Verbeke vindt verrassende nieuwe uitdaging

346 stemmen
Verbeke vindt verrassende nieuwe uitdaging

Bij Anderlecht werd er de voorbije maanden alweer duchtig met de stoeltjes geschoven. Onlangs legde Wouter Vandenhaute zijn mandaat als uitvoerend voorzitter neer, waardoor de dagelijkse leiding van de club in handen kwam van Kenneth Bornauw en Jesper Fredberg. Die laatste was op zijn beurt ook pas in november neergestreken als CEO Sports.


Het slachtoffer van de komst van de Deen was Peter Verbeke, die op dat moment nog aan de slag was als CEO. Hij was op dat moment echter buiten strijd met een hardnekkige virale infectie. Begin januari keerde hij terug en leek men binnen Anderlecht op zoek te gaan naar een nieuwe functie voor hem, maar die werd uiteindelijk niet gevonden. Op 26 januari kondigde Anderlecht zijn ontslag aan.

Twee maanden later gaat Verbeke nu weer aan de slag in de voetbalwereld. Hij vindt daarbij een verrassende uitdaging, want hij gaat aan de slag bij Double Pass. Bij het bedrijf dat gespecialiseerd is in het optimaliseren van jeugdacademies wordt Verbeke onafhankelijk Football Strategy Expert. In die functie moet hij projecten in Noorwegen, Hongarije, Turkije en Italië in goede banen gaan leiden.

VAN CLUB TOT ANDERLECHT
Verbeke laat dus voorlopig het clubvoetbal voor wat het is, nadat hij de voorbije jaren bij een lijst topclubs passeerde. De 40-jarige was van 2015 tot 2018 sportcoördinator bij Club Brugge en ging daarna aan de slag als sportief directeur bij AA Gent. Daar ging Anderlecht hem na twee jaar wegplukken om er het sportieve departement te leiden, tot hij begin 2022 promoveerde tot CEO.


Zien we Verbeke nog terug bij een Belgische club?

Meest recent

STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

8
8
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

72
72
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

74
74
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

230
230
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

65
65
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

541
541
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

143
143
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

257
257
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

443
443
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

135
135
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

88
88
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

544
544
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

216
216
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

530
530
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

395
395
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

175
175
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

731
731
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

222
222
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

616
616
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

164
164
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

870
870
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

278
278
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

1081
1081
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

558
558
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

221
221

Meer sportnieuws