Imke Courtois stelt dit tactisch experiment voor bij België

218 stemmen
Imke Courtois stelt dit tactisch experiment voor bij België

België won met 0-3 van Zweden en achteraf was er heel veel lof. Toch waren er zeker ook de nodige pijnpunten. Net als Roberto Martinez verloren de Belgen soms de controle over de match en gaven ze in die fase toch veel ruimte weg. Zweden kreeg dan enkele goede kansen, maar maakte ze niet af. Imke Courtois pleit daarom om een tactisch experiment tegen Duitsland.


Tegen de Duitsers zal België niet die kansen mogen weggeven die de Zweden toch wel kregen. Courtois stelt in De Zondag voor om achteraan eens met drie verdedigers te spelen. Zo kan Domenico Tedesco aantonen dat hij tactisch flexibeler is dan Martinez, die bijna altijd hetzelfde systeem hanteerde. Oefenmatchen zijn de ideale aangelegenheden om zaken uit te testen.

LAVIA EN DEBAST?

Courtois stelt voor om met drie achteraan te spelen en Zeno Debast een kans te geven. Daardoor kan ook Roméo Lavia eens getest worden aan de zijde van Amadou Onana, waardoor Kevin De Bruyne dichter bij het vijandelijk doel kan spelen. Courtois twijfelt nog een beetje aan de viermansdefensie.

Alleen is er dan weer de vraag wie er links gaat spelen. Daar heeft Tedesco geen echte basispion. Arthur Theate trekt zijn streng als linksachter in een viermansdefensie, maar de hele flank doen lijkt toch niet echt bij zijn kwaliteiten te passen. Martinez posteerde er Yannick Carrasco, wat ook niet zijn beste positie is. Courtois zou het ook begrijpen als Tedesco verder borduurt op zijn viermansdefensie om de nodige automatismen te kweken, want het EK staat al binnen 15 maanden voor de deur. 

LEES OOK: De Ketelaere moet vrezen na opvallende zet van Garcia

Moet Tedesco het eens met drie verdedigers proberen?

Meest recent

Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

1
1
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

438
438
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

17
17
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

130
130
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

72
72
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

333
333
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

387
387
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

65
65
De Ketelaere moet vrezen na opvallende zet van Garcia

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

113
113
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

622
622
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

81
81
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

63
63
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

60
60
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

40
40
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

137
137
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

111
111
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

107
107
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

95
95
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

137
137
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

46
46
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

108
108
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

215
215
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

269
269
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

631
631
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

73
73

Meer sportnieuws