Jonge Duivels behouden waterkansje op EK U19

door
Jonge Duivels behouden waterkansje op EK U19

De Rode Duivels begonnen vrijdagavond uitstekend aan hun kwalificatiecampagne voor het EK met een ruime zege in Zweden. In hun schaduw zijn ook de Belgische U19 op zoek naar een ticket voor het Europese kampioenschap, dat komende zomer in Malta gehouden wordt. Kwalificatie lijkt een moeilijke zaak te gaan worden, maar na twee speeldagen kan het mathematisch nog.


De Jonge Duivels hadden zichzelf in hun openingswedstrijd in de voet geschoten door tegen Slovenië op een 0-0 te blijven steken en konden ook hun tweede partij niet winnen. Tegen Duitsland moesten ze vrede nemen met een 1-1-gelijkspel. Na een kwartier waren ze al op achterstand gekomen na een doelpunt van Topp. Nog voor rust kwamen ze echter alweer langszij.

Op het halfuur beging Ullrich een overtreding op Mbangula in de zestien, waardoor Romeo Vermant een penalty mocht nemen. De aanvoerder van Club NXT faalde niet en zorgde voor de gelijkmaker. Daar bleef het uiteindelijk wel bij. Daardoor blijft België achter met een twee op zes, waardoor ze momenteel op de tweede plaats in hun poule staan. Enkel de groepswinnaar mag naar het EK, waardoor de opdracht duidelijk is in hun slotwedstrijd. Dinsdagmiddag moet er gewonnen worden van Italië, dat na een 0-0 tegen Slovenië met vier punten aan de leiding staat.

België U19 speelde met: Peersman - Sagrado, Spileers, Lagae, Da Silva - Mbamba (70' Kuavita), Vermeeren (90' Sadiki), Godts (70' Bassette) - Vermant, Stroeykens (90' Canak), Mbangula

Zullen de U19 het EK halen?

Meest recent

Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

67
67
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

74
74
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

78
78
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

35
35
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

91
91
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

96
96
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

34
34
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

419
419
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

67
67
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

413
413
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

167
167
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

274
274
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

172
172
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

129
129
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

553
553
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

115
115
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

92
92
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

218
218
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

203
203
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

477
477
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

679
679
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

357
357
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

753
753
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

361
361

Meer sportnieuws