'3 redenen voor ontslag Nagelsmann onthuld'

603 stemmen
'3 redenen voor ontslag Nagelsmann onthuld'

Verrassend nieuws vanuit München op donderdagavond, want daar zou Bayern beslist hebben om Julian Nagelsmann per direct op straat te zetten. De Duitse kampioen staat nochtans in de kwartfinale van de Champions League nadat PSG uitgeschakeld werd, al moest het in de Bundesliga vorig weekend wel zijn leidersplaats afstaan aan Dortmund na een pijnlijke nederlaag in Leverkusen.


Met acht zeges en twee nederlagen in de laatste tien matchen lijken de resultaten nu toch niet van die aard dat een trainerswissel meteen aan de orde zou moeten zijn, maar BILD weet dat er op de achtergrond meer speelde. Zo zou Nagelsmann een deel van de spelersgroep verloren zijn door zijn voortdurende geklaag over een 'mol' in de kleedkamer. De voorbije maanden werden regelmatig interne zaken gelekt en daar was de trainer zeer kwaad om.

Daarnaast waren er ook spanningen met het clubbestuur, dat over heel wat zaken niet op dezelfde golflengte gezeten zou hebben als Nagelsmann. Technisch directeur Hasan Salihamidzic was ook opvallend streng na de nederlaag in Leverkusen. "Zo weinig drive, mentaliteit, duelkracht, assertiviteit: dat heb ik zelden meegemaakt", verklaarde hij toen aan de pers.

TUCHEL
Dat alles zorgde ervoor dat de stoel van Nagelsmann serieus begon te wankelen, maar zijn lot werd helemaal bezegeld door het feit dat met Thomas Tuchel de gedroomde opvolger meteen voor het grijpen lag. De verwachting is dat Bayern in de loop van de dag het ontslag van Nagelsmann officieel zal communiceren en dat de aanstelling van Tuchel, die voor twee jaar zou tekenen, snel daarna zal volgen.

LEES OOK: 'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Heb je begrip voor het ontslag van Nagelsmann?

Meest recent

'Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom'

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

1
1
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij vecht wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

43
43
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

185
185
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

228
228
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

176
176
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

322
322
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

514
514
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

387
387
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

35
35
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

241
241
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

682
682
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

67
67
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

283
283
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

363
363
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

249
249
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

223
223
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

250
250
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

647
647
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

121
121
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

292
292
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

342
342
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

371
371
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

620
620
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

447
447
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

169
169

Meer sportnieuws