Duitsland klaar voor Rode Duivels, droomdebuut bij Spanje

276 stemmen
Duitsland klaar voor Rode Duivels, droomdebuut bij Spanje

Er stonden zaterdagavond nog de nodige interlands op het programma. Spanje liet geen steek vallen in zijn eerste EK-kwalificatiematch, want het legde Noorwegen - zonder Haaland - vlotjes over de knie. Duitsland is als gastland rechtstreeks geplaatst en oefende daarom in afwachting van de partij tegen de Rode Duivels al tegen Peru.


Bondscoach Hansi Flick experimenteerde duchtig bij Die Mannschaft, met onder meer basisplaatsen voor debutant Wolf en toptalent Wirtz. Het was echter spits Niclas Füllkrug die de show stal. De 30-jarige topschutter van Werder Bremen was al de verrassing in de WK-selectie en liet zich ook nu weer zien door twee keer te scoren in iets meer dan een halfuur. Daarmee stond de 2-0-eindstand al vrij snel op het bord. Dat kwam ook omdat Kai Havertz na rust nog een strafschop miste.

Spanje heeft dan weer weinig problemen gehad met Noorwegen in de debuutmatch van nieuwe bondscoach Luis de la Fuente. Al in het openingskwartier kwam het op voorsprong toen Dani Olmo een voorzet van Balde kon verzilveren. Die 1-0 bleef ook zeer lange tijd op het bord staan, maar in de slotfase namen de Spanjaarden toch verder afstand.

DROOMDEBUUT
Negen minuten voor tijd gunde De la Fuente nog de 32-jarige Joselu nog zijn debuut. De spits van Espanyol greep die kans met beide handen. Amper vier minuten nadat hij het veld opgekomen was, had hij de bal al twee keer tegen de netten weten te werken. Daardoor werd het uiteindelijk een vlotte 3-0 voor Spanje.

LEES OOK: Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Zal dit Duitsland de Rode Duivels in de problemen brengen?

Meest recent

'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

52
52
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

235
235
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

300
300
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

105
105
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

115
115
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

251
251
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

33
33
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

159
159
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

430
430
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

592
592
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

55
55
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

114
114
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

315
315
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

52
52
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

48
48
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

400
400
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

197
197
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

128
128
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

615
615
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

490
490
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

197
197
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

97
97
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

103
103
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

231
231

Meer sportnieuws