'Tedesco zorgt meteen voor verrassing in defensie'

door
'Tedesco zorgt meteen voor verrassing in defensie'

Domenico Tedesco staat voor zijn vuurdoop bij de Rode Duivels. Gaat hij vanavond meteen verrassen met zijn ploegopstelling? Die kans is best groot. Zo zou hij voor een andere veldbezetting gaan kiezen dan zijn voorganger Roberto Martinez.


Er is een grote mogelijkheid dat België zal terugkeren naar een defensie met vier verdedigers. Na het afhaken van Toby Alderweireld moet daar een belangrijke beslissing worden genomen. Sebastien Bornauw, Wout Faes en Zeno Debast komen daarvoor in aanmerking. Het afhaken van Alderweireld zorgde ervoor dat Tedesco nood heeft aan iemand die een zeer goede pass in de voeten heeft.

Daardoor bestaat de kans dat Debast, bezig aan een ijzersterk seizoen bij Anderlecht, in de ploeg komt. Hij is uitvoetballend zeer sterk en Tedesco kwam onder meer tegen Villarreal onder de indruk van zijn voetballende capaciteiten wanneer hij onder druk wordt gezet. Dat is zeer belangrijk om het spel snel te laten verlopen. Debast durft de bal tussen de linies spelen en is iemand met een zeer goede crossbal. Tedesco houdt van dynamisch voetbal en daardoor moet er dus ook iemand in de defensie staan die het spel versnelt van achteruit. 

Als Debast speelt, zal hij dat wellicht aan de zijde doen van Jan Vertonghen. Die moet met zijn ervaring de defensie organiseren. Een ander vraagteken is de positie van linksachter. Zet Tedesco daar Timothy Castagne of krijgt Arthur Theate er een kans? Op rechts heeft hij de keuze uit Thomas Meunier en Timothy Castagne, terwijl ook Alexis Saelemaekers daar eventueel uit de voeten kan.

LEES OOK: België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

Zou Debast de ideale opvolger zijn voor Alderweireld?

Meest recent

'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

2
2
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

24
24
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

26
26
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

41
41
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

71
71
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

457
457
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

66
66
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

143
143
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

126
126
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

202
202
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

97
97
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

40
40
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

103
103
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

67
67
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

31
31
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

162
162
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

297
297
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

131
131
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

393
393
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

50
50
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

216
216
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

68
68
Alderweireld kiest duidelijk: zo moet België spelen

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

317
317
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

86
86
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

459
459

Meer sportnieuws