Degryse over basisteam Duivels: "Voor die drie een grote test"

121 stemmen
Degryse over basisteam Duivels:

Domenico Tedesco maakt vandaag zijn debuut als bondscoach van België. Hij begint meteen met de moeilijkste partij van de EK-kwalificatiecampagne: een uitmatch in Zweden. Marc Degryse en Jan Mulder spraken over de basisopstelling van de Rode Duivels.


"Faes zit niet in zijn beste periode bij Leicester City, maar ik vind het toch verrassend dat hij de voorkeur krijgt op Debast. Faes verdient weliswaar een kans. Theate ook en dan heb je nog Lukebakio. Het is een test voor die drie jongens", aldus Degryse bij VTM.

"Ik vind Lukebakio een interessante speler, die uitgroeide tot een goede Bundesliga-speler. Doelgericht en hij weet ook vaak te scoren", aldus Mulder. Tedesco gaf iets meer uitleg over hen. "Ze hebben erg goed getraind. Dodi deed het zeer goed en met zijn snelheid kan hij gevaarlijk zijn. We moeten met lef spelen in balbezit en -verlies", zei de coach.

TIEN INTERLANDS

Lukebakio, Theate en Faes speelden samen nog maar tien interlands, maar zij spelen wel vaak in de Bundesliga, Ligue 1 en Premier League. Onder Roberto Martinez kregen zij dus amper speelkansen. Theate was er steevast bij, maar speelde amper vier keer met de Rode Duivels. Faes en Lukebakio waren er soms bij, maar zij kwamen amper voor in de plannen van de voorganger van Tedesco. Het zal dus zeer interessant zijn om te zien of zij indruk kunnen maken. Met de concurrentie die op de loer ligt, is het dus meteen een belangrijk duel voor hen.

LEES OOK: Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Wie is de meest verrassende keuze voor jou?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

41
41
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

30
30
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

100
100
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

96
96
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

60
60
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

158
158
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

51
51
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

111
111
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

51
51
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

119
119
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

207
207
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

491
491
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

228
228
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

820
820
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

62
62
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

497
497
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1128
1128
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

109
109
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

266
266
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

199
199
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

366
366
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

94
94
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

54
54
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

49
49
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

684
684

Meer sportnieuws