Jonge Duivels behouden waterkansje op EK U19

door
Jonge Duivels behouden waterkansje op EK U19

De Rode Duivels begonnen vrijdagavond uitstekend aan hun kwalificatiecampagne voor het EK met een ruime zege in Zweden. In hun schaduw zijn ook de Belgische U19 op zoek naar een ticket voor het Europese kampioenschap, dat komende zomer in Malta gehouden wordt. Kwalificatie lijkt een moeilijke zaak te gaan worden, maar na twee speeldagen kan het mathematisch nog.


De Jonge Duivels hadden zichzelf in hun openingswedstrijd in de voet geschoten door tegen Slovenië op een 0-0 te blijven steken en konden ook hun tweede partij niet winnen. Tegen Duitsland moesten ze vrede nemen met een 1-1-gelijkspel. Na een kwartier waren ze al op achterstand gekomen na een doelpunt van Topp. Nog voor rust kwamen ze echter alweer langszij.

Op het halfuur beging Ullrich een overtreding op Mbangula in de zestien, waardoor Romeo Vermant een penalty mocht nemen. De aanvoerder van Club NXT faalde niet en zorgde voor de gelijkmaker. Daar bleef het uiteindelijk wel bij. Daardoor blijft België achter met een twee op zes, waardoor ze momenteel op de tweede plaats in hun poule staan. Enkel de groepswinnaar mag naar het EK, waardoor de opdracht duidelijk is in hun slotwedstrijd. Dinsdagmiddag moet er gewonnen worden van Italië, dat na een 0-0 tegen Slovenië met vier punten aan de leiding staat.

België U19 speelde met: Peersman - Sagrado, Spileers, Lagae, Da Silva - Mbamba (70' Kuavita), Vermeeren (90' Sadiki), Godts (70' Bassette) - Vermant, Stroeykens (90' Canak), Mbangula

LEES OOK: ‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Zullen de U19 het EK halen?

Meest recent

Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

1
1
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

35
35
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

27
27
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

81
81
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

440
440
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

126
126
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

387
387
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

268
268
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

104
104
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

218
218
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

149
149
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

447
447
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

389
389
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

172
172
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

326
326
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

824
824
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

275
275
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

482
482
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

347
347
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

390
390
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

243
243
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

98
98
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

927
927
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

193
193
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

579
579

Meer sportnieuws