Verbeke vindt verrassende nieuwe uitdaging

346 stemmen
Verbeke vindt verrassende nieuwe uitdaging

Bij Anderlecht werd er de voorbije maanden alweer duchtig met de stoeltjes geschoven. Onlangs legde Wouter Vandenhaute zijn mandaat als uitvoerend voorzitter neer, waardoor de dagelijkse leiding van de club in handen kwam van Kenneth Bornauw en Jesper Fredberg. Die laatste was op zijn beurt ook pas in november neergestreken als CEO Sports.


Het slachtoffer van de komst van de Deen was Peter Verbeke, die op dat moment nog aan de slag was als CEO. Hij was op dat moment echter buiten strijd met een hardnekkige virale infectie. Begin januari keerde hij terug en leek men binnen Anderlecht op zoek te gaan naar een nieuwe functie voor hem, maar die werd uiteindelijk niet gevonden. Op 26 januari kondigde Anderlecht zijn ontslag aan.

Twee maanden later gaat Verbeke nu weer aan de slag in de voetbalwereld. Hij vindt daarbij een verrassende uitdaging, want hij gaat aan de slag bij Double Pass. Bij het bedrijf dat gespecialiseerd is in het optimaliseren van jeugdacademies wordt Verbeke onafhankelijk Football Strategy Expert. In die functie moet hij projecten in Noorwegen, Hongarije, Turkije en Italië in goede banen gaan leiden.

VAN CLUB TOT ANDERLECHT
Verbeke laat dus voorlopig het clubvoetbal voor wat het is, nadat hij de voorbije jaren bij een lijst topclubs passeerde. De 40-jarige was van 2015 tot 2018 sportcoördinator bij Club Brugge en ging daarna aan de slag als sportief directeur bij AA Gent. Daar ging Anderlecht hem na twee jaar wegplukken om er het sportieve departement te leiden, tot hij begin 2022 promoveerde tot CEO.


Zien we Verbeke nog terug bij een Belgische club?

Meest recent

Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

21
21
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

29
29
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

138
138
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

20
20
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

281
281
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

54
54
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

179
179
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

339
339
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

45
45
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

177
177
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

90
90
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

310
310
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

472
472
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

406
406
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

160
160
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

85
85
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

409
409
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

209
209
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

498
498
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

138
138
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

342
342
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

598
598
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

336
336
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

1039
1039

Meer sportnieuws