Broos moet door het stof na pijnlijk puntenverlies

door
Broos moet door het stof na pijnlijk puntenverlies

Niet alleen in Europa staan er kwalificatiewedstrijden op het programma, ook in Afrika is dat het geval. Er worden dezer dagen nog kwalificatiewedstrijden voor de Africa Cup afgewerkt en voor Zuid-Afrika hebben die niet het verhoopte resultaat gebracht. Zij raakten vrijdagavond niet verder dan 2-2 tegen Liberia en dat kwam hard aan bij bondscoach Hugo Broos.


Hij zag zijn ploeg vroeg in de wedstrijd 2-0 voor komen na twee doelpunten van Lyle Foster, die in januari nog Westerlo verruilde voor Burnley. In de tweede helft liep het echter nog helemaal fout en in blessuretijd slikten de Zuid-Afrikanen nog de gelijkmaker. Een woedende Broos stormde na het laatste fluitsignaal het veld op om de scheidsrechter te belagen en weigerde daarna ook de pers te woord te staan.

Een dag later moest hij door het stof in een statement op de website van de Zuid-Afrikaanse bond. "Ik heb mijn plicht ten opzichte van de media niet vervuld en daarvoor wil ik me verontschuldigen. Maar ik ben ook maar een mens en gisteren namen de emoties de bovenhand. Ik weet uit ervaring dat het soms beter is om niets te zeggen in het heetst van de strijd en dat is wat ik gisteren gedaan heb. Maar correct was dat niet."

GEEN ONTSLAG
Broos bevestigde ook nog eens dat hij Zuid-Afrika trouw zal blijven. "Als er één iets is dat ik wil, is het Zuid-Afrika plaatsen voor de Africa Cup. Laat er geen twijfel over bestaan: ik geloof nog in deze ploeg en ik wil in januari volgend jaar met hen op de Africa Cup in Ivoorkust staan. We zullen er alles aan doen om dinsdag wel te winnen." Dan spelen Broos en zijn troepen opnieuw tegen Liberia.

LEES OOK: Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

Zal hij nog kwalificatie afdwingen?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

18
18
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

27
27
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

31
31
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

53
53
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

37
37
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

37
37
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

67
67
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

157
157
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

129
129
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

116
116
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

60
60
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

53
53
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

117
117
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

173
173
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

257
257
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

149
149
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

99
99
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

200
200
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

360
360
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

67
67
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

118
118
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

489
489
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

129
129
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

131
131
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

278
278

Meer sportnieuws