'Tedesco zorgt meteen voor verrassing in defensie'

1458 stemmen
'Tedesco zorgt meteen voor verrassing in defensie'

Domenico Tedesco staat voor zijn vuurdoop bij de Rode Duivels. Gaat hij vanavond meteen verrassen met zijn ploegopstelling? Die kans is best groot. Zo zou hij voor een andere veldbezetting gaan kiezen dan zijn voorganger Roberto Martinez.


Er is een grote mogelijkheid dat België zal terugkeren naar een defensie met vier verdedigers. Na het afhaken van Toby Alderweireld moet daar een belangrijke beslissing worden genomen. Sebastien Bornauw, Wout Faes en Zeno Debast komen daarvoor in aanmerking. Het afhaken van Alderweireld zorgde ervoor dat Tedesco nood heeft aan iemand die een zeer goede pass in de voeten heeft.

Daardoor bestaat de kans dat Debast, bezig aan een ijzersterk seizoen bij Anderlecht, in de ploeg komt. Hij is uitvoetballend zeer sterk en Tedesco kwam onder meer tegen Villarreal onder de indruk van zijn voetballende capaciteiten wanneer hij onder druk wordt gezet. Dat is zeer belangrijk om het spel snel te laten verlopen. Debast durft de bal tussen de linies spelen en is iemand met een zeer goede crossbal. Tedesco houdt van dynamisch voetbal en daardoor moet er dus ook iemand in de defensie staan die het spel versnelt van achteruit. 

Als Debast speelt, zal hij dat wellicht aan de zijde doen van Jan Vertonghen. Die moet met zijn ervaring de defensie organiseren. Een ander vraagteken is de positie van linksachter. Zet Tedesco daar Timothy Castagne of krijgt Arthur Theate er een kans? Op rechts heeft hij de keuze uit Thomas Meunier en Timothy Castagne, terwijl ook Alexis Saelemaekers daar eventueel uit de voeten kan.

LEES OOK: Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Zou Debast de ideale opvolger zijn voor Alderweireld?

Meest recent

'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

45
45
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

272
272
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

138
138
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

288
288
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

121
121
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

92
92
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

303
303
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

34
34
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

419
419
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

79
79
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

283
283
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

513
513
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

63
63
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

210
210
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

105
105
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

342
342
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

555
555
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

435
435
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

185
185
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

93
93
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

430
430
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

222
222
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

518
518
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

146
146

Meer sportnieuws