Imke Courtois stelt dit tactisch experiment voor bij België

218 stemmen
Imke Courtois stelt dit tactisch experiment voor bij België

België won met 0-3 van Zweden en achteraf was er heel veel lof. Toch waren er zeker ook de nodige pijnpunten. Net als Roberto Martinez verloren de Belgen soms de controle over de match en gaven ze in die fase toch veel ruimte weg. Zweden kreeg dan enkele goede kansen, maar maakte ze niet af. Imke Courtois pleit daarom om een tactisch experiment tegen Duitsland.


Tegen de Duitsers zal België niet die kansen mogen weggeven die de Zweden toch wel kregen. Courtois stelt in De Zondag voor om achteraan eens met drie verdedigers te spelen. Zo kan Domenico Tedesco aantonen dat hij tactisch flexibeler is dan Martinez, die bijna altijd hetzelfde systeem hanteerde. Oefenmatchen zijn de ideale aangelegenheden om zaken uit te testen.

LAVIA EN DEBAST?

Courtois stelt voor om met drie achteraan te spelen en Zeno Debast een kans te geven. Daardoor kan ook Roméo Lavia eens getest worden aan de zijde van Amadou Onana, waardoor Kevin De Bruyne dichter bij het vijandelijk doel kan spelen. Courtois twijfelt nog een beetje aan de viermansdefensie.

Alleen is er dan weer de vraag wie er links gaat spelen. Daar heeft Tedesco geen echte basispion. Arthur Theate trekt zijn streng als linksachter in een viermansdefensie, maar de hele flank doen lijkt toch niet echt bij zijn kwaliteiten te passen. Martinez posteerde er Yannick Carrasco, wat ook niet zijn beste positie is. Courtois zou het ook begrijpen als Tedesco verder borduurt op zijn viermansdefensie om de nodige automatismen te kweken, want het EK staat al binnen 15 maanden voor de deur. 

LEES OOK: Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Moet Tedesco het eens met drie verdedigers proberen?

Meest recent

'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

4
4
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

64
64
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

85
85
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

99
99
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

237
237
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

60
60
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

165
165
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

63
63
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

338
338
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

151
151
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

148
148
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

69
69
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

235
235
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

282
282
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

90
90
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

328
328
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

952
952
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

500
500
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

399
399
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

593
593
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

180
180
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

185
185
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

235
235
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

511
511
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

573
573

Meer sportnieuws