Degryse over basisteam Duivels: "Voor die drie een grote test"

121 stemmen
Degryse over basisteam Duivels:

Domenico Tedesco maakt vandaag zijn debuut als bondscoach van België. Hij begint meteen met de moeilijkste partij van de EK-kwalificatiecampagne: een uitmatch in Zweden. Marc Degryse en Jan Mulder spraken over de basisopstelling van de Rode Duivels.


"Faes zit niet in zijn beste periode bij Leicester City, maar ik vind het toch verrassend dat hij de voorkeur krijgt op Debast. Faes verdient weliswaar een kans. Theate ook en dan heb je nog Lukebakio. Het is een test voor die drie jongens", aldus Degryse bij VTM.

"Ik vind Lukebakio een interessante speler, die uitgroeide tot een goede Bundesliga-speler. Doelgericht en hij weet ook vaak te scoren", aldus Mulder. Tedesco gaf iets meer uitleg over hen. "Ze hebben erg goed getraind. Dodi deed het zeer goed en met zijn snelheid kan hij gevaarlijk zijn. We moeten met lef spelen in balbezit en -verlies", zei de coach.

TIEN INTERLANDS

Lukebakio, Theate en Faes speelden samen nog maar tien interlands, maar zij spelen wel vaak in de Bundesliga, Ligue 1 en Premier League. Onder Roberto Martinez kregen zij dus amper speelkansen. Theate was er steevast bij, maar speelde amper vier keer met de Rode Duivels. Faes en Lukebakio waren er soms bij, maar zij kwamen amper voor in de plannen van de voorganger van Tedesco. Het zal dus zeer interessant zijn om te zien of zij indruk kunnen maken. Met de concurrentie die op de loer ligt, is het dus meteen een belangrijk duel voor hen.

LEES OOK: België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

Wie is de meest verrassende keuze voor jou?

Meest recent

Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

38
38
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

44
44
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

196
196
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

251
251
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

188
188
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

56
56
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

78
78
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

137
137
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

75
75
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

72
72
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

165
165
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

148
148
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

116
116
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

238
238
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

452
452
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

293
293
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

153
153
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

31
31
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

31
31
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

137
137
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

38
38
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

169
169
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

170
170
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

823
823
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

233
233

Meer sportnieuws