op het ...

23
23
Westerlo veegt eindelijk nul weg met punt tegen Essevee

Na een pijnlijke nul op negen is Westerlo er zondagavond eindelijk in geslaagd om zijn eerste punt ...

29
29
'Steuckers verlaat Genk: oplossing in zicht'

Jarne Steuckers (24) staat voor een belangrijke keuze in zijn carrière. De flankaanvaller van ...

623
623
Union SG geeft Anderlecht wéér pak voor de broek

Om 18u30 stond in het Dudenpark de Brusselse derby tussen Union SG en Anderlecht op het programma. ...

190
190
‘Vermant krijgt vernietigend verdict van Club Brugge’

Club Brugge hield Romeo Vermant deze zomer koste wat kost aan boord. Alleen dreigt die beslissing ...

347
347
Rik Verheye doet huiveringwekkend relaas: "Kon niets meer"

Rik Verheye heeft de voorbije jaren een stevige metamorfose doorgemaakt, maar de acteur en ...

29
29
Vanaken verklaart waar het misliep bij Club Brugge

Een matig Club Brugge, net als vorige week tegen Cercle Brugge, ging deze keer onderuit tegen AA ...

313
313
Manchester United dankt beresterke Fernandes in vlotte zege

In de Premier League had Manchester United wel wat recht te zetten na het debacle tegen Hull City. ...

36
36
Anderlecht wéér achter tegen Union: fans viseren duo

Union SG en RSC Anderlecht zijn momenteel bezig aan de Brusselse derby. De eerste 45 minuten liggen ...

337
337
Clean-sheet Courtois in ruime zege; Ajax haalt stevig uit

Real Madrid is uitstekend begonnen aan het tweede José Mourinho-tijdperk. De Koniklijke legde ...

43
43
'Transferbom in Genk: Liverpool klopt aan voor steunpilaar'

KRC Genk staat op punt om afscheid te nemen van Zakaria El Ouahdi. Maar vlak voor de ...

310
310
Leko maakt eigen speler met grond gelijk: "Ben zéér boos"

Na vier speeldagen is de eerste competitienederlaag van Club Brugge een feit. Ondanks een overwicht ...

281
281
Yves Vanderhaeghe bezorgt Bouchez en co mooie start in CPL

In de Challenger Pro League lijkt alles dit seizoen enorm dicht bij mekaar te liggen. Voor deze ...

45
45
Energieke Kanaries zadelen Antwerp op met ferme kater

STVV had een zware Europese wedstrijd achter de rug, maar bleek toch enorm energiek op de Bosuil. De ...

90
90
Hubert wisselt vijf keer; groot slachtoffer bij Anderlecht

Zondagavond staat de eerste Brusselse derby van het Jupiler Pro League-seizoen op het programma. Kan ...

166
166
Club Brugge benadeeld? Analisten fileren rode kaart Forbs

Club Brugge heeft zijn eerste nederlaag in de Jupiler Pro League beet. De regerende kampioen ging ...

1266
1266
Scorende Lavia helpt Alonso aan droomstart, PSV haalt sloophamer uit

Chelsea FC is sterk aan het seizoen begonnen onder Xabi Alonso. De Blues legden zondagnamiddag ook ...

51
51
Leko keihard: Club-spelers krijgen draai om de oren

Waar een week geleden nog werd gevreesd voor een eentonige titelstrijd, heeft de grote favoriet nu ...

397
397
Burgess reageert na Gentse topzege en uitsluiting Forbs

AA Gent heeft een ware droomweek achter de rug. De Buffalo's plaatsten zich donderdag na een ...

347
347
Last-minute topbod Vermant: Club Brugge zorgt voor schok

Club Brugge gaat normaal gezien een rustig einde van de mercato tegemoet. Aan inkomende zijde is het ...

611
611

Meer sportnieuws