Imke Courtois stelt dit tactisch experiment voor bij België

door
Imke Courtois stelt dit tactisch experiment voor bij België

België won met 0-3 van Zweden en achteraf was er heel veel lof. Toch waren er zeker ook de nodige pijnpunten. Net als Roberto Martinez verloren de Belgen soms de controle over de match en gaven ze in die fase toch veel ruimte weg. Zweden kreeg dan enkele goede kansen, maar maakte ze niet af. Imke Courtois pleit daarom om een tactisch experiment tegen Duitsland.


Tegen de Duitsers zal België niet die kansen mogen weggeven die de Zweden toch wel kregen. Courtois stelt in De Zondag voor om achteraan eens met drie verdedigers te spelen. Zo kan Domenico Tedesco aantonen dat hij tactisch flexibeler is dan Martinez, die bijna altijd hetzelfde systeem hanteerde. Oefenmatchen zijn de ideale aangelegenheden om zaken uit te testen.

LAVIA EN DEBAST?

Courtois stelt voor om met drie achteraan te spelen en Zeno Debast een kans te geven. Daardoor kan ook Roméo Lavia eens getest worden aan de zijde van Amadou Onana, waardoor Kevin De Bruyne dichter bij het vijandelijk doel kan spelen. Courtois twijfelt nog een beetje aan de viermansdefensie.

Alleen is er dan weer de vraag wie er links gaat spelen. Daar heeft Tedesco geen echte basispion. Arthur Theate trekt zijn streng als linksachter in een viermansdefensie, maar de hele flank doen lijkt toch niet echt bij zijn kwaliteiten te passen. Martinez posteerde er Yannick Carrasco, wat ook niet zijn beste positie is. Courtois zou het ook begrijpen als Tedesco verder borduurt op zijn viermansdefensie om de nodige automatismen te kweken, want het EK staat al binnen 15 maanden voor de deur. 

LEES OOK: Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Moet Tedesco het eens met drie verdedigers proberen?

Meest recent

Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

288
288
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

13
13
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

57
57
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

63
63
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

81
81
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

192
192
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

552
552
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

169
169
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

327
327
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

273
273
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

331
331
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

448
448
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

268
268
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

652
652
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

311
311
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

445
445
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

90
90
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

158
158
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

311
311
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

81
81
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

89
89
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

717
717
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

132
132
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

103
103
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

303
303

Meer sportnieuws