Broos moet door het stof na pijnlijk puntenverlies

116 stemmen
Broos moet door het stof na pijnlijk puntenverlies

Niet alleen in Europa staan er kwalificatiewedstrijden op het programma, ook in Afrika is dat het geval. Er worden dezer dagen nog kwalificatiewedstrijden voor de Africa Cup afgewerkt en voor Zuid-Afrika hebben die niet het verhoopte resultaat gebracht. Zij raakten vrijdagavond niet verder dan 2-2 tegen Liberia en dat kwam hard aan bij bondscoach Hugo Broos.


Hij zag zijn ploeg vroeg in de wedstrijd 2-0 voor komen na twee doelpunten van Lyle Foster, die in januari nog Westerlo verruilde voor Burnley. In de tweede helft liep het echter nog helemaal fout en in blessuretijd slikten de Zuid-Afrikanen nog de gelijkmaker. Een woedende Broos stormde na het laatste fluitsignaal het veld op om de scheidsrechter te belagen en weigerde daarna ook de pers te woord te staan.

Een dag later moest hij door het stof in een statement op de website van de Zuid-Afrikaanse bond. "Ik heb mijn plicht ten opzichte van de media niet vervuld en daarvoor wil ik me verontschuldigen. Maar ik ben ook maar een mens en gisteren namen de emoties de bovenhand. Ik weet uit ervaring dat het soms beter is om niets te zeggen in het heetst van de strijd en dat is wat ik gisteren gedaan heb. Maar correct was dat niet."

GEEN ONTSLAG
Broos bevestigde ook nog eens dat hij Zuid-Afrika trouw zal blijven. "Als er één iets is dat ik wil, is het Zuid-Afrika plaatsen voor de Africa Cup. Laat er geen twijfel over bestaan: ik geloof nog in deze ploeg en ik wil in januari volgend jaar met hen op de Africa Cup in Ivoorkust staan. We zullen er alles aan doen om dinsdag wel te winnen." Dan spelen Broos en zijn troepen opnieuw tegen Liberia.

LEES OOK: Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

Zal hij nog kwalificatie afdwingen?

Meest recent

Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

1
1
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

3
3
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

23
23
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

72
72
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

239
239
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

27
27
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

228
228
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

50
50
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

177
177
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

571
571
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

256
256
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

376
376
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

555
555
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

269
269
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

349
349
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

23
23
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

152
152
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

62
62
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

80
80
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

148
148
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

61
61
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

97
97
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

73
73
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

403
403

Meer sportnieuws