Verbeke vindt verrassende nieuwe uitdaging

door
Verbeke vindt verrassende nieuwe uitdaging

Bij Anderlecht werd er de voorbije maanden alweer duchtig met de stoeltjes geschoven. Onlangs legde Wouter Vandenhaute zijn mandaat als uitvoerend voorzitter neer, waardoor de dagelijkse leiding van de club in handen kwam van Kenneth Bornauw en Jesper Fredberg. Die laatste was op zijn beurt ook pas in november neergestreken als CEO Sports.


Het slachtoffer van de komst van de Deen was Peter Verbeke, die op dat moment nog aan de slag was als CEO. Hij was op dat moment echter buiten strijd met een hardnekkige virale infectie. Begin januari keerde hij terug en leek men binnen Anderlecht op zoek te gaan naar een nieuwe functie voor hem, maar die werd uiteindelijk niet gevonden. Op 26 januari kondigde Anderlecht zijn ontslag aan.

Twee maanden later gaat Verbeke nu weer aan de slag in de voetbalwereld. Hij vindt daarbij een verrassende uitdaging, want hij gaat aan de slag bij Double Pass. Bij het bedrijf dat gespecialiseerd is in het optimaliseren van jeugdacademies wordt Verbeke onafhankelijk Football Strategy Expert. In die functie moet hij projecten in Noorwegen, Hongarije, Turkije en Italië in goede banen gaan leiden.

VAN CLUB TOT ANDERLECHT
Verbeke laat dus voorlopig het clubvoetbal voor wat het is, nadat hij de voorbije jaren bij een lijst topclubs passeerde. De 40-jarige was van 2015 tot 2018 sportcoördinator bij Club Brugge en ging daarna aan de slag als sportief directeur bij AA Gent. Daar ging Anderlecht hem na twee jaar wegplukken om er het sportieve departement te leiden, tot hij begin 2022 promoveerde tot CEO.


Zien we Verbeke nog terug bij een Belgische club?

Meest recent

Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

8
8
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

35
35
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

61
61
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

209
209
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

159
159
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

168
168
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

144
144
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

136
136
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

119
119
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

79
79
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

255
255
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

403
403
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

166
166
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

200
200
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

277
277
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

460
460
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

275
275
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

92
92
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

856
856
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

243
243
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

272
272
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

243
243
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

110
110
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

74
74
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

179
179

Meer sportnieuws