Imke Courtois stelt dit tactisch experiment voor bij België

door
Imke Courtois stelt dit tactisch experiment voor bij België

België won met 0-3 van Zweden en achteraf was er heel veel lof. Toch waren er zeker ook de nodige pijnpunten. Net als Roberto Martinez verloren de Belgen soms de controle over de match en gaven ze in die fase toch veel ruimte weg. Zweden kreeg dan enkele goede kansen, maar maakte ze niet af. Imke Courtois pleit daarom om een tactisch experiment tegen Duitsland.


Tegen de Duitsers zal België niet die kansen mogen weggeven die de Zweden toch wel kregen. Courtois stelt in De Zondag voor om achteraan eens met drie verdedigers te spelen. Zo kan Domenico Tedesco aantonen dat hij tactisch flexibeler is dan Martinez, die bijna altijd hetzelfde systeem hanteerde. Oefenmatchen zijn de ideale aangelegenheden om zaken uit te testen.

LAVIA EN DEBAST?

Courtois stelt voor om met drie achteraan te spelen en Zeno Debast een kans te geven. Daardoor kan ook Roméo Lavia eens getest worden aan de zijde van Amadou Onana, waardoor Kevin De Bruyne dichter bij het vijandelijk doel kan spelen. Courtois twijfelt nog een beetje aan de viermansdefensie.

Alleen is er dan weer de vraag wie er links gaat spelen. Daar heeft Tedesco geen echte basispion. Arthur Theate trekt zijn streng als linksachter in een viermansdefensie, maar de hele flank doen lijkt toch niet echt bij zijn kwaliteiten te passen. Martinez posteerde er Yannick Carrasco, wat ook niet zijn beste positie is. Courtois zou het ook begrijpen als Tedesco verder borduurt op zijn viermansdefensie om de nodige automatismen te kweken, want het EK staat al binnen 15 maanden voor de deur. 

LEES OOK: Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Moet Tedesco het eens met drie verdedigers proberen?

Meest recent

Antwerp tóch genekt door arbitrage? "Als we dat toelaten ..."

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

16
16
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

23
23
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

156
156
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

71
71
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

366
366
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

267
267
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

80
80
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

258
258
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

479
479
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

76
76
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

62
62
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

42
42
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

344
344
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

527
527
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

267
267
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

88
88
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

75
75
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

448
448
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

210
210
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

311
311
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

200
200
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

141
141
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

201
201
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

111
111
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

237
237

Meer sportnieuws