Broos moet door het stof na pijnlijk puntenverlies

116 stemmen
Broos moet door het stof na pijnlijk puntenverlies

Niet alleen in Europa staan er kwalificatiewedstrijden op het programma, ook in Afrika is dat het geval. Er worden dezer dagen nog kwalificatiewedstrijden voor de Africa Cup afgewerkt en voor Zuid-Afrika hebben die niet het verhoopte resultaat gebracht. Zij raakten vrijdagavond niet verder dan 2-2 tegen Liberia en dat kwam hard aan bij bondscoach Hugo Broos.


Hij zag zijn ploeg vroeg in de wedstrijd 2-0 voor komen na twee doelpunten van Lyle Foster, die in januari nog Westerlo verruilde voor Burnley. In de tweede helft liep het echter nog helemaal fout en in blessuretijd slikten de Zuid-Afrikanen nog de gelijkmaker. Een woedende Broos stormde na het laatste fluitsignaal het veld op om de scheidsrechter te belagen en weigerde daarna ook de pers te woord te staan.

Een dag later moest hij door het stof in een statement op de website van de Zuid-Afrikaanse bond. "Ik heb mijn plicht ten opzichte van de media niet vervuld en daarvoor wil ik me verontschuldigen. Maar ik ben ook maar een mens en gisteren namen de emoties de bovenhand. Ik weet uit ervaring dat het soms beter is om niets te zeggen in het heetst van de strijd en dat is wat ik gisteren gedaan heb. Maar correct was dat niet."

GEEN ONTSLAG
Broos bevestigde ook nog eens dat hij Zuid-Afrika trouw zal blijven. "Als er één iets is dat ik wil, is het Zuid-Afrika plaatsen voor de Africa Cup. Laat er geen twijfel over bestaan: ik geloof nog in deze ploeg en ik wil in januari volgend jaar met hen op de Africa Cup in Ivoorkust staan. We zullen er alles aan doen om dinsdag wel te winnen." Dan spelen Broos en zijn troepen opnieuw tegen Liberia.

LEES OOK: 'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Zal hij nog kwalificatie afdwingen?

Meest recent

Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

0
0
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

5
5
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

36
36
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

210
210
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

73
73
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

326
326
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

264
264
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

181
181
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

137
137
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

98
98
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

231
231
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

380
380
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

623
623
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

487
487
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

419
419
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

104
104
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

874
874
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

84
84
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

346
346
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

71
71
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

148
148
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

467
467
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

124
124
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

78
78

Meer sportnieuws