Degryse over basisteam Duivels: "Voor die drie een grote test"

121 stemmen
Degryse over basisteam Duivels:

Domenico Tedesco maakt vandaag zijn debuut als bondscoach van België. Hij begint meteen met de moeilijkste partij van de EK-kwalificatiecampagne: een uitmatch in Zweden. Marc Degryse en Jan Mulder spraken over de basisopstelling van de Rode Duivels.


"Faes zit niet in zijn beste periode bij Leicester City, maar ik vind het toch verrassend dat hij de voorkeur krijgt op Debast. Faes verdient weliswaar een kans. Theate ook en dan heb je nog Lukebakio. Het is een test voor die drie jongens", aldus Degryse bij VTM.

"Ik vind Lukebakio een interessante speler, die uitgroeide tot een goede Bundesliga-speler. Doelgericht en hij weet ook vaak te scoren", aldus Mulder. Tedesco gaf iets meer uitleg over hen. "Ze hebben erg goed getraind. Dodi deed het zeer goed en met zijn snelheid kan hij gevaarlijk zijn. We moeten met lef spelen in balbezit en -verlies", zei de coach.

TIEN INTERLANDS

Lukebakio, Theate en Faes speelden samen nog maar tien interlands, maar zij spelen wel vaak in de Bundesliga, Ligue 1 en Premier League. Onder Roberto Martinez kregen zij dus amper speelkansen. Theate was er steevast bij, maar speelde amper vier keer met de Rode Duivels. Faes en Lukebakio waren er soms bij, maar zij kwamen amper voor in de plannen van de voorganger van Tedesco. Het zal dus zeer interessant zijn om te zien of zij indruk kunnen maken. Met de concurrentie die op de loer ligt, is het dus meteen een belangrijk duel voor hen.

LEES OOK: Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Wie is de meest verrassende keuze voor jou?

Meest recent

Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

0
0
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

2
2
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

27
27
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

147
147
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

30
30
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

125
125
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

163
163
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

56
56
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

115
115
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

223
223
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

136
136
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

122
122
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

324
324
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

202
202
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

182
182
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

225
225
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

363
363
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

248
248
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

173
173
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

511
511
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

267
267
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

108
108
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

489
489
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

322
322

Meer sportnieuws