Verbeke vindt verrassende nieuwe uitdaging

door
Verbeke vindt verrassende nieuwe uitdaging

Bij Anderlecht werd er de voorbije maanden alweer duchtig met de stoeltjes geschoven. Onlangs legde Wouter Vandenhaute zijn mandaat als uitvoerend voorzitter neer, waardoor de dagelijkse leiding van de club in handen kwam van Kenneth Bornauw en Jesper Fredberg. Die laatste was op zijn beurt ook pas in november neergestreken als CEO Sports.


Het slachtoffer van de komst van de Deen was Peter Verbeke, die op dat moment nog aan de slag was als CEO. Hij was op dat moment echter buiten strijd met een hardnekkige virale infectie. Begin januari keerde hij terug en leek men binnen Anderlecht op zoek te gaan naar een nieuwe functie voor hem, maar die werd uiteindelijk niet gevonden. Op 26 januari kondigde Anderlecht zijn ontslag aan.

Twee maanden later gaat Verbeke nu weer aan de slag in de voetbalwereld. Hij vindt daarbij een verrassende uitdaging, want hij gaat aan de slag bij Double Pass. Bij het bedrijf dat gespecialiseerd is in het optimaliseren van jeugdacademies wordt Verbeke onafhankelijk Football Strategy Expert. In die functie moet hij projecten in Noorwegen, Hongarije, Turkije en Italië in goede banen gaan leiden.

VAN CLUB TOT ANDERLECHT
Verbeke laat dus voorlopig het clubvoetbal voor wat het is, nadat hij de voorbije jaren bij een lijst topclubs passeerde. De 40-jarige was van 2015 tot 2018 sportcoördinator bij Club Brugge en ging daarna aan de slag als sportief directeur bij AA Gent. Daar ging Anderlecht hem na twee jaar wegplukken om er het sportieve departement te leiden, tot hij begin 2022 promoveerde tot CEO.


Zien we Verbeke nog terug bij een Belgische club?

Meest recent

'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

12
12
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

125
125
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

325
325
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

155
155
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

68
68
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

69
69
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

67
67
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

209
209
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

100
100
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

152
152
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

68
68
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

259
259
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

232
232
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

266
266
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

382
382
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

315
315
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

146
146
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

181
181
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

203
203
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

443
443
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

261
261
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

168
168
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

166
166
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

123
123

Meer sportnieuws