Broos moet door het stof na pijnlijk puntenverlies

door
Broos moet door het stof na pijnlijk puntenverlies

Niet alleen in Europa staan er kwalificatiewedstrijden op het programma, ook in Afrika is dat het geval. Er worden dezer dagen nog kwalificatiewedstrijden voor de Africa Cup afgewerkt en voor Zuid-Afrika hebben die niet het verhoopte resultaat gebracht. Zij raakten vrijdagavond niet verder dan 2-2 tegen Liberia en dat kwam hard aan bij bondscoach Hugo Broos.


Hij zag zijn ploeg vroeg in de wedstrijd 2-0 voor komen na twee doelpunten van Lyle Foster, die in januari nog Westerlo verruilde voor Burnley. In de tweede helft liep het echter nog helemaal fout en in blessuretijd slikten de Zuid-Afrikanen nog de gelijkmaker. Een woedende Broos stormde na het laatste fluitsignaal het veld op om de scheidsrechter te belagen en weigerde daarna ook de pers te woord te staan.

Een dag later moest hij door het stof in een statement op de website van de Zuid-Afrikaanse bond. "Ik heb mijn plicht ten opzichte van de media niet vervuld en daarvoor wil ik me verontschuldigen. Maar ik ben ook maar een mens en gisteren namen de emoties de bovenhand. Ik weet uit ervaring dat het soms beter is om niets te zeggen in het heetst van de strijd en dat is wat ik gisteren gedaan heb. Maar correct was dat niet."

GEEN ONTSLAG
Broos bevestigde ook nog eens dat hij Zuid-Afrika trouw zal blijven. "Als er één iets is dat ik wil, is het Zuid-Afrika plaatsen voor de Africa Cup. Laat er geen twijfel over bestaan: ik geloof nog in deze ploeg en ik wil in januari volgend jaar met hen op de Africa Cup in Ivoorkust staan. We zullen er alles aan doen om dinsdag wel te winnen." Dan spelen Broos en zijn troepen opnieuw tegen Liberia.

Zal hij nog kwalificatie afdwingen?

Meest recent

Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

177
177
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

14
14
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

73
73
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

40
40
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

26
26
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

122
122
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

26
26
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

174
174
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

148
148
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

24
24
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

295
295
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

106
106
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

50
50
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

85
85
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

55
55
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

264
264
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

368
368
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

80
80
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

495
495
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

141
141
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

659
659
AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

247
247
Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

188
188
Club verovert Europa: "Als ze zo in competitie spelen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

667
667
Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

In de Spaanse Primera Division krijgt FC Barcelona zondagnamiddag een uitgelezen kans om de ...

91
91

Meer sportnieuws